Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#61 2010-05-23 16:18:55

Lidka
mentor

Re: Droga Do Mądrości

A w ogóle to witaj na naszym forum! :hello:

Pozdrawiam!

Lidka

#62 2010-05-23 16:47:52

Ja?!
kreatorus moderatorus

sorki, nie przywitałem się - Witam :-)

Nie powiem Ci co to jest wibracja mądrości ale moge Ci pokazać jak ją poczuć w sobie.
należy rozluźnić mięśnie czyli standardowy relaks, można też zamknąć oczy i wypowiedzieć choćby w myślach kilka razy "ja jestem mądrością" przynajmniej starać się to poczuć.
nastąpi bunt i wyświetlenie tego co jest przeciwne wibracji mądrości, to działa jak oczyszczanie z głupoty w myśl słów Jezusa by dobrem zło zwyciężać. Więc mądrość jest dobrem. Proste i skuteczne to jest tylko wymaga cierpliwości. Wibracja mądrości wymaga czasu by otworzyć w strukturach DNA odpowiedni przepływ światła.

fuck it.

#63 2010-05-23 16:55:51

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

sorki, nie przywitałem się - Witam :-)

Nie powiem Ci co to jest wibracja mądrości ale moge Ci pokazać jak ją poczuć w sobie.
należy rozluźnić mięśnie czyli standardowy relaks, można też zamknąć oczy i wypowiedzieć choćby w myślach kilka razy "ja jestem mądrością" przynajmniej starać się to poczuć.
nastąpi bunt i wyświetlenie tego co jest przeciwne wibracji mądrości, to działa jak oczyszczanie z głupoty w myśl słów Jezusa by dobrem zło zwyciężać. Więc mądrość jest dobrem. Proste i skuteczne to jest tylko wymaga cierpliwości. Wibracja mądrości wymaga czasu by otworzyć w strukturach DNA odpowiedni przepływ światła.

No, no... img/smilies/smile. Ale to dla zaawansowanych w pewnych praktykach duchowych, a my tak ogólnie, o ludzkiej mądrości... (musiałabym się ostrzej zastanowić nad tym DNA). Mógłbyś swoją definicję jakoś przetransponować na bardziej przystępną formę?

Pozdrawiam!

Lidka

#64 2010-05-23 16:57:27

Krystek
przyboczny

Mnie tez bardzo ciekawi ten przeplyw swiatla przez DNA. Przez ktora czesc? Caly helix czy tylko bazy? I co to ma robic?

Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

#65 2010-05-23 18:22:02

Krystek
przyboczny

Ja?!
jeszcze raz - ale po polsku, OK?

O jakich niciach DNA ty piszesz? Skad masz takie wiadomosci - bo ja w szkole medycznej tego nie slyszalam...
My mamy 13 jazni? Mozesz je nazwac?

Jedyne, co ja bym mogla tu porownac to wplyw emocji i empatii na chemiczne przemiany w czlowieku.
Ale jesli mozesz podac zrodla swych wiadomosci to ja z checia zobacze.

Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

#66 2010-05-23 18:47:31

Lidka
mentor

Ooooo.... To wymaga wyjaśnienia. Zatem czekamy na nie! img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#67 2010-05-23 19:18:11

bezemocji
przyboczny

Ja?! napisał(a):

Medytacja powoduje rozbudowe i odtworzenie DNA które zostało zdegradowane i które naukowcy uznali za śmieciowe.

DNA śmieciowe, odcinki nie kodujące żadnych białek/ introny nigdy nie były uważane za zdegenerowane!. Te sekwencje  mogą stanowić aż 90% całego genomu człowieka. Nigdy w antropogenezie nie było inaczej. Coraz więcej badań potwierdza dużą rolę takiego DNA, jego bardzo ważne funkcje regulacyjne, czy wręcz  traktowanie go jako napędu ewolucji. Biologicznie coś tu mocno nie gra. img/smilies/smile
DNA jest strukturą na tyle widoczną, że od razu byłoby widać kilkanaście dodatkowych helis. Ale gdzie? img/smilies/roll
Teksty: "Docelowo ma być 13 nici DNA, 2 nici które ma człowiek to zwierzęce DNA z niską świadomością. Ale człowiek ma możliwość wzniesienia się nawet do 13 nici." brzmią jak pewnik i stwierdzanie faktu. Być może, ale z pewnością nie w biologii i jej obiektach typu DNA.

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#68 2010-05-23 19:44:07

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

tego wam nie udowodnie, szukajcie gdzie indziej.
W necie są wiadomości od naukowców którzy badali ludzi z 3 niciami DNA, chyba 2 ludzi takich znaleźli.
Oficjalnie nauka tego nie potwierdzi ale poszczególni naukowcy mogą coś przemycać do świadomości ludzi.
Powiem tyle że te śmieciowe DNA kiedyś było pełne i ludzie żyli tysiące lat. Po potopie DNA zostało genetycznie zdegradowane do dwóch nici i życie ludzkie skróciło się znacznie.
Długość życia i jego jakość i świadomość jest ściśle związana z DNA danego człowieka.
Nie żądajcie ode mnie dowodów, obecnie nie jestem naukowcem, ale byłem nim setki tys. lat temu i wtedy bawiłem się DNA. Ale tego też wam nie udowodnie.
Nie żądam też byście mi wierzyli, szukajcie prawdy w sobie.

