Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2010-03-02 15:08:33

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

Hmmm... nie badz taki pewny...Zdezenie kultur zawsze niesie za soba niespodzianki...Ciekawe ze ten co wyjezda
na inny kontynent ,posiedzi kilka dni ...i staje sie pokorny jak baranek...
PS A co powiesz na takie coś..
...Wpływowy muzułmański uczony ogłosi w Londynie potępienie globalnego terroryzmu i zamachów samobójczych - donosi BBC. Doktor Tarik al-Qadri w swojej 600-stronicowej fatwie potępia brutalną ideologię Al-Kaidy dowodząc, że stoi ona w opozycji do islamu i Koranu....
....
w Lahaurze grupa 60 muzułmanów zorganizowała 21 lutego publiczny protest przeciw wydanej w Australi bluźnierczej publikacji ...Wyznawcy islamu poczuli się dotknięci ilustracjami, jakie znalazły się w  podręczniku dla dzieci, gdzie w sposób prowokacyjny przedstawiono Chrystusa..

...Muzułmański rząd Malezji zawiesił na miesiąc wydawanie dziennika, który opublikował karykaturę Jezusa - poinformowała w piątek malezyjska agencja informacyjna Bernama...
..Decyzję władz Oxfordu o nieobchodzeniu Swiat Bozego Narodzenia potępił  Przewodniczący Muzułmańskiej Rady Oxfordu (poczuł się dotknięty, ponieważ Boże Narodzenie jest czymś wyjątkowym i należy świetować dzień narodzin proroka)...
..Grupa studentów z St Andrew's University wystawiła sztukę teatralną "Corpus Christi", w której Jezus i jego uczniowie przedstawieni są jako homoseksualiści.Ciekawostką jest fakt, że sztukę potępiła brytyjska grupa islamska, która ogłosiła fatwę na Amerykanina Terrence McNally´ego, autora sztuki. Wyrok podpisał szejk Omar Bakri Muhammad z Londynu

[b]QURDE !! .. muzułmanie biora nas w obronę..???[/b]

Ostatnio edytowany przez egoista99 (2010-03-02 15:12:37)


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#52 2010-03-02 16:41:09

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Co Wiemy O Islamie?

Egoisto.. masz rację.. afgańczycy są tak traktowani w USA ale jedynie ze wzgledu na to, że są w stanie wojny z USA ..gdy była II WŚ to wielu polaków także niewinnie gniło w lochach niemieckich więzień .. co się dziwić.. taka polityka..


za to muzułmanie takie chłostanie i taki wymiar sprawiedliwosci mają na codzien .. i to nie jest tak, że sądzą obcokrajowca.. sądzą swoich!


przeciez te kobiety także modlą się do Allaha, także są pochodzenia wschodniego, są ich rodaczkami a oni dają im takie wyroki, że normalnemu człowiekowi oczy z orbit wyskakują!
a co do tych pełnych meczetów i pustych kościołów.. masz rację.. meczety są pełne bo za nieprzestrzeganie obowiązków [5-cio krotna modlitwa w ciągu dnia] są surowe kary.. chyba nie muszę mówić jakie bo przykłady macie powyżej już cytowałem jak bardzo okrutni potrafią być Ci ludzie dla swoich ..


nikt tam nawet nie myśli, żeby przypadkiem nie pójść na nabożeństwo albo się przypadkiem nie pochylić w stronę Kaaby .. bo wtedy wielki Kalif nałoży grzywnę, wyśle komornika, oraz pana z długim korbaczem, żeby mu wytłumaczył publicznie na jego plecach , że powinien płacić jałmużnę na gminę muzułmańską, modlić się i wychwalać jaki to Allah łaskawy w swej łaskawości ..

FUNDAMENTALISCI ISLAMSCY ,a islam wyznaje ok 2 mld ludzi..bez mała 30 % wszystkich ludzi na świecie...CZY ONI WSZYSCY SA TERRORYSTAMI ?? latajacymi z kalachami..??

masz rację, to nie wszyscy, ale jak sam wspomniałeś zdecydowana większość popiera talibów.. to prowadzi jedynie do zaostrzenia konfliktow..


po za tym masz wyzej przyklad Sądów Najwyższych w krajach muzułmańskich.. i powiedz sam.. czy w tych wyrokach jest agresja czy nie?

według mnie tej agresji jest zbyt wiele a pospólstwo bierze przyklad ze swoich przywodcow albo panstwowych albo duchowych [kalifowie]


jeżeli kalif mówi, że ta dziewczyna ma być wychłostana na oczach miasta i rodziny bo została siłą zgwałcona, no to sorry ..

nie dosyc że utrwala się w spolecznosci obraz agresji jako jedynej dobrej drogi na rozwiazanie problemów to jeszcze każdy uważa to za normę.. bo w końcu kalif,, autorytet..


taki sam jak u nas papież.. papież człowiek i kalif człowiek, więc mogą się mylić i w histori jest wiele takich przypadków..

ale oczywiscie dla nich słowa Kalifa to słowa Allaha na ziemi.. pewnie dobrze to  znasz...

