Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-07-05 13:27:37

Andra
Gość

Re: HOROSKOPY WSZELKIE

Wiesz, nie interesowalam sie nigdy astrologia, ale uwazam ja za niedoceniana dziedzine wiedzy o czlowieku, z pogranicza nauk scislych i psychologii. I bardzo szanuje specjalistow w tej dziedzinie. A ze jak kazda esencja wytwarza ferment, coz- zawsze mozna sie posmiac, i to juz dobrze.
A krecenie sie w zaczarowanym kregu mysli, idei i wyobrazen- mysle:p ze ten kto sie rowniez kreci, choc inaczej- nie bardzo zauwazy ten ruch. Ruch istnieje na tle nieruchomego, nie sadzisz? Wiec dopiero gdy wstrzymasz mysli, wyobrazenia, uspokoisz je- dostrzezesz go u kogos. A tak- widzi sie tylko to inne, nie wiedzac czym jest...? To jak karuzela, wraz z nami kreci sie wszystko, choc to tylko zludzenie. Uff, nie znosze karuzeli:p

#22 2012-07-05 15:49:47

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Jeden z moich profesorów na studiach powiedział tak (parafraza oczywiście) - "astrologia oględnie jest o wpływie ciał niebieskich na nas, ludzi. Jedni mówią, że to bzdura. A przecież zgodnie z fazami Księżyca mamy odpływy i przypływy, mamy dzień i noc zależną od obrotu naszej planety itd. " Takie zdanie, bardzo ogólnikowe, jednak mi pomogło zrozumieć, że przecież wszystko ma wpływ na nas. Nasze życie jest uzależnione od tego co "na niebie". Ale czy to tak da się uchwycić? Astrologowie (ci prawdziwi) próbują, ale czy warto takie coś uprawiać? Przyznam, że dla mnie nie. Człowiek zbyt łatwo daje się "wrobić - coś powiesz i zacznie się sugerować. Dlatego astrologowie "na picu" osiągają wynik, bo "samospełniająca się przepowiednia".

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#23 2012-07-05 15:56:51

Mezamir
Gość

Wszystko wpływa na wszystko
ślepota nie jest dowodem braku kolorów.

#24 2012-07-05 16:05:06

Andra
Gość

Basma, sadze ze to zalezy od tego czego sie szuka w astrologii. Ja przychylam sie do tego co mowi Mezamir- wszystko co istnieje jest doskonala  caloscia wzajemnie oddzialywujaca na siebie. Nic nie istnieje w oddzieleniu, prawda? Trescia kazdej istniejacej formy zycia jest to samo w koncu.

#25 2012-07-05 16:22:02

Bolaren
przyboczny

"(...)Trescia kazdej istniejacej formy zycia jest to samo w koncu."

Śmierć. Ale liczy się to, co po drodze.

img/smilies/wink

Pozdr.

#26 2012-07-05 17:29:08

Andra
Gość

Smierci podlega forma moj drogi. Co zatem stanowi tresc ktora ubiera sie w ludzka forme?

#27 2012-07-05 19:20:46

Bolaren
przyboczny

Nie jestem Twój. W dodatku jestem tani.
Nie wiem co stanowi treść.

Ja na swój użytek lubię myśleć, że treść życia stanowi sam proces tego życia przeżywania.

Natomiast żyjąc nie mogę się wypowiadać o nieżyciu. Bredziłbym nieskromnie w oparach własnej pychy i obłędu logicznego.

Ale to też tylko moje, ludzkie, zdanie.

Pozdrawiam.

Przepraszam za offtop.

Ostatnio edytowany przez Bolaren (2012-07-05 19:22:59)

#28 2012-07-05 19:40:41

Andra
Gość

Tak? A ktoz zatem przezywa to zycie? I ktoz o tym wie, widzi?
,,moj drogi/ droga" jest potocznym zwrotem wyrazajacym sympatie. Jesli  Ci nid odpowiada - nie bede go uzywala, ok?

#29 2012-07-05 19:50:14

Bolaren
przyboczny

Ok.

A teraz na temat:

Świetna strona o Astrologii i nie tylko:

http://www.logonia.org/

Pozdrawiam.

#30 2012-07-05 21:47:53

Mezamir
Gość

#31 2012-07-06 22:21:57

Bolaren
przyboczny

Ciekawie wplecione wątki świętej geometrii w tę wizualizację.

Ciekawostka z pogranicza ezoteryki, astronomii, astrologii i geometrii:

"(...)W rzeczywistości Kepler sformułował cztery prawa opisujące parametry orbit planet, jednak według współczesnej metodologii naukowej tzw. czwarte prawo nie jest uznawane jako prawo natury, a jedynie jako przypadkowa zbieżność. Zostało ono odkryte najwcześniej ze wszystkich jego praw i opublikowane w roku 1596 książce Mysterium Cosmographicum (Tajemnica kosmograficzna).

Tak zwane „czwarte prawo” wiąże ze sobą promienie orbit planet. Kepler odkrył tę zależność wpisując i opisując na poszczególnych wielościanach foremnych sfery o promieniach odpowiednio dobranych planet. Wcześniej nieskutecznie próbował tego używając okręgów wyznaczonych przez orbity planet i wielokątów. Promienie orbit, które Kepler dopasowywał, były wyznaczone wg ówczesnych metod i dlatego nie były zbyt dokładne.

Ustawiając na przemian sfery i wielościany Kepler zauważył, że:

ośmiościan foremny opisany na sferze Merkurego jest wpisany w sferę Wenus.
    dwudziestościan foremny opisany na sferze Wenus jest wpisany w sferę Ziemi;
    dwunastościan foremny opisany na sferze Ziemi jest wpisany w sferę Marsa,
    czworościan foremny opisany na sferze Marsa jest wpisany w sferę Jowisza
    sześcian opisany na sferze Jowisza jest wpisany w sferę Saturna.

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności było też to, że w czasach Keplera ostatnią znaną planetą był właśnie Saturn. Podobna zależność została również opisana jako Reguła Titiusa-Bodego.(...)"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_Keplera

Pozdr.

Stopka forum