Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-05-04 23:27:11

voltaren
przyboczny

Spiritystyczny seans?

JAk według Spirytystów powinien wyglądać, czy w ogóle poslugujecie się takim pojęciem? I czy uznajecie stare przed wojenne metody np. z ruchomym stołem?

#2 2010-05-04 23:45:12

spirytysta
zaaklimatyzowany

Re: Spiritystyczny seans?

Fajne pytanko. Ktoś zadał podobne na innym forum, więc pozwolę sobie skopiowac odpowiedź, zamiast pisać to samo na nowo:

Zacznę od tego, że nie używamy słowa "seans"img/smilies/smile. Zresztą to słowo kojarzy się trochę z niepoważnymi spotkaniami, bądź pokazami. Nic podobnego się u nas nie dzieje. Przejdę natomiast do opisu spotkań:

Zaczynamy od chwili skupienia i skoncentrowania myśli na czynieniu dobra, również na modlitwie do Boga. Później zwracamy się do Duchów z prośbą o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu, następnie oczekujemy na ich manifestacje. Te zaś najczęściej występują przez tzw. psychografię tj. pismo automatyczne, kiedy Duch wykorzystuje rękę medium, bądź psychofonię, gdy Duch wykorzystuje narządy mowy. Zdarza się czasami, że duch daje o sobie znać stukając. Zadajemy pytania, te zaś mogą mieć na celu: 1) zidentyfikowanie Ducha; 2) otrzymanie pomocy w konkretnej sytuacji (np. w przypadku wyzwolenia kogoś spod wpływu innego Ducha); na spotkaniach poświęconych studiowaniu spirytyzmu pytamy Duchy wyższe o zagadnienia i problemy związane ze spirytyzmem. Są też spotkania, które - mozna powiedziec - mają charakter leczniczy, poświęcone są rozwiązywaniu problemów i szukaniu ich przyczyn. Na tych spotkaniach dążymy też do uwolnienia od opętania, jeśli zdarzy się, że jakiś człowiek zgłosi się do naszej grupy z tego rodzaju problemem. Spotkania kończymy podziękowaniem Duchom za współpracę, Bogu dziękujemy modlitwą. Modlitwa jest tak ułożona, żeby każdy - zgodnie ze swoim wyznaniem i przekonaniami - mógł ją szczerze i z głębi serca odmówić.

Porusżę tu temat opętania, żeby rozwikać kilka zagadnień:
powodów opętania jest kilka:

1) Duch opętujący chce się zemścić

2) Dana osoba swoim postępowaniem sprowadziła na siebie nisko rozwiniętego Ducha, którego przyciągnął jej sposób bycia

W każdym razie, opętanie świadczy o czyjejś niedoskonałości moralnej. Od opętania można uwolnić człowieka bez uciekania się do egzorcyzmów, które często też okazują się nieskuteczne.
Cytat:
Czy też stosujecie jakieś tabliczki i przedziwne sposoby kontaktu z duchem?

- Nie stosujemy niczego podobnego. Tabliczki, deszczółki, talerzyki czy stolikowe nogi, były rekwizytami wykorzystywanymi głównie w XIX wieku, kiedy wywoływanie duchów stanowiło swoistą modę, zwłaszcza wśród wyższych warstw społecznych. Ot, salonowa zabawa. Dziś nikt poważny tego nie używa. Jeśli myślimy o grupie spirytystycznej, nie możemy brać pod uwagę podobnych rzeczy.

Cytat:
Czy rzeczywiście duch musi potwierdzić swoją obecność "specjalnie przygotowanym ku temu przedmiotem", a nie może zrobić tego jakoś inaczej?

