Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#661 2012-06-19 12:32:54

SeJa
przyboczny
Serwis

Re: Droga Do Mądrości

Dla tego właśnie lawendo jesteś dobra, i mądra img/smilies/smile

#662 2012-06-19 18:45:05

lawenda
Gość

SeJa napisał(a):

Dla tego właśnie lawendo jesteś dobra, i mądra img/smilies/smile

img/smilies/smile To mile dzieki ale  nie prawdziwe
jestem raczej sprytna -zeby nie stac sie ortodoksyjnym
terrorysta img/smilies/big_smile
img/smilies/sterb026

#663 2012-06-19 21:20:06

SeJa
przyboczny
Serwis

Ktoś kiedyś powiedział "Jeśli pragniesz pokoju, szykuj się do wojny" (z akcentem na słowo, pragniesz) img/smilies/wink
Kto inny powiedział "Przyszedłem położyć miecz między Was"

I chciała bym się podzielić taką refleksją. Kiedy Możesz wywodził Izreela z domu niewoli, nie powiedział chodźcie za mną na pustynie i nikt z Was jej już nie opuści, a wasze kości tam będą pogrzebane. Lecz czy nie na to wyszło i tak można by na to spojrzeć? Bóg nie ma względu na żadne ciało, ani jednostkowe interesy. Jeśli to ekstrema, to masz racje. Ale to już tylko refleksje, "nic osobistego" jak powiedział płatny morderca heee

I tak jeszcze z ciekawości, a raczej dla zabawy. Obawiasz się Lawenda tego, że mogła byś się stać ortodoksyjnym terrorystą?

#664 2012-06-19 21:52:17

lawenda
Gość

Jestem na tyle swiadoma aby to wiedziec,ze niczym nie roznie sie
od innych ludzi.Jesli inni mogli sie nimi stac -to i ja takze bym mogla,
chociaz nigdy bym sobie tego nie zyczyla.
Ale czlowiek w jakims sensie pracuje na to
kim sie staje-swiadomie lub nie.
img/smilies/smile Pozdrawiam

#665 2012-06-19 23:46:01

SeJa
przyboczny
Serwis

Na szczęście pióro jest o wiele skuteczniejszą i potężniejszą bronią niż kałasznikow. Tu wiele wiele refleksji które może lepiej ze pominę. Jestem nimi wszystkimi, eh lawenda było o tym nie mówić, teraz czuje ich bul, widzę ich oczyma, znam każde drgnienie umysłów i serc i maja wile racji oj wiele ... ... Teraz wiesz czego Ci zazdroszczę.

#666 2012-06-20 17:29:58

lawenda
Gość

SeJa napisał(a):

Na szczęście pióro jest o wiele skuteczniejszą i potężniejszą bronią niż kałasznikow. Tu wiele wiele refleksji które może lepiej ze pominę. Jestem nimi wszystkimi, eh lawenda było o tym nie mówić, teraz czuje ich bul, widzę ich oczyma, znam każde drgnienie umysłów i serc i maja wile racji oj wiele ... ... Teraz wiesz czego Ci zazdroszczę.

img/smilies/big_smile Tak wlasciwie to dalej nie wiem czego mi zazdroscisz-
-nie znasz mnie...

#667 2012-06-21 00:04:31

SeJa
przyboczny
Serwis

Czy muszę znać Ciebie? Wy jesteście tu u siebie, normalni. Ja no cóż. Do tego nigdzie nie mogę się ukryć (w krzaczkach jak beztroskie nieświadome dziecko) Bo kto nie słyszy ten sądzi że nie jest słyszany, kto nie widzi ten mniema że nikt go nie widzi. I jeszcze by się znalazło kilka rzeczy, ale zostawmy to bo to tylko tak, i nic nie znaczy. img/smilies/smile

#668 2012-06-23 10:15:21

Alamander
zaaklimatyzowany

historia myśli pokazuje, że wszystko  płynie jak reklamy - obalamy wcześniej genialnym ogłoszone
nie wolno się przywiązywać

#669 2012-06-23 10:52:44

teddybear
forumowy pluszak :)

ja to ująłem prościej że ciągle głupi jestem mimo dążeń szczerych img/smilies/smile

#670 2012-06-23 10:57:22

SeJa
przyboczny
Serwis

img/smilies/smile No tak, ale na pociechę mam następne życie. Najbardziej infantylne z możliwych choć krótkie. Lecz skoro je już przeżyłam czy warto do niego wracać? heee Zresztą, to wszystko jest przeszłość, nie ma żadnego znaczenia już dziś. Dziś jedynie szczęście i radość nieopisana. Wielkie skarby ... Ale lubię sobie powspominać czasy kiedy pytałam "dla czego ja? Odejdź Panie bo ja chcę być jak inni!... Darłam szaty na sobie pytając co mi jeszcze odbierze na tej drodze, wypierałam się Boga, brałam nawet psychotropy by zapomnieć, odciąć się" Więc znam to wszystko, jestem wszystkim i mogę to w sobie przywoływać choć tego już nie ma. img/smilies/1087img/smilies/stupid2 Nie ma sensu bym cokolwiek mówiła o sobie, bo cokolwiek powiecie, jest prawdą ale nijak mnie nie określa. http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/g040 Więc lecę na polko popływać http://macg.net/emoticons/photographer1

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-06-23 11:40:11)

#671 2012-08-01 03:53:48

Conan Barbarzynca
Administrator

SeJa napisał(a):

