Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2010-04-10 21:55:59

Arabeska
zaaklimatyzowany

Re: Rozbił Się Prezydencki Samolot

Mam wrażenie, że jedni zaczynają popadać w patos a inni w teorię spisku. Myślę, że w obliczu tej katastrofy (przypadku) należy pochylić głowę i pomyśleć jakie kruche jest ludzkie życie. Trochę pokory. W tym momencie odrzucam politykę, sympatie i antypatie. Myślę o nieuchronności śmierci i niezbadanych wyrokach Boskich.

#52 2010-04-10 21:58:07

victoria
adminka

Nie gniewajcie się na mnie, ale część tej dyskusji budzi mój niesmak... Stała się wielka tragedia, nie tylko dlatego, że zginęli ludzie, zginął nasz Prezydent, nasi politycy i to czy ja na niego głosowałam, czy popierałam jego politykę nie ma najmniejszego znaczenia, to nie był nasz wróg tylko głowa naszego państwa.
Oczywiście fiodor, ze nie staniemy z tego powodu w miejscu, będzie następny prezydent, następny minister, któremu będzie należał się nasz szacunek, ale póki co uszanujmy pamięć tego który zginął.

... Fleuris là où tu es planté ....

#53 2010-04-10 21:58:45

fiodor
przyboczny

Arabeska napisał(a):

Mam wrażenie, że jedni zaczynają popadać w patos a inni w teorię spisku. Myślę, że w obliczu tej katastrofy (przypadku) należy pochylić głowę i pomyśleć jakie kruche jest ludzkie życie. Trochę pokory. W tym momencie odrzucam politykę, sympatie i antypatie. Myślę o nieuchronności śmierci i niezbadanych wyrokach Boskich.

zgodzę się z tym.

mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

#54 2010-04-10 23:03:21

roxis84
przyboczny
Serwis

fiodor napisał(a):

Arabeska napisał(a):

zgodzę się z tym.

I ja...

Fiodor... Masz wiele racji. Nie tylko Ty zresztą tutaj...

... tylko czy musimy dziś...

Podejrzane? Nie podejrzane... Nie dziś...

Btw..

Roxi... Co Ty dziś taka smutna i zapłakana? img/smilies/smile
To nie wiesz co się stało?
Wiem.
I nie robi to na Tobie żadnego wrażenia?
No wiesz... Masakra... Putin z Tuskiem nieźle to wymyślili, nie ? img/smilies/big_smile

Ja nie ogarniam tego dziś...

Nie DZIŚ...

Bądźmy jeszcze dziś znieczuleni szokiem...

Będzie jeszcze boleć bardziej.

Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

#55 2010-04-10 23:52:28

kszynka
Chochlik

Czasami trzeba przeżyć coś bardzo w ciszy.
A śmierć, niezależnie od wszystkiego, chociaż tej krótkiej chwili ciszy wymaga.
Może patetyczna teraz wspólnota Polaków, ale myślę, że lepsze takie chwile zbiorowego zatrzymania się nad ulotnością życia, niż zwykle nasze codzienne malkontenctwo. A każdy wyciąga i tak swoje wnioski z życia i takich wydarzeń. Czas pokaże jak będzie z Polakami, jak będzie z każdym z nas.
Dla mnie, to dzień refleksji nad życiem i jego ulotnością, bo wiele istnień ludzkich po prostu zgasło w jednej chwili.
I nad tym warto się po prostu zatrzymać.

Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

#56 2010-04-11 08:27:19

sabunia
Gość

Poszłam wczoraj wieczorem pod Pałac Prezydencki......niesamowite wrażenie jak potrafimy byc solidarni .....
W Krakowie odezwał się dzwon Zygmunta......
Polacy złożyli hołd tym co zginęli.....chwilą zadumy i światełkiem....(*)
Znicze, kwiaty chwila milczenia ......niepotrzebne tylko te śpiewy http://www.cosgan.de/images/more/flowers/090

#57 2010-04-11 10:57:32

transfer
Gość

Jestem bardzo mile zaskoczony postawą Rosjan, oni przejeli sie tragedią - mam nadzieje, że to wydarzenie, bedzie miało istotny wpływ, na pojednanie polsko-rosyjskie.