- Pozwolę sobie kolejny raz powtórzyć, że nie ma żadnych przygotowanych ku temu przedmiotów, żadnych rekwizytów ani magicznych formuł. Wszelkie elementy tego typu byłyby niepoważne, i niepoważne duchy by przyciągały - tj. takie, które albo chcą zabawić się kosztem uczestników podobnego spotkania, albo ich nastraszyć. Często skutkiem używania tabliczek ouija czy talerzyków przez młodzież, uzywania jakichś wymyślnych zaklęć itd. są konsekwencje, o których możecie przeczytać również w literaturze dot. okultyzmu. Spirytyzm stanowczo się od tego odcina i przestrzega przed zagrożeniami wywołanymi tego typu spotkaniami. Spirytyzm okultyzmem nie jest, nie był i nigdy nie będzie. Natomiast mogę zapewnić że spotkania, które opisałem na początku są w pełni bezpieczne i jak dotąc nie przypominam sobie, aby ktokolwiek w Polsce czy zagranicą wpadł przez to w jakieś tarapaty.

Cytat:
Dlaczego medium zakrywane jest zasłoną, skoro i tak rzekomo kartki same się zapełniają wiadomością z zaświatów?

Pamiętam takie ilustracje z kilku książek, gdy medium było za zasłoną  ) - to chyba głównie domena mediów, które dawały pokazy w XIX wieku.
Zapełnianie kartek wiadomością z zaświatów w sposób samoistny (bez ingerencji medium) to tzw. pismo bezpośrednie. Osobiście nie spotkałem się z tego typu zjawiskiem, występuje dosyć rzadko. Natomiast mogę powiedzieć, że nigdy medium nie jest za żadną zasłoną. Po prostu siedzi obok innych uczestników. Najczęściej występuje u niego zdolność tzw. pisma automatycznego, tj. psychografii - gdy Duch wykorzystuje rękę medium. Wspomnę przy okazji, że medium w żadnej sytuacji nie jest zakrywane. Kiedy zapisuje tekst pismem automatycznym, każdy może obserwować, jak jego ręka porusza się z ogromną szybkością, często zapisując tekst np. pismem lustrzanym. Zdarza się, że otrzymujemy rozbudowane przekazy w innych językach, często takich, których medium nie zna, albo zna tylko w minimalnym stopniu. Są tez media widzące, media słyszące - te widza i słyszą duchy. Rozróżnia sie jeszcze podgrupy, ale w tej chwili to nieistotne.

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

#3 2010-05-04 23:47:41

spirytysta
zaaklimatyzowany

Dodam jeszcze, że do organizacji tego typu spotkań jest zawsze długa droga. Nie powinni tego robić ludzie bez długotrwałego przygotowania, najlepiej organizować takie spotkania w ośrodkach spirytystycznych. Wcześniej należy studiować teorię, metody, analizować możliwe zagrożenia i perspektywy.
Seanse w gronie przyjaciół, wśród młodzieży na wakacjach, itd. itp. z tabliczkami ouija i innymi bzdurnymi gadżetami nie mają z prawdziwym spirytyzmem nic wspólnego.

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

#4 2010-05-04 23:49:53

voltaren
przyboczny

Mogę prosić o adres tego forum albo strrony skąd jest ten cytat, gdzie mogę przeczytać całą dyskusje bo to jest ciekawe.

Ostatnio edytowany przez voltaren (2010-05-04 23:50:40)

#5 2010-05-04 23:52:54

spirytysta
zaaklimatyzowany

http://www.forumchrzescijanskie.org/vie … mp;start=0

Bardzo proszę. To aż 11 stron dyskusji, więc miłego czytania; ale przeczytaj wszystko, nie tylko część. Wtedy będziesz mieć pełniejszy obraz.

#6 2010-05-05 06:07:25

Lidka
mentor

Wielkie ryzyko, osobiście trzymam się z daleka od takich praktyk...

Pozdrawiam!

Lidka

#7 2010-05-05 13:11:49

Voldo
adept
Serwis

Teraz najczęściej stosowaną metodą komunikacji jest właśnie psychografia.

Co do organizacji nie będę się wypowiadał, ponieważ nie mam w tym żadnego doświadczenia.

