Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2010-04-09 06:34:07

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 864

Ostrzeżenia: 5

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Krzysiek napisał(a):

Miłujący Prawdę[ bez wzajemności] -Aleś nagadał ...!!! ???

Wskaż co napisałem, a nie jest prawdą!
:hello:
Obudź się!!!
Pozdrawiam

Offline

 

#27 2010-04-09 07:12:04

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Miłujący Prawdę napisał(a):

Wskaż co napisałem, a nie jest prawdą!

Jako, że jestem wystarczająco obudzony napiszę, że w Twojej wypowiedzi prawdy nie zawierają te słowa, w których własnym opiniom i poglądom nadałeś rangę objawionych prawd bożych. Czyli, wyłączając łączniki zdań i znaki interpunkcyjne, nie napisałeś słowa prawdy img/smilies/smile


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#28 2010-04-09 10:56:09

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

W pełni zgadzam się z Arturem i przyznaję szczerze, że niemiłą dla mnie rzeczą jest goszczenie Cię "Miłujący prawdę".[bez wzajemności..] w moderowanym przeze mnie temacie.

Twoja wypowiedź:

tak jak naród żydowski został odrzucony przez Boga za to, że uśmiercił Syna Bożego, tak dołącza do niego Kościół katolicki, na który również Bóg wydal wyrok unicestwienia.

jest równoznaczna w treści z ideologią nazizmu i antysemityzmu,stanowiącą ideologiczną podbudowę do stosowania ludobójstwa...

NIECH BÓG SIĘ NAD TOBĄ ZMIŁUJE NIESZCZĘSNY CZŁOWIEKU....

Jako moderator wątku serdecznie przepraszam Wszystkich Żydów i Katolików za te obraźliwe słowa "Miłującego prawdę." ŚJ i obiecuję, że żadna jego wypowiedź nie znajdzie się na moderowanych przez mnie wątkach...

                                                                                                                  Krzysztof Radliński-Redlus-moderator.

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-04-09 17:42:15)


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#29 2010-04-09 11:01:28

transfer
Gość

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Mnie ciekawi tylko kiedy ŚJ się obudzą i w końcu będzie można z nimi normalnie porozmawiać. Myśle, że Bógu nie za bardzo podoba się, gdy nim straszy się nie tylko małe dzieci. Bóg jest miłością, a nie strachem, bo własnie straszeniem to raczej zajmuje sie szatan.

 

#30 2010-04-09 11:24:28

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

NEGACJONIZM...


PRZYCZYNY I CEL NEGACJONIZMUPrzed II Wojną Światową antysemityzm był ideologią bardzo popularną w różnych odłamach populizmu, zwłaszcza w Europie. Podsycanie nienawiści do Żydów, która istniała w kulturze europejskiej (i nie tylko) od stuleci, w połączeniu z innymi hasłami populistycznymi zapewniało głosy wyborcze i polityczne triumfy.

Po roku 1945 sytuacja uległa zmianie: ujawnienie zbrodni nazistowskich wobec Żydów skompromitowało antysemityzm - kojarzył się on jednoznacznie z wymordowaniem milionów ludzi. Kompromitacja nie zlikwidowała jednak zjawiska antysemityzmu. Antysemici musieli więc zastosować jeden z dwóch zabiegów: albo zmienić terminologię, albo zaprzeczyć istnieniu Holocaustu.

    * Początkowo łatwiejsza była pierwsza taktyka. Antysemici zaczęli nazywać siebie samych antysyjonistami i udawali, że nie są przeciwnikami Żydów, ale wyłącznie "syjonistów". Taki zabieg był szczególnie popularny w krajach muzułmańskich i w bloku komunistycznym. Na przykład w Polsce w roku 1968 nigdy oficjalnie nie potępiało się Żydów, ale "syjonistów". Oczywiście wiadomo było, kogo ma się na myśli mówiąc o "syjonistach".

Na arenie międzynarodowej stosowany był podobny zabieg. Jego triumfem była rezolucja 3379 Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych uchwalona 10 listopada 1975 roku - w rocznicę Kristallnacht - zawierająca potępienie syjonizmu  (uchwała ta została odwołana przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dopiero 16 grudnia 1991 roku.)

    * Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku pojawiły się pierwsze oznaki stosowania na szerszą skalę drugiej taktyki, która miała uwolnić antysemityzm z piętna Holocaustu: wykorzystując hasła wolności nauki i swobodnego głoszenia poglądów - mimo zeznań tysięcy byłych więźniów, dokumentów, fotografii, filmów oraz protokołów przesłuchań setek funkcjonariuszy obozów śmierci i ich aparatu administracyjnego - neonaziści rozpoczęli powolne, ale systematyczne podważanie, krok po kroku, faktów związanych z Holocaustem. Pojawiło się to, co w Polsce nazywane jest "kłamstwem oświęcimskim" (negacjonizm, rewizjonizm Holocaustu; w angielskim: Holocaust Denial, w niemieckim: Holocaustleugnung).

