Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-05-20 21:14:45

fiodor
przyboczny

Pudzinowski - Silwia

jutro w nocy mariusz pudzianowski zmierzy się w formule mma z timem silvia - dwukrotnym mistrzem federacji ufc.
wygra czy przegra? po ostatniej walce na gali ksw 2 tygodnie temu daję mu 5% szans na zwycięstwo. ale  mma to sport nieobliczalny dlatego walkę z pewnością zobaczę. transmisja w polsacie od 2 w nocy.

wasze typy?

mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

#2 2010-05-22 11:55:20

Sailor
Miss Darkside

Re: Pudzinowski - Silwia

No i Pudzian przegrał. Zastanawiam się, po co mu to było, przecież wiedział, że tak będzie... img/smilies/stupid2

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#3 2010-05-22 18:12:17

fiodor
przyboczny

sailor miło mi cię widzieć w gronie fanów mma. myślę, ze pudzian zbyt uwierzył w swoja gwiazdę, w swój talent. zapomniał o jednej zasadzie jak ktoś jest do wszystkiego dobry to tak naprawdę jest do dupy. a on i śpiewał i tańczył ponoć najlepiej. z tym, ze to nie talent był tylko sympatia telewidzów. sympatią fanów nie da się wygrać na ringu. król jest goły  -to chyba najlepsza recenzja tego co widziałem.

#4 2010-05-22 23:10:10

kszynka
Chochlik

Nieważne czasem to, że się przegrywa. Ważne, że się próbuje czegoś nowego img/smilies/smile Walka nie urzekła, aż żal mi go było, ale ja raczej czekam na ciąg dalszy jego poczynań w tej materii. Czy wycofa się, bo mu nie wyszlo, czy będzie doskonalił siebie i swój warsztat img/smilies/smile

Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

#5 2010-05-22 23:40:40

victoria
adminka

Jak mógł nie przegrać z takim brakiem kondycji i techniki... sama siła nie wystarcza img/smilies/wink chyba że szybki atak img/smilies/big_smile

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#6 2010-05-23 02:15:24

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Panie mooooj ale dechy zaliczył Pudziek img/smilies/sad , same nogi się pod nim ugięły.
Czekam na walkę Sosnowski vs Kliczko.Mam nadzieję że będzie co oglądać,ale coś mam złe rokowania dla Sosnowskiego i nie tylko chyba sam jeden ("krzyżyka" na nim co prawda jeszcze nie położyłem img/smilies/wink)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#7 2010-05-23 09:34:25

Sailor
Miss Darkside

fiodor napisał(a):

sailor miło mi cię widzieć w gronie fanów mma.

Haha, nie ironizuj, Fiodor, bo kiedyś mogę zostać lepszym ekspertem niż Ty w tej dziedzinie, ło img/smilies/tongue Męska część domowników dba o moją sportową edukację img/smilies/smile A serio, dla mnie Pudzianowski stał się już raczej showmanem niż sportowcem ( o ile strongmani, toczący opony czy coś- tam w ogóle się wliczają w tę kategorię, ja osobiście mam wątpliwości co do tego), litości przecież on już nawet  "grał" Zawiszę Czarnego w inscenizacji historycznej. Nie można być we wszystkim najlepszym i robić dziesięć rzeczy na raz, poza tym wg mnie jest już z deczka za stary, by wdrażać się w nową dyscyplinę, abstrahując nawet od braku zwinności czy kondycji. Mnie jest naprawdę przykro patrzeć jak świetni sportowy, artyści rozmieniają się na drobne. Świat znał Pudzianowskiego jako najsilniejszego człowieka, był ceniony i rozpoznawany, a teraz taki przypał... Trzeba znać swoje możliwości, nawet jeśli wokół pełno pochlebców i menadżerów.

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#8 2010-05-23 12:53:13

fiodor
przyboczny

sailor -nic mnie bardziej nie uciesz niż fakt, że przybywa ekspertów od mma i do tego w żeńskim gronie img/smilies/smile. a tak na marginesie to bardzo trafne spostrzeżenia.

kszynka - przegrać nie wstyd. i nawet nie chodzi o to, że był słaby w każdej dziecdzinie. chodzi o to, że po walce pudzian stwierdził, że poddał walkę bo zabrakło mu kondycji i nie widział dalszego sensu jej realizowania. zamurowało mnie bo zawsze uważałem go za ambitnego sportowca. ta wypowiedź potwierdza fakt, ze do mma pudzianowski się nie nadaje i niepotrzebnie rzuca deklaracje, że zdobędzie mistrzostwo w tym sporcie.