Ale jest jedna BARDZO ważna rzecz.
Jeśli ktoś chce się brać za kontakt z Duchami, musi to czynić przepełniony chęcią nauki, a nie czystą ciekawością.
Czysta ciekawość tylko człowiekowi zaszkodzi. Duchy Wyższe, ani jakiekolwiek Duchy dobre nie przyjdą na seans gdzie są ludzie wywołujący je z ciekawości. Na takie seanse przychodzą tylko Duchy niższe, chcące się zabawić naszym kosztem.
Jeśli ktoś będzie miał szczęście, obejdzie się tylko strachem. Jeśli nie będzie go miał, Duch zacznie wpływać na jego wolę i dana osoba będzie miała kłopoty. A wtedy potrzebna jest modlitwa do Boga oraz, jeśli jest możliwość pójście na seans i wygonienie tego złego Ducha.

Co do słowa opętanie - nie ma czegoś takiego jak opętanie. W jednym ciele może znajdować tylko jeden Duch, ten, który jest w nim od samego początku.
Inny Duch może co najwyżej zawładnąć wolą danej osoby, sprawić, że jest ona mu posłuszna. Ale w żadnym razie nie wchodzi w ciało owej osoby.

Chociaż i tak, wszystko trzeba poprzedzić bardzo długimi przygotowaniami. Tak, jak napisał to spirytysta.

"Bez miłosierdzia nie ma zbawienia" - Allan Kardec
"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

#8 2010-05-05 13:17:24

Risthalion
Scholar Arcanum of Schola Psykana

Ostrzeżenia: 1

Well, to co mówicie o opętaniu ma sens.
Jakbym się chciał wprosić na takie spotkanie i zobaczyć co i jak, to gdzie się można spotkać?

powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.img/smilies/mad

#9 2010-05-05 13:21:58

Krzysiek
przyboczny

No to jedziemy !!!!

Seans Spirytystyczny

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-05-05 16:08:34)

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#10 2010-05-05 13:37:35

Lidka
mentor

Voldo napisał(a):

Co do słowa opętanie - nie ma czegoś takiego jak opętanie. W jednym ciele może znajdować tylko jeden Duch, ten, który jest w nim od samego początku.
Inny Duch może co najwyżej zawładnąć wolą danej osoby, sprawić, że jest ona mu posłuszna. Ale w żadnym razie nie wchodzi w ciało owej osoby.
.

Obawiam się, że fakt, iż chodzi o energie, powinien zachwiać nieco wiara w to, że w jednym ciele jeden duch... img/smilies/smile. "Zasadniczy" owszem, ale człowiek pojęcia nie ma, ile w nim siedzi "gości".... Jak łatwo jest energii wnikać w ludzkie ciało zupełnie dla człowieka niezauważalnie...

Zastanówcie się nad tym img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#11 2010-05-05 16:05:41

Voldo
adept
Serwis

Risthalion napisał(a):

Well, to co mówicie o opętaniu ma sens.
Jakbym się chciał wprosić na takie spotkanie i zobaczyć co i jak, to gdzie się można spotkać?

Po pierwsze - na spotkanie należy przychodzić wtedy, gdy chce się czegoś nauczyć.
Jeśli przychodzi się z ciekawości to skutki mogą być opłakane.
Pomijając - mało jest prawdziwych mediów (nie biorących pieniędzy) w tym kraju. Ja tam nie znam żadnego.

Tak, z tym filmikiem z YT... Najlepiej pokazać jakiś skecz... Ktoś pomyśli, że to prawda i się porobi...

"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

#12 2010-05-05 23:59:13

Artur
Administrator

Ciekawość rodząca opłakane skutki? Znaczy się ... sceptycy się z was śmieją? img/smilies/smile

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#13 2010-05-06 01:13:37

Voldo
adept
Serwis

Artur napisał(a):

Ciekawość rodząca opłakane skutki? Znaczy się ... sceptycy się z was śmieją? img/smilies/smile

Znaczy stukanie, dziwne odgłosy i inne takie u uczestników seansów.
Słyszałem już nawet o przypadkach śmierci.
O obłąkaniu i innych nie mówiąc.

