Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-06-15 16:47:43

Grzegorz
przyboczny

HOROSKOPY WSZELKIE

Czy ktoś z was widział kiedyś jakiś horoskop podpisany przez autora imieniem i nazwiskiem ?

JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

#2 2010-07-18 22:50:58

Lizawieta
przyboczny

Re: HOROSKOPY WSZELKIE

Najczęściej podpisane są pseudonimami.
Jeśli robiony jest na zamówienie, to często oprócz ksywki jest nazwisko.

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#3 2010-07-20 21:21:52

Grzegorz
przyboczny

Lizawieta napisał(a):

Najczęściej podpisane są pseudonimami.
Jeśli robiony jest na zamówienie, to często oprócz ksywki jest nazwisko.

Myślałem o horoskopach w prasie .

#4 2010-07-20 22:44:09

lufestre
la princesa de los gatos

Zdarza się chyba. Ale tworzenie horoskopów uniwersalnych dla wszystkich ludzi spod 1 znaku zodiaku to bzdura... img/smilies/wink

#5 2010-07-20 22:46:32

kszynka
Chochlik

Grzegorz napisał(a):

Czy ktoś z was widział kiedyś jakiś horoskop podpisany przez autora imieniem i nazwiskiem ?

Szukasz powodu, żeby w nie wierzyć, czy "winowajcy" niesprawdzonej przepowiedni? img/smilies/wink

Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

#6 2010-07-20 22:57:38

lufestre
la princesa de los gatos

Haha, chce pewnie znaleźć, zrobić wjazd na chatę i się rozprawić z autorem XD

#7 2010-07-21 20:28:21

Grzegorz
przyboczny

kszynka napisał(a):

Grzegorz napisał(a):

Szukasz powodu, żeby w nie wierzyć, czy "winowajcy" niesprawdzonej przepowiedni? img/smilies/wink

Nie.

#8 2010-07-21 21:21:06

asmaani
przyboczny

w redakcji naszego lokalnego dziennika, na kogo wypadnie na tego bec! i pisze horoskop a reszta dziennikarzy ma ubaw po pachy.
raczej nikt sie pod czyms takim podpisywac nie bedzie img/smilies/tongue

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#9 2010-07-22 10:17:44

kassica8
adept

Grzegorz napisał(a):

Nikt sobie chyba nie chce zrobić takiego wstydu img/smilies/big_smile

#10 2010-10-03 13:07:00

voltaren
przyboczny

Nie raz, nie dwa, takie widziałem horoskopy.

#11 2010-10-03 14:16:25

Lidka
mentor

voltaren napisał(a):

Nie raz, nie dwa, takie widziałem horoskopy.

Ja sądzę, że to imię i nazwisko było pseudonimem, który tylko wyglądał na imię i nazwisko...

Pozdrawiam!

Lidka

#12 2010-10-03 14:29:15

voltaren
przyboczny

A dlaczego by się mieli ukrywać? Boja się pozwów jakby przepowiednia zla była? img/smilies/wink
Tacy autorzy horoskopów w gazetach typu Pani Domu się nie podpisują, bo to dziennikarze którym nie dali lepszej roboty i się poporstu wstydzą że muszą pisać takie bałamuctwa.
Ale w czasopismach tematycznych, o wróżeniu itd. to chyba się podpisują, jeśli nie z nazwiskiem to np. wróźbita Eleonora i jest zdjęcie obok img/smilies/wink

#13 2010-10-03 15:11:55

Lidka
mentor

"Wróżbitka Eleonora" to jednak nie imię i nazwisko... A zdjęcie służy też reklamie. Kto wie, może prywatnie te osoby tak właśnie zarabiają na życie (a jak ktoś pisze do prasy, to, ho, ho, ależ musi być dobry... img/smilies/wink)