#58 2010-04-11 11:02:10

Jatagan
szlachetny gawędziarz

transfer napisał(a):

Jestem bardzo mile zaskoczony postawą Rosjan, oni przejeli sie tragedią - mam nadzieje, że to wydarzenie, bedzie miało istotny wpływ, na pojednanie polsko-rosyjskie.

Też to zauważyłem... zwłaszcza dzisiejsze przeprosiny ża Katyń wogóle i za katastrofę w Echu Moskwy:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … zcie_.html

Po za tym zachowanie Putina... paradoksalnie ta tragedia może mieć zbawienny wpływ na relacje Moskwa - Warszawa...

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#59 2010-04-11 11:14:11

Krzysiek
przyboczny

Wyrazy najgłębszego współczucia
Szalom,

Wszystkim naszym Przyjaciołom w Polsce i na świecie przesyłamy wyrazy najgłębszego współczucia z powodu tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki i osób towarzyszących im w locie do Katynia.

Prezydent Lech Kaczyński był nie tylko wybitnym polskim patriotą, ale także wielkim przyjacielem Izraela i narodu żydowskiego, aktywnym działaczem na rzecz otwarcia nowego rozdziału w stosunkach polsko-żydowskich.

Takim zostanie zapamiętany.

The 614th Commandment Society

Odgłosy solidarności w smutku dochodzą ze wszystkich stron świata - Izrael.
  Minister mówił o "wyjątkowej przyjaźni" zmarłego prezydenta z Izraelem i podkreślił, że Kaczyński był "bez wątpienia jednym z największych przyjaciół Izraela". "Jakkolwiek nie da się porównywać obecnych czasów do okresu Holocaustu, możemy określić go mianem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata" - powiedział Hershkowitz.
John Wilson
John Wilson W intencji Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki oraz pozostałych ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego, w niedzielę - 11 kwietnia, o godzinie 16.00 w Synagodze im. Nożyków w Warszawie odbędzie się uroczystość żałobna. Uroczystość ma charakter otwarty.

John Wilson Podczas porannej modlitwy szabatowej w Synagodze im. Nożyków modlono się w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Został odmówiony Psalm 130. Modlitwę prowadził Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. W synagodze zgromadziło się ok. 500 osób, m. in. grupa uczestników Marszu Żywych. Piotr Kadlcik, przewodni...czący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce powiedział, że nie można w kilku zdaniach wyrazić tragedii, która się wydarzyła - zarówno straty jaką poniosła Polska, jak też osobistej tragedii wielu ludzi, którzy stracili swoich bliskich. Dodał, że zawsze żywił wiele szacunku i sympatii dla błogosławionej pamięci Lecha Kaczyńskiego.
John Wilson Prezydent Izraela Szimon Peres wystosował oficjalne kondolencje, zaczynając od słów: ''Państwo Izrael wstrząśnięte jest straszną katastrofą i łączy się wyrazami współczucia z narodem polskim i całym światem demokratycznym''.
Przedstawiciele izraelskich władz podkreślają, że Lech Kaczyński uważany był za przyjaciela Izra...ela.
"Jesteśmy zszokowani jego tragicznym odejściem. Nasze serca są wraz z Polakami" - brzmiało oświadczenie szefa izraelskiej dyplomacji Awigdora Liebermana.
"Był prawdziwym przyjacielem Izraela i ludu żydowskiego. Dowiódł tego wiele razy, szczególnie nawiązując z nami ważny sojusz strategiczny" - podkreślił minister.

