Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#76 2010-05-24 09:35:41

Artur
Administrator

Re: Droga Do Mądrości

Ja stawiam sfinksy img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#77 2010-05-24 11:41:19

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

Nie czytałem Danikena, wole Sitchin'a, przynajmniej zgadza się to z moimi wspomnieniami co pisze i mam potwierdzenie u innych osób jasnowidzących.

A może to jest odwrotnie: dopasowujesz swoje wspomnienia do lektur? Znaczy tworzysz fabułę do tych przebłysków?

Pozdrawiam!

Lidka

#78 2010-05-24 13:28:44

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany

Ostrzeżenia: 5

Mądrość Boża - Jehowa Bóg odznacza się mądrością absolutną i w tym sensie „sam jeden jest mądry”. Wiedza to znajomość faktów, a skoro Jehowa jest Stwórcą i istnieje
od czasu niezmierzonego po czas niezmierzony”, więc wie dosłownie wszystko o wszechświecie, jego budowie, rozmiarach i dziejach aż do chwili obecnej.
To On ustanowił prawa, cykle i stałe fizyczne, bez których badacze i wynalazcy nie mieliby żadnych solidnych podstaw do działania i byliby zupełnie bezradni.
Oczywiście jeszcze ważniejsze są dla ludzi Jego normy moralne, pozwalające zachowywać równowagę, podejmować rozsądne decyzje i prowadzić szczęśliwe życie.
Nic nie przerasta Jego zrozumienia.
Czytasz: (Izajasza 40:13-14) "Kto wymierzył ducha Jehowy i kto może mu coś oznajmić jako jego doradca? Z kim się wspólnie naradzał, tak by udzielono mu zrozumienia, albo kto go uczy ścieżki sprawiedliwości lub uczy go wiedzy, bądź też zaznajamia go z drogą prawdziwego zrozumienia?"

Wprawdzie Bóg może przejściowo tolerować łamanie Jego mierników prawości, niemniej przyszłość zależy całkowicie od Niego i będzie dokładnie odpowiadać Jego woli, a cokolwiek powiedział, to ‛pomyślnie się spełni’.
Czytasz:
(Izajasza 46:9-11) "Przypomnijcie sobie rzeczy pierwsze, dawne, że ja jestem Boski i nie ma innego Boga ani nikogo podobnego do mnie;
Tym, który od początku oznajmia zakończenie i od dawna — to, czego jeszcze nie uczyniono; Tym, który mówi: ‚Mój zamiar się ostoi i uczynię wszystko, w czym mam upodobanie’;
Tym, który ze wschodu słońca wzywa drapieżnego ptaka, z dalekiej ziemi męża, który spełni mój zamiar. Ja to powiedziałem, ja też to urzeczywistnię. Ja nadałem temu kształt, ja też to uczynię
".
(Izajasza 55:8-11) „Bo wasze myśli nie są moimi myślami ani moje drogi waszymi drogami” — brzmi wypowiedź Jehowy.
„Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemię, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli — wasze myśli.
Bo jak ulewny deszcz oraz śnieg spada z niebios i tam nie wraca, dopóki nie nasyci ziemi i nie sprawi, że ona rodzi i porasta, i daje siewcy nasienie, a jedzącemu chleb,
tak też będzie z moim słowem, które wychodzi z moich ust. Nie wróci do mnie bezowocne, lecz uczyni to, w czym mam upodobanie, i pomyślnie spełni to, z czym je posłałem
".
Pozdrawiam

#79 2010-05-24 13:35:38

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

czaasem tak bywa że dopiero jak przeczytam coś to mnie walnie błysk świadomości że skądś to znam.

A, to jest OK, właśnie tak to się odbywa. Tylko zauważ, co tak w istocie Cię "walnie", tego nie wiesz, wiesz, że to jest coś związane z tym, co właśnie przeczytałeś. Zatem interpretacja już z gruntu jest zasugerowana lekturą, nie faktami. I na bazie tych lektur dopasowujesz fabułę. To jest trochę jak z tym dzwonieniem, gdzieś dzwoni, ale gdzie? Nawet możemy rozpoznawać dźwięk jak dzwon kościelny, ale to wszystko. Trzeba ostrożnie dopasowywać te teorię do praktyki, żeby nie "utonąć" we własnej wyobraźni. A najlepiej byłoby oprzeć się na kontakcie z kimś z zaświatów, kto by nam poprowadził po tych wspomnieniach.

Pozdrawiam!

Lidka

#80 2010-05-25 17:01:13

sabra
zaaklimatyzowany

Ostrzeżenia: 1

Droga  DO MĄDROSCI  to Tajemnica
Jest madrosc ziemska ,demoniczna ,zmysłowa - tzw inteligencja na ktora tak sie powołuja  ziemscy ludzie .
Jest Mądrośc ,która z Wyzsza zstępuje  ...

