Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2010-03-26 12:19:06

bezemocji
przyboczny

Re: Trójca Swięta

Artur napisał(a):

A Marysia to ile miała lat? img/smilies/smile

Mniej więcej 12,5 img/smilies/smile
System triadowy bogów był powszechny w antyku czy choćby hinduizmie. Żydom nie mieściło się w głowach, aby ich Jahwe miał się dzielić na jakieś postacie, a obraz Boga w pieluchach całkowicie odpadał. To idea z importu, aby Jedyny Bóg miał dodatkowe osoby czy jakieś związki z ziemskimi kobietami. Chrześcijaństwo nie było tu pierwsze.

Ostatnio edytowany przez bezemocji (2010-03-26 12:20:41)

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#22 2010-03-26 12:19:25

tutte
adept

Ja z lektury Biblii wnioskuję,że Bóg to Bóg,jedyny najwyższy,Jezus to Jego Syn,oddzielna osoba,a duch święty osobą wcale nie jest.

#23 2010-03-26 12:21:18

Risthalion
Scholar Arcanum of Schola Psykana

Ostrzeżenia: 1

Heh... Tutte, ja sobie usiądę wygodnie bo zaraz będzie wykład który się przerodzi w awanturę... img/smilies/big_smile

powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.img/smilies/mad

#24 2010-03-26 12:58:15

tutte
adept

Tak sądzisz?Może...:box:Fakt,że jak coś podobnego napisałam na forum katolickim,to mój post został usunięty,więc nie było okazji powalczyć:lzy:

#25 2010-03-26 13:31:24

roxis84
przyboczny
Serwis

Risthalion napisał(a):

Heh... Tutte, ja sobie usiądę wygodnie bo zaraz będzie wykład który się przerodzi w awanturę... img/smilies/big_smile

:moj:

Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

#26 2010-03-26 13:32:29

roxis84
przyboczny
Serwis

tutte napisał(a):

Tak sądzisz?Może...:box:Fakt,że jak coś podobnego napisałam na forum katolickim,to mój post został usunięty,więc nie było okazji powalczyć:lzy:

Tu nikt go nie usunie.. Zresztą nie napisałeś nic złego... a czy mądrego to się okaże..

img/smilies/smile

Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

#27 2010-03-26 13:52:17

Artur
Administrator

tutte napisał(a):

Ja z lektury Biblii wnioskuję,że Bóg to Bóg,jedyny najwyższy,Jezus to Jego Syn,oddzielna osoba,a duch święty osobą wcale nie jest.

Inni wywodzą wnioski zgoła przeciwne img/smilies/smile

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#28 2010-03-26 13:53:52

Artur
Administrator

bezemocji napisał(a):

Artur napisał(a):

A Marysia to ile miała lat? img/smilies/smile

Mniej więcej 12,5 img/smilies/smile

A to pedofil. Kastracja chemiczna!!! Już img/smilies/wink

bezemocji napisał(a):

System triadowy bogów był powszechny w antyku czy choćby hinduizmie. Żydom nie mieściło się w głowach, aby ich Jahwe miał się dzielić na jakieś postacie, a obraz Boga w pieluchach całkowicie odpadał. To idea z importu, aby Jedyny Bóg miał dodatkowe osoby czy jakieś związki z ziemskimi kobietami. Chrześcijaństwo nie było tu pierwsze.

Ale skutecznie wycięło konkurencję w regionie img/smilies/smile

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#29 2010-03-26 14:00:58

Crows
mentor

Bóg "wyświetla" się jako duch świety , którego skolei  rozpoznał w sobie Jezus  jako Chrystusa,

Ostatnio edytowany przez Crows (2010-03-26 14:03:18)

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#30 2010-03-27 10:01:20

tutte
adept

To było niezłe.Skąd ten wniosek,jeśli można spytać?

#31 2010-03-27 10:58:33

transfer
Gość

Witam
No początku był Bóg, który z miłości stworzył człowieka.
Stworzył człowieka na swoje podobieństwo, a wiec obdarzył rozumem i wolną wolą.
Niestety człowiek okazał się być złodzijem kretaczem itd. Dlatego Bóg stworzył Ducha Św. żeby człowiek mógł dobrze rozumieć Słowo Boże, dzieki jego dzaiłaniu ludzi spisali Słowo Boże i stworzyli Biblie.