A skąd to wszystko wiesz?

Pozdrawiam!

Lidka

#69 2010-05-23 20:08:07

Artur
Administrator

A prawdopodobieństwo, że LHC zniszczy ziemię to 50% bo albo zniszczy albo nie? img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#70 2010-05-23 21:02:25

bezemocji
przyboczny

Ja?! napisał(a):

Powiem tyle że te śmieciowe DNA kiedyś było pełne i ludzie żyli tysiące lat. Po potopie DNA zostało genetycznie zdegradowane do dwóch nici i życie ludzkie skróciło się znacznie.

A ja powiem tyle, że to bajki. Nic nie potwierdza obecności na ziemi tak długowiecznych ludzi, to równie poważne jak krasnoludki sikające do mleka img/smilies/smile W jakim sensie śmieciowe DNA miało być "pełne" ? Jakie nukleotydy, zasady azotowe zapełniały DNA?
I pytanie dla porządku - kiedy był potop?
W kazdym razie miło powitać naukowca sprzed setek tysięcy lat   http://www.cosgan.de/images/smilie/verschiedene/a035

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#71 2010-05-23 21:53:18

Risthalion
Scholar Arcanum of Schola Psykana

Ostrzeżenia: 1

Ja?! napisał(a):

Oj troche się oburzyłem, jak to nie istniałem ? Przyleciałem tu razem z innymi gdy ludzi jeszcze nie było tylko homo-erektus. Jak myślisz czemu homo-sapiens nie ma owłosienia jak małpa ? Czemu tak błyskawicznie się pojawił ? Czemu jako jedyna małpa ma możliwość mówienia i wysoką inteligencje techniczną ? Czemu żył tysiące lat ? Czemu nie ma ogona jak inne małpy ? Czemu stał się podobny jak lustro omiesi innych którzy przybyli z innej planety ? I czemu wtedy miałem ponad milion lat życia według czasu ziemskiego ? Czemu pokochałem tą rase na tyle żeby się z nią związać na dłużej ? Na te pytania znam odpowiedź. Nie mieszczą się one komuś w głowie to już nie mój problem że ma niewielki poziom otwartości, ale rozumiem bo to wynika z potrzeby bezpieczeństwa.

Przepraszam, nie śledziłem dyskusji. Kolejny co w ewolucję nie wierzy?

powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.img/smilies/mad

#72 2010-05-23 22:30:58

Risthalion

Ja?! napisał(a):

ewolucja potrzebuje milionów lat na zmiane w genach która wynika z zmian środowiska

A potem kosmici chodzili po ziemi, tworzyli kolejne, logicznie powiązane wersje ludzi, dawali im dorosnąć, zabijali i zakopywali na odpowiednich głębokościach, żeby dzisiejsi naukowcy cieszyli się, że znajdują kolejne elementy ludzkiego łańcucha ewolucyjnego. :5:
Paranoja, nie sądzisz?

Ostatnio edytowany przez Risthalion (2010-05-23 22:31:31)

#73 2010-05-23 22:48:37

bezemocji
przyboczny

Ja?! napisał(a):

Oj troche się oburzyłem, jak to nie istniałem ? Przyleciałem tu razem z innymi gdy ludzi jeszcze nie było tylko homo-erektus. Jak myślisz czemu homo-sapiens nie ma owłosienia jak małpa ? Czemu tak błyskawicznie się pojawił ? Czemu jako jedyna małpa ma możliwość mówienia i wysoką inteligencje techniczną ? Czemu żył tysiące lat ? Czemu nie ma ogona jak inne małpy ?

Przyleciałeś tu w czasach homo erectusa powiadasz..... I człowiek z nasienia kosmonauty ... Ciekawe, ciekawe
Na pytania mogę odpowiedzieć w dziale biologia/ewolucja, choć z biologią ciemność widzę. Lot wywołał pewne skutki. Tą drogą do mądrości nie dojdziemy img/smilies/smile

#74 2010-05-23 22:52:18

Risthalion

Teoretycznie każda droga prowadzi do mądrości. Trzeba tylko pamiętać, ze każda prowadzi w dwie strony, więc pytanie czy idziecie w dobrą?img/smilies/tongue

#75 2010-05-24 07:07:19

Lidka
mentor

Ajajajaj.... To teraz nam brakuje jeszcze kogoś z Syriusza, kto będzie nadawał o piramidach... img/smilies/smile.

Ja?!, Ty chyba lubisz Danikana co? img/smilies/smile.