Sądzę, że tacy wróżbici woleliby się nie ujawniać, a jednocześnie zarabiać na wróżeniu... Nie wiem, czy orientujesz się, na czym wróżby i przepowiednie polegają, ale powiem Ci tylko tyle, że to nie jest coś, co ci ludzie mogą wiedzieć na 100%. Jest w tym duży element niepewności i interpretacji własnej... Olbrzymie ryzyko, bazować na czymś takim... Myślę, że firmowanie tego swoim imieniem i nazwiskiem byłoby czymś w rodzaju "pieczątki", "gwarancji" wierzytelności... Tego nikt nie da. Łatwiej jest wróżyć nie pod swoim prawdziwym nazwiskiem, to taki czynnik psychologiczny jakby "umniejszający" odpowiedzialność za treść...

Pozdrawiam!

Lidka

#14 2010-10-08 15:43:00

Artur
Administrator

Grzegorz napisał(a):

Ja img/smilies/smile Ale pracując w redakcji więc nie wiem czy to się liczy img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#15 2012-07-04 19:05:25

Bolaren
przyboczny

A to ci wątek!

Pozwolę sobie wypowiedzieć się cytatem z bloga znanego i uznanego astrologa finansowego:

"Horoskopy gazetowe nie mają nic wspólnego z astrologią.

Otrzymałem propozycję pisania cotygodniowych horoskopów dla pewnego serwisu internetowego. Wykreśliłem nazwę serwisu z cytowanego e-maila:

-------początek emaila----------------------------------

Szanowny Panie,

w ramach współpracy z XXXXX XXXXXX, nasza firma planuje stworzenie aplikacji "horoskop finansowy", która miałaby się znaleźć na stronie XXXXX XXXXXX na Facebooku.

W związku z tym poszukujemy astrologa, który podjąłby się wykonywania tygodniowego horoskopu finansowego/biznesowego (według znaków zodiaku lub daty urodzenia) dla potrzeb takiej aplikacji. Oprócz tego w aplikacji pojawiłoby się nazwisko i krótki opis doświadczenia zawodowego astrologa wykonującego horoskop.

Jeśli byłby Pan zainteresowany taką współpracą, zwracam się z prośbą o wycenę takiej usługi z ewentualnymi uwagami.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

---------koniec emaila--------------------------------

Moja odpowiedź na tę propozycję precyzuje także stanowisko w sprawie horoskopów gazetowych:

---------początek emaila-------------------------------

Szanowna Pani,

Dziękuję za kontakt i przesłanie propozycji pisania cotygodniowych horoskopów.

Niestety muszę odmówić, ponieważ urągałoby to mojej godności. Należę do tych astrologów, którzy traktują tę wiedzę z dużym szacunkiem, aczkolwiek bez nabożności. Być może Pani o tym nie wie, a być może jest to Pani wiadome, ale tygodniowe horoskopy dla znaków Zodiaku są nic nie warte. Czy naprawdę wierzy Pani, że 600 milionów ludzi spod znaku Raka, jacy żyją na świecie, czekają w najbliższym czasie: "romantyczne spacery, flirty i dużo namiętności", jak przeczytałem właśnie na jednym z portali? Prognozy astrologiczne muszą być zindywidualizowane, oparte na dokładnej dacie, godzinie i miejscu urodzenia. Jeśli ktoś twierdzi, że takie grupowe horoskopy działają to zwyczajnie kłamie.

Tak więc pisanie takich bzdur a nawet ich czytanie byłoby dla mnie obelgą i czułbym się z tym fatalnie. Państwa klient, który chce zamieszczać horoskopy na swojej stronie, nie wie co robi. Albo też dobrze wie i chce ośmieszyć astrologię.