#81 2010-05-25 17:10:34

Krystek
przyboczny

Jezeli to jest tajemnica, to jak moze Bog oczekiwac , ze ta droga pojdziemy?
Nie wydaje ci sie, ze jesli Bog chce bysmy uzywali ta droge to powinien nam pozwolic ja poznac?
Bo jesli to jest Tajemnica to kazdy by mial wytlumaczenie przed Bogiem za kazdy rodzaj postepowania...

Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

#82 2010-05-25 18:02:03

Artur
Administrator

Miłujący Prawdę napisał(a):

Mądrość Boża - Jehowa Bóg odznacza się mądrością absolutną i w tym sensie „sam jeden jest mądry”.

I znowu cytat bez podania źródła!

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#83 2010-05-25 18:04:06

Artur
Administrator

sabra napisał(a):

Jest madrosc ziemska ,demoniczna ,zmysłowa - tzw inteligencja na ktora tak sie powołuja  ziemscy ludzie .

Jestem fanem demonizmów zmysłowych img/smilies/wink Może dlatego, że nie dane mi było poznać nieziemskich ludzi img/smilies/wink

Ps. Sukkuby jako nieludzkie się nie liczą img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#84 2010-05-25 21:12:25

Ja?!
Moderator

Bóg tajemnicą? To dopiero żart. A kto się go wyparł, kto powiedział że sam chce doświadczać bólu i cierpienia bo uznał to za atrakcyjne ? Wy. Każdy z was tak i ja postanowił że zablokuje się na Boga w sobie i utracił z nim kontakt. Pozostało działanie z poziomu ego, ale ego może tylko wiedze rozwijać, ego uwielbia nauke i dowody, ego nie lubi wiary bo ta jest związana z tym kogo się wyparło. Ale My jako świadoma wola możemy powrócić do pełni świadomości o ile ego nauczy się ufać. Ufność u ego jest w ilości szczątkowej ale można to rozwinąć sposobem. Wtedy połączenie ego i Boga w nas uruchomi nowe możliwości.

#85 2010-05-26 00:24:41

Krystek
przyboczny

Istnieje ogromna roznica pomiedzy wyparciem sie kogos a zgodzeniem sie by zapomniec swoj rodowod- po to by doswiadczyc kazdego przejawu Boskiego Dziela Stworzenia.

Bedac w Domu zgodzilismy sie na to, ze w momencie reinkarnacji zapomnimy, iz jestesmy niesmiertelnymi tworami Boga - bo tylko w ten sposob mozna bedzie prawdziwie i w pelni przezywac to, co mamy doswiadczyc na ziemi.

Ale to absolutnie nie bylo i nie jest odrzuceniem Boga.
Wrecz przeciwnie - to jest cos, co czynimy z milosci do Boga.

Krystek

#86 2010-05-26 07:05:45

Lidka
mentor

Zdanie bezpośrednio zasłyszane: każda dusza ludzka jest baaaardzo odważna i sam fakt zejścia w ciało należy jej się szacunek...

Nie musiała, a wybrała. Chciała. Z miłości.

Pozdrawiam!

Lidka

#87 2010-05-26 16:12:38

sabra
zaaklimatyzowany

Ja?! napisał(a):

Bóg tajemnicą? To dopiero żart. A kto się go wyparł, kto powiedział że sam chce doświadczać bólu i cierpienia bo uznał to za atrakcyjne ? Wy. Każdy z was tak i ja postanowił że zablokuje się na Boga w sobie i utracił z nim kontakt. Pozostało działanie z poziomu ego, ale ego może tylko wiedze rozwijać, ego uwielbia nauke i dowody, ego nie lubi wiary bo ta jest związana z tym kogo się wyparło. Ale My jako świadoma wola możemy powrócić do pełni świadomości o ile ego nauczy się ufać. Ufność u ego jest w ilości szczątkowej ale można to rozwinąć sposobem. Wtedy połączenie ego i Boga w nas uruchomi nowe możliwości.

Iz 45:15   "Prawdziwie Tyś Bogiem ukrytym, Boże Izraela, Zbawco!"
.
Hi 11:6
"gdyby ci objawił tajemnice mądrości, które są dla rozumu cudowne, wtedy poznałbyś, że Bóg żąda mniej za twoje winy, niż zasługujesz."

.

#88 2010-05-26 18:06:43

Artur
Administrator

A własnymi słowami?