Pozdrawiam!

Lidka

#76 2010-05-24 09:35:41

Artur
Administrator

Ja stawiam sfinksy img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#77 2010-05-24 11:41:19

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

Nie czytałem Danikena, wole Sitchin'a, przynajmniej zgadza się to z moimi wspomnieniami co pisze i mam potwierdzenie u innych osób jasnowidzących.

A może to jest odwrotnie: dopasowujesz swoje wspomnienia do lektur? Znaczy tworzysz fabułę do tych przebłysków?

Pozdrawiam!

Lidka

#78 2010-05-24 13:28:44

Miłujący Prawdę
zaaklimatyzowany

Ostrzeżenia: 5

Mądrość Boża - Jehowa Bóg odznacza się mądrością absolutną i w tym sensie „sam jeden jest mądry”. Wiedza to znajomość faktów, a skoro Jehowa jest Stwórcą i istnieje
od czasu niezmierzonego po czas niezmierzony”, więc wie dosłownie wszystko o wszechświecie, jego budowie, rozmiarach i dziejach aż do chwili obecnej.
To On ustanowił prawa, cykle i stałe fizyczne, bez których badacze i wynalazcy nie mieliby żadnych solidnych podstaw do działania i byliby zupełnie bezradni.
Oczywiście jeszcze ważniejsze są dla ludzi Jego normy moralne, pozwalające zachowywać równowagę, podejmować rozsądne decyzje i prowadzić szczęśliwe życie.
Nic nie przerasta Jego zrozumienia.
Czytasz: (Izajasza 40:13-14) "Kto wymierzył ducha Jehowy i kto może mu coś oznajmić jako jego doradca? Z kim się wspólnie naradzał, tak by udzielono mu zrozumienia, albo kto go uczy ścieżki sprawiedliwości lub uczy go wiedzy, bądź też zaznajamia go z drogą prawdziwego zrozumienia?"

Wprawdzie Bóg może przejściowo tolerować łamanie Jego mierników prawości, niemniej przyszłość zależy całkowicie od Niego i będzie dokładnie odpowiadać Jego woli, a cokolwiek powiedział, to ‛pomyślnie się spełni’.
Czytasz:
(Izajasza 46:9-11) "Przypomnijcie sobie rzeczy pierwsze, dawne, że ja jestem Boski i nie ma innego Boga ani nikogo podobnego do mnie;
Tym, który od początku oznajmia zakończenie i od dawna — to, czego jeszcze nie uczyniono; Tym, który mówi: ‚Mój zamiar się ostoi i uczynię wszystko, w czym mam upodobanie’;
Tym, który ze wschodu słońca wzywa drapieżnego ptaka, z dalekiej ziemi męża, który spełni mój zamiar. Ja to powiedziałem, ja też to urzeczywistnię. Ja nadałem temu kształt, ja też to uczynię
".
(Izajasza 55:8-11) „Bo wasze myśli nie są moimi myślami ani moje drogi waszymi drogami” — brzmi wypowiedź Jehowy.
„Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemię, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli — wasze myśli.
Bo jak ulewny deszcz oraz śnieg spada z niebios i tam nie wraca, dopóki nie nasyci ziemi i nie sprawi, że ona rodzi i porasta, i daje siewcy nasienie, a jedzącemu chleb,
tak też będzie z moim słowem, które wychodzi z moich ust. Nie wróci do mnie bezowocne, lecz uczyni to, w czym mam upodobanie, i pomyślnie spełni to, z czym je posłałem
".
Pozdrawiam

#79 2010-05-24 13:35:38

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

czaasem tak bywa że dopiero jak przeczytam coś to mnie walnie błysk świadomości że skądś to znam.

A, to jest OK, właśnie tak to się odbywa. Tylko zauważ, co tak w istocie Cię "walnie", tego nie wiesz, wiesz, że to jest coś związane z tym, co właśnie przeczytałeś. Zatem interpretacja już z gruntu jest zasugerowana lekturą, nie faktami. I na bazie tych lektur dopasowujesz fabułę. To jest trochę jak z tym dzwonieniem, gdzieś dzwoni, ale gdzie? Nawet możemy rozpoznawać dźwięk jak dzwon kościelny, ale to wszystko. Trzeba ostrożnie dopasowywać te teorię do praktyki, żeby nie "utonąć" we własnej wyobraźni. A najlepiej byłoby oprzeć się na kontakcie z kimś z zaświatów, kto by nam poprowadził po tych wspomnieniach.

Pozdrawiam!

Lidka

#80 2010-05-25 17:01:13

sabra
zaaklimatyzowany

Droga  DO MĄDROSCI  to Tajemnica
Jest madrosc ziemska ,demoniczna ,zmysłowa - tzw inteligencja na ktora tak sie powołuja  ziemscy ludzie .
Jest Mądrośc ,która z Wyzsza zstępuje  ...

Stopka forum