Rozpoczęto je kwestionowaniem liczb ofiar według taktyki, że jeśli liczba 6 milionów ofiar (z oczywistych względów przybliżona i ustalona tuż po wojnie) nie jest prawdziwa i zamordowano liczbę ludzi bliższą 5 milionom,  to ma oznaczać, że cała wiedza o Holocauście jest oparta na fałszu, aby ostatecznie starać się udowodnić, że Holocaustu wcale nie było i zaprzeczać np. istnieniu komór gazowych i rozmiarom działalności Einsatzgruppen.

W tym samym czasie w krajach arabskich coraz częściej przedstawiano Holocaust jako wymysł Żydów, który miał zyskać im poparcie dla ustanowienia państwa Izrael.

Taktyka ta skutkuje. Daleko jeszcze "rewizjonistom [negacjonistom] Holocaustu" do sukcesu, ale wśród skrajnej lewicy i prawicy - zwłaszcza europejskiej - przyznawanie się do antysemityzmu staje się - skoro można przywoływać setki "naukowych" publikacji podważających istnienie Holocaustu - zjawiskiem coraz bardziej powszechnym i znów, jak przed siedemdziesięciu laty,  społecznie tolerowanym.
   
Dzień Pamięci Holocaustu (Jom HaZikaron laSzoa we-laGewura) oznacza dosłownie  "Dzień (Pamięci) Zagłady i Aktów Odwagi" i obchodzony jest 27 dnia miesiąca nisan  (w tym roku [2010] jest to dzień 11 kwietnia).

Data  tego święta została oficjalnie wyznaczona przez Knesset w roku 1951. Ustawę podpisał premier David Ben-Gurion i prezydent Yitzhak Ben-Zvi.

Istniało kilka innych propozycji terminu święta. Rabinat izraelski uważał (decyzją z roku 1949), że  bardziej odpowiednią datą jest dziesiąty dzień tewet, który upamiętnia rozpoczęcie oblężenia Jerozolimy w 586 roku p.n.e. Jednak wielu Ocalonych i innych Żydów było zdania, że Szoa (Holokaust)  jest wydarzeniem tak wielkiej wagi, iż wymaga osobnego dnia pamięci.

Niektórzy świeccy Izraelczycy twierdzili, że jedynym dniem, który właściwie upamiętniałby Holocaust jest 19 kwietnia - dzień rozpoczęcia powstania w getcie warszawskim w roku 1943. Jednak dziewiętnasty kwietnia tego roku był 15 dniem nisan - czyli pierwszym dniem Pesach. Gdyby Knesset zgodził się na tę propozycję, oznaczałoby to w konsekwencji, że tragiczne i smutne Jom ha-Szoa obchodzone byłoby równolegle z radosnym Sederem. Ostatecznie wybrana data nie wypada w dzień żadnego konkretnego wydarzenia Holocaustu, ale jest na tydzień przed Świętem Niepodległości Izraela i jeszcze w ciągu dni rocznicy twania walk w getcie warszawskim.

Większość żydowskich świąt jest okazją do wyrażania wdzięcznosci Bogu i okazywania miłości do Niego. Jom ha-Szoa nie wywołuje takich emocji. Dlatego właśnie jeden z ortodoksyjnych rabinów proponował przed laty, aby w ten dzień Żydzi zbierali się w synagogach - i siedzieli w milczeniu. Nie powinien odmawiany być Kadisz, bo modlitwa ta przywołuje wielkość i wspaniałość Boga. Żydzi powinni siedzieć bez słowa i bez słowa rozchodzić się do domów.

W Izraelu jest tradycją wstrzymanie ruchu ulicznego w godzinach przedpołudniowych (10.00) na dwie minuty przy dźwięku syren. Uroczystości rozpoczynają się już wcześniej, o wschodzie słońca na Placu Warszawskiego Getta w Jad Waszem. Flagi państwowe zostają opuszczone do połowy masztu.

Jeżeli 27 dzień nisan przypada w piątek - oficjalne obchodzenie święta przesuwane jest na czwartek; jeżeli natomiast w niedzielę - to na poniedziałek. Według kalendarza nigdy nie przypada ono na sobotę.

Część religijnych Żydów  nie obchodzi Jom ha-Szoa. Jedną z przyczyn jest obawa, że święto to może wzbudzać niewiarę w Boga lub gniew przeciw Niemu. Inną jest pogląd, że nie należy stwarzać nowych świąt, skoro w judaizmie istnieją już od dawna święta żałobne, jak np. Tisza beAw.

