Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-02-23 09:58:18

fiodor
przyboczny

Polska piłka nożna.

co sadzicie o rodzimej piłce nożnej? kto jest winny takiej a nie innej kondycji klubów i reprezentacji? czy franciszek smuda okaże się zbawcą czy powinno się inwestować w zagranicznych szkoleniowców? czy istnieje jeszcze coś takiego co dumnie podkreślają działacze - polska szkoła trenerska.

mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

#2 2010-02-25 14:08:21

Dud3k
zaaklimatyzowany

Re: Polska piłka nożna.

ja żałuję, że to wszystko jest takie zakłamene.. jeżeli smuda będzie jedynie liczył banknoty tak jak jego poprzednicy zamiast trenowac kadre to nic  sie nie zmieni..

kiedys lubiłem J. Engela.. doprowadzil polakow na mundial w 2002 .. pamiętacie?

przegralismy wtedy i Engel został zwolniony ale weszlismy do mundialu ! to juz cos.. takich ludzi ja kon potrzebowalismy..

#3 2010-02-25 14:15:46

fiodor
przyboczny

ja uważam, że nie ma już "polskiej szkoły trenerskiej" w zadnym sporcie za wyjątkiem boksu. reszta to dno. jedyne sukcesy jakie odnosimy to za pomocą zagranicznych trenerów. polscy nie kwapią się do nauki języków obcych a więc nie uczestniczą w sympozjach czy konferencjach. są uwikłani w układy i układziki. stan polskiej piłki jest agonalny. na czele z lato, piechniczkiem i engelem polska piłka skona a na euro 2012 odbędzie się jej publiczna egzekucja.

mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

#4 2010-03-02 19:10:01

Jatagan
szlachetny gawędziarz

http://c.wrzuta.pl/wi6849/895ff2580028dfbb487f182f/0/pzpn

http://www.meritum-news.com/SPORT/wp-content/uploads/2009/10/1013-koniec-pzpn.jpg

http://www.weszlo.com/fotonews/1254502343_pzpn.jpg

Oto przyczyna zgonu... źródło korupcji i nieudolności... img/smilies/sterb026 PZPN

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#5 2010-03-23 20:27:40

Kala
adept

Żeby cokolwiek zmienić to trzeba zacząć od "grubych ryb" , wywalic tych na górze. Z polska pilką jest naprawde kiepsko , wydaje mi sie ,że trzeba inwestowac w nowych młodych piłkarzy bo to oni są naszą przyszłością .  Co do zagranicznych szkoleniowców to hmm sama nie wiem , można próbować , póki co zycze powodzenia obecnemu trenerowi.