Kto Ci naopowiadał takich bzdetów ,ze kobiety w islamie sa traktowane gorzej o szmaty...??? Moze poczytasz sobie troche ...bo to ze ktoś nosi chuste nie oznacza ,ze jest szmata..Wyjdz na ulice i popatrz ile kobiet w Polsce nosi cos na głowie...Czy one tez sa szmtami..???

jemu nie chodziło o wygląd ani ubiór tylko o traktowanie.. masz przykłady w moich wczesniejszych postach.. kobiety tam nie mają praw a jedynie upokarzające obowiązki.. TO JEST WŁAŚNIE TA "SZMATA" ..Qurde..!! Ci Polacy to jacys faszysci !!! CO TRZECIA ICH KOBIETA JEST BITA I UPOKAZANa !!! TO JACYS ZWYRODNIALCY!!!

Skoro juz tyle czasu pracujesz z muzulmanami to pewnie wiesz, że u nas kobieta ma w domu "Raj" ;Dbo u nas co ktoraś tam jest bita [w rzeczywistości te dane są przesadzone i to mocno, znam wiele rodzin i wszystkie się kochają, kobiety nie musza zakładać chust na twarz, żeby ukrywać siniaki i krwiaki :banan:


Przepracowane, bierne, zalęknione, z kiepskim dostępem do oświaty, dyskryminowane na rynku pracy i pokornie znoszące przemoc domową...mieszkanki wsi poddają się stereotypom - pokory, podporządkowania i źle pojmowanej lojalności wobec bliskich, zwłaszcza mężów. Wolą nawet zataić fakt stosowania wobec nich przemocy, niż szukać pomocy na zewnątrz ...

no nie powiedział bym,... to mogło być jakieś 40 lat temu za czasów Stalina.. dziś kobiety walczą o swoje, feministki rosną w siłę, kobiety studiujją i dużo częsciej mają lepszą pracę niż mąż przez co to faceci zostają "kurami domowymi" ;D


kobiety walczą o swoje prawa i się domagają równouprawnienia.. gazet nie czytasz? TV nie oglądasz?? img/smilies/big_smile


po za tym u nas sądy pracują bezkonkurencyjnie w porównaniu do muzułmańskich..


czesto to matka dostaje prawa do dziecka, prawo do alimentów, do innych przywileji.. a tam?


sam wiesz bo tam żyjesz.. co powie sedzia to głos Boga .. a sędzia postępuje zgodnie z Koranem bo w koncu muzulmanin i wychodzi że kobiecie nalezy się 100 batów na dziedzińcu żeby wszyscy widzieli..


to nie są pojedyncze przypadki.. jest ich na pęczki..jednak można im pozazdrościć tak jak egoisto powiedziałeś, tego przywiązania do religii ..


gdybym mógł wybierać pomiędzy życiem kobiety muzułmańskiej a europejki wybrał bym 50 razy europejkę.. nie widze powodów dla ktorych kobiety tutaj mogły by narzekać


pozdro! img/smilies/wink

Offline

 

#53 2010-03-02 18:23:57

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Co Wiemy O Islamie?

Ach, łyszałem o tych przypadkach.. jak widać są jeszcze na tym świecie normalni muzułmanie..


ale wyobraź sobie, że to czasopismo było juz dlugi czas wydawane i dopiero teraz po licznych prostestach zostało NIE zamkniete tylko "zawieszone" .. więc czasowo tylko nie będzie wydawane.. sprawa ucichnie a gazetka nadal będzie prowokować tylko że srodowiska muzulmanskie wyjdą z twarzą bo "bronili"co powiesz na to ;"Wrogowie karykatur Mahometa na odpuszczają. 1 stycznia duńska policja postrzeliła Somalijczyka, który chciał wykonać wyrok śmierci na karykaturzystę Kurta Westergaarda.

Pisaliśmy o międzynarodowym skandalu, będącym wynikiem publikacji w 2006 roku karykatur Mahometa w duńskim dzienniku "Jyllands-Posten" oraz w innych europejskich gazetach. Także o planowanym zamachu na duńskiego i szwedzkiego karykaturzystę po ustanowieniu przez Al Kaidę wysokiej nagrody za ich zgładzenie. W lutym 2009 r. aresztowano w Danii kilka osób, które miały wykonać wyrok śmierci na karykaturzyście. Na szczęście karykaturzysta Kurt Westergaard, autor najsłynniejszej karykatury Mahometa, wciąż jest pod opieką duńskiej policji. A to, co się stało wczoraj pokazuje, że Westergaard być długo jeszcze będzie żył pod ochroną policji, w obawie przed wykonaniem wyroku śmierci.

1 stycznia 2010 r. do domu karykaturzysty Kurta Westergaarda w duńskim mieście Aarhus wdarł się zamachowiec, 28-latni Somalijczyk. Przy użyciu siekiery sforsował drzwi domu i chciał nią pozbawić życia karykaturzystę. Ten skrył się w specjalnym pomieszczeniu, przygotowanym na wypadek ataku, skąd zatelefonował po policję. Gdy zamach się nie udał, Somalijczyk próbował zaatakować siekierą jednego z przybyłych na miejsce duńskich policjantów. Policja użyła broni, a zamachowiec został postrzelony. Zatrzymano go pod zarzutem próby zamordowania Westergaarda i policjanta.

Jak ustalono, zatrzymany Somalijczyk miał bliskie kontakty z organizacjami terrorystycznymi, w tym z przywódcami Al-Kaidy w Afryce Wschodniej.

- To nie tylko atak na Kurta Westergaarda, lecz także na nasze otwarte społeczeństwo i naszą demokrację - powiedział duński premier
Lars Loekke Rasmussen."oni to mogą rysować Jezusa jako homoseksualistę a koleś rysował karykatury Mahometa i chcieli go za to zabić!!


to moze ja powinienem jechać do Australii i pozarąbywać całą redakcję tej gazetki, co Ty na to? ;Dtrzeba na serio mieć za przeproszeniem nasrane we łbie, żeby robić takie rzeczy..