Jednak każdego roku Jom ha-Szoa wpisuje się coraz silniej w żydowskie życie. W USA w wielu synagogach odbywają się specjalne uroczystości, podczas których pojawiają się żyjący jeszcze Ocaleni i rozmawiają z młodymi ludźmi, dla których Holocaust coraz bardziej staje się odległą historią. Za dziesięć lat od dziś już tylko niewielka garstka dziewięćdziesięciolatków będzie w stanie opowiadać o Holocauście przywołując własne, zapamiętane przeżycia.

Oznacza to, że tym bardziej  trzeba wiedzieć i pamiętać.

Zwłaszcza, że z roku na rok narastają głosy negujące istnienie Szoa.Stowarzyszenie 614. Przykazania // The 614th Commandment Society


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#31 2010-04-09 14:47:38

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 864

Ostrzeżenia: 5

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Krzysiek napisał(a):

jest równoznaczna w treści z ideologią nazizmu i antysemityzmu,stanowiącą ideologiczną podbudowę do stosowania ludobójstwa...
                                                                                                                  Krzysztof Radliński-Redlus-moderator.

Dobrze gdybyś więcej miejsca w swych rozważaniach pozostawiał zapisom biblijnym.
Bo opinia na ten temat nie jest moim wymysłem ale prawdą biblijną, i to bez względu na to, czy Ty ją akceptujesz czy nie.. W miejsce Izraela literalnego Jehowa powołał Izraela duchowego.
Zaś każda religia fałszywa, która nie pochodzi od Ojca - zginie.
Przykro mi jedynie, że wcześniej nikt Tobie o tym nie powiedział.
Ale prawda biblijna przed ludźmi odrzucającymi Boga została zasłonięta.
Zaś Świadkowie Jehowy, jako świadkowie Boga posłani są by owa prawdę wyjawiać, a i tak pozna ja jedynie ten, kto sercem jej pragnie.
Bóg to dostrzega i pociąga do siebie, ale poprzez Jezusa. I to jest cala droga poznania prawdy, niezbędnej do zbawienia.
Prawda jest jedna.
Pozdrawiam

Offline

 

#32 2010-04-09 14:57:45

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Miłujący Prawdę napisał(a):

Bo opinia na ten temat nie jest moim wymysłem ale prawdą biblijną

Zgadzam się z pierwszą częścią zdania. Opinia, którą tutaj zaprezentowałeś nie jest Twoim wymysłem.

Nie zgadzam się z drugą częścią zdania. Nie jest to jakaś magiczna 'prawda biblijna'. To 'prawda' w rozumieniu Wydawnictwa Strażnica, którego jesteś niewolnikiem.


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#33 2010-04-09 15:15:02

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Piszesz: -tak jak naród żydowski został odrzucony przez Boga za to, że uśmiercił Syna Bożego, tak dołącza do niego Kościół katolicki, na który również Bóg wydal wyrok unicestwienia.

Wskaż mi w Biblii słowa Boga, który odrzuca cały naród żydowski za to, że uśmiercił Syna Bożego...

Innymi słowy czyni ze mnie "mordercę Boga."
Gdybyś był w zasięgu mojej dłoni, strzeliłbym Cię w pysk...i napluł w oczy...za te słowa....

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-04-09 15:18:17)


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#34 2010-04-09 16:35:21

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 864

Ostrzeżenia: 5

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Krzysiek napisał(a):

Piszesz: -tak jak naród żydowski został odrzucony przez Boga za to, że uśmiercił Syna Bożego, tak dołącza do niego Kościół katolicki, na który również Bóg wydal wyrok unicestwienia. Wskaż mi w Biblii słowa Boga, który odrzuca cały naród żydowski za to, że uśmiercił Syna Bożego..

Zbór Izraela był niezwykle uprzywilejowany. Mojżesz przypomniał mu:
Jesteś bowiem ludem świętym dla Jehowy, twego Boga. Ciebie Jehowa, twój Bóg, wybrał, abyś był jego ludem, szczególną własnością, ze wszystkich ludów, które są na powierzchni ziemi” (Pwt 7:6). Jednakże gdy Żydzi nie przyjęli Syna Jehowy, zostali przez Niego odrzuceni i przestali być zborem Bożym. Czytasz:
(Mateusza 21:43) Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce.

(Mateusza 23:37-38) „Jerozolimo, Jerozolimo, zabijająca proroków i kamienująca tych, którzy zostali do niej posłani — jakże często chciałem zebrać twoje dzieci, jak kokoszka zbiera swe kurczęta pod skrzydła! Ale wyście tego nie chcieli. Oto wasz dom jest wam pozostawiony".