#6 2010-03-25 16:26:02

przyjaciel 29
adept

Jeszcze Polska nie zginęła...Faktycznie trochę się pogmatwało w naszej piłeczce,kiedyś to niemal był narodowy sport...wychodziło się przed domy i wystawiało się telewizor i w gronie przyjaciół oglądało się mecze kibicując z całych sił,to były czasy,ostatni raz wystawiało się telewizory podczas Euro w Austrii i Szwajcarii,a więc nie tak dawno,fakt faktem czegoś brakuje w naszej piłeczce,a to co mieliśmy zawsze było roztrwonione..."trochę" korupcji,"trochę"bicia się o stołki i się na futbolu odbiło...Teraz już nawet ciężko wymienić podstawową jedenastkę,a jeszcze 10 lat temu,za czasów Engela właśnie,to przeciętny kibic potrafił to zrobić,ja przyznam się szczerze nie oglądam już meczów,wszystko zamiast w okół piłki kręci się w okół otoczki,a wystarczyłoby,by pokazali w publicznej telewizji Polską Ligę,zainteresowanie by wzrosło,młodzi ludzie,którym teraz tak ciężko jest wyjść na dwór pokopać w piłkę,na pewno częściej by to robili,a tak nie mają z kogo brać przykładu,no z kogo?z piłkarzy w lidze mistrzów?młodzi chłopcy już nie mają marzeń,by poprzez polską piłkę dostać się na szczyty,więc Ci którzy są dobrzy wyjeżdżają za granice,bo tam jest dla nich szansa,a przecież można było by zrobić to i u nas,nic tak nie nakręca,jak patriotyzm,jak ja bym widział co tydzień dwa trzy mecze ekstraklasy w naszej Tv i wiedziałbym,że inni oglądają,łatwiej by było np zebrać ekipę i pograć gdzieś sobie przed blokiem,oh pamiętam,jak wielu ludzi kochało piłkę nożną...
bynajmniej stąd gdzie pochodzę...zobaczcie co się stało z Siatkówką,mecze non stop są pokazywane,na siatkówkę przychodzą pełne trybuny kibiców i dobrych kibiców,nie kiboli,co z promocją piłki nożnej nie ma nic wspólnego,to tylko banda pseudokibiców a nie tych co niosą na skrzydłach nasze reprezentacje i kluby,byłem kiedyś na meczu Celticu Glasgow w Szkocji i widziałem ten doping i pełne trybuny,aż się łezka kręciła w oku,gdy się pomyślało,że i u nas mogłoby tak być,tam ludzie żyją piłką,a My kibice jedyne czym żyjemy,to problemami.Fajnie było by być pewnym,że obejrzy się wszystkie mecze mistrzostw świata w polskiej Tv,że liga mistrzów i ligi polskie,byłby codziennością na ekranie,ja bym tak chciał,może nie musielibyśmy naprawiać związków,gdybyśmy mieli piłkarzy,którzy oddają serce,a jak nie ma piłki w telewizji,to serce oddać mogę tylko dziewczynie lub pracy...i znów wrócę do dawnych czasów,gdzie ważniejsze było pograć z kolegami w piłkę,niż iść na randkę,było to tak dlatego,że mieliśmy marzenia i szanse,by je spełnić,a w dzisiejszych czasach,odebrali nam marzenia,dlatego prawie nikomu nie chce się grać! Mam gdzieś te korupcje,mam gdzieś kto jest prezesem PZPN interesuje mnie tylko czy Polska zdobędzie np 2012 roku Mistrzostwo Europy,gdyby jeszcze teraz powstał sportowy program,24h poświęcony Piłce Nożnej,będę się tego trzymał,gdzie każdy z nas miałby do niego dostęp,nasze serca miałby gdzie się zatrzymać,zaistniałaby konwersacja na ulicach o tym jak jest w naszej piłce i powstały by rozmowy co można zrobić,by wesprzeć ten piękny sport.Nieraz niewiele potrzeba,bo obecnie chyba nikt nie wie co się dzieje w polskiej piłce,piłkarze grają i nie wiedzą o co,jedynym szczytem kilku jedenastek,jest zdobycie mistrzostwa polski,reprezentacji wyjście z grupy lub zakwalifikowanie się do Mistrzostw,a przecież Polska była zawsze znana z tego,że walczy o każde trofeum,jak nauczył nas Kazimierz Górski,nawet Engel powiedział kiedyś na World Cup w Korei,że jedziemy do Korei zgarnąć ten puchar,to mi się podobało walczyliśmy o najwyższe cele i chociaż się nie udało w pamięci zostaje,że chcieliśmy być lepsi niż cały świat.Teraz dobrze,że przyszedł Smuda,został też utworzony nowy Sztab właśnie z Engelem i Piechniczkiem,to chyba jedyni ludzie,po których się widzi,że zależy im na tym,by było dobrze,ale media znów tego nie pokazują,pokazali jedną konferencje prasową,gdzie mieli obiecać,że wszystko będzie dobrze,nawet dziennikarze juz nie potrafią zadawać pytań,związanych z reprezentacją i z tym jaką mamy nadzieje,lub na co wirę,polska piłka się wali,ale ja zawsze będę wierzył,że