Offline

 

#54 2010-03-03 07:16:55

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

Hmmmm...

afgańczycy są tak traktowani w USA ale jedynie ze wzgledu na to, że są w stanie wojny z USA ..

Tylko ciekawi mnie ...kiedy to Afganistan wypowiedział wojne USA...??? I czemu nie wypowiedziano wojny Pakistanowi,który wspomaga talibów finansowo,logistycznie i w postaci dostaw broni...??? A moze powiesz mi coś o ty jak wypowiedziano wojne Irakowi...??? I ile prawdy było w tych oświadczeniach amerykańskich...?? Wiec to nie TALIBOWIE
zaatakowali USA tylko na odwrót USA okłamujac opinie publiczna świata zaatakowało kraje arabskie...by
a) uzyskac kontrole nad złozami ropy
b) uzyskac kontrole nad  podbrzuszem Rosji..
PS Amerykanie na podstawie odrzuconego ządania wydania Bin Ladena zaatakowali Afganistan...Czemu nie zaządaja tego od Pakistanu..?? I czemu go nie zaatakuja..??? Przeciez chodzi o złapanie terrorystów...Czemu Ameryka zgadzaja sie na
to by w marcu 2009 r. rząd Pakistanu zezwolił talibom na sprawowanie władzy sądowniczej w dolinie Swat, położonej w północnym Pakistanie....Aaaaa rozumiem w Afganistanie to zli talibowie w Pakistanie dobrzy....

kobiety walczą o swoje prawa i się domagają równouprawnienia.. gazet nie czytasz? TV nie oglądasz??

Ciekawi mnie równiez co złego widzisz w Talibach jesli wymyslił ich jeden z najbardziej radykalnych mułłów Omar..mieszka sobie spokojnie Quetta (Pakistan ) udzielajacy wywiadów TV i majacy za sasiada mułłe al-Zawaharije..
drugiego radykała...jesli ich wspiera państwowy wywiad pakistanu IcI .a ...amerykanie to akceptuja...I jesli prezydent Afganistanu ktory sfalszował przy pomocy Amerykanów wybory...wprowadza bardziej radykalne przepisy niz wyznaja
talibowie...Wiec jesli Amerykanie wspieraja najbardziej radykalne teokratyczne rzady takie jak Arabia Saudyjska czy prezydentura Karzaja...to czemu walczymy z mniej radykalnymi talibami...Co w nich złego,ze nie chca korupcji,
narkotyków i obcej okupacji...??? Zdecyduj sie !!! Arabia Saudyjska ,ktora nie pozwala nosic makijazu kobietom i prowadzic samochód jest cacy i jest wspierana przez USA...a talibowie ktorzy sie na to zgadzaja sa fuj..???...DLACZEGO ???
Odpowiedz : czemu wspieramy najbardziej radykalnych teokratów muzułmańskich...a zwalczamy talibów...??
Czemu nie przeszkadza nam prawo szariatu w Arabii Saudyjskiej i w Afganistanie zgdodnie znowym prawem Karzaja, a przeszkadazja nam talibowie...???

trzeba na serio mieć za przeproszeniem nasrane we łbie, żeby robić takie rzeczy..

Taaa...i wszystkie rzady od Kaczyńskiego przez Millera kończac na Tusku...popieraja Arabie Saudyjska ,maja z nia stosunki dyplomatyczne ,przyjmuja prezydenta Karzaja...wspieraja go....Taaa to naprawde godne wsparcia rzady....

PAX AMERICANA

Ostatnio edytowany przez egoista99 (2010-03-03 08:22:45)


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#55 2010-03-03 12:04:20

Nassanael Rhamzess
Zaklinacz - Hasziszijun
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 6518

Re: Co Wiemy O Islamie?

Właśnie chciałem stanąć w obronie strony islamskiej szkalowanej stereotypami ale zrobił to dobrze egoista - gratulacje!!!!! Co Ty na to Diuku?


"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Offline

 

#56 2010-03-03 18:38:32

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Co Wiemy O Islamie?

Powiem na to tyle, że mówię co wiem i to co uważam, mam prawo się mylić jednak nadal podtrzymuję swoje zdanie


Tylko ciekawi mnie ...kiedy to Afganistan wypowiedział wojne USA...??? I czemu nie wypowiedziano wojny Pakistanowi,który wspomaga talibów finansowo,logistycznie i w postaci dostaw broni...???

chodizło mi o szeroko pojęty bliski wschód a z Arabią są kontakty dyplomatyczne bo jak sam powiedziałeś ropa naftowa jest dla nich najwazniejsza i każdy sojusznik się przyda..


tak samo bylo kilkadziesiat lat temu.. chciał niemiec napasć ruskiego to sobie w Japończykach sojuszników znalazł..


tak samo tutaj.. 

a) uzyskac kontrole nad złozami ropy
b) uzyskac kontrole nad  podbrzuszem Rosji..
PS Amerykanie na podstawie odrzuconego ządania wydania Bin Ladena zaatakowali Afganistan...Czemu nie zaządaja tego od Pakistanu..?? I czemu go nie zaatakuja..??? Przeciez chodzi o złapanie terrorystów...Czemu Ameryka zgadzaja sie na
to by w marcu 2009 r. rząd Pakistanu zezwolił talibom na sprawowanie władzy sądowniczej w dolinie Swat, położonej w północnym Pakistanie....Aaaaa rozumiem w Afganistanie to zli talibowie w Pakistanie dobrzy....