#32 2010-03-27 11:19:30

Crows
mentor

tutte napisał(a):

To było niezłe.Skąd ten wniosek,jeśli można spytać?

ja tak mam http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#33 2010-03-27 11:20:54

bezemocji
przyboczny

transfer napisał(a):

Witam
Niestety człowiek okazał się być złodzijem kretaczem itd. Dlatego Bóg stworzył Ducha Św. żeby człowiek mógł dobrze rozumieć Słowo Boże, dzieki jego dzaiłaniu ludzi spisali Słowo Boże i stworzyli Biblie.

-  Jak to niestety człowiek "okazał się" być złodziejem? Przecież Wszechwiedzący dobrze wiedział kim "okaże się" człowiek. Wiedział już w momencie stwarzania, każdą rajską scenkę i jej konsekwencje.
-  Zdaje się, że Bóg nie stwarzał Ducha specjalnie dla ludzi, to jakaś herezja img/smilies/smile Duch unosił się nad wodami tuż po powstaniu świata, potem pojawili się ludzie.
- Został trzeci do Ich Troje - Jezus

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#34 2010-03-27 11:37:19

transfer
Gość

Powstał pewien poważny problem, którego nie zauważyłes w rozumowaniu. A nawet wiecej zagadnień:
1. Działanie Ducha Św. nie przynosiło oczekiwanego skutku - ludzie nadal grzeszyli, wielu nie znało Słowa Bożego wielu sie z nim nie liczyło.
2. Powstała cała armia ludzi, którzy zmarli w grzechu, oni mieli trafic do piekła na wieki bez możliwości odkupienia swoich grzechów?

#35 2010-03-27 11:50:19

bezemocji
przyboczny

Nie wgłębiając się w dalsze głębie zauważam tylko błąd chronologii - Dlatego Bóg stworzył Ducha Św. żeby człowiek mógł dobrze rozumieć Słowo Boże Duch był dużo wcześniej niż ludzie.
Stwarzanie specjalnego Ducha dla rozjaśniania rozumienia Biblii wygląda osobliwie. Co z innymi wyznaniami? img/smilies/roll Duch dla judaizmu i chrześcijan?
2. Dla tych ludzi Bóg zesłał się na ziemię?
    Poza tym nawet po odkupieńczej ofierze Jezusa ludzie i tak mogą trafić do piekła.

#36 2010-03-27 12:04:46

transfer
Gość

Nie znam całego zamysłu Bożego, tłumacze jedynie jak ja rozumiem działanie Trójcy. Nie twierdze, że przemawia przeze mnie Duch Św.
Przyjście Jezusa dało jedynie możliwość pojednania sie z Bogiem przez Jego Syna, tu na ziemii lub jeszcze po śmierci.
Jeżeli ktoś nie chce tego zrobić nikt go nie zmusza.
Twierdze jedynie, że Bóg zrobił wiele żeby nam w tym dopomóc.

#37 2010-03-27 12:20:21

Artur
Administrator

transfer napisał(a):

Witam
No początku był Bóg, który z miłości stworzył człowieka.
Stworzył człowieka na swoje podobieństwo, a wiec obdarzył rozumem i wolną wolą.

Teologiczny zonk, który określa się mianem herezji img/smilies/smile Bóg nie stwarza Ducha Świętego. On jest Duchem Świętym img/smilies/smile

Pozdrawiam
Artur ♆

#38 2010-03-27 12:33:46

transfer
Gość

Artur napisał(a):

Teologiczny zonk, który określa się mianem herezji img/smilies/smile Bóg nie stwarza Ducha Świętego. On jest Duchem Świętym img/smilies/smile

Ok wyjaśnie jeszcze raz, napisałem jak rozumuje  Trójce - to nie jest moja praca naukowa.
Jesli domagasz sie odpowiedzi teologicznej to odpowiem:
I tak i nie

#39 2010-03-27 12:48:29

Krystek
przyboczny

Ja nadal mysle, ze Duch Swiety to ta energia istniejaca wszedzie wokol nas. To, co nazywa sie "umyslem Boga', "matrix", "intelligent energy." To wlasnie jest Boskim dzielem stworzenia - energia, z ktorej powstaja rozne swiaty i rozne zywe istoty.

Ostatnio edytowany przez Krystek (2010-03-27 13:12:19)

Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

#40 2010-03-27 13:10:22

bezemocji
przyboczny

Duch święty to konstrukcja teologiczna naszej produkcji. Bóg jaki jest jednością, a do tego Wszechmocny, z dziecinną łatwością może komunikowac się bezpośrednio z ludźmi, bez łańcucha pośredników - ducha, syna, matki bożej, tysięcy świętych i wybrańców kapłanów. Antropomorfizacje widoczne gołym okiem.

Stopka forum