Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-06-19 19:49:45

Sailor
Miss Darkside

Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

Jeśli jesteś Panią Zimą:

Twoja skóra:
Cera Pani Zimy jest jasna, niemal jak u porcelanowej lalki. Sprawia wrażenie czystej i gładkiej, rzadko pojawia się na niej rumieniec, słabo się opala. Pod wpływem słońca przybiera odcień delikatnego oliwkowego brązu. Niektóre Panie Zimy reprezentują tzw. typ południowy. Wówczas ich skóra ma chłodny odcień oliwki, łatwo się opala, przyjmując intensywną oliwkową barwę. Niektórzy porównują Panią Zimę do disnejowskiej Królewny Śnieżki, ale bliżej jej chyba do Królowej Śniegu.

Oczy:
Najczęściej wyróżniają się czystą, zdecydowaną barwą. Są ciemnobrązowe, ciemnoniebieskie, zielone, błękitne lub orzechowe. Ich oprawa jest ciemna.

Włosy:
Nawet jeśli w dzieciństwie byłaś blondynką, twoje włosy ściemniały z czasem i teraz masz brązowe, czarnobrązowe lub kruczoczarne, o charakterystycznym granatowym lub popielatym połysku.

http://www.inspirander.pl/files/zdrowie/pani_zima_0.jpg

Jeśli jesteś Panią Wiosną:

Twoja skóra:
Chociaż wiosenna skóra jest dość blada, wręcz przeźroczysta, równocześnie odznacza się charakterystycznym, brzoskwiniowym, zdrowym połyskiem. Może być również lekko zaróżowiona. Jeśli jesteś piegowata, plamki na skórze mają złociste zabarwienie. Opalasz się na ciepły, ciemny brąz.

Oczy:
Zwykle ich oprawa jest nieco ciemniejsza od koloru włosów. Kolor tęczówki jest niebieski lub zielony, w dowolnym odcieniu. Czasem zdarzają się wiosny z oczami złotobrązowymi. Oczy mogą mieć dowolny odcień koloru niebieskiego lub zielonego, bardzo rzadko złotego brązu.

Włosy:

Podobnie jak Pani Lato w dzieciństwie byłaś blondynką, a z czasem włosy stały się ciemniejsze. U letnich pań jednak robią się popielate. Wiosenkę łatwo rozpoznać po odcieniach: żółtym, miodowym lub platynowym. Jeśli Wiosna na włosy brązowe, to o rudawym połysku.

http://www.inspirander.pl/files/imageca … wiosna.jpg

Jeśli jesteś Panią Lato:

Twoja skóra:

Letnia cera zazwyczaj jest blada i jasna, czasem w zimnym oliwkowym kolorze, ewentualnie dobrze ukrwiona o chłodnym, różowym odcieniu. Nieraz można zaobserwować "przebijające" naczynka krwionośne. Jeśli Pani Lato jest piegowata, plamki na jej buzi są szare lub szarobrunatne. Poza przypadkami skrajnie jasnej cery, zazwyczaj opala się na chłodny kolor oliwki.

Oczy:
Zazwyczaj są niebieskie lub szare, ewentualnie brązowe, ale z łagodną domieszką zieleni. Charakterystyczne jest ich popielata oprawa.

Włosy:

Letnie dzieci są blondynkami, ale z czasem ich włosy ciemnieją. Te, które natura obdarzyła odcieniem słomianym, z czasem mają włosy lekko popielate. Jeśli popiel to kolor wyjściowy, z wiekiem zmienia się w brąz, ale popielaty połysk pozostaje.

http://www.inspirander.pl/files/imageca … i_lato.jpg

Jeśli jesteś Panią Jesienią:

Twoja skóra:
Chociaż masz cerę jasną, na pewno nie jesteś "niezdrowo" blada. Twoja skóra przyjmuje najczęściej ciepły odcień kości słoniowej, mocnego złocistego beżu, albo brzoskwini. Sporo na niej piegów, możesz też mieć rudawe lub brunatne (ale o ciepłym odcieniu) znamiona. Źle znosisz opalanie. Słońce często wywołuje u ciebie zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Oczy:
Topaz, zieleń i brąz, również złocisty, to typowe kolory oczu Jesieni. Czasem zdarzają się też błękitne, albo w zimnym odcieniu niebieskiego, ale zarazem tęczówki mają też nierównomierne, złociste, ciepłe plamki.

Włosy:
Wśród jesiennych pań dominują rudzielce. Możliwe naturalne kolory włosów od blondu, poprzez kasztan i odcień marchewki, aż po brąz, ale zawsze z ciepłym, złotawym połyskiem.

http://www.inspirander.pl/files/imageca … jesien.jpg

Źródło: www.inspirander.pl

Ja jestem Zimą img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Sailor (2010-06-19 19:51:23)

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#2 2010-06-19 20:06:50

Dorcik
przyboczny

Re: Pani Zima, Wiosna, Lato, a może Jesień? Którą z nich jesteś?