Te punkty to prawda.. jednak nie potrafię Ci odpowiedziec dlaczego Afganistan a nie Pakistan czy jakiś inny ..stan ..nikt do końca nie potrafi przewidziec co zrobi Ameryka..Ciekawi mnie równiez co złego widzisz w Talibach jesli wymyslił ich jeden z najbardziej radykalnych mułłów Omar

Widzisz, to tak samo jak z Krzyżakami.. dopóki bronili ucisnionych było dobrze. Jak zaczęli mordować niewinnych to się zaczeła tragedia..talibowie sami w sobie źli nie są.. jednak porównaj tych talibów ktorych stworzył ten właśnie mułła.. do tych, którzy egzystują teraz w chwili obecnej.. niebo a ziemia!


Intencje mógł mieć szczere ale skutki niekoniecznie takie musza byc..Odpowiedz : czemu wspieramy najbardziej radykalnych teokratów muzułmańskich...a zwalczamy talibów...??
Czemu nie przeszkadza nam prawo szariatu w Arabii Saudyjskiej i w Afganistanie zgdodnie znowym prawem Karzaja, a przeszkadazja nam talibowie

Dobre pytanie, też się nad tym zastanawiam ale nie wiem kogo spytać.. najlepiej kogoś kto zna odpowiedź.. Obamę?
Taaa...i wszystkie rzady od Kaczyńskiego przez Millera kończac na Tusku...popieraja Arabie Saudyjska ,maja z nia stosunki dyplomatyczne ,przyjmuja prezydenta Karzaja...wspieraja go....Taaa to naprawde godne wsparcia rzady....

Do Tuska już dawno straciłem zaufanie, tak samo jak  do Kaczyńskich.. jak będę miał 18 - nastkę to nie pójdę do urny bo nie będzie na kogo głosować.. świnie nie napasione, ciągle do koryta..oni jedynie potrafią lizać dupsko Amerykanom i dlatego robią wszystko to co oni.. taka polityka proamerykańska..


dlatego nie mają nic do Arabii Saudyjskiej..

Offline

 

#57 2010-03-03 20:01:36

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

Taa..byłem kiedys w Afganistanie..Wtedy nie zawywali sie talibami ale byli rownie dzicy i lekko ( nawet calkiem silnie )
pachneli...Tak czy siak prawa strona chciała nas zaraz zarzezac...druga we wsi by dac rozrywke dzieciom,starym i tym w burkach.Wiec niezaleznie od tego kto tam rzadzi ..to i tak rzadzi  lokalny szef klanu ..a jak wiekszy klan to jakis szejk...Trzeba troche znac ich mentalnośc ktora tak sie ma do wolnosci jednostki jak pięść do oka...A wlezlismy do Afganistanu bo radary moga obserwowac Rosje...Tak a pro po to z 7 pietra hotelu Buhara w Bucharze widac było błyski na niebie bombardowan Afganistanu...Zreszta Afganistan wypowiedział wtedy wojne Uzbekistanowi i było mi calkiem nie do smiechu...

Widzisz, to tak samo jak z Krzyżakami.. dopóki bronili ucisnionych było dobrze. Jak zaczęli mordować niewinnych to się zaczeła tragedia..

A kto sie przejmuje np 1000 zabitych Palestynczyków w Gazie...?? Chcesz byc pryncypialny ..to jak mowisz A to powiedz B..Bo jesli mowisz tylko A ...a B popierasz lub przemilczasz to ...chyba nazywa sie cynizm...albo hipokryzja..
Oprócz tego to chyba maja prawo do obrony...przeciez NASI
zabijaja tam 2000 cywili rocznie To jedna wieza World Trade Center )..Co prawda trudno w kraju w którym nawet oseski nosza bron znalezc cywila...

Ostatnio edytowany przez egoista99 (2010-03-03 20:03:03)


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#58 2010-03-03 21:28:47

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Co Wiemy O Islamie?

kiedys juz byl na tamtym forum temat podobny do tego i pewien user mówił podobnie jak Ty.. Jatagan świetnie to wytłumaczył..jak  żołnierz ma rozpoznać  cywila od taliba?


przeciez talibowie to nie regularne jednostki, nieumundurowane, wrecz przeciwnie, wtapaiją się w pasterskie tło..


i nie wiadomo czy ten co teraz wygania owce z kijaszkiem, przed piecioma minutami nie zabił kolejnego Kaprala Kowalskiego, który wróci do domu w trumnie..


talib srzela a jak się koncza naboje to wyrzuca bron i juz jest cywilem..

i co w takiej sytuacji? nie można go zabic bo w koncu nie ma broni..


ale za tydzien kupi sobie nowego kałacha i jak Cię spotka to nie będzie miał oporów, żeby pociągnąć za spust..

A kto sie przejmuje np 1000 zabitych Palestynczyków w Gazie...??

tyle samo osób co w przypadku 11 Września.. WTC

rodzina, przyjaciele..myślisz, że taki Bush przejał się tym?


myślę, że dla niego większą strata byl ten Boeing uderzający w wieżę oraz sama wieża..tak samo jest z palestyńczykami.. te ofiary niestety były skazane na śmierć.. tak samo jak pracownicy WTC..


w jednym zamachu ginie aż tyle osób!