Pozdrawiam
Artur ♆

#89 2010-05-27 00:52:50

studiorum
Użytkownik

Jeśli nie jest się szczęśliwym z tym co się ma to oznacza zwątpienie w życie i często odejście od Boga. Niestety mało znam ludzi, którzy są w stanie przyjmować życie takim jakie jest.

#90 2010-05-27 03:26:34

Krystek
przyboczny

Mnie sie wydaje, ze jak sie nie jest szczesliwym z tym, co sie ma , to nalezy zakasac rekawy i wziasc sie za robote.
Zwykle masz dwa sposoby na szczescie: pracowac by je osiagnac albo obnizyc swe oczekiwania...
Nie wiem czemu ,ale ludziom czesto wydaje sie, ze im sie nalezy szczesliwe zycie. Bez wysilku, bez pracy, bez poswiecen, bez trudnych wyborow.

"Urodzilem sie i poprzez ten fakt zasluguje na to by wszystko bylo mi podane na tacy, i to w obfitosci."

Jesli cokolwiek w zyciu ma jakas wartosc- to jest to takze warte naszego wysilku by to zdobyc. Szczesliwe malzenstwo, powodzenie w szkole czy w pracy, przyjazn na cale zycie...Na to wszystko trzeba pracowac - ale koncowy efekt moze byc warty kazdego trudu.

Krystek

#91 2010-05-27 10:50:26

Artur
Administrator

Opowiadasz o mentalności, która ma specyficzne podejście do zagadnienia pracy:

http://static0.blip.pl/user_generated/update_pictures/984870_inmsg.jpg

Ostatnio edytowany przez Artur (2010-05-27 10:51:18)

Pozdrawiam
Artur ♆

#92 2010-05-28 21:34:07

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany

sabra napisał(a):

Droga  DO MĄDROSCI  to Tajemnica
Jest Mądrośc ,która z Wyzsza zstępuje  ...

„Święta tajemnica” jest zdumiewającym przejawem „wielce różnorodnej mądrości Boga”.
Czytasz: (Efezjan 3:8-10) "Mnie, człowieka mniejszego od najmniejszego ze wszystkich świętych, obdarzono tą niezasłużoną życzliwością, bym oznajmił narodom dobrą nowinę o niezgłębionym bogactwie Chrystusa
i ukazał ludziom, jak jest zarządzana święta tajemnica, od niezmierzonej przeszłości ukryta w Bogu, który stworzył wszystko.
Stało się to w tym celu, aby teraz rządom i władzom w miejscach niebiańskich dano poprzez zbór poznać wielce różnorodną mądrość Boga
",

Obmyślenie i stopniowe odsłanianie tej tajemnicy rzeczywiście wymagało niezwykłej mądrości! Kierując się nią, Jehowa wziął pod uwagę ograniczenia ludzi i pozwolił im wykazać, jakie naprawdę mają serca.
Czytasz: (Psalm 103:14)
"Bo on dobrze wie, jak jesteśmy ukształtowani, pamiętając, żeśmy prochem".

Jehowa dowiódł też niezrównanej mądrości, wybierając na Króla swego Syna, Jezusa.
Zasługuje on na zaufanie bardziej niż którekolwiek inne stworzenie we wszechświecie.
Kiedy jako człowiek żył na ziemi, borykał się z różnorodnymi przeciwnościami.
Dobrze rozumie ludzkie problemy.
Czytasz:(Hebrajczyków 5:7-9) "Za dni swego ciała [Chrystus] z głośnymi okrzykami i ze łzami zanosił błagania oraz gorące prośby do Tego, który mógł go wybawić od śmierci, i ze względu na swą zbożną bojaźń został łaskawie wysłuchany.
Chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa z tego, co wycierpiał,
a gdy już został wydoskonalony, stał się odpowiedzialny za wiecznotrwałe wybawienie wszystkich, którzy są mu posłuszni
",

A co powiedzieć o jego współwładcach?
W ciągu stuleci Bóg wybrał i namaścił swym duchem zarówno mężczyzn, jak i kobiety ze wszystkich ras, narodowości i grup społecznych.
Praktycznie nie ma więc trudności, której ktoś z nich by nie napotkał i nie pokonał.
Czytasz:(Efezjan 4:22-24) "macie bowiem odrzucić starą osobowość, która odpowiada waszemu poprzedniemu sposobowi postępowania i która ulega skażeniu według swych zwodniczych pragnień, a macie się odnowić w sile pobudzającej wasz umysł  i
przyoblec się w nową osobowość, stworzoną według woli Bożej w rzeczywistej prawości i lojalności
".

