Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2010-05-07 00:30:08

Artur
Administrator

Re: Teoria spirytystyczna w najprostszym ujęciu

Może byśmy się tak zakochali? img/smilies/wink

a w krakowie na brackiej pada deszcz
gdy konieczność istnienia trudna jest do zniesienia
w korytarzu i w kuchni pada też
przyklejony do ściany zwijam mokre dywany
nie od deszczu mokre lecz od łez

Ostatnio edytowany przez Artur (2010-05-07 00:30:41)

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#52 2010-05-07 02:39:48

Krystek
przyboczny

Voldo napisał(a):

Aha, dzięki za uświadomienie mnie o tym, że odgradzam się od wszystkiego, co nie było napisane przez Kardec'a.
Szkoda, że to nie prawda, ale dzięki.

You are so welcome.
Powtarzaliscie (Spirytysci) w paru postach, ze kontakty z duchami inne niz poprzez spirytyzm sa grozne i nie powinny byc podejmowane.
Pisaliscie, ze nie uznajecie "czarnej magii, szmanizmu, okultyzmu'...Moze trzeba by bylo nieco glebiej sie zainteresowac tym, co nazywacie szmanizmem...
Ludzie od wiekow kontaktuja sie z duchami. Jest to czesto czesc ich wierzen. Ale najwidoczniej dlatego, ze to robi szaman w Afryce czy Medicine Man wsrod Indian to nie zasluguje na uwage i uznanie.

Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

#53 2010-05-07 08:40:18

spirytysta
zaaklimatyzowany

Krystek, kolejny raz celowo nas oczerniasz i wmawiasz nam bzdury

Powtarzaliscie (Spirytysci) w paru postach, ze kontakty z duchami inne niz poprzez spirytyzm sa grozne i nie powinny byc podejmowane.

Kontakty z duchami inne niż spirytyzm, to nie tylko okultyzm. Do manifestacji duchów dochodziło zawsze i zawsze będzie do nich dochodzić, niezależnie od tego jakie kto ma na to poglądy. Mówiliśmy przede wszystkim o zagrożeniach, które wynikają z nieznajomości sposobów identyfikacji komunikatów i braku przygotowań do tego rodzaju kontaktów inicjowanych przez ludzi. Bo jako współcześni ludzie, a nie szamani czy czarownicy, uznajemy że podejmowanie kontaktów tego rodzaju winno opierać się na przygotowaniu merytorycznym i metodologicznym, a także na znajomości możliwych konsekwencji.

Pisaliscie, ze nie uznajecie "czarnej magii, szmanizmu, okultyzmu'...Moze trzeba by bylo nieco glebiej sie zainteresowac tym, co nazywacie szmanizmem...

Pisaliśmy, że spirytyści nie stosują tych metod ze względu na ich nieefektywność względem nawiązania kontaktów z Duchami wyższymi. Nie twierdziliśmy nigdy, że w czarnej magii, szamanizmie i okultyzmie niemożliwe jest nawiązanie kontaktów z duchami, uznajemy że te możliwe są w różnych warunkach.

ze to robi szaman w Afryce czy Medicine Man wsrod Indian to nie zasluguje na uwage i uznanie.

Oczywiście, że zasługuje.

Krystek, nie wiem co chcesz osiągnąć przez szerzenie celowej dezinformacji na temat spirytyzmu. Lepiej się dopytać niż wyciągać dalekosiężne wnioski. Wysuwasz różne dziwne wnioski na nasz temat, co nas po prostu obraża - nie wiem czy wynika to z tego, że sobie z nas kpisz czy z tego, że masz ogólną tendencję do oceniania i wartościowania bez podstaw.

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

#54 2010-05-07 13:57:35

Krystek
przyboczny

Kpiny? Nie. Sarkazm i zarty?-absolutnie.
Nie kpie bo to sa twoje wierzenia i dla ciebie sa wazne. Sam ten fakt powoduje, ze mam dla nich szacunek.

Ale bawi mnie ponowne odkrywanie, ze ziemia jest okragla. Szamani, okultysci, "czarownicy" maja dluga historie kontaktow z duchami. Bardzo bezpiecznych i korzystnych. Bo dla nich to tez nie bylo tylko "wywolywanie duchow" ale czesc pieknych i szczerych wierzen w Stworce i Jego Dzielo.

Byc moze Spirytysci nie lekcewaza tych tysiecy lat historii- ale moze powinniscie wypowiadac sie na temat tychze szamanow (i innych) z odrobina szacunku. A nie przypominac na kazdym kroku, ze jesli ktos to robi - to abslolutnie nie jest spirytysta. Bo to wtedy ma wydzwiek potepienia i pogardy.

Zle was zrozumialam? Mozliwe. Jesli tak - to przepraszam. Ale moze powinniscie napisac, ze te inne metody kontaktow z duchami istnieja ale sa nieco inne niz wasze. I ze kazdy ma prawo wyboru. I ze jak ktos wybierze ich wlasny sposob to nie bedzie opetany.