Offline

 

#59 2010-03-04 06:40:08

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

Takie gorzkie zale ze ludzie sie bronia ma kazdy agresor...
I tak to sie tłumaczyli zarówno hitlerowcy ( wypełniali rozkazy ) jak i amerykanie w Vietnamie...
Jesli najechało sie kraj.. a uzasadnienie jest obłudne i klamliwe...ma sie 75% narodu przeciwko sobie, wie sie ze ta wojna,
( Polska podobno jest tam na misji stabilizacyjnej...wiec po co naszym karabiny...??? A Sejm nie wypowiadał nikomu wojny...) jest przegrana...To uzasadnij mi celowść tych poczynan...Nie liczac tego ,ze gdybys odwrócił sytuacje i np Talibowie najechaliby Polske i rozpieprzyli  Zamość bo był ruch oporu Polaków...to chyba inaczej bys gadał..
PS Kazdy naród chyba ma prawo do wyboru zarówno wiary jak i drogi która idzie i wyboru swoich reprezentantów..
Białorusi przeciez tez nie musi podobac sie ani Tusk,ani Kaczynski ani NATO  !! Czy to ze sie USA nie podobaja Talibowie
uzasadnia najechanie jakiegoś kraju ?? Czy taki pretekst jakim posłuzyli sie Amerykanie zaakceptowałbys w przypadku najazdu Białorusi na Polskę...Przypomnij sobie ze gdy Rosja najechała Gruzje ( a przeciez to Gruzini ropoczeli wojne )
to krzyk podnosił sie okrutny...Tu wszelkimi siłami staramy sie uzasadnic agresje...Tak jak w Iraku...Chyba przyznasz racje ze kazdy ma prawo do obrony przed okupantem...bo jakie jest uzasadnienie obecnosci tych wojsk w obu tych krajach??
PS Jakie moralne prawo mamy walczyc za World Trade Center jesli sami rozpieprzamy rocznie tylu cywili ilu zgineło w jednej wiezy....??
PS Wytłumacz mi czemu za czasów Saddama nie było partyzantki antyrzadowej...Czemu w kazdym miescie,miasteczku czy wsi KOALICJA BOI SIE I NIE MA OPARCIA W SPOLECZENSTWIE ??? CZEMU KAZDY DO NAS STRZELA ???
I odpowiem sam sobie...Bo tam boimy sie wejsc,bo jestesmy wrogiem ,bo nie liczymy sie z prawami człowieka i jestesmy OKUPANTEM !!! A u siebie trzeba liczyc sie z opinia społeczna...Mozna nia sterowac ...ale tylko w granicach...Tam mozna wszystkie granice przekraczac...
PS Sam przyznajesz ze (moze podswiadomie ) jesli im sie rozpieprzyło 2000 ludzi to maja prawo odwetu...
PS Czemu Anglicy nie zbombardowali Belfastu, Francuzi Korsyki a Hiszpanie kraju Basków...??? Przeciez tez walcza z terroryzmem...?? Czemu nie wystrzelono do unabombera rakiety samonaprowadzajacej...??? Aaaaa bo u siebie nie bombarduje sie domów w których sa terrorysci ( przeciez wyłapuje sie ich w USA ..nieprawdaz?? ) bo trzeba liczyc sie z opinia publiczna ...Tam tych oporow NIE MA !!!

Ostatnio edytowany przez egoista99 (2010-03-04 07:10:09)


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#60 2010-03-04 09:41:20

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Co Wiemy O Islamie?

egoista99 napisał(a):

Wytłumacz mi czemu za czasów Saddama nie było partyzantki antyrzadowej.

Wybacz, ale nieco przesadziłeś z tym brakiem partyzantki. Takowa istniała ale nie miała charakteru ogólnopaństwowego.


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#61 2010-03-04 12:39:32

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

Tak masz racje ...ale mnie chodzi o dzisiejsza skale oporu przeciwa koalicji...przeciez tam było do 200 tys wojsk koalicji...
co jak na 22 mln mieszkancow stanowi calkiem niezły % ...Wiec co jest przyczyna az takiej niecheci...???


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#62 2010-03-04 14:27:51

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Co Wiemy O Islamie?

To samo co u nas sprawia, iż do dzisiaj ludzie powtarzają, że za komuny to było lepiej?


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#63 2010-03-04 14:54:53

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

Qurde..!! Sadzisz ze emeryci wyciagna z naftaliny kałachy i pójdą na ZUS..???
PS Tylko dalej nie mam odpowiedzi ! Czemu z roku na rok jestesmy bardziej znienawidzeni..??? I po wyjsciu koalicji
te rzady w Iraku czy Afganistanie zmiecione zostana jak garść suchych lisci
PS Rozumiem ze reszte tekstu milczaco akceptujesz..

Ostatnio edytowany przez egoista99 (2010-03-04 15:00:04)


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#64 2010-03-04 15:20:02

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Co Wiemy O Islamie?

egoista99 napisał(a):

Qurde..!! Sadzisz ze emeryci wyciagna z naftaliny kałachy i pójdą na ZUS..???
PS Tylko dalej nie mam odpowiedzi ! Czemu z roku na rok jestesmy bardziej znienawidzeni..??? I po wyjsciu koalicji
te rzady w Iraku czy Afganistanie zmiecione zostana jak garść suchych lisci
PS Rozumiem ze reszte tekstu milczaco akceptujesz..

