Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net

#1 2010-05-04 15:19:43

Risthalion
Scholar Arcanum of Schola Psykana

Ostrzeżenia: 1

spirytyzm a energetyka

To ja zadam własne pytanie korzystając z działu.
Tak, wiem że spirytyzm nie jest żadną magią, a w zasadzie tylko systemem filozoficznym.
Jak się do magii odnosi?

Z góry przepraszam, jeśli dla spirytystów to jest coś oczywistego, ale ja spirytystą nie jestem, więc pytam...

powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.img/smilies/mad

#2 2010-05-04 18:57:32

rafaella
adept

Re: spirytyzm a energetyka

Prawdziwi spirytyści nie interesuja się magią,czarami amuletami,wróżbami,stawianiem kabały,etc.etc.Jeśli ktoś się za takowego podaje i jednoczesnie interesuje się powyzszymi ezoterykaliami,z pewnością spirytystą nie jest-co najwyżej pseudospirytystą .

#3 2010-05-04 18:58:29

Crows
mentor

chyba nie ma ducha bez energii

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#4 2010-05-04 19:00:42

Crows
mentor

rafaella napisał(a):

Prawdziwi spirytyści nie interesuja się magią,czarami amuletami,wróżbami,stawianiem kabały,etc.etc.Jeśli ktoś się za takowego podaje i jednoczesnie interesuje się powyzszymi ezoterykaliami,z pewnością spirytystą nie jest-co najwyżej pseudospirytystą .

czyli napewno nie byli nimi indianie  http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050

:
:

#5 2010-05-04 20:57:22

rafaella
adept

Indianie chyba na pewno nie byli spirytystami-(a przynajmniej nie czytali Kardeca),tutaj w gre wchodzi szamanizm.
Piszesz,że nie ma ducha bez energii-nie rozumiem,jak to się ma do magii.

#6 2010-05-05 10:06:10

Risthalion

Magia to energia. Wszystkie rytuały, zaklęcia, itp. mają ją tylko ukierunkować.
Jednocześnie energia jest wszechobecna. Odnosi się do ducha i umysłu.
Stąd moje pytanie jak się ma spirytyzm do magii...
Niemniej, przepraszam rafaella, ale jednak poczekam na odpowiedź któregoś z naszych moderatorów, oki?

#7 2010-05-05 11:08:48

rafaella
adept

OK,skoro uważasz mnie za osobę niekompetentną lub mało inteligentną,lub też nie lubisz dyskutować z kobietami,w porządku Twoja sprawa.Widzę,że lubisz oceniać po pozorach-a już miałąm udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi z dziedziny mechaniki kwantowej,a w szczególności teorii pola punktu zerowego,która najlepiej tłumaczy poruszone przez Ciebie zagadnienie.
Chyba najlepiej będzie,jeśli będziemy się omijać na tym forum.

#8 2010-05-05 11:12:58

rafaella
adept

Dopiszę tylko,iż każdy średnio rozgarnięty człowiek wie,iż nie tylko magia jest energią,wszystko,cały wszechswiat jest energią,problem w tym w jaki sposób te energie na siebie oddziaływują.
A pytanko puszczone przez mnie jest moim ulubionym chwytem retotrycznym-w ten sposób pytany obnaża swoją niewiedzę.
Zegnam.

#9 2010-05-05 11:14:56

Risthalion

Nie uważam cię za osobę niekompetentną, mało inteligentną i nie mam nic przeciwko rozmowie z kobietami. Nie znam cię i nie mam podstaw żeby wystawić takie oceny.
Niemniej twoje odpowiedzi są lakoniczne i manipulacyjne, więc wolę poczekać na kogoś kto wiem że odpowie mi w pełni na zadane pytanie, zamiast stwierdzać tylko, że jako prawdziwa spirytystka nie masz o tym pojęcia (co, tak nawiasem mówiąc, dyskredytuje wszelkie twoje odpowiedzi jako bzdury ponieważ nie dysponujesz żadnym porównaniem img/smilies/tongue ).

#10 2010-05-05 11:41:51

rafaella
adept

Moje motto świadczy o mnie:

'ludzie są głupi","nienawidzę..."

