Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-07-11 11:06:39

Ja?!
kreatorus moderatorus

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

Złoto i pieniądz wymyślono jako środek płatności bo ludzie byli niesprawiedliwi i jedni wykorzystywali innych. Niestety obecnie nawet mając pieniądz nie ma sprawiedliwości. Nieuczciwych trzeba potraktować inaczej, najlepiej wysłać w kosmos bez możliwości powrotu. I wtedy ludzkość będzie się szanować i ufać sobie bez konieczności zniewolenia przez złoto czy pieniądz. Każda firma może funkcjonować bez pieniędzy jeśli tylko znajdzie chętnych na to co produkuje. Bogactwem jest twórczość a nie pieniądz.

fuck it.

#22 2012-07-12 13:15:04

soulblue
przyboczny

Przeczytałam jeszcze raz cały wątek. Interesowałam się tym jako nastolatka. Teraz zaczynam się interesować zagadnieniem innego systemu w szerszym i mniej teoretycznym kontekście. W kilkunastu miejscach Polski próbujemy stworzyć lub rozbudować już powstałe ''osady ekologiczne''. Oczywiście budzi to stereotypowe przerażenie w z związku ze skojarzeniami do słowa ekologiczny. Sekciarskie ideologie, koniec świata, wegetarianie, wieś itd. Ale nie o to chodzi. Celem są własne odrębne zródła energii, żywność, woda i samowystarczalność tych miejsc. Jest to przedsionek do miast budowanych na zasadach które jeśli zdadzą egzamin mają szansę ewoluować. Puki co jestem w to zaangażowana w jakiś 20% w przyszłości jednak mam zamiar być współwłaścicielem. To jak budowanie porządku społecznego od nowa w wersji mikro.

Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

#23 2012-07-13 01:08:14

Ja?!
kreatorus moderatorus

super :-]

fuck it.

#24 2015-08-31 16:53:19

majsterbieda
Użytkownik

Co do  projektu venus , próbom przejścia na  pieniądz deflacyjny(tracący na wartości) czy na złoto, to ma to tę wadę, że  klan Rotchildów po setkach lat drukowania pieniądza z niczego ma monopol na złoto i  inne surowce,  obracając którymi  mógłby  zachwiać nowy system gospodarczy. Tak  jak zachwiano polską  walutą lokalną "Dobry".  Soulblue -w Twoim wpisie   zapachniało Anastazją i jej koncepcją siedlisk rodowych, prawda? img/smilies/wink

Stopka forum