Ci emeryci, na których można było liczyć, już nie żyją. Pech chce, że z nimi odeszła wiedza o tym gdzie schowali broń.

Ps. Resztę tekstu milcząco akceptuję.


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#65 2010-03-04 15:31:51

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

O qurde ..To jeszcze gorzej..przerdzewieje i samo zacznie walic jak popadnie...
PS kamien mi spadł z serca ...bo myslałem ze tylko ja mysle inaczej niz pisza gazety..A byc innym wsród kruków...konczy sie banem...

Ostatnio edytowany przez egoista99 (2010-03-04 15:33:33)


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#66 2010-03-04 17:30:04

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Co Wiemy O Islamie?

egoista99 napisał(a):

Takie gorzkie zale ze ludzie sie bronia ma kazdy agresor...
I tak to sie tłumaczyli zarówno hitlerowcy ( wypełniali rozkazy ) jak i amerykanie w Vietnamie...
Jesli najechało sie kraj.. a uzasadnienie jest obłudne i klamliwe...ma sie 75% narodu przeciwko sobie, wie sie ze ta wojna,
( Polska podobno jest tam na misji stabilizacyjnej...wiec po co naszym karabiny...??? A Sejm nie wypowiadał nikomu wojny...) jest przegrana...To uzasadnij mi celowść tych poczynan...Nie liczac tego ,ze gdybys odwrócił sytuacje i np Talibowie najechaliby Polske i rozpieprzyli  Zamość bo był ruch oporu

Czy taki pretekst jakim posłuzyli sie Amerykanie zaakceptowałbys w przypadku najazdu Białorusi na Polskę...Przypomnij sobie ze gdy Rosja najechała Gruzje ( a przeciez to Gruzini ropoczeli wojne )
to krzyk podnosił sie okrutny...Tu wszelkimi siłami staramy sie uzasadnic agresje...Tak jak w Iraku...Chyba przyznasz racje ze kazdy ma prawo do obrony przed okupantem...bo jakie jest uzasadnienie obecnosci tych wojsk w obu tych krajach??
PS Jakie moralne prawo mamy walczyc za World Trade Center jesli sami rozpieprzamy rocznie tylu cywili ilu zgineło w jednej wiezy....??
PS Wytłumacz mi czemu za czasów Saddama nie było partyzantki antyrzadowej...Czemu w kazdym miescie,miasteczku czy wsi KOALICJA BOI SIE I NIE MA OPARCIA W SPOLECZENSTWIE ??? CZEMU KAZDY DO NAS STRZELA ???
I odpowiem sam sobie...Bo tam boimy sie wejsc,bo jestesmy wrogiem ,bo nie liczymy sie z prawami człowieka i jestesmy OKUPANTEM !!! A u siebie trzeba liczyc sie z opinia społeczna...Mozna nia sterowac ...ale tylko w granicach...Tam mozna wszystkie granice przekraczac...
PS Sam przyznajesz ze (moze podswiadomie ) jesli im sie rozpieprzyło 2000 ludzi to maja prawo odwetu...
PS Czemu Anglicy nie zbombardowali Belfastu, Francuzi Korsyki a Hiszpanie kraju Basków...??? Przeciez tez walcza z terroryzmem...?? Czemu nie wystrzelono do unabombera rakiety samonaprowadzajacej...??? Aaaaa bo u siebie nie bombarduje sie domów w których sa terrorysci ( przeciez wyłapuje sie ich w USA ..nieprawdaz?? ) bo trzeba liczyc sie z opinia publiczna ...Tam tych oporow NIE MA !!!

co do tego, że Ameryka rozpoczęła wojnę to masz rację ale czy myślisz, że 75% spolecznosci amerykańskiej jest przeciw wojnie terroru??


Wszyscy amerykanie z największa przyjemnością spuściliby atomówkę na bliski wschod żeby tylko oczyscic te tereny i przejąć to co jest pod ziemią... [ten drugi aspekt jest raczej ważniejszy dla polityków niż dla obywateli]

ale masz rację.. i z Gruzją  i z okupacją, smutne ale prawdziwe..


A byc innym wsród kruków...konczy sie banem...

Na szczescie to nie forum Laury więc każdy kruk może mieć piórka jakie chce ;D


tak jest ciekawiej.. muszę przyznać, że przekonałeś mnie trochę do do sytuacji politycznej ale nadal czuję gorzki smak jak pomyślę o tych, którzy są prześladowani przez swoich rodaków [chodzi mi o muzułmanów]


i szkoda mi się robi gdy pomyślę o krucjatach.. bo od tamtej pory muzułmanie mają nas za niehonorowych, gburzastych i fanatycznych okrutników.. a szkoda.. bo w tej okrutności raczej im nie dorównujemy, i raczej nie dorównamy chyba, że przyjmiemy Koran i sunnę ..