Na przykład słowo Karma, Prawo skutku i przyczyny. Mędrcy uwolnili się z pod prawa karmy, i jest to uważane za przejaw rozwoju i wiedzy. A w istocie jest jej zaprzeczeniem. Bo jeśli ktoś nie podlega temu prawu, a raczej tak sobie z niewiedzy uroił. To nie ponosi konsekwencji czynów, a jeśli czyny nie skutkują niczym, to nie ważne co zrobi i tak nic nie osiągnie. Może siać i nic nie wzrośnie. Może budować, i niczego nie zbuduje. Bo konsekwencje czynów nie ograniczają się tylko do kary za złe. Więc kto nie podlega karmie, nie naważy piwa, i go nie wypije, nie spożywa owocu swoich czynów, ani dobrych ani złych. Więc po chrześcijańsku nie spożywa owoców z drzewa poznania dobrego i złego. Nie rozwija się. Bo czy nie powiedziano po owocach poznacie.... ... ... Wszystko w śmietnik.

Inaczej, ktoś kto jest kim jest jak mniema bo zebrał jakieś doświadczenie z przeszłości. To powinien wiedzieć że właśnie dzięki karmie jest kim jest, a bez niej nie zebrał by niczego. Jak więc może twierdzić że jest wolny od prawa karmy? Logiczna sprzeczność, nieprawdaż? Czy więc niewiedza jest dobra? Więc będąc złym, rozumie iż wolność od karmy go uwolni od konsekwencji za zło. I nie będzie już wypadkową przeszłości, aż poza to życie.

SeJa w tym wszystkim nie chodzi o sam fakt przyczyny i skutku, tylko o to ze coś narzuca skutek, np jeśli pierdykne głową w ściane to skutkiem będzie bul głowy, i ktoś powie- boli cię łep bo przywaliłeś nim w ściane- ale skutek moze być tez taki ze tym swoim twardym łbem rozwale tą ściane i wcale nic mnie boleć nie będzie, myślisz ze to niemozliwe? A ja wiem ze wszystko jest mozliwe img/smilies/smile Dlatego ci "Mędrcy" mają takiego fiołka na tym punkcie, ich schiza polega na tym ze uwiezyli ze podlegają jakimś bezwzględnym duchowym prawom, a to guzik prawda, przegieli z tą swoją mUdrością, zamiast posłuchać własnego serca. Schiza piewców doskonałości polega zaś na tym ze postawili swoje ograniczone umysły nad swoim sercem przez to ich droga jest drogą przez mękę i dłurzy się w nieskonczoność. Kazdy mniej więcej wie jakim prawom podlegamy jako ludzie pod względem fizycznym, zato jeśli chodzi o ducha to większość wie tylko tyle co im przekarzą mędrcy albo kapłani, wszystko w sferze wyobrazeń.

#672 2012-08-01 07:37:25

Andra
Gość

Ja wam tylko powiem,  w zwiazku z prawem przyczyny i skutku, ze jakby nie patrzec i nie okrecac- zycie ma nature falowa, a fale tworza zycie. I kazdy skutek jest przyczyna. Lancuszek wariata  sniacego o sobie:)

#673 2012-08-15 16:36:48

Hasesis
zaaklimatyzowany

Jedyna zmiana, jaką jesteśmy w stanie uczynić dla stworzenia jest sposób, w jaki korzystamy z naszej niepowtarzalnej, autentycznej, naturalnej cechy, to jest, z pragnienia otrzymywania: albo "ze względu na siebie" albo "ze względu na Stwórcę".

http://www.gimpuj.info/gallery/39432_02_10_12_4_55_30.png

#674 2012-08-15 16:59:54

Andra
Gość

A mozesz ta mysl doprecyzowac?

#675 2012-08-23 18:04:09

Hasesis
zaaklimatyzowany

Gdzie umysł już nie może tam serce sięga i do tego powinniśmy dążyc, by wznieśc się ponad "siebie", ponad "kocham" siebie na "kocham" Ciebie...

#676 2012-08-23 18:36:11

Crows
mentor

Hasesis napisał(a):

Gdzie umysł już nie może tam serce sięga i do tego powinniśmy dążyc, by wznieśc się ponad "siebie", ponad "kocham" siebie na "kocham" Ciebie...

podoba mi się
:love1:

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#677 2012-08-23 18:43:17

Hasesis
zaaklimatyzowany

kochasz mnie? (;

#678 2012-08-23 20:27:10

Crows
mentor

jesli powiem -tak- to skłamie , jesli powiem -nie- też skłamie

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#679 2012-08-23 20:44:35

Hasesis
zaaklimatyzowany

Wszystko zalezy kogo kochasz wiecej - mnie czy siebie, jezeli siebie to to ego,
jezeli mnie to kochasz mimo wszystko i nie odczuwasz bolu nie waznie co z Toba robie i co od Ciebie chce...

...milosc jest w sercu, nie w rozumie...

#680 2012-08-23 21:12:19

Conan Barbarzynca
Administrator

Hasesis napisał(a):

Wszystko zalezy kogo kochasz wiecej - mnie czy siebie, jezeli siebie to to ego,
jezeli mnie to kochasz mimo wszystko i nie odczuwasz bolu nie waznie co z Toba robie i co od Ciebie chce...

...milosc jest w sercu, nie w rozumie...

To jakaś mroczna ideologia, nawet Jezus mówił zeby kochać bliżniego jak siebie samego a nie bardziej img/smilies/big_smile Jeśli ktoś samego siebie wogóle nie kocha to zadna sztuka kochać kogoś innego bardziej img/smilies/wink

Stopka forum