Krystek

#55 2010-05-07 14:21:00

spirytysta
zaaklimatyzowany

http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

Nie kpie bo to sa twoje wierzenia i dla ciebie sa wazne

To nie są wierzenia:)

Ale bawi mnie ponowne odkrywanie, ze ziemia jest okragla. Szamani, okultysci, "czarownicy" maja dluga historie kontaktow z duchami. Bardzo bezpiecznych i korzystnych. Bo dla nich to tez nie bylo tylko "wywolywanie duchow" ale czesc pieknych i szczerych wierzen w Stworce i Jego Dzielo.

Nie twierdzę, że nie mieli celów w tym, co robili, chodzi o osadzenie faktów mediumicznych  w nowym konteście, czego poszczególne doktryny przed spirytyzmem nie robiły. Natomiast jak najbardziej faktem jest, że do kontaktów z duchami dochodziło zawsze i na każdej szerokości geograficznej, jednak wielu ludzi ten fakt neguje, bo trendy jest propagowanie materialistycznych poglądów, rzekomo super hiper naukowych. Dlatego też ciągle trzeba ludziom przypominć, że ziemia jest okrągła.

Byc moze Spirytysci nie lekcewaza tych tysiecy lat historii- ale moze powinniscie wypowiadac sie na temat tychze szamanow (i innych) z odrobina szacunku. A nie przypominac na kazdym kroku, ze jesli ktos to robi - to abslolutnie nie jest spirytysta. Bo to wtedy ma wydzwiek potepienia i pogardy.

Więc oświadczam ci, że nie ma tu potępienia i pogardy. Nie uważam, że np. szamani wśród plemion indian północnoamerykańskich kontaktowali się z duchami niższymi - w ich rzeczywistości, na ich poziomie rozwoju, mogło dochodzić do naprawdę owocnych kontaktów, z których czerpali korzyści i naukę. Podobnie w innych przypadkach. Natomiast faktem jest, że nie każdy wywołujący duchy jest spirytysta, bowiem na spirytyzm składa się nie tylko sama praktyka eksperymentalna, ale przede wszystkim określona teoria, filozofia, sposób życia, system światopoglądowy, który nierzadko stoi w sprzeczności z tymi, jakie różni ludzie wywołujący duchy na przestrzeni wieków propagowali. Dlatego ci ludzie absolutnie nie sa spirytystami, co nie znaczy że są gorsi albo należy ich potępiać. Jak już mówiłem, spirytyzm jedynie wskazuje drogę i możliwe interpretacje - przyjmujesz go, jeśli wydaje Ci się logiczny i odpowiada na Twoje pytania. Jeśli nie, trudno. Może nie jest dla Ciebie. Nie uważam się za lepszych od innych ludzi, nie na tym polega bycie spirytystą.

Do manifestacji duchów wyższych dochodzi wszędzie: w Indiach, Ameryce, Europie - każda kultura ma swoje tradycje w tym zakresie.

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

#56 2010-05-07 14:34:55

Krystek
przyboczny

spirytysta napisał(a):

To nie są wierzenia:)

Wiec co to jest?
Moze my rozumiemy to slowo inaczej?
Dla mnie wierzenia to zespol stwierdzen, ktore ja przyjmuje za prawde.
Jesli ty wierzysz w to, co Kardec opisal i wierzysz w kontakty z duchami....czy to nie sa twe wierzenia?  :niewiem:

Krystek

#57 2010-05-07 17:41:18

Artur
Administrator

On nie wierzy img/smilies/wink On wie img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#58 2010-05-07 17:45:09

Krystek
przyboczny

Artur napisał(a):

A ja wierze, ze on ...nie wie  img/smilies/wink

Krystek

#59 2010-05-07 18:00:42

Artur
Administrator

A ja jestem sceptykiem img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#60 2010-05-09 16:47:44

Krystyna
zaaklimatyzowany

Artur napisał(a):

Też myślę że wie.

#61 2010-05-09 18:07:35

Artur
Administrator

Ale damy mu się wypowiedzieć? img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#62 2010-05-09 19:00:20

Voldo
adept
Serwis

Ja tam to nazywam "kroczenie ścieżką filozofii spirytystycznej".

"Bez miłosierdzia nie ma zbawienia" - Allan Kardec
"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

#63 2010-05-09 19:13:18

Artur
Administrator

Brzmi dobrze, ale dotychczas nikt nie wyjaśnił co ten zwrot oznacza img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#64 2010-05-09 19:16:08

Voldo
adept
Serwis

Jakby to powiedzieć...
W filozofię wierzyć nie można.
Wierzyć to można w Boga. Ew. w coś, co jest wiarą.
Ale filozofię, to raczej się wyznaje, albo co tam innego.

Kwestia słów.

