Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-05-05 19:13:51

lufestre
la princesa de los gatos

Czy sprawia Ci przyjemność to czym się zajmujesz na co dzień?

Proste pytanie dotyczące takich dziedzin jak: praca/studia/bycie kurą lub kurem domowym img/smilies/big_smile/wegetowanie/dowolna inna opcja img/smilies/wink Ogólnie wszystkiego tego, co nie zawsze jest dla każdego przyjemnością.

#2 2010-05-05 19:59:03

Grzegorz
przyboczny

Re: Czy sprawia Ci przyjemność to czym się zajmujesz na co dzień?

Nie (jeśli chodzi o pracę)

Ostatnio edytowany przez Grzegorz (2010-05-05 19:59:48)

JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

#3 2010-05-05 20:42:44

Abstrakcyjna
adept

Tak, nauka sprawia mi ogromną przyjemność (to nie jest cynizm). Tak się zastanawiam co ja bym zrobiła bez tej nauki.

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie oglądania się do tyłu.

#4 2010-05-05 21:10:49

Sailor
Miss Darkside

Studiuje mi się nie najgorzej, legendarnych pogromców mam już (oby) za sobą. Lubię swój kierunek za jego różnorodność, za to, że pozwolił mi wiele rzeczy rozgryźć, zaszczepił nowe zainteresowania, ale jednocześnie mam wrażenie, że może w czymś innym bardziej bym się spełniła, że to jednak nie to... Nadrabiam jednak zwątpienia i inne takie fajniejszymi zajęciami i generalnie, na co dzień jest przyjemnie img/smilies/smile

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#5 2010-05-05 22:37:54

lapicaroda
berzerkerka

Moje studia mnie rozczarowały...Teatr wydawał się z początku jakąś trochę magią, może ciekawym doświadczeniem...ale nie potrafię go pokochać. Dokonałam małżeństwa z dobrą partią, oj tak, ale ówże szlachcic okazał się gołodupcem z upadłym majątkiem. Szkoła mi nic nie da prócz papierka dyplomu i satysfakcji, kontynuować tego dalej nie będę...Próby potrafią nawet najlepszy tekst obrócić we flaki z olejem, gdy po raz tysięczny reżyser poucza cię za układ ręki i jeden akcent na słowie. Satysfakcja która jest jak narkotyk? Tylko przy pierwszym, może drugim wystawieniu przedstawienia. Później odwalasz już rutynę, wykorzystasz możliwości, trudniej się bawić rolą.

#6 2010-05-05 23:28:10

Vespertine
zaaklimatyzowany

Wybrałam łatwe i przyjemne studia tylko żałuję, że nie w mieście w którym teraz chciałabym być.
Ale jeszcze rok, skończę licencjat i witaj magisterko we Wrocławiu. img/smilies/smile

#7 2010-05-18 11:53:42

cytrynka
adept

Praca - jak narazie tak
Studia - no comment img/smilies/tongue
Wszystko inne - staram się jak mogę by mnie uszczęśliwiało img/smilies/smile

#8 2010-06-16 21:33:45

lapicaroda
berzerkerka

Zmiana.
Wywalili mnie tydzień temu ze szkoły, czy raczej skreślili, czy też ładnie powiem-olałam sesję. Czytałam wcześniej kilkakrotnie ten post i zastanawiałam się, czy ma sens ciągnięcie czegoś, co mi tylko zatruwa życie i codziennie przychodzę tam po to, żeby coraz głębiej nienawidzić to miejsce, a to wszystko odkłada się negatywnie i na mnie, i na tych ludziach, ogólnie powstaje zarąbista szkodliwość w korelacji ze światem.
No i powiedzmy, że przefasonowałam trochę sobie życie.
Teraz pracuję do końca czerwca jako ekspedientka w Carrefourze, na razie praca mi się podoba, a jeszcze bardziej to, ile na niej wyciągam. img/smilies/smile
A dalej- wyruszam w świat, że już tak powiem...i wtedy się okaże, czy będzie przyjemnie. img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez lapicaroda (2010-06-16 21:34:40)

#9 2010-06-16 23:19:05

Jatagan
szlachetny gawędziarz

Wegetuję... czekam ze strachem dnia następnego chociaż jeszcze niedawno tryskałem życiem. Uprawiałem sport, pracowałem na dwóch etatach, grałem muzę i nagle... moją radością jest to że chodzę, mogę się sam umyc i ogolić a radochą był kilkunasominutowy spacer...
Czy lubię to co robię... problem w tym że ja robię NIC... w sumie można to lubic albo znienawidzieć. Staram się o tym nie myśleć ale bardziej skłaniam się ku drugiej opcji...

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#10 2010-06-17 15:32:51

kszynka
Chochlik

Proste pytanie, a odpopowiedź trudna Lufestre img/smilies/wink
Jak tak rozczłonkuję swoje życie do parteru i różnych ról, jakie pełnię, to multum "ale" się znajduje. Wolę zbiorczą odpowiedź, na pytanie: Co robisz?- Żyję! A to akurat, na pewno lubię.
Nie, żebym jakoś specjalnie była religijna, ale jakoś te słowa, przypisywane M. Aureliuszowi tak mi się nasunęły, jak przeczytałam to, co napisałeś Jataganie "Boże, daj mi siłę, abym mógł zmienić to, co zmienić jestem w stanie. Daj mi cierpliwość, bym mógł znieść to, czego zmienić nie mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego."
Trzeba mieć czasem bardzo dużo sił, żeby po prostu żyć i cieszyć się tylko z tego, a może właśnie aż z tego. I tego cieszenia się, bardzo Ci życzę.

Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

#11 2010-06-17 18:29:26

hubertus93
zaaklimatyzowany

Oczywiście zależy co mam do roboty. Ale satysfakcję sprawia mi robienie rzeczy, kiedy wiem, że nie marnuję czasu na ich wykonanie. Np. takie ciągłe granie na komputerze, co mi to daje? Wolę sobie poczytać o językach świata, a potem wzbudzić entuzjazm wśród znajomych tym, że potrafię się przedstawić np. po francusku.

"Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć"

#12 2010-06-17 18:39:10

Lynx
zaaklimatyzowany

Jatagan napisał(a):

Wegetuję... czekam ze strachem dnia następnego chociaż jeszcze niedawno tryskałem życiem. Uprawiałem sport, pracowałem na dwóch etatach, grałem muzę i nagle... moją radością jest to że chodzę, mogę się sam umyc i ogolić a radochą był kilkunasominutowy spacer...
Czy lubię to co robię... problem w tym że ja robię NIC... w sumie można to lubic albo znienawidzieć. Staram się o tym nie myśleć ale bardziej skłaniam się ku drugiej opcji...

Kiedyś byłam stara. I myślałam tak jak Ty.
Teraz tylko jedno muszę - resztę robię bo lubię. A jest jeszcze tyle ciekawych rzeczy.
Żaden z moich kierunków studiów nie wydał mi się na tyle atrakcyjny aby w nim robić karierę - chociaż oba się przydały. Ogólnie - warto studiować.

Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)

#13 2010-06-17 19:17:40

Lidka
mentor

lufestre napisał(a):

Proste pytanie dotyczące takich dziedzin jak: praca/studia/bycie kurą lub kurem domowym img/smilies/big_smile/wegetowanie/dowolna inna opcja img/smilies/wink Ogólnie wszystkiego tego, co nie zawsze jest dla każdego przyjemnością.

Wszystko, w co się wkłada serce, może cieszyć i sprawiać przyjemność.

Jeśli chodzi o pracę, to fakt, lepiej jest (i łatwiej) robić, co się lubi i "czuje". A jeśli nie ma wyboru, "zdrowiej" jest spróbować polubić, inaczej człowiek męczy się jak potępieniec...

I tak generalna zasada sprawdza się, jak "amen" w pacierzu: jeśli coś Ci się nie podoba (nie lubisz) - zmień to. A jeśli nie możesz (nie jest zależne od Ciebie) - zmień nastawienie do tego.

Ta zmiana właśnie jest "gwarancją sukcesu"... img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#14 2010-06-17 22:25:15

Snajper
zaaklimatyzowany

Pracuję aby żyć - po pracy poznaję rzeczy które mnie interesują. Pracę zmieniałem tak często, że oduczyłem się postrzegania ludzi poprzez pryzmat roli jaką w niej spełniają.

Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png
http://www.youtube.com/watch?v=p8Uz3Z2y … re=related

#15 2010-06-18 06:15:36

jack
zaaklimatyzowany

pracą którą wykonuje nie zawsze sprawia mi radochę. najczęściej nie sprawia. jedyne co mnie tam trzyma to regularnie wpływający przelew dzięki któremu mam na to co sprawia mi przyjemność......

#16 2010-06-18 13:10:31

shestealsclouds
adept

Tak zdecydowanie, lubię to co robię, lubię małe zawiłości mojego losu i dziwaczność wszystkiego, co mnie otacza, lub raczej co w taki sposób odbieram.

The cat yawned slowly, carefully, revealing a mouth and tongue of astounding pinkness. "Cats don't have names," it said.

"No?" said Coraline.

"No," said the cat. "Now, you people have names. That's because you don't know who you are. We know who we are, so we don't need names."

#17 2010-06-19 13:28:51

lapicaroda
berzerkerka

jack napisał(a):

pracą którą wykonuje nie zawsze sprawia mi radochę. najczęściej nie sprawia. jedyne co mnie tam trzyma to regularnie wpływający przelew dzięki któremu mam na to co sprawia mi przyjemność......

Ahahahaha...samo życie.

#18 2010-06-19 18:10:48

anula
adept

Mi największą przyjemność sprawia lenistwo:)i jeśli akurat wykonuję te zadanie wymagające niezwykłej koncentracji jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Wybrałam lekkie i przyjemne studia, a ludzie których tam poznałam sprawiają,że studiowanie to wielka przyjemność:)

"Życie zawsze wychodzi nam naprzeciw z zaproszeniem:"Chodźcie, zobaczcie jak cudownie jest żyć".A co my robimy?Cofamy się i robimy mu zdjęcie". R.Baker

#19 2010-07-09 18:11:29

babka cukrowa
przyboczny

lufestre napisał(a):

Praca na działce sprawia mi ogromną radość.Dzieci moje są już dorosłe pokończyły studia i rozjechały się po Polsce!Bardzo lubię podyskutować na różne tematy doradzić jeżeli mogę,Cieszę sięże mimo swoich lat Ktoś zaprosił mnie na takie Forum Marzyłam o tym w dniu kiedy dostałam od syna laptopa i założyłam Internet

#20 2010-07-09 18:53:33

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Wkurzam żonę img/smilies/tongue - sprawia img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-07-09 18:53:54)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Stopka forum