(Łukasza 19:41-44) "A gdy się zbliżył, popatrzył na miasto i zapłakał nad nim, mówiąc: „Gdybyś ty, właśnie ty, rozpoznało w tym dniu, co ma związek z pokojem — ale teraz zostało to ukryte przed twymi oczami. 43 Przyjdą bowiem na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele zbudują wokół ciebie fortyfikację z zaostrzonych pali i okrążą cię, i udręczą cię z każdej strony, 44 i ciebie oraz twoje dzieci w tobie powalą na ziemię, i nie pozostawią w tobie kamienia na kamieniu, ponieważ nie rozpoznałoś czasu, gdy dokonywano u ciebie przeglądu”.

(Dzieje 4:24-28)"Oni zaś, usłyszawszy to, jednomyślnie wznieśli głosy do Boga i rzekli: „Wszechwładny Panie, ty uczyniłeś niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, 25 i ty przez ducha świętego powiedziałeś ustami naszego praojca Dawida, twego sługi: ‚Dlaczego narody wszczęły tumult, a ludy rozmyślały nad rzeczami daremnymi?  Królowie ziemi się ustawili i władcy jak jeden mąż zgromadzili się przeciw Jehowie i przeciw jego pomazańcowi’.
Tak też zarówno Herod, jak i Poncjusz Piłat wraz z ludźmi z narodów i z ludami Izraela istotnie zebrali się w tym mieście przeciw twemu świętemu słudze Jezusowi, którego namaściłeś,
żeby uczynić to, co twoja ręka i twe postanowienie wyznaczyły z góry, by nastąpiło
".

(Dzieje 13:23-29) "Z potomstwa tego męża Bóg zgodnie ze swą obietnicą wyprowadził Izraelowi wybawcę, Jezusa, po tym, gdy Jan, poprzedzając jego wystąpienie, publicznie głosił całemu ludowi izraelskiemu chrzest jako symbol skruchy.
A gdy Jan już dopełniał swego biegu, mówił: ‚Za kogo mnie uważacie? Ja nim nie jestem. Lecz oto po mnie przychodzi ten, któremu nie jestem godzien rozwiązać sandałów na jego nogach’.  „Mężowie, bracia, synowie rodu Abrahama oraz inni spośród was, którzy boicie się Boga, do nas posłano słowo tego wybawienia. Bo mieszkańcy Jerozolimy i ich władcy nie znali Go, ale występując w roli sędziów, spełnili to, co wypowiedzieli Prorocy, a co jest odczytywane na głos w każdy sabat, i chociaż nie znaleźli żadnego powodu do uśmiercenia go, zażądali od Piłata, żeby go stracono. A gdy wykonali wszystko, co o nim napisano, zdjęli go z pala i złożyli w grobowcu pamięci
".
To jedno. Myślę, że te fragmenty otworzą Tobie oczy.
Pamiętaj, że żadne słowo, ani żaden czyn nie pozostaje bez osądu Bożego.
Natomiast co Kościoła katolickiego - religii fałszywej, czy innych religii nie będących roślinami powołanymi do życia przez Boga, to skoro pierwotnie wybrany naród został odrzucony przez Boga, to cóż dopiero prymitywna pogańska sekta uczyniona rękami Konstantyna jako religia państwowa, zniszczona będzie w mgnieniu oka wraz z jej wiernymi.
Zwróć uwagę na ten werset w którym Bóg zwraca sie do ludzi, by z tej fałszywej religii co prędzej wychodzili, uciekali wręcz z jej szeregów. Czytasz:
(Objawienie 18:4) "I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: „Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag".
Zostało jeszcze trochę czasu.
Wybacz, że to ja muszę Tobie powiedzieć, ale nakaz Boga i miłość do bliźnich, są dla mnie ważniejsze aniżeli Twoje oburzenie. 

Krzysiek napisał(a):

Innymi słowy czyni ze mnie "mordercę Boga."
Gdybyś był w zasięgu mojej dłoni, strzeliłbym Cię w pysk...i napluł w oczy...za te słowa....

Czy ten czyn miałby jakieś znaczenie? Ja nie wiem, czy jesteś Żydem, nie jest mi to potrzebne, chociaż naśladujesz faryzeuszy, bo spieszysz się do takich samych czynów.
Ty po prostu rusz głową i czytaj Biblie.
Odrzucając naród nie odrzuca nikogo indywidualnie. Każdy sam zdaje sprawę przed Stwórcą.
Jezus powiedział, że przez Żydów przyszła na świat prawda. Jezus był Żydem, apostołowie byli Żydami. Pisarze Biblii to członkowie Izraela. Wielu Żydów przyjęło Jezusa życzliwie.
Apostoł Piotr tak mówił dając świadectwo Korneliuszowi:
Z całą pewnością dostrzegam, że Bóg nie jest stronniczy, lecz w każdym narodzie miły mu jest człowiek, który się go boi i czyni to, co prawe” (Dzieje 10:34, 35).
Masz szanse pokazać, że jako człowiek miłujący prawdę poznasz ją i będziesz się jej trzymał w swoim życiu.  Dawaj świadectwo prawdzie.
Na koniec przeczytaj sobie werset z Rzymian 15:4.
Pozdrawiam