"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

#65 2010-05-09 19:17:37

Lidka
mentor

Voldo napisał(a):

Jakby to powiedzieć...
W filozofię wierzyć nie można.
Wierzyć to można w Boga. Ew. w coś, co jest wiarą.
Ale filozofię, to raczej się wyznaje, albo co tam innego.

Kwestia słów.

Raczej w coś, co jest religią, nie wiarą, jak potocznie nazywa się religię...

Pozdrawiam!

Lidka

#66 2010-05-09 19:19:07

Artur
Administrator

Filozofię można wykładać o ile mnie pamięć nie zawodzi. Wykładowców nam także nie brakuje. Więc ... co z tym wykładem?

Pozdrawiam
Artur ♆

#67 2010-05-09 19:19:47

Voldo
adept
Serwis

Lidka napisał(a):

Prawda.
Mój błąd.

#68 2010-05-09 19:29:08

Lidka
mentor

Voldo napisał(a):

Lidka napisał(a):

Prawda.
Mój błąd.

Ja Cię poprawiłam z rozpędu (sorry), bo jestem wyczulona na ten problem, na co dzień spotykam się ze zdaniem katolików, że skoro nie wyznaję religii, nie chodzę do kościoła, to jestem niewierząca... Ciężko do nich dociera, że wiara i religia to jednak nie jest to samo... Wierzący to katolik, ich religia to wiara i już.

Pozdrawiam!

Lidka

#69 2010-05-09 19:40:17

Krystek
przyboczny

Lidka napisał(a):

(...)jestem wyczulona na ten problem, na co dzień spotykam się ze zdaniem katolików, że skoro nie wyznaję religii, nie chodzę do kościoła, to jestem niewierząca... Ciężko do nich dociera, że wiara i religia to jednak nie jest to samo... Wierzący to katolik, ich religia to wiara i już.

A ty co, z ksiezyca spadlas????Praw patentowych nie znasz?
jakby tak sobie kazdy mogl wierzyc bez zapisania sie jako wyznawca danej religii- to w przyszlosci kazdy by mogl pomyslec, ze tak mozna!
O zgrozo! O tragedio!
Nikt by na tace nie dal i ksiedza proboszcza w raczunie nie calowal...
Wszechpotezny Rydzyk stracilby swoje krolestwo!
Chaos, balagan, samowola...
Przestan w rewolucjonistke sie bawic! :ahaha:

Krystek

#70 2010-05-09 19:44:25

Lidka
mentor

http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2

Chyba już taką "indywidualistką" się urodziłam... img/smilies/wink Nie da rady, przepadło, ewolucja idzie w jedną stronę (ta świadomości też).

Pozdrawiam!

Lidka

#71 2010-07-04 21:35:47

soulblue
przyboczny

Ach wrucilam z najpiekniejszego spaceru w moim zyciu no od paru lat...bylam  zdezoriebtowana problemami z nikim nie hcialam rozmawiac udalam sie wiec do zródla do miejsca które zawsze gotowe bylo mnie wysluchac i naladowac nowa energia do lasu. Tam zobaczylam polane wycietych drzew cos w tej ziemi o energi zycia sprawilo ze zachcialo mi sie tam pujsc zawsze chodze tym lasem a nigdy sie tam nie udalam i widoki byly tak przejmujace zaczelam mówic wierszem mówic do Boga do drzew do duchów co za róznica Gdy powiem ze mówilam do Boga jestem normalna gdy powiem ze mówilam do drzew juz nie..? Naprawde rymowalam caly czas jagdyby slowa same pojawialy sie jak powietrze i modlilam sie zrozumialam w jednej chwili czemu tak sie zmienili ludzie i zrozumialam czemu sama sie tak zmienilam. Jestem caly czas w poczuciu oswiecenia jakiegos uniesieniaiw wiem teraz ze bede sie tak modlic codziennie wiem co musieli czuc dawni poeci i nie przypadkiem trafilam na ten post powiedzialam duchy ziemi pomóżcie bylam pod takim wplywem tego miejsca nie jest wazne jak nazwiemy sile stworzenia ona nam pomooze

Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

#72 2012-07-05 11:04:20

Luinu
Użytkownik

tak odnośnie "uniwersalnej reinkarnacji", nie zgodzę się z tym. Owszem uznaję reinkarnację, ale nie jest to prawda uniwersalna. Pamiętajmy że każdy tworzy swoją rzeczywistość, każdego rozwój duchowy przebiega inaczej, co zaprzecza idei uniwersalizmu.

#73 2012-07-05 11:28:56

soulblue
przyboczny

Hah, ale stary wątek. Oczywiście, że nie jest prawdą uniwersalną. Jest za to najwygodniejsza. Pomaga zagłuszyć wiele pytań, które dobijają się do nas gdy wierzymy w jedno życie. Ale każda wiara jest według mnie rodzajem pułapki.

Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

#74 2012-09-11 19:28:46

mont_kaw
zwierzak

Stopka forum