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-04-11 11:27:22)

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#60 2010-04-11 13:09:56

Arabeska
zaaklimatyzowany

Jatagan napisał(a):

transfer napisał(a):

Też to zauważyłem... zwłaszcza dzisiejsze przeprosiny ża Katyń wogóle i za katastrofę w Echu Moskwy:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … zcie_.html

Po za tym zachowanie Putina... paradoksalnie ta tragedia może mieć zbawienny wpływ na relacje Moskwa - Warszawa...

Ja też zwróciłam na to uwagę, chociaż w tej sytuacji, to raczej normalne. W końcu stało się to na ich terenie w pobliżu Katynia, którego historia przez lata (z ich strony) owiana była wielką tajemnicą. Gdyby postąpili inaczej konflikt byłby jeszcze bardziej zaogniony. Tak czy owak wydaje mi się, że to dobrze wróży.

Ostatnio edytowany przez Arabeska (2010-04-11 13:10:22)

#61 2010-04-11 14:55:20

lapicaroda
berzerkerka

victoria napisał(a):

Nie gniewajcie się na mnie, ale część tej dyskusji budzi mój niesmak... Stała się wielka tragedia, nie tylko dlatego, że zginęli ludzie, zginął nasz Prezydent, nasi politycy i to czy ja na niego głosowałam, czy popierałam jego politykę nie ma najmniejszego znaczenia, to nie był nasz wróg tylko głowa naszego państwa.
Oczywiście fiodor, ze nie staniemy z tego powodu w miejscu, będzie następny prezydent, następny minister, któremu będzie należał się nasz szacunek, ale póki co uszanujmy pamięć tego który zginął.

Dla mnie ma znaczenie przed wszystkim, że zginęło tam ponad 90 osób,oznacza to dla mnie  90 parę zdezorientowanych , zabłąkanych dusz i wiele dotkniętych bólem rodzin. Orientacja polityczna i pełnione funkcje przestają mieć w obliczu tego zdarzenia znaczenie. Pamiętacie katastrofę autokaru pod Grenoble? Trzy dni żałoby narodowej, wiele wylanych łez z żalu...a przecież nie zginęła żadna osobistość państwowa, co więcej, zginęli tam zwykli, szarzy ludzie.
Tutaj mamy dodatkowo tragedię sytuacyjną, chwilowe zamieszanie w państwie...to dochodzi.
Ale chodzi przede wszystkim O LUDZI, a nie o to, czy był ten człowiek prezydentem, czy prezesem banku, czy stewardesą.
Próbowałam się tam przenieść jakoś, czuję w tym miejscu jeden wielki chaos, jakieś nerwy, mam zakłócenia.
Ktoś wspomniał coś o zakłóceniach energetycznych tego miejsca. Też o tym pomyślałam.
To nie jest żadne ''przekleństwo'' ciążące nad Katyniem, jak się to określa. To żal, skumulowany ogromny żal, boleść i nienawiść, krążące nad tym miejscem...one zniekształcają energię tego obszaru...
To ludzie wyzwalają te emocje. Nauczmy się wreszcie przebaczać.
PS. Słyszałam już absurdalne komentarze, jakoby ''Ruskie to wszystko ukartowali do spółki z Tuskiem''. Przeraża mnie to, jak ludzie jątrzą te negatywne emocje w sobie, a zapominają o tych biednych duszach, które są bardzo zdezorientowane chyba...bo gdy myślę o tym miejscu, czuję jeden wieeelki nerw płynący stamtąd, taki chaos.

#62 2010-04-11 16:45:56

Dud3k
zaaklimatyzowany

Każdy z tych ludzi ma zastępców którzy automatycznie przejmują ich obowiązki. Tak jak np. w przypadku marszałka Komorowskiego i wszystkich generałów. Może w tym wypadku sytuacja jest o tyle trudna, że przetasowania muszą nastąpić w wielu miejscach.

no dokladni o to mi chodzi..

nie byłoby problemu gdyby to chodizło tylko o prezydenta, generałów i kilku kierowników.. ale tam była masa ludzi, od których zalezały losy całej rzeszy ludzi..