Offline

 

#67 2010-03-04 17:52:24

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

Wszyscy amerykanie z największa przyjemnością spuściliby atomówkę na bliski wschod żeby tylko oczyscic te tereny i przejąć to co jest pod ziemią

Myslisz ze tylko Amerykanie...?? A Ruscy którzy dopiero co podpisali kontrakty...A Chiny które tylko w tym roku zawarły kontrakty z Iranem na 4 mld $...Chetnych do tego miodu jest jeszcze kilku...tym bardziej ze ropy maksymalnie przy tym wydobyciu strczy na 25-35 lat...Mozemy jeszcze dozyc czasów gdy znowu pojawia sie dorozki...Qurde ile wtedy bedzie kosztował koń..???
Jest fajna teoria na ten temat ..TEORIA OLDUVAI ..
http://dieoff.org/page224.htm
to – ocena ograniczonej długości trwania okresu industrializacji (definiowanej miarą konsumpcji energii na osobę) do ok. 100 lat (1930–2030). Teoria jest rozwinięciem spekulacji o przemijająco-pulsującym cyklu (transient-pulse theory) rozwoju nowoczesnej cywilizacji.
W publikacjach Duncana cywilizacja industrialna definiowana jest jako okres, w którym zużycie energii w przeliczeniu na osobę wynosi ponad 37% wartości maksymalnej. Silnie rosnący wzrost produkcji energii zakończył się w 1979 i do 2008 nie rejestruje się znaczącego wzrostu produkcji energii w przeliczeniu na osobę. Zgodnie z założeniami po roku 2008 spodziewać się należy gwałtownego spadku ilości dostępnej energii, co skutkować ma załamaniem cywilizacyjnym i spadkiem liczby ludności świata do ok. 2 miliardów ludzi w 2050.Zgodnie z teorią Olduvai, historia cywilizacji ludzkiej może być podzielona na trzy okresy:
przedindustrialny - trwający przez znaczną część historii cywilizacji industrialny - trwający współcześnie
dezindustrialny - spodziewany okres, w czasie którego nastąpi załamanie ekonomiczne i docelowo ustali się równowaga w poziomie konsumpcji zasobów nieodnawialnych i odnawialnych

Zwróc uwage ze krzywa krajów NIE OPEC gwałtownie spada
od roku 2020 -2040...I zostaje tylko strefa krajów arabskich...po roku 2030-2040..Wiec ten co ma ule ( rope )ten ma miód...

Ostatnio edytowany przez egoista99 (2010-03-04 17:55:20)


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#68 2010-03-04 21:16:27

rafalJG
adept
Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 14
Serwis

Re: Co Wiemy O Islamie?

Moim znajomym jest sufi. Bardzo mądry, wyważony muzułmanin.

Offline

 

#69 2010-03-04 22:26:38

Nikelaos
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-18
Posty: 280

Re: Co Wiemy O Islamie?

Niemcy: Ojciec zabił córkę - 68 pchnięć nożem za nieprzestrzeganie zasad islamu

W niemieckiej miejscowości Schweinfurt, ojciec pochodzenia tureckiego zasztyletował podczas snu swoją 15-letnią córkę Büsrę 30-centymetrowym rzeźniczym nożem. To kolejne w Niemczech zabójstwo w "imię honoru”.

Źródło: http://www.fronda.pl/news/czytaj/niemcy … sad_islamu

My tu gadu gadu o złych Amerykanach i niewinnych muzułmanach,
co do pierwszego się zgadzam, ale to drugie to nie prawda.
To oni prześladują chrześcijan, którzy w ich państwach nie mają
żadnych praw. Są mordowani i zamykani w więzieniach za nic.
To jest rzeczywistość."Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego."
[Ps 23,1]

Offline

 

#70 2010-03-05 08:31:27

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

Taaa...to czemu w Syrii działaja kościoły katolickie od 1100 lat..Cyt wikipedia...Syryjski Kościół Ortodoksyjny, także Kościół jakobicki, syryjski, zachodniosyryjski, syriacki, syryjsko-ortodoksyjny – jeden z Kościołów Wschodu, wyznających monofizytyzm. Kościół wywodzi się z terenów dzisiejszych Syrii, Iraku i Libanu, ponadto działa wśród wiernych w Niemczech, Szwecji, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Australii. Jego głową jest syryjski patriarcha Antiochii...
albo w Indonezji ,kraju w którym zyje 200 mln muzułmanów ?
cyt..Chrześcijanie stanowią 12% ludności Indonezji i zamieszkują głównie wschodnią część Małych Wysp Sundajskich, część Moluków i Sumatry, północną część Celebesu oraz indonezyjską część Papui-Nowej Gwinei, zwanej Irianem Zachodnim. Chrześcijaństwo, w formie nestoriańskiej, dotarło na archipelag w VII w. z Indii. W VIII w. istniała tutaj prowincja kościelna z metropolią na Malakce i sufraganami na Sumatrze i zachodniej Jawie....

A czemu Amerykanie toleruja taki stosunek do chrzescijan u swoich najwiekszych sojuszników na Bliskim Wschodzie ..nie umiem odpowiedziec...


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#71 2010-03-05 21:59:50

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Co Wiemy O Islamie?

W Indonezji.. ale spróbuj postawić gdziekolwiek indziej gdzie wplywy muzułmańskie są większe..u nas w Polsce, pomimo tego, że nosimy miano "ultra katolickiego" kraju to stoją cerkwie, synagogi, meczety..
http://demotywatory.pl/1134962/Meczet-w-Warszawie

Offline

 

#72 2010-03-06 06:16:44

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

Widziałem koscioły w Maroko ( maja tam nawet dwie diecezje...w Rabacie i Tangerze..) W tunisie jest ze 20 kosciołow i prawosławni prowadza tez swoje..Równiez w Egipcie istnieja koptyjskie koscioły katolickie...O ile dobrze pamietam to zarówno w Iranie jaki w Iraku istnieje kościól katolicki chaldejczyków ..bedzie juz z tysiac lat....Wiec chyba nie jest tak tragicznie jak sobie wyobrazasz...