Ileż szczęścia przysporzy ludziom panowanie takich miłosiernych królów i kapłanów!
Na temat „świętej tajemnicy ukrytej od minionych systemów rzeczy i od minionych pokoleń” apostoł Paweł napisał:
Została ona ujawniona jego świętym” (Kolosan 1:26).
Istotnie, święci pomazańcy Jehowy posiedli o niej znaczną wiedzę i przekazali ją już milionom ludzi. Wszyscy więc dostąpiliśmy niezwykłego zaszczytu! Jehowa
dał nam poznać świętą tajemnicę swej woli” (Efezjan 1:9).
Dzielmy się tą cudowną tajemnicą z innymi i pomagajmy im zgłębiać niezmierzoną mądrość Jehowy Boga!
To poświadcza posłanie świadków Boga do ludzi, by głosili im mądrość Boga.
Nikt inny tego zlecenia nie otrzymał. Oni poznali mądrość Bożą.
Pozdrawiam

#93 2010-05-28 22:17:15

Crows
mentor

Pozdrawiam

gdyby to co ciagle tu na tym forum wklejasz było potrzebne to zapewne ci ludzie , kórzy żyli w czasach kiedy wielu nie potrafiło czytac i pisac było by w niełasce Boga , ale analizująć twa filozofie wychodzi na to , że im wiecej beblania tym gorzej i ku katastrofie spadanie jest , wiec lepiej było tym co im nikt nie beblał o cytatach biblijnych bo i dla nich lilie polne rozchylały swe kielichy

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#94 2010-05-29 11:25:55

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany

Crows napisał(a):

Pozdrawiam

gdyby to co ciagle tu na tym forum wklejasz było potrzebne to zapewne ci ludzie , kórzy żyli w czasach kiedy wielu nie potrafiło czytac i pisac było by w niełasce Boga

Nic podobnego. Kara za grzech jest śmierć.
Tak więc gdy owi wcześniej zamieszkujący ziemie ludzie nie znali prawdy i Boga, to poprzez śmieć ten grzech zostaje im odsunięty. Teraz mogą zmartwychwstać jedni na sąd, a drudzy na życie wieczne - zależnie od tego jakie będzie ich życie przez tysiąc lat po Armagedonie.
Większość jednak ludzi dzisiaj żyjących doczeka Armagedonu, a wówczas ten kto zginie w Armagedonie już nigdy nie zmartwychwstanie. Dlatego tak ważne jest by każdy dzisiaj żyjący człowiek mógł mieć możliwość poznać prawdę i być jej posłusznym.
A jeśli ją odrzuci lub jeśli nie jest dobrej nowinie posłuszny - zginie.
Najważniejsze jest dzisiaj głoszenie dobrej nowiny.

Crows napisał(a):

ale analizująć twa filozofie wychodzi na to , że im wiecej beblania tym gorzej i ku katastrofie spadanie jest , wiec lepiej było tym co im nikt nie beblał o cytatach biblijnych bo i dla nich lilie polne rozchylały swe kielichy

Nie bierzesz pod uwagę tego, iz Jehowa jest Bogiem mądrości i zależy Mu na tym, by nikt nie zginął ale żył wiecznie. Koniecznie trzeba poznać Boga i żyć.
Pozdrawiam

#95 2010-05-29 11:51:32

Lynx
zaaklimatyzowany

...

A jeśli ją odrzuci lub jeśli nie jest dobrej nowinie posłuszny - zginie.

Najważniejsze jest dzisiaj głoszenie dobrej nowiny.

Nie zrozumiałam - czy to pierwsze zdanie to jest właśnie ta dobra nowina?

Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)

#96 2010-05-29 12:55:43

Crows
mentor

. Koniecznie trzeba poznać Boga i żyć.
Pozdrawiam

tak ,ale nie koniecznie poprzez wertowanie tysiecy stron papierów i słuchania ciebie  :6:

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#97 2010-05-29 15:25:55

Abesnai
Canis dirus / Administrator

A ja Wam powiadam że droga ku mądrości wiedzie przez "głupotę" img/smilies/tongue

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#98 2010-05-29 15:41:41

Ja?!
Moderator

tak jak droga do wiecznego życia przez powtarzające się śmierci.

#99 2010-05-29 16:20:22

Abesnai
Canis dirus / Administrator

bo często JA?! w naszym doczesnym życiu odradzamy się i umieramy wiele razy img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-05-29 16:21:38)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#100 2010-05-29 18:47:34

sabra
zaaklimatyzowany

O tak ,Dobra Nowina powiada ; Kto UWIERZY we MNIE chocby i umarł Zyc bedzie ...
oraz ;  jesli nie Uwierzycie ,ze JA ON -  Jestem  - umrzecie w grzechach swoich ....

Stopka forum