Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2010-08-03 10:12:53

Lidka
mentor

Re: pomoc

Paradox, system "kar" i "nagród" to ludzkie narzędzia, ludzki sposób rozumowania. A zatem i ludzkie wytłumaczenie Boga. Sam widzisz, że to się kłóci z miłością i wolną wola daną człowiekowi. Nie chcę Cię tu "buntować" religijnie w tym momencie, nie pora na to, ale zaufaj raczej miłości, nie ludzkiej jej interpretacji. Szybciej odzyskasz spokój ducha, bo miłość koi, łagodzi, harmonizuje, pomaga. I na pewno nie stoi w sprzeczności z żadna religią (w sprzeczności stoi rozumienie Boga jedynie, stąd te zapisy biblijne, tak właśnie zrozumiano, "po ludzku").

Pozdrawiam!

Lidka

#27 2010-08-03 23:10:13

paradox2604
adept

wielkie dzieki wszystkim za pomoc ale mysle ze juz  za pozno    img/smilies/sad poprostu sobie z tym nie poradze img/smilies/sad  dusze w sobie tyle zlosci nienawisci i boje sie ze juz nie wytrzymuje img/smilies/sad a Bog nie chce mnie pocieszyc nie pozwala  bratu  na kontakt ze mna img/smilies/sad

#28 2010-08-04 07:14:52

Lidka
mentor

Paradox, jest wprost przeciwnie: nie "za późno", a "za wcześnie"... img/smilies/smile. Za wcześnie na pogodę ducha, żebyś mógł wpuścić do siebie brata, bo wciąż jesteś w ciężkiej żałobie i wypełniony negatywnością. I nawet nie dziwi mnie Twoje stwierdzenie: będąc pod wpływem negatywności, nie potrafimy spojrzeć pozytywnie i zobaczyć, że po burzy zawsze wychodzi słońce, jak po nocy nadchodzi dzień. Dla Ciebie wciąż jest burza i noc. Więc może nie skupiaj się na bracie, a skup się na sobie samym? Żeby wyrzucić z siebie wszystkie te negatywne uczucia i myśli? Bo dopiero wtedy otworzysz się na Boga i na brata. To wymaga trochę czasu, ale uwierz mi, przechodzi! Daj sobie ten czas, nie poganiaj go. I staraj się, jak możesz wyzbyć tych negatywnych uczuć i myśli, to jest twoja największa blokada.

Głowa do góry, Paradox, czas tu jest Twoim sprzymierzeńcem, zaufaj mu! I zaufaj wszystkim, którzy chcą Ci pomóc, oni naprawdę tego chcą! img/smilies/smile

:motyl:

Pozdrawiam!

Lidka

#29 2010-08-04 11:30:56

paradox2604
adept

Bog jest wszechmogacy wiec nawet jezeli jestem w wielkiej rozpaczy potrafil by mnie pocieszyc potrafil by  wskazac bratu   jak ma dac mi znak img/smilies/sad boje sie ze moze dusza brata  nie jest tam gdzie byc powinna img/smilies/sad moze sie blaka albo  jeszcze cos gorszego:( przez to czekanie coraz to gorsze mysli przychodza do glowy img/smilies/sad

#30 2010-08-04 11:58:57

Lidka
mentor

Nie, nie , Paradox, to nie jest tak, jak myślisz. Bóg pomaga tym, którzy sami sobie pomagają i NIC nie zrobi wbrew Twojej woli, żaden "cud" się nie stanie... Musisz najpierw zrobić Bogu miejsce w swoim sercu, żeby mógł tam zawitać. W stanie, w jakim jesteś, nie dość że tego miejsca nie ma, to nawet gdyby było, nie potrafiłbyś nic dostrzec.

O brata się nie martw, to nie jemu dzieje "krzywda", a Tobie. On czeka, żeby Ci to powiedzieć, ale dokładnie tak samo: nie jest w stanie Ci tego powiedzieć, bo w Twoje głowie i w sercu zamiast miłości jest rozpacz...

Nie czekaj bezczynnie, bo trwasz w tej rozpaczy i nic się nie zmienia. Rób coś, zajmuj się czymś, co Cię wciąga, absorbuje, NIE MYŚL o bracie w kontekście jakiejś "krzywdy", a wręcz odwrotnie: z miłością i z radością, przypominaj sobie tylko te radosne chwile. Właśnie na takim czekaniu czas będzie działał na Twoją korzyść. Wiesz, to nawet nie chodzi o czas sam w sobie, a o fakt, żeby w Twoim sercu zagościła miłość, a nie rozpacz. Bo tylko miłość jest tą drogą do Boga i do brata.

http://www.cosgan.de/images/more/flowers/090

Pozdrawiam!

Lidka

#31 2010-08-07 13:02:33

paradox2604
adept

ok dzieki a co myslicie o snach czy one moga uchylac cos co sie stanie w przyszlosci??

#32 2010-08-07 13:17:39

Lidka
mentor

Bardzo rzadko, nawet bardzo, bardzo... To zależy też od człowieka, częściej dotyczy to osób z otwartym "szóstym zmysłem".

Na temat snów jest wiele teorii, moim zdaniem (i tu już teoria wypracowana przeze mnie) zdecydowana większość snów dotyczy naszej psychiki "tu i teraz". Czyli tylko i wyłącznie nas samych, niezależnie od tego, kto nam się śni. Symbolami stają się na ogół te elementy, które są najbardziej "żywe" w naszej podświadomości. Rodzi się jakaś logiczna sytuacja na bazie tych symboli (ona sam może być też symboliczna) i nijak nie wolno jej rozumieć dosłownie. Za tą akcją, za różnymi osobami i sytuacjami kryje się właśnie nasz problem. Prawdziwy, bo nie "skażony" naszym umysłem, bywa, że nawet nie uświadomiony. Dzięki snom (o ile to nas interesuje) możemy się dowiedzieć mnóstwo na temat nas samych.

A Tobie może chodzi o brata? Ja myślę, że jeśli to będzie wizyta astralna (to jest coś zupełnie innego niż sen, aczkolwiek zdarza się w czasie naszego snu), za dużo snu nie będzie. Czyli nie będzie za dużo symboli, jakiejś konkretnej akcji, może być jakaś scena, która powie Ci dokładnie, że to rzeczywiście Twój brat. Będziesz go widział "jak żywego" (w sensie, że obraz będzie tak czysty) i to, co Ci powie, możesz śmiało brać dosłownie. Na dodatek przypuszczam, że zostaniesz obudzony w odpowiednim momencie, żeby tego nie zapomnieć. Generalnie właśnie tak odwiedzają nas dusze naszych bliskich.

:motyl:

Pozdrawiam!

Lidka

#33 2010-08-21 22:17:12

ReKa
zaaklimatyzowany

Paradox - co u Ciebie słychać? Pozbierałeś się choć trochę do kupy? Trzymaj się chłopie.

Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.

Stopka forum