Ponieważ każda myśl ma moc stwórczą ,co dokumentują najnowsze badania naukowe,wolę unikać ludzi emitujących tak negatywne emocje.A zatem...
Żegnam ozięble.

#11 2010-05-05 11:44:13

Krzysiek
przyboczny

rafaella napisał(a):

Właśnie! Prawdziwi Spirytyści jedzą budyń...:razem:

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#12 2010-05-05 12:38:08

Voldo
adept
Serwis

Nie no, proszę Was, nie naskakujcie tutaj na siebie.
rafaella jest w stanie odpowiedzieć tak samo dobrze jak ja.

A ja odpowiem Ci tylko cytatami z Księgi Duchów, bo sam wolę nie wymyślać czegoś, co mogłoby być nieprawdą.
Mam nadzieję, że odpowie Ci to na zadane pytanie i nie będzie tylko niecelnym strzałem kulą w płot img/smilies/smile
Jeśli odpowiedź Cię nie zadowoli, to powiedz. Tylko wtedy bardziej sprecyzuj o jaką magię chodzi img/smilies/smile

552. Co należy sądzić o wierze w umiejętność rzucania czarów przez niektóre osoby?
"Pewne osoby są obdarzone bardzo dużą siłą magnetyczną i mogą je wykorzystać w negatywny sposób, jeśli ich własny Duch jest zły; nie wierzcie jednak, że mogą im w tym towarzyszyć inne złe Duchy; nie przypisujcie również takiej osobie jakiejś magicznej mocy, która istnieje tylko w wyobraźni ludzi przesądnych i ignorujących prawdziwe prawa natury. Fakty, o których się wspomina w takich przypadkach, to fakty naturalne, lecz źle postrzegane i przedewszystkich źle rozumiane".
555. Co to znaczy, że ktoś jest czarownikiem?
"Osoby, które nazywacie czarownikami - jeśli ich działania są szczere - często są obdarzone pewnymi zdolnościami, jak na przykład zdolności magnetyczne czy podwójne widzenie; gdy więc osoby te robią coś, czego nie rozumiecie, to sądzicie, że są obdarzone nadnaturalną mocą. Czyż wasi naukowcy również nie uchodzą często w oczach ludzi prostych za czarowników?"

"Bez miłosierdzia nie ma zbawienia" - Allan Kardec
"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

#13 2010-05-05 12:44:44

Risthalion

Voldo, to jest dokładnie to o co mi chodziło. Dzięki.img/smilies/big_smile

Niemniej obawiam się, że twoja odpowiedź na moje pytanie przeczy temu co powiedziałeś przy budowaniu autorytetu Rafaelli, ponieważ ona na moje pytanie odpowiedziała dokładnie przeciwnie.img/smilies/tongue

#14 2010-05-05 12:56:14

Voldo
adept
Serwis

Risthalion napisał(a):

Voldo, to jest dokładnie to o co mi chodziło. Dzięki.img/smilies/big_smile

Cieszę się, że utrafiłem z odpowiedzią img/smilies/smile

Risthalion napisał(a):

Niemniej obawiam się, że twoja odpowiedź na moje pytanie przeczy temu co powiedziałeś przy budowaniu autorytetu Rafaelli, ponieważ ona na moje pytanie odpowiedziała dokładnie przeciwnie.img/smilies/tongue

No cóż, zdarza się. Zostawmy ten temat w spokoju i o tym zapomnijmy.