#9 2010-05-23 23:33:44

kszynka
Chochlik

Ja tam z oceną podejścia Pudzianowskiego do tematu mma poczekam jakiś czas. Umknęło mi, że deklarował aspiracje do zdobycia mistrzostwa. Jednak nie byłabym tak krytycznie nastawiona do jego prób odnalezienia się poza strongmenami. Że koszmarnie śpiewa, to inna bajka img/smilies/big_smile Jednak nie należy chyba negować chęci odmieniania swojego wizerunku ze względu na wiek?? To tak jakby powiedzieć, ze facet po 40stce musi już tylko na wnuki czekać, lub że każda kobieta koło 30stki powinna mieć męża i trójkę dzieci img/smilies/big_smile

#10 2010-05-24 00:01:40

Tedzik
adept

Jedno można powiedzieć - nie zdobędzie mistrzostwa, bo komu ma je odebrać? Fedorowi? Lesnarowi? Noguierze? Nie daję mu żadnych szans.

http://i44.tinypic.com/2yx3u5z.jpghttp://i44.tinypic.com/2hpm5jn.jpg

#11 2010-05-24 00:03:44

kszynka
Chochlik

Ale jak ma maleńkie szanse, to znaczy, że ma nie próbować? img/smilies/tongue

#12 2010-05-24 00:11:57

Tedzik
adept

Ale jak ma maleńkie szanse, to znaczy, że ma nie próbować? img/smilies/tongue

Niech próbuje, nie zabraniam mu tego, tylko po prostu nie widzę go jako mistrza tak jak Korei Północnej w piłkę nożną.

http://i44.tinypic.com/2yx3u5z.jpghttp://i44.tinypic.com/2hpm5jn.jpg

#13 2010-05-24 00:17:09

kszynka
Chochlik

Masz prawo Tedzik img/smilies/smile U mnie, póki co wielki szacuneczek ma - za próby. Zobaczymy jak podejdzie do tematu dalej img/smilies/smile

#14 2010-05-24 08:47:45

Sailor
Miss Darkside

kszynka napisał(a):

Jednak nie należy chyba negować chęci odmieniania swojego wizerunku ze względu na wiek?? To tak jakby powiedzieć, ze facet po 40stce musi już tylko na wnuki czekać, lub że każda kobieta koło 30stki powinna mieć męża i trójkę dzieci img/smilies/big_smile

Niestety sport rządzi się nieco innymi regułami. 33 lata to dobry moment, by rozpocząć uprawianie czegoś amatorsko, ale mistrzostwo?... Nie czarujmy się, sportowcom w tym wieku bliżej już do końca niż do początku kariery. Pudzianowski wypalił się w w jednej dyscyplinie (w sensie zdobył, co było do zdobycia), ale to nie znaczy że i w kolejnej będzie brylował. Ale pożyjemy, zobaczymy- może jeszcze rozwieje mój sceptycyzm img/smilies/big_smile

Majgull Axelsson

#15 2010-05-24 16:56:09

fiodor
przyboczny

jedno pudzianowi trzeba oddać - kto był na ringu to wie o czym mówię. gratulacje dla pudziana za odwagę. stanąć na przeciwko dwukrotnego mistrza ufc po kilku miesiącach przygody z mma to jest coś. druga zasługa to to, że z pewnością przyczynił się mocno do popularyzacji mma w polsce.
co do mistrzostwa to nie ma szans. wiek ogrywa dużą rolę. w mma walczą ludzie uprawiający sztuki walki po 10 -15 lat. łatwo policzyć.

#16 2010-05-24 23:24:39

kszynka
Chochlik

Wiele marzeń nie ma szans na realizację, ale czy to znak, że marzyć nie można ? img/smilies/wink
Nic nie traci tylko ten, kto nie próbuje niczego img/smilies/smile
Ja tam nie wiem czemu, ale Pudziana lubię, choć pewnie wyglądałabym przy nim jak mróweczka img/smilies/big_smile Ale wracając do sportu, to ważne, że nie osiadł na zdobytych laurach (bez głupich tylko skojarzeń img/smilies/wink) A że popularyzuje swoją osobą coś innego w sporcie, nawet u płci tzw. pięknej i delikatnej. A to już wielki sukces img/smilies/wink

#17 2010-05-25 15:01:49

fA
Użytkownik

Nie zapominajmy, że życie jak i sport to nie tylko zwycięstwa, ale także upadki.

#18 2010-05-25 17:34:20

fiodor
przyboczny

wszystko fajnie - tylko prawda jest taka, ze głównym motywatorem jest....kasa. i to dla niej pudzianowski walczył 2 walki w 2 tygodnie. w tym sporcie to nie szacunek tylko głupota. ale to na szczęście nie mój problem.

#19 2010-05-25 23:51:58

kszynka
Chochlik

W sumie kasa jest dosyć racjonalnym argumentem, żeby dać się sprać i paść na dechy img/smilies/wink
Nie patrzę na sport od tej strony, ale chyba większość tego, co widowiskowe, co dostarcz publice rozrywki, ma swoje źródełko w wielkich pieniądzach. Taki świat, a tylko gladiatorzy walczyli o swoje życie i wolność na arenach, choć i tam zdaje się, w grę wchodziły jakieś merkantylne względy-choćby lepsze traktowanie.

#20 2010-05-26 15:06:55

fiodor
przyboczny

no ja ze swoim sportem jestem na wielkim minusie. może po prostu jestem nieudacznikiem a może się to pasja nazywa. jeśli pudzian wszedł w mma z pasji to ok. jeśli dla kasy to jego sprawa ale nie wróżę mu dobrze. pieniądze to nie wszystko tym bardziej, ze zauważam pazerność albo jego samego albo jego otoczenia. stoczyć 2 walki w ciągu 2 tygodni nie jest zbyt odpowiedzialnym zagraniem. z tym, że wojownika w ostatniej walce w sobie nie pokazał i jeśli dalej tak będzie robił, że podda walkę bo się zmęczył to wielkie nazwisko zmieni się w pośmiewisko. pytanie - czy pieniądze są tego warte?

Stopka forum