Offline

 

#35 2010-04-09 17:41:21

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Innymi słowy, zakwestionowany przeze mnie fragment Twej wypowiedzi, tak jak naród żydowski został odrzucony przez Boga za to, że uśmiercił Syna Bożego, tak dołącza do niego Kościół katolicki, na który również Bóg wydal wyrok unicestwienia.- został zakwestionowany słusznie..Jest kłamliwy i obraża naród i Boga w którego usta wkłada słowa, których nie wypowiedział...

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-04-09 17:43:05)


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#36 2010-04-09 18:22:51

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Miłujący Prawdę napisał(a):

Natomiast co Kościoła katolickiego - religii fałszywej, czy innych religii nie będących roślinami powołanymi do życia przez Boga, to skoro pierwotnie wybrany naród został odrzucony przez Boga, to cóż dopiero prymitywna pogańska sekta uczyniona rękami Konstantyna jako religia państwowa, zniszczona będzie w mgnieniu oka wraz z jej wiernymi.

Drogi cytujący nieswoje teksty. Konstantyn nie uczynił chrześcijaństwa religią państwową. Zarówno Ty jak i bezimienni, źle wykształceni  członkowie redakcji wydawnictwa, kłamiecie przypisując mu czyny Teodozjusza. Oczywiście kim był Teodozjusz I nie wiesz? img/smilies/smile


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#37 2010-04-09 18:58:04

ludożerka
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-23
Posty: 117

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Abstrahując od sporu.
Od dawna mam wrażenie, że w Polsce judaizm jest tematem tabu... Można się bardzo łatwo dowiedzieć czegoś o buddyzmie czy islamie, ale z judaizmem już tak łatwo nie jest. To wygląda tak, jakby judaizm "zszedł do podziemi"... No i ta nagonka w "Radiu M.". O co chodzi????

Ostatnio edytowany przez ludożerka (2010-04-09 18:59:21)


:smacznego:

Offline

 

#38 2010-04-09 19:17:53

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Trudno mi cokolwiek powiedzieć na temat "nagonki w RM" bo po prostu tego radia nie słucham..
Natomiast chętnie przytaczam wypowiedź Jana Pawła II"

Przemówienie Jana Pawła II w Synagodze Większej, Rzym, 13 kwietnia 1986

[...]Po pierwsze, wgłębiając się we własną tajemnicę, Kościół Chrystusowy odkrywa wież łączącą go z judaizmem (Nostra aetate, 4).
Religia żydowska nie jest dla naszej religii rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym.
Stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii.
Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i - można powiedzieć - naszymi starszymi braćmi.
Po drugie, Sobór podkreślił, że nie można Żydom jako narodowi przypisywać żadnej dziedzicznej ani zbiorowej winy za to, co popełniono podczas męki Jezusa (por. Nostra aetate, tamże). Nie można jej przypisać wszystkim bez różnicy Żydom wówczas żyjącym ani Żydom dzisiejszym.
Nie ma więc żadnych podstaw do jakiejkolwiek, rzekomo teologicznie usprawiedliwionej dyskryminacji czy - co gorsza - prześladowań Żydów.
Pan osądzi każdego "wedle własnych czynów", tak Żydów, jak i chrześcijan (por. Rz 2, 6).
Trzeci punkt, który w soborowej deklaracji chciałbym podkreślić, wypływa z drugiego. Niezależnie od tego, jaka jest świadomość Kościoła co do własnej tożsamości, "nie należy przedstawiać Żydów jako odrzuconych ani jako przeklętych, rzekomo na podstawie świętych Ksiąg" Starego czy Nowego Testamentu (por. Nostra aetate, tamże). Faktycznie Kościół powiedział już w tym samym tekście Nostra aetate, jak również w konstytucji Lumen gentium (par. 6), cytując tekst świętego Pawła z Listu do Rzymian (11, 28-29), że Żydzi "pozostają przedmiotem miłości Boga", który powołał ich "wezwaniem nieodwracalnym".