Od wczoraj męczy mnie to pytanie i myślę, że masz rację, to jest bardzo prawdopodobne. Mieliśmy już wcześniej przykłady jak prezydent potrafił ryzykować. Ciekawe co znajdą w tych czarnych skrzynkach????

tak jest,
poprzednim razem gdy Kaczyński leciał do Gruzji była podobna sytuacja..

pilot nie mógł w żaden sposób wylądowac więc, żeby nie narażać szanownych czterech liter prezydenta, poleciał do Azerbejdzanu..

po wylądowaniu kaczynski powiedział do niego ; "Jesteś tchórz a nie żołnierz!"

pilot podał się do dymisji a jego miejsce zajął ś.p. pilot pomocniczy ktory zginął pod Smoleńskiem, bo nie chciał być "tchórzem" ...

djuk - spokojnie. prawdą jest, że wszystkich da się zastąpić. nie czarujmy sie. jutro, pojutrze za tydzień wszystko wróci do normy. państwo funkcjonuje normalnie. prezydenta zastępuje marszałek sejmu,. wkrótce wybierzemy nowego. sztab wp poniósł ciężkie straty ale z automatu funkcje dowódców obejmują ich zastępcy. szef ipn nie jest osobą strategiczną w państwie. co do prezesa nbp-u to wybierze się nowego. poszperaj w archiwum jakie komentarze towarzyszyły wyborom szefa nbp-u. nie pora, żebym je tu przytaczał ale ty możesz spokojnie poczytać. wszystko będzie jak dawniej. zmienią się nazwiska a życie popłynie dalej. papież jest nie do zastąpienia a jak widzisz żyjemy dalej.
a niech to będzie dla was nauka, ze należy szanować prezydenta niezależnie kto nim jest. ja nie szczędziłem krytyki ale nigdy nie przekraczałem granicy szacunku. mimo niezgodności poglądów to był zawsze prezydent mojego kraju.
dajcie spokój teorią spiskowym. naprawdę. lepiej skupić się na realnych przemyśleniach.

kurcze.. ale ty mądrze mówisz. musze brać z Ciebie przykład, poważnie.. od razu spokojniej jest.. zero

histerii.. luuuzik.. zyje się dalej..

Ja dziś w samochodzie słuchałam relacji z powrotu Marii Kaczyńskiej (nie umiem jakoś napisać ''ciała''...)

W radiu słyszałem, gdy jakis obywatel powiedziałl; "przyjechałem tu z żoną, żeby zobaczyć jak zwłoki Marii Kaczynskiej wracają do ojczyzny.. " mnie szlag trafiał.. dobrze , że nie powiedział ścierwo albo truchło..

Ostatnio edytowany przez Dud3k (2010-04-14 18:54:15)

#63 2010-04-11 17:36:49

Arabeska
zaaklimatyzowany

Dud3k napisał(a):

Ty myślisz inaczej??

no zgoda.. mówi się, że nie ma ludzi nie do zastąpienia .. ale gdzie teraz w jednej chwili znajdziesz, prezydenta, szefa IPN-u , Szefa NBP , Sztabu WP ?? Gdzie, no na Boga gdzie? przeciez nie weźmiesz kogoś ulicy..

nawet zwykły poseł nie będzie potrafił prowadzić kancelarii prezydenta a zwyczajny oficer nie będzie przecież dowodził całą armią..

Każdy z tych ludzi ma zastępców którzy automatycznie przejmują ich obowiązki. Tak jak np. w przypadku marszałka Komorowskiego i wszystkich generałów. Może w tym wypadku sytuacja jest o tyle trudna, że przetasowania muszą nastąpić w wielu miejscach.