Przez ostatnie 20 lat ciężko pracowałem, aby znaleźć system skutecznego zarabiania na giełdzie w oparciu o cykle i aspekty planetarne. Mogę z całą odpowiedzialnością potwierdzić, że astrologia działa, ale nie w takiej postaci, jaką Państwo próbujecie sprzedać. Być może znajdzie Pani astrologa, który zgodzi się pisać cotygodniowe horoskopy za parę złotych. Proszę się spieszyć z jego znalezieniem, ponieważ jednym z celów moich badań nad astrologią finansową jest odkrycie na tyle skutecznej metody pomnażania dochodów, aby astrologowie już nigdy nie musieli kurwić się, pisząc horoskopy do gazet.

z poważaniem,

------------koniec emaila---------------------"

http://www.astrobiznes.pl/a/blog/precz- … gazetach/0

To powinno rzucić jasne, jak mniemam (bo mam tylko mnie), światło na zagadnienie. Pozdrawiam.

#16 2012-07-05 00:12:04

Artur
Administrator

Wydaje mi się sprawą oczywistą, iż w przypadku działów rozrywkowych w prasie nie chodzi o 'horoskop' ale o formę rozrywki. O nic więcej. Nie ma w tym żadnych ukrytych motywów. Nie jest to ani próba ośmieszenia potencjalnego kandydata, ani próba dyskredytacji uprawianej przez niego sztuki. Just fun - jak mawiają. Niemniej jest to niejakie faux pas - to trochę jak poprosić np. Tomasz Stańko o granie 'Białego misia' na weselnej imprezce img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#17 2012-07-05 00:28:28

Andra
Gość

Haa:D Zrobilby z tego cudenko.

#18 2012-07-05 09:53:45

Bolaren
przyboczny

Co zrobić?

Moda na posiadanie własnej opinii na każdy temat najdotkliwiej dotyka profanów i sceptyków...

Pozdrawiam.

#19 2012-07-05 11:43:09

Andra
Gość

Haa:). Zdrowiej podpisac sie pod cudzym zdaniem z braku wlasnego? Albo zwalczac inne z tego samego powodu? To jak to nazwiesz? 
Ludzki rozum sam siebie dowiodl do krecenia sie w kolko: produkuje jalowe mysli na temat mysli- zero tresci z rozdmuchana forma, i ubiera je w slowa w ktorych jest wiele o niczym. Zlote rybki na wyginieciu jakby? A dobry Bog- rybak zamiast nich z powodzi slow wylawia stare  dziurawe kalosze....

#20 2012-07-05 12:53:24

Bolaren
przyboczny

Z braku nie, ze zbieżności owszem.

Z braku własnego zwalczać inne? Nazwę to patologią.

Bardzo ciekawy temat poruszyłaś - kręcenie się w kółko umysłu... Interesujący jest fakt, że innych możemy dostrzegać jedynie przez pryzmat własnych potencjałów i ograniczeń - tzn "każdy mierzy własną miarą".

Nie chciałbym brnąć o offtopic'a więc coś na temat.

Zgadzam się z cytowanym przeze mnie astrologiem z dwóch powodów.
Publikuje statystyki swoich prognoz w odniesieniu do rzeczywistych wahań rynku - 5% błędu.
Mam olbrzymi szacunek dla ludzi, którzy wbrew własnemu lenistwu i obiegowym opiniom potrafią poświęcić lata na zajmowanie się czymś powszechnie pogardzanym lub oględnie mówiąc spłycanym w swej istocie, jedynie po to, by sprawdzić zasadność opinii innych.

Wierzę w astrologię ponieważ opinia ludzi którym nie dorastam do pięt w aspekcie wiedzy i doświadczenia coś dla mnie waży.

Upierając się, że wiem więcej niż osoba o wiele bardziej doświadczona w wiedzy którą znam jedynie pobieżnie, byłbym próżny.
Próżność - jako cecha jest zapatrzeniem się w siebie, jako znaczenie słowa - pustka.

Taki przykład - jeden z bardziej znanych i najbardziej cenionych polskich astrologów:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Weres

No gdzie mi do niego...img/smilies/1087

Pozdrawiam.

Stopka forum