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#39 2010-04-10 20:29:36

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 864

Ostrzeżenia: 5

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Powołujesz się na słowa papieża, który w Asyżu zademonstrował jak bardzo daleko jest od Boga on sam i prowadzony przez niego Kościół.. Swoim zachowaniem obrażał Boga.
Za jego pontyfikatu zaczęto usuwać imię Boga - Jehowa z Biblii.
To filozof, który Boga określał jako "transcendentny absolut" nie poznał Boga i prawdy, nie nauczał jej. Uczył ludzi swego ludzkiego widzenia, nie zaś popartego znajomością Biblii.
To również największy ewolucjonista wśród katolickich duchownych.
Biblia pełna jest dowodów na to jak daleko Izrael odszedł od Jehowy.
Bóg zwrócił się z powyższym wezwaniem do Izraelitów, ponieważ dawali się zwieść fałszywym naukom religijnym.
Czytasz w Psalm 106:35-40: "I mieszali się z narodami, i uczyli się ich dzieł.
I służyli ich bożkom, a te stały się dla nich sidłem. I składali w ofierze swych synów oraz córki swoje demonom. Przelewali więc krew niewinną, krew swoich synów i córek, ofiarowanych bożkom Kanaanu; i ziemia ta splugawiła się przelewem krwi.
A oni przez swe dzieła stali się nieczyści i przez swe postępki uprawiali nierząd.
I zapłonął gniew Jehowy przeciwko jego ludowi, i obrzydził On sobie swe dziedzictwo
".

My musimy się strzec przed podobnymi kłamstwami i wypaczaniem prawdy. O ludziach podających się za chrześcijan Paweł napisał:
Nastanie bowiem czas, gdy nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami nagromadzą sobie nauczycieli, by im łechtali uszy; i odwrócą uszy od prawdy” (2 Tymoteusza 4:3, 4).
Przywódcy religijni łechcą ludziom uszy, gdy tolerują pozamałżeńskie stosunki płciowe, homoseksualizm i pijaństwo oraz inne przejawy folgowania niewłaściwym pragnieniom. W Biblii wyraźnie powiedziano, że zarówno osoby popierające takie czyny, jak i ci, którzy się ich dopuszczają, „nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Koryntian 6:9, 10; Rzymian 1:24-32).
Przestrzeganie zasad biblijnych, zwłaszcza w obliczu szyderstw, niewątpliwie wymaga odwagi, ale z całą pewnością jest możliwe.
Wśród Świadków Jehowy jest sporo osób, które niegdyś były narkomanami, alkoholikami, rozpustnikami, awanturnikami, złodziejami i kłamcami. Wzięły sobie jednak do serca Słowo Boże i z pomocą ducha świętego dokonały zmian, by ‛chodzić w sposób godny Jehowy’ (Kolosan 1:9, 10; 1 Koryntian 6:11).
Odkąd nawiązały pokojowe stosunki z Bogiem, odczuwają również spokój wewnętrzny i mają realną nadzieję na przyszłość.
Niektórzy wolą, by im ‛łechtano uszy’

Offline

 

#40 2010-04-11 00:20:33

Krystek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 2966

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Miłujący Prawdę napisał(a):

Niektórzy wolą, by im ‛łechtano uszy

A niektorym by sie przydalo by im mozg polechtalo. Moze wtedy zaczna go uzywac?


Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Offline

 

#41 2010-04-12 09:02:17

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 864

Ostrzeżenia: 5

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Krystek napisał(a):

A niektorym by sie przydalo by im mozg polechtalo. Moze wtedy zaczna go uzywac?

Czy ktoś Tobie tego zabrania?
Zadbaj o swój organ i zacznij go używać!
Zwracaj uwagę na meritum kwestii poruszanych.
Pozdrawiam

Offline

 

#42 2010-04-12 10:29:32

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Czy Ty nie masz za grosz honoru?
Przecież wiesz, że My Cię w tym wątku nie chcemy...
A Ty się pchasz, obrażając wszystkich dookoła...:sorry:


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#43 2010-04-12 10:34:48

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Krzysiek napisał(a):

Czy Ty nie masz za grosz honoru?
Przecież wiesz, że My Cię w tym wątku nie chcemy...
A Ty się pchasz, obrażając wszystkich dookoła...:sorry:

To metoda powszechna w jego środowisku religijnym.


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#44 2010-04-13 06:47:26

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 864

Ostrzeżenia: 5

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Krzysiek napisał(a):

Czy Ty nie masz za grosz honoru?
Przecież wiesz, że My Cię w tym wątku nie chcemy...
A Ty się pchasz, obrażając wszystkich dookoła...:sorry:

OK!

Offline

 

#45 2010-04-13 13:43:58

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Miłujący Prawdę napisał(a):

Krzysiek napisał(a):

Czy Ty nie masz za grosz honoru?
Przecież wiesz, że My Cię w tym wątku nie chcemy...
A Ty się pchasz, obrażając wszystkich dookoła...:sorry:

OK!