Hhihihihihihihihi-a skąd Ty bierzesz takie ''śmiechotki ''Sailor img/smilies/big_smile
Ja jestem Jesienią img/smilies/wink
Chociaz te oczy ,ale sama nie wiem jakie mam .Mnie się zmieniają ,czasem szare ,czasem niebieskie ,zalezy ,ale te złociste plamki mam . I wcale mi się to nie podoba img/smilies/tongue

''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... ''img/smilies/smile img/smilies/smile

#3 2010-06-19 21:22:13

Sailor
Miss Darkside

Dorcik napisał(a):

Hhihihihihihihihi-a skąd Ty bierzesz takie ''śmiechotki ''Sailor img/smilies/big_smile

Ależ kochana, to nadzwyczaj poważna sprawa img/smilies/wink , bo z  taką wiedzą trudniej o stylizacyjne i makijażowe wpadki, są specjalne propozycje kolorów ubrań i odcieni kosmetyków, które właśnie współgrają z tymi typami, jak znajdę jakiś sensowny, to wrzucę. Najogólniej chodzi o to, że Panie Zimy i Wiosny to chłodna uroda, a Lata i Jesienie przeciwnie- ciepła img/smilies/smile 

Chociaz te oczy ,ale sama nie wiem jakie mam .Mnie się zmieniają ,czasem szare ,czasem niebieskie ,zalezy ,ale te złociste plamki mam . I wcale mi się to nie podoba img/smilies/tongue

Ja mam nieokreślone oczy, niby zielono- niebieskie, ale pojawiają się też głosy, że szare img/smilies/roll Taki misz- masz i też zanadto nie jestem z tego powodu zadowolona, bo chciałabym mieć po prostu zielone i jedynie zielone, bez żadnych wariacji.
Poza tym na kolor oczu ma wpływ też makijaż, np. brązowe cienie wydobywają niebieską barwę oczu, fioletowe zieloną itd., więc jak ktoś ma pomieszane tęczówki, w różnych kolorach będzie miał tak jakby inny kolor oczu img/smilies/big_smile

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#4 2010-06-19 22:56:04

aka
dark&twisty girl

Ja jestem wiosną img/smilies/smile

This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

#5 2010-06-20 14:29:58

PeggyBrown
adept

Jestem Zimą, kiedyś miałam problem z określeniem swojego typu urody ; )

"Czasami wydaje mi się, że żyję pod szukanym kloszem, który sprawia, że jestem szczęśliwa i żyję."

#6 2010-06-24 15:23:49

Dorcik
przyboczny

Sailor napisał(a):

Ależ kochana, to nadzwyczaj poważna sprawa img/smilies/wink , bo z  taką wiedzą trudniej o stylizacyjne i makijażowe wpadki, są specjalne propozycje kolorów ubrań i odcieni kosmetyków, które właśnie współgrają z tymi typami, jak znajdę jakiś sensowny, to wrzucę. Najogólniej chodzi o to, że Panie Zimy i Wiosny to chłodna uroda, a Lata i Jesienie przeciwnie- ciepła img/smilies/smile

No baaa ,nadzwyczaj powazna img/smilies/smile img/smilies/smile To szukaj stronek z rzeczami dla Pani Jesieni :0 O kurcze ,to ja jestem ciepła Pani Jesień -hihihih

Sailor napisał(a):

Ja mam nieokreślone oczy, niby zielono- niebieskie, ale pojawiają się też głosy, że szare img/smilies/roll Taki misz- masz i też zanadto nie jestem z tego powodu zadowolona, bo chciałabym mieć po prostu zielone i jedynie zielone, bez żadnych wariacji.
Poza tym na kolor oczu ma wpływ też makijaż, np. brązowe cienie wydobywają niebieską barwę oczu, fioletowe zieloną itd., więc jak ktoś ma pomieszane tęczówki, w różnych kolorach będzie miał tak jakby inny kolor oczu img/smilies/big_smile

Czyli mamy Sailor misz -masze w oczodołach http://macg.net/emoticons/laughing2
Zielone oczy piekne ,bo rzadko spotykane img/smilies/smile
A to ja wiem ,że ma wpływ na kolor oczu makijaż .Ja mam dzisiaj niebieskie cienie z domieszka szarego i jak na razie mam kolor szary oczu ,ale niestety z małą domieszka tych zółtych punkcików -wrrr img/smilies/sad

''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... ''img/smilies/smile img/smilies/smile

#7 2010-06-24 21:31:56

victoria
adminka

Nie mogę się zdecydować, chyba lato....

lato, jesień, zima, wiosna

http://www.inspirander.pl/files/imagecache/inspirander-tresc-glowne/files/zdrowie/pani_lato.jpghttp://www.inspirander.pl/files/imagecache/inspirander-tresc-glowne/files/zdrowie/pani_jesien.jpghttp://www.inspirander.pl/files/imagecache/inspirander-tresc-glowne/files/zdrowie/pani_zima.jpghttp://www.inspirander.pl/files/imagecache/inspirander-tresc-glowne/files/zdrowie/pani_wiosna.jpg

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#8 2010-06-24 22:03:24

kszynka
Chochlik

Masakra, a ja nie pasuję do żadnego typu http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/d030
Poproszę o nowy zestaw Pań img/smilies/big_smile

Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

#9 2010-06-24 22:13:22

aka
dark&twisty girl

Dorcik napisał(a):

Zielone oczy piekne ,bo rzadko spotykane img/smilies/smile

Yhym img/smilies/cool

Masakra, a ja nie pasuję do żadnego typu http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/d030
Poproszę o nowy zestaw Pań img/smilies/big_smile

Tak, tak- wiemy, że jesteś nietypowa ;P Wiadomo, że rzadko kiedy znajdzie się osoba, do której opis pasuje w stu procentach. Chodzi o to żeby wybrać ten, z którego mamy najwięcej.

This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

#10 2010-06-24 22:16:02

Sailor
Miss Darkside

Masakra, a ja nie pasuję do żadnego typu
Poproszę o nowy zestaw Pań

Hmmm... może trzeba dorzucić np. Panią Przedwiośnie i Panią Babie Lato? img/smilies/stupid2

Majgull Axelsson

#11 2010-07-09 11:15:05

maratonczyk
adept

U mnie tak samo nic nie pasuje. Oczy zielono szare (mam naturalnie czarne rzęsy i brwi), cera oliwkowa, włosy brąz z rudym połyskiem, nie mam piegów, mam jedynie dużo pieprzyków, opalam się na brązowo- żółto, w młodości blondynką, karnacja ogólnie jasna.

tak więc nie pasuje do niczego i zawsze miałam z tym problem.

55.

Nieznajomy wróg jakiś miesza ludzkie rzeczy.

#12 2010-07-14 18:07:27

toxiqe
adept

Lato z wiosną.

strach przed śmiercią nie ma głębszego uzasadnienia
Sąd ciała jest silniejszy niż sąd umysłu

#13 2010-07-14 18:12:44

Abesnai
Canis dirus / Administrator

ale się świńsko wetnę img/smilies/big_smile
Jestem Panem ZIMA img/smilies/tongue
hyhyhy http://macg.net/emoticons/laughing2
(nie ma to jak pisać posty w nowych tematach hahaha)

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-07-14 18:13:09)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#14 2010-07-15 14:34:23

motylek
adept

Jestem zdecydowanie Zimą img/smilies/smile

Niektórzy porównują Panią Zimę do disnejowskiej Królewny Śnieżki, ale bliżej jej chyba do Królowej Śniegu.

Zawsze wolałam Królową Śniegu od infantylnej Królewny Śnieżki img/smilies/1087

Bo motylki lubią truskawki

#15 2010-08-18 16:54:14

babka cukrowa
przyboczny

Jestem Wiosną!!!,!!Oczy niebieskie ,cera lekko różowa ,opalam się na brązowo,włosy brąz(teraz siwe)Zapraszam miłe Panie na małą czarną:kawa:

#16 2010-09-12 01:00:07

Lusiak93
adept

Ja nigdy nie byłam blondynką, mam ciemną karnację,  ciemnobrązowe włosy, oczy także ciemne , więc nie wliczam się w  żadną z "Pań" ;P

#17 2010-12-20 13:22:03

Senioritka56
przyboczny

Ja zdecydowanie Lato Lato Lato::slonko:

Ostatnio edytowany przez Senioritka56 (2010-12-20 13:23:31)

http://avatarek.pl/LlI6ODREs4_3.jpg
Ona i On zwariowali dla Siebie...

#18 2011-02-10 00:36:44

Jantar
adept

Jest mały plusik w tym, że nie pasuje się do żadnego typu. Drastyczna, albo lekka zmiana koloru włosu, odpowiedni makijaż. I już jesteś wybranym typem urody :-D
Ale jeżeli ktoś ma ostre rysy twarzy, albo przeciwnie słodką buźkę to zima pasować nie będzie.

#19 2014-01-20 11:16:27

valerie
Gość

Ja jestem Latem img/smilies/big_smile

#20 2014-01-20 14:24:18

ayalen
Gość

No to ja jestem jesienna w 100%. Zreszta, i zawsze kochalam jesien, wiec w zgodzie ze soba:-)

Stopka forum