Gdyby to była zbrodnia to z powodzeniem można by ją nazwać zbrodnią doskonałą..

ale zbrodnia to raczej nie była.. wiele razy to przeanalizowałem..

to raczej pilot na chama lądował bo dostał odgórny rozkaz..

byla okolo godzina 9,00 jak doszlo do tragedii.. a uroczystosci zaczynaly sie o 10.00

gdyby pilot polecial do Moskwy jak mu kazała wieża to zanim by doleciał to uroczystośc by się zaczęła.. na dodatek jak przetransportować w szybkim czasie prawie setke osób??

wydaje mi się, że po prostu Kaczyński się uparł żeby lądowac w Smoleńsku ze wzgledu na czas..

czas przecenił nad życie swoje i setki innych osób...

to by się zgadzało nawet ze wszsytkim.. i uklada sie w spojną całość.. no bo malo prawdopobdobna jest wina maszyny.. byla po generalnym remoncie..

Od wczoraj męczy mnie to pytanie i myślę, że masz rację, to jest bardzo prawdopodobne. Mieliśmy już wcześniej przykłady jak prezydent potrafił ryzykować. Ciekawe co znajdą w tych czarnych skrzynkach????

Ostatnio edytowany przez Arabeska (2010-04-11 17:38:08)

#64 2010-04-11 17:37:53

fiodor
przyboczny

Dud3k  napisał(a):

no zgoda.. mówi się, że nie ma ludzi nie do zastąpienia .. ale gdzie teraz w jednej chwili znajdziesz, prezydenta, szefa IPN-u , Szefa NBP , Sztabu WP ?? Gdzie, no na Boga gdzie? przeciez nie weźmiesz kogoś ulicy..

djuk - spokojnie. prawdą jest, że wszystkich da się zastąpić. nie czarujmy sie. jutro, pojutrze za tydzień wszystko wróci do normy. państwo funkcjonuje normalnie. prezydenta zastępuje marszałek sejmu,. wkrótce wybierzemy nowego. sztab wp poniósł ciężkie straty ale z automatu funkcje dowódców obejmują ich zastępcy. szef ipn nie jest osobą strategiczną w państwie. co do prezesa nbp-u to wybierze się nowego. poszperaj w archiwum jakie komentarze towarzyszyły wyborom szefa nbp-u. nie pora, żebym je tu przytaczał ale ty możesz spokojnie poczytać. wszystko będzie jak dawniej. zmienią się nazwiska a życie popłynie dalej. papież jest nie do zastąpienia a jak widzisz żyjemy dalej.
a niech to będzie dla was nauka, ze należy szanować prezydenta niezależnie kto nim jest. ja nie szczędziłem krytyki ale nigdy nie przekraczałem granicy szacunku. mimo niezgodności poglądów to był zawsze prezydent mojego kraju.
dajcie spokój teorią spiskowym. naprawdę. lepiej skupić się na realnych przemyśleniach.

#65 2010-04-11 17:39:28

fiodor
przyboczny

Arabeska  napisał(a):

Od wczoraj męczy mnie to pytanie i myślę, że masz rację, to jest bardzo prawdopodobne. Mieliśmy już wcześniej przykłady jak prezydent potrafił ryzykować.

zapraszam do tematu a to polska. założyłem tam watek "przyczyny".

#66 2010-04-12 23:04:15

Babcia
zaaklimatyzowany

A to homilia, która biskup Płoski miał wygłosić w Katyniu 10 kwietnia. Nie wygłosi już żadnej homilii.
http://www.naszdziennik.pl/index.php?da … d=tk08.txt

#67 2010-04-13 12:22:01

Arabeska
zaaklimatyzowany

Przed chwilą obejrzałam transmisję z "POWROTU" pani Mari Kaczyńskiej "DO DOMU" i wzruszyłam się do łez gdy zobaczyłam jak ludzie rzucają kwiaty na samochód wiozący trumnę. Była osobą powszechnie lubianą i ponad podziałami. To strasznie przykre, gdy odchodzi tak ciepła i sympatyczna osoba.
Na początku byłam bardzo oszołomiona tym, co się stało a teraz w miarę docierających do mnie relacji dotyczących okoliczności wypadku coraz bardziej uświadamiam sobie, jak straszna musiała być to śmierć. Współczuję rodzinom tych, którzy zginęli, że muszą identyfikować szczątki i zderzać się z tak brutalnym obrazem tej tragedii. To okropne!