W tym co piszę nie ma nic osobistego...Po prostu chcę zachować bardzo dobry obraz Świadków Jehowy jaki mam po spotkaniach z Nimi...Myślę tu o konkretnych moich znajomych...np Zibi..Sylwia..

My Cię tu nie chcemy - nie odnosi się do Ciebie osobiście, ale do postawy apodyktycznego nienawistnika, którym w głębi duszy, na pewno nie jesteś...


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#46 2010-04-13 22:22:54

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 864

Ostrzeżenia: 5

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Krzysiek napisał(a):

W tym co piszę nie ma nic osobistego...Po prostu chcę zachować bardzo dobry obraz Świadków Jehowy jaki mam po spotkaniach z Nimi...Myślę tu o konkretnych moich znajomych...np Zibi..Sylwia...

Chyba zauważyłeś, że i ja nie mam do Ciebie i nikogo innego złego osobistego stosunku.
Ale nie mogę przejść obojętnie gdy Ty wychwalasz postępowanie grupy ludzi, religie, które wyjątkowo dobitnie są napiętnowane przez Boga w Biblii.
To zbyt poważna sprawa.
Jehowa jest Bogiem z którego nie można drwić. A stawką jest życie.
Każdego roku blisko 300 000 ludzi przechodzi do Świadków Jehowy - ludzi dorosłych, nie z urodzenia, ale z poznania i własnego wyboru. Większość porzuca Kościół i te tzw.: religie nominalnego chrześcijaństwa.
Przestali dawać się oszukiwać, poznali prawdę O Jehowie Bogu i Jego Synu Jezusie.

Krzysiek napisał(a):

My Cię tu nie chcemy - nie odnosi się do Ciebie osobiście, ale do postawy apodyktycznego nienawistnika, którym w głębi duszy, na pewno nie jesteś...

Świadek Jehowy, każdy Świadek Jehowy, kocha bliźnich - ochoczo stawia się do wykonywania zadania zleconego przez Jezusa:
(Mateusza 28:19-20) "Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, 20 ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”.

Sam dokładnie wie jakim był człowiekiem, jak trudno było mu poznać prawdę i wyrwać się z objęć fałszu i kłamstw, z nieprzydatnych tradycji ludzkich, z presji otoczenia, rodziny.
Teraz widzi, że nie ma nic ważniejszego od poznania Boga, poznania prawdy, od lojalności Bogu. Czy wiesz o czym mówię?
Zobacz na apostoła Pawła - to hebrajczyk - ty uwielbiasz Żydów;
to faryzeusz - wykształcony przedstawiciel tamtej sekty;
to prawnik - znawca prawa, uczeń Damaliela;
to gorliwy w swej religii - zabijał uczniów Jezusa;
jednak wszystko to uznał za śmiecie gdy poznał Jehowę Ojca Jezusa i poznał samego Jezusa - jego nauki.
To Paweł jest dla nas wzorem właściwegbo postepowania od chwili gdy poznał jaka jest prawda. Był o wiele bardziej stanowczy i apodyktyczny ode mnie w tych tematach.
Czemu nie weźmiesz z niego przykładu?
Pozdrawiam

Offline

 

#47 2010-04-13 23:13:35

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Ja Cię też pozdrawiam serdecznie...
Dobra wiadomość...
Szabat uratował rabina Schudricha
13-04-2010

W samolocie prezydenta Kaczyńskiego lecącym do Smoleńska miał się znajdować naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Nie poleciał, bo lot wypadł w Szabat.

Rabin Schudrich powiedział izraelskiemu dziennikowi ''Jerusalem Post'', że został zaproszony przez prezydenta do wzięcia udziału w uroczystościach katyńskich. W samolocie znajdowali się duchowni reprezentujący wszystkie wyznania oficerów zamordowanych w Katyniu-od katolicyzmu po protestantyzm.

Schudrich podziękował za zaproszenie, gdy okazało się, że lot wypadnie w Szabat-zaczynający się w piątek wieczorem i kończący dobę później. W tym czasie Żydom nie wolno m.in. podróżować.

-Lech Kaczyński był wielkim zwolennikiem zbliżenia polsko-żydowskiego-powiedział Schudrich.-Straciliśmy przyjaciela, będzie nam go brakować.

Źródło: Jerusalem Post, Gazeta Wyborcza


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#48 2010-04-14 01:36:44

Krystek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 2966

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

W pewnej rodzinie urodzil sie chlopiec. Nie byl zbyt bystry, nie lubil ludzi ale rodzice i tak go kochali.
Chlopiec dorosl i stal sie mezczyzna- no, przynajmniej z zewnetrznego wygladu. Nadal nie byl zbyt bystry a na dodatek coraz bardziej nie lubil ludzi.
Widzicie, problem polegal na tym, ze ludzie dyskutowali na rozne tematy a nasz mezczyzna za nic tego nie mogl zrozumiec. Pamiec mial doskonala - ale co z tego gdy w czasie dyskusji ludzie pytali go o jego zdanie- a on takowego nie posiadal.