#14 2010-05-06 07:51:47

Artur
Administrator

Drżę, ja sam i wszyscy ciekawscy img/smilies/wink Jeśli chcesz też mogę Ci postukać w domu img/smilies/wink Bez seansu img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#15 2010-05-06 16:19:55

Krystek
przyboczny

Voldo napisał(a):

Słyszałem już nawet o przypadkach śmierci.
O obłąkaniu i innych nie mówiąc.

Oj, cos mi wasze nauki zaczynaja przypominac nieco Swiadkow! Okropna ilosc straszenia!
Usun ciaze - bedziesz oblakana...
Pojdz na seans z ciekawosc - bedziesz oblakany...
Nie wyraz zgody na wszystko, co Kardec'owi sie przysnilo - bedziesz oblakany...

Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

#16 2010-05-06 17:07:03

spirytysta
zaaklimatyzowany

Krystek, sama to sobie wymyślasz:)

#17 2010-05-06 17:46:13

Krystek
przyboczny

spirytysta napisał(a):

Krystek, sama to sobie wymyślasz:)

Myslisz, ze poprzez czytanie wypowiedzi Spirytystow juz mnie oblakanie ogarnia????

Ale popatrz na powyzsza wypowiedz Voldo - na temat seansow.
I przypomnij sobie to video na temat aborcji - i wypowiedz tego pana...

Strasznie duzo tego obledu...

Krystek

#18 2010-05-06 18:40:02

Artur
Administrator

Zobaczysz img/smilies/wink Doczekasz się nawiedzenia img/smilies/wink Przyjdę i zeżrę Ci wątrobę img/smilies/wink Astralnie, iżby było weselej img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#19 2010-05-06 18:45:34

Krystek
przyboczny

Artur napisał(a):

Zobaczysz img/smilies/wink Doczekasz się nawiedzenia img/smilies/wink Przyjdę i zeżrę Ci wątrobę img/smilies/wink Astralnie, iżby było weselej img/smilies/wink

A niech zra! Stara watroba, moze da im niestrawnosc? img/smilies/tongue

Krystek

#20 2010-05-06 18:47:44

Lidka
mentor

Krystek, duchy jak duchy, ale to sam Artur zapowiada, że ON przyjdzie i Ci zeżre... http://macg.net/emoticons/laughing2

Pozdrawiam!

Lidka

#21 2010-05-06 18:51:07

Krystek
przyboczny

Lidka napisał(a):

Krystek, duchy jak duchy, ale to sam Artur zapowiada, że ON przyjdzie i Ci zeżre... http://macg.net/emoticons/laughing2

O, patrz, nie zauwazylam!
Arturku, serdecznie zapraszam!  :je:

Krystek

#22 2010-05-06 18:53:58

Lidka
mentor

Krystek napisał(a):

Lidka napisał(a):

O, patrz, nie zauwazylam!
Arturku, serdecznie zapraszam!  :je:

SMACZNEGO i wesołej zabawy! (może też się dołączę?...) http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k005

Pozdrawiam!

Lidka

#23 2010-05-06 18:56:57

Krystek
przyboczny

Lidka napisał(a):

SMACZNEGO i wesołej zabawy! (może też się dołączę?...) http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k005

Trisome???????
Ja nie taki rodzaj kobitki! :ahaha:

Krystek

#24 2010-05-06 19:00:48

Lidka
mentor

Krystek napisał(a):

Lidka napisał(a):

Trisome???????
Ja nie taki rodzaj kobitki! :ahaha:

http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2

Pozdrawiam!

Lidka

#25 2010-05-06 19:01:31

Artur
Administrator

My wątrobożercy ... img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Stopka forum