#68 2010-04-13 16:07:13

akita6
Użytkownik

Tak... Ja nadal nie mogę w to uwierzyć... A jeszcze w sobotę 10 kwietnia byłam na zawodach sportowych. Przed rozdaniem medali pani powiedziała nam: "Podczas naszych zawodów wydarzyła się tragedia: w katastrofie lotniczej zginęło 80 osób z polskiego rządu, w tym nasz Prezydent. Uczcijmy to minutą ciszy"... Byłam w szoku... Straciliśmy tak dobrych ludzi...

Gdy tylko znajdę klucz do szczęścia, ktoś zawsze wymieni zamek...img/smilies/hmm

#69 2010-04-13 16:12:30

lapicaroda
berzerkerka

Ja dziś w samochodzie słuchałam relacji z powrotu Marii Kaczyńskiej (nie umiem jakoś napisać ''ciała''...) do Polski...jechaliśmy sobie ze znajomymi nad zalew, a tutaj nagle radio transmitujące to wszystko...
Ciężko przejść do porządku dziennego, trudno tak do końca być tego świadomym. Wiem o wszystkim co się dzieje, ale nie jestem tego świadoma. To wszystko jest takie surrealistyczne.

Ostatnio edytowany przez lapicaroda (2010-04-13 16:13:01)

#70 2010-04-13 16:34:38

roxis84
przyboczny
Serwis

Ja w niedzielę rano bałam się włączyć tv czy radio... później komputer.. Miałam wrażenie że to sen... bałam się że jednak rzeczywistość szybko powróci.. i powróciła..

Nie potrafię jeszcze dojść do siebie...

Natomiast zaszła we mnie przeogromna metamorfoza...

Napiszę o tym później.

Dostaję ogrom wiadomości, telefonów i zdjęć od znajomych z całego świata... Z Iraku, Francji, Turcji, USA...

Nie potrafię czytać tego co piszą do mnie... bez łez...

Piękne.

Tak. Surrealistyczne... Do mnie także nie dotarło... Wiem ale nie dowierzam... Jeszcze nie.

Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

#71 2010-04-13 21:28:07

Babcia
zaaklimatyzowany

Dzisiaj jesteśmy razem, gdyz wszyscy płaczemy. Nie wiem jak długo jeszcze łzy będą mi się wciskać do oczu.
Żal mi wszystkich, gdyż zginęli ci lepsi nawet z opcji o diametralnie różnych  poglądach niż moje.
Lewica, której migdy nie popierałam i popierać nie będę straciła piękna panią Deresz, kompetentną i zaangażowana panią Jarugę i przyzwoitego Jerzego Szmajdzińskiego. Nigdy nie myślałam o nich z nienawiścią, a dzisiaj myśle tylko z sympatia i współczuciem dla ich rodzin oraz rodzin pozostałych, którzy zginęłi w tej tragedii.

#72 2010-04-13 23:17:43

Rutlawski
zaaklimatyzowany

transfer napisał(a):

Ludzie faktycznie się przejęli.
Jednak na ile zachowanie prezydenta i premiera są prawdą, a na ile polityką?

2790097 - piszcie, kochani :>

#73 2010-04-14 10:32:34

Babcia
zaaklimatyzowany

Nie powinno być zgody na ten lot, to artykuł z Naszego Dziennika
http://www.naszdziennik.pl/index.php?da … d=tk04.txt

#74 2010-04-15 13:24:05

transfer
Gość

Rutlawski napisał(a):

Ludzie faktycznie się przejęli.
Jednak na ile zachowanie prezydenta i premiera są prawdą, a na ile polityką?

Nie wiem o jakim prezydencie i premierze myślisz - jesli o Rosjanach, to zdaje się, że fakycznie mało w tych gestach i czynach polityki - a wiecej :moj:

#75 2010-04-17 13:42:29

Krystyna
zaaklimatyzowany

Stopka forum