Pewnego dnia zastukali w jego drzwi dwaj panowie- i ofiarowali mu wspaniala przyszlosc. Nasz bohater bedzie dzien i noc wkuwal na pamiec fragmenty Ksiegi. I jesli spotka na swej drodze jakiegos czlowieka to zarzuci tegoz czlowieka fragmentami swej Ksiegi. I nie musi nic tlumaczyc ani sluchac pytan tego czlowieka. A jesli ktos bedzie sie upieral przy swoich prawdach to nasz ulubieniec ma go zasypac slowami nienawisci.
Oczywiscie- aby to wygladalo przekonujaco- te slowa beda przypisane Bogu. I zeby jezcze bardziej zmylic przyszlych przeciwnikow nasz bohater przyjal piekne imie Milujacy Prawde.

(to imie pasowalo do niego jak siodlo do swini - ale to juz inna opowiesc)

I Milujacy Prawde poszedl na biedny, niewinny swiat. Slowa Ksiegi toczyly sie z jego ust jak potok. Slowa nienawisci, zastraszenia i zlosci splywaly mu z jezyka jak zatruta rzeka...

Bog popatrzyl na zycie wybrane przez Milujacego Prawde i nie mogl uwierzyc wlasnym oczom. Jednego dnia stanal Bog przed naszym bohaterem i zapytal - "moje kochane dziecko, czemu siejesz nienawisc i klamstwa? Ja storzylem swiat z milosci i ja kocham wszystkie swe dzieci. Dlaczego potepiasz gdzie ja kocham i niszczysz gdzie ja buduje?"

I Milujacy Prawde popatrzyl na Boga i rzekl -"idz precz, falszywy bozku. Ja wiem kim jest Bog. Ja znam Ksiege. Ja wiem czego Bog wymaga."

I odszedl Milujacy Prawde od Milosiernego Boga. A sztan zaczal sie smiac i zacierac rece .  I zakrzyknal Ksiaze Ciemnosci - " oto jest Milujacy Prawde, moj wyznawca i sluga ."

                                         The End


Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Offline

 

#49 2010-04-14 10:43:39

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Myślę że Krystek nakreśliła "przestrzegający wizerunek" Miłującego Prawdę..-Takim w istocie, mylę, że nie jesteś.....
Życzę Ci przejrzenia na oczy w duchu jednoczącej miłości....:kocham:http://www.cosgan.de/images/midi/engel/g020:kocham:


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#50 2010-04-14 12:34:01

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 864

Ostrzeżenia: 5

Re: U Naszych Braci Starszych W Wierze...

Krzysiek napisał(a):

Myślę że Krystek nakreśliła "przestrzegający wizerunek" Miłującego Prawdę..
-Takim w istocie, mylę, że nie jesteś.....
Życzę Ci przejrzenia na oczy w duchu jednoczącej miłości.

Krystek to kobieta podobna do Ewy, a tamta dała się zwieść. Pisze co chce.
Ty zaś czytaj Biblię!
Czytaj:
(Ezechiela 20:30-32) „Dlatego powiedz domowi Izraela:
‚Oto, co rzekł Wszechwładny Pan, Jehowa:
„Czyż nie kalacie się na sposób waszych praojców i w nierządzie nie podążacie za ich obrzydliwościami?
A gdy podnosicie swoje dary, przeprowadzając swych synów przez ogień, czyż nie kalacie się aż po dziś dzień ze względu na wszystkie wasze gnojowe bożki? I czy jeszcze mam pozwolić, byście mnie wypytywali, domu Izraela?”’
„‚Jako żyję — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy — nie będę przez was wypytywany. A to, co wstępuje do waszego ducha, na pewno się nie zdarzy, mówicie bowiem: „Stańmy się podobni do narodów, podobni do rodzin krajów, w usługiwaniu drewnu i kamieniowi”’
”.
(Zachariasza 7:13-14) „‚Doszło więc do tego, że jak on wołał, a oni nie słuchali, tak samo oni wołali, a ja nie słuchałem’ — rzekł Jehowa Zastępów.
‚I niczym nawałnica porozrzucałem ich po wszystkich narodach, których nie znali; i pozostała po nich spustoszona ziemia, tak iż nikt nie przechodził i nikt nie wracał; i z tej pięknej ziemi uczynili dziwowisko
’”.
Czyż nie widzisz tego dzisiaj? Izrael prawdy nie zna, Jezusa nie przyjął, trzyma się tradycji swych praojców, które Jezus zganił.
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo