Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#101 2010-10-15 19:24:39

Michall
zaaklimatyzowany

Re: Trudny temat

Egoisto wiem co wysłałem w linku. img/smilies/smile Tylko dlaczego patrzymy na tamten konflikt przez pryzmat wiary katolickiej tego już nie kumam....

#102 2010-10-15 21:23:36

Jatagan
szlachetny gawędziarz

A czemu ty patrzysz przez pryzmat własnej wiary w nieskazitelność zołnierza polskiego? Popatrz z dystansem... no i w końcu ty wyjechałes ze swoim "prawem do zemsty" (oko za oko)... ty też napisałes "nie sądźcie..." czemu więc osądzasz żółnierzy niemieckich? Bo byli źli? A żołnierze polscy robiący to samo nie? Coś cienko z twoim poczuciem sprawiedliwości... Kali zabic = dobrze, Kalego zabić = źle...

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#103 2010-10-15 21:52:50

Michall
zaaklimatyzowany

No z prostych przyczyn gdyż na tamtej wojnie nie było katolicyzmu na linii frontu gdyby był  to szaleńswoby się nie wydarzyło. Chwileczkę moje odniesienie do PŚ było po poście Egoisty ktory pisał o modlitwie. Żołnierz niemiecki wkroczył na nasze ziemie i rozpoczoł ten konbflikt to on mordował ot choćby Pocztowcy Gdańscy czy Gliwice.... Zastrzelenie dziesiątków naszych jeńców potem obozy- to co naszych trafił szlag, że musieli na to patrzeć dziwi to kogoś?

#104 2010-10-15 22:08:41

Jatagan
szlachetny gawędziarz

Mnie nie... ale to przypomina gaszenie pozaru benzyna...
Żołnierze polscy mordowali z równie zimna krwią żołnierzy niemieckich jak wcześniej niemieccy polskich. Niemcy zaczęli... i to w zasadzie jedyny argument który usprawiedliwia te mordy... wielce sensowne. No a ostatni podany przykład? To "nasi" dokonali egzekucji chociaż nie bylismy w stanie wojny z ukraińcami. Robiliśmy dokładnie to samo co tuz przed wybuchem wojny robili niemcy (dywersanci) z tym że oni nie rozwalali przed wybuchem wojny Polaków na taka skalę...

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#105 2010-10-15 22:33:05

Michall
zaaklimatyzowany

Ja bym jeszcze znalazł kilka, benzyną Niemcy to płonąca parafina była nie da się jej ugasić...

Stopka forum