"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

#15 2010-05-05 14:05:37

rafaella
adept

Pan R...coś tam nie lubi dokladnie czytać odpowiedzi,a przecież wyraźnie napisałąm,że myśli maja moc sprawcza,zatem chyba wyraźnie wyartykułowałam swoją mysl.Chyba nie muszę tu wykładać kawy na ławę.(a może trzeba)
Poza tym nigdzie nie pisałam,ze jestem spirytystka-jestem zaledwie skromną początkującą a do prawdziwego spirytysty mi jeszcze bardzo daleko.
Żeby zostać prawdziwym spirytystą trzeba być człowiekiem -wzorem dla innych- pod wzgledem cnót moralnych.
Próbuję,próbuję...daleko mi jeszcze,nie jestem godna.
Wiem jedno-żaden spirytysta nie użyłby słów poniżajacych inne osoby a tym bardziej słowa "nienawidzę"
Może nie wiecie,jak słowa typu"nienawidzę","zabiję cię","ty durniu"etc,etc,zmieniają strukturę cząsteczek wody-z pięknych regularnych kryształow tworzy się piekielny chaos;a przecież wszystkie żywe organizmy skłądają się w przeważajacej mierze z wody-można sobie wyobrazić,co się wtedy dzieje w naszych organizmach-i przeciwnie,jak słowa "kocham cię",jesteś mi bliski"itd tworza piękną harmonię.Więcej jeszcze rzeczy dzieje sie na poziomie kwantowym-ale nie o tym chciałam napisać.
Wniosek-czarna magia jest po prostu złym słowem,złą myślą.

#16 2010-05-05 14:13:43

Risthalion

:ahaha:
Pani R...coś tam nie lubi dokładnie czytać.
1. Ja tez nigdzie słowem nie wspomniałem o "czarnej magii".img/smilies/tongue
2. To nie ja tutaj obrażam się i innych, więc tak, faktycznie sporo ci brakuje do bycia wzorem.img/smilies/tongue
3. O myślach także mamrotałaś coś dopiero obrażając mnie.img/smilies/tongue
4. Może nie jesteśmy geniuszami (chociaż niedawno zostałem za takiego zakwalifikowany), ale też nie jesteśmy idiotami. Jesteś na forum dla osób myślących. Traktuj nas jako takich.img/smilies/tongue

Wiesz, nie mój dział, ale prosisz się o ochrzan od góry do dołu.

#17 2010-05-05 14:57:06

rafaella
adept

Nie nienawidzę nikogo-życzę Ci wszystkiego dobrego,zarówno rozwoju Twojego geniuszu,jak i innych cnót.A szczególnie z całego serca  Ci życzę,bys pilnie ćwiczył i rozwijał miłość bliźniego.

#18 2010-05-05 16:20:33

Crows
mentor

rafaella napisał(a):

już miałąm udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi z dziedziny mechaniki kwantowej,a w szczególności teorii pola punktu zerowego,która najlepiej tłumaczy poruszone przez Ciebie zagadnienie.
.

bardzo chętnie poczytam i inni też , pan R może nie czytać :2:

:
:

#19 2010-05-05 17:20:22

rafaella
adept

Naprawdę!?

#20 2010-05-05 17:28:38

Lidka
mentor

Rafaello, jak dla kogo, ale mnie fizyka (jako część życia, która możemy dziś poznać) wiele tłumaczy... img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#21 2010-05-05 18:00:49

Crows
mentor

rafaella napisał(a):

Naprawdę!?

naprawde

:
:

#22 2010-05-05 18:02:26

Crows
mentor

Lidka napisał(a):

Rafaello, jak dla kogo, ale mnie fizyka (jako część życia, która możemy dziś poznać) wiele tłumaczy... img/smilies/smile

a o wpływie jabłek na miłość tez tłumaczy ? img/smilies/tongue

:
:

#23 2010-05-05 19:49:45

rafaella
adept

Fajnie,że jestescie zainteresowani.Pozwólcie,że jutro zacznę-to temat rzeka,a chciałąbym być precyzyjna i zrozumiała.
Mam nadzieję,że koledzy spirytyści nie będa mieli mi za złe,że ten temat tu poruszę.
Pozdrawiam.

#24 2010-05-05 19:54:05

Lidka
mentor

Rafaello, czekam cierpliwie i już z zainteresowaniem! img/smilies/smile

Crows napisał(a):

Lidka napisał(a):

a o wpływie jabłek na miłość tez tłumaczy ? img/smilies/tongue

http://macg.net/emoticons/laughing2 Ty mnie do tej kuchni ciągniesz... Chyba nie mam wyboru, muszę to przemyśleć w końcu?...

Pozdrawiam!

Lidka

#25 2010-05-05 21:25:48

Voldo
adept
Serwis

rafaella napisał(a):

Mam nadzieję,że koledzy spirytyści nie będa mieli mi za złe,że ten temat tu poruszę.

Jakim prawem moglibyśmy mieć Ci to za złe img/smilies/smile

Stopka forum