Ostatnio edytowany przez egoista99 (2010-03-06 06:23:37)


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#73 2010-03-06 16:52:14

Chinatsa
Moderatorka-san
Zarejestrowany: 2010-03-05
Posty: 1419

Re: Co Wiemy O Islamie?

Tak naprawdę to my nic nie wiemy o Islamie. Mamy własną wiarę wiec Islam jest dla nas automatycznie przegrany.  Jednak co innego jest poczytać o tym a co innego wychować się w tej wierze. Dlatego ja nigdy nie obrażam ani nie wyśmiewam innych wiar, ponieważ, po pierwsze sama nie należę do żadnej wiary a po drugie " Co kraj to obyczaj i inna wiara ".


" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
  Moje życie było fałszywe.
  Tak naprawdę mnie tam nie było"
http://www.youtube.com/watch?v=yuaTgylP … re=related The saddest
http://www.roll-of-honour.com/Overseas/images/JapaneseFlagAnimated.gif

Offline

 

#74 2010-03-06 18:03:31

kasia88
zaaklimatyzowany
Skąd: Wrocław/Głogów
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 775

Re: Co Wiemy O Islamie?

rafalJG napisał(a):

Moim znajomym jest sufi. Bardzo mądry, wyważony muzułmanin.

To może opowiedz nam coś o nim http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k010 bo jak na razie to wszyscy tu o polityce...

Offline

 

#75 2010-03-07 08:38:19

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Co Wiemy O Islamie?

LA ilaha ILLAH HU MUHAMADUR RASOOL ALLAH (sallallahu alaihi ła sallam ) Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem ( niech wieczny pokój bedzie z nim )
Tekst Koranu jest podstawowym źródłem prawa i zasad islamu, zawiera także historię objawienia, wizje raju, piekła i Sądu Ostatecznego, ale również legendy i opowieści przytoczone ze Starego i Nowego Testamentu, choć w zmienionej formie. Stanowi podstawę organizacji życia rodzinnego i społecznego, kształtuje stosunek muzułmanów do świata i innych ludzi. Przeplatany jest różnego rodzaju inkantacjami i wezwaniami.
Koran towarzyszy wiernemu przez całe życie. Już jako dziecko, kiedy zacznie mówić, przystępuje do nauki świętej księgi. Jest przypomnieniem dla wierności, upomnieniem o codziennych czynnościach, skarbnicą prawd objawionych. Jest podręcznikiem praktycznej wiedzy , a zarazem mapą dla woli, jest to zbiór maksym służących do prywatnej medytacj..
Koran stanowi również przykład najczystszej najpiękniejszej formy poetyckiej języka -to przyznaja wszyscy..
Islam nie posiada właściwie żadnej hierarchii duchownej. Nie ma tutaj kogoś kto, jak papież, skupiłaby w jednym ręku przywództwo duchowe. Istniejący  kalifowie byli przede wszystkim władcami świeckimi i jedynie strażnikami religii. Poza tym nie ma tutaj osobnej warstwy kapłańskiej, choć istnieje stanowisko imama, pod którego kierunkiem odbywa się piątkowa modlitwa w meczecie. Jednak i tą rolę może pełnić każdy, kto tylko zna kolejność odmawiania modlitwy. Inne jest podejście do świętego tekstu Koranu i Biblii. W islamie każdy może zajmować się interpretacją zawartych w Koranie prawd, w chrześcijaństwie jedną właściwą wykładnię wiary daje Kościół.
Czesto wyśmiewamy sie z kobiet w islamie..ale wiecej tu mitów i pomówień niz prawdy..Oczywiscie ze im bardziej koczownicze i prymitywne społeczenstwo tym uzaleznienie od męzcyzn jest wieksze ..ale czy w naszym spoleczeństwie nie jest tak samo..?? Czy to przypadek ,ze co trzecia kobieta w Polsce jest bita i upokazana ..??nie mówiac juz o uzaleznieniu od męzczyzn..?? Smiejemy sie ze moga miec kilka zon..ale nie jest to takie proste i łatwe..Po pierwsze mezczyzna musi zapewnic wszystkim kobietom ten sam standard..wiec do legend nalezy wieloosobowe łoze z mezczyzna i jego kobietami..NIE !! Kazda musi miec takie samo mieszkanie,tak samo wyposazone itd i mezczyzna musi poswiecic kazdej z nich TYLE SAMO CZASU...Wiec naklady czasu i srodkow sa tak duze ze praktycznie rzecz biorac jest to sporadyczne...Oprócz tego nie bierzemy po uwage ...MIŁOSCI...A ona de facto eliminuje wielozenstwo..chyba ze nie ma dzieci.Koran wymaga tez by pierwsza zona wyraziła zgode na ponowny slub....Moze wiec 2% muzułmanów ma wiecej niz jedna zone....Ciekawe jest ze Koran nakazuje w seksie zaspokoic potrzeby zony..a dopiero pozniej mezczyzny..i nie ma zlituj sie...jest to egzekwowane...Prawda jest homoseksualizm wsrod mezczyzn...bo kobieta jest niedostepna..i dosc rzadkim stworem...wiec na plazach np Maroka widac mezczyzn idacych i trzymajacych sie za reke...
Eeeee..o islamie mozna gadac godzinami ..Poprostu jest inny tak jak murzyn jest inny od białego..I tak długo jak murzyna traktuje sie jak asfalt...a asfalt powinien lezec na ulicy...tak długo bedziemy wyrazicielami rasizmu a nie checi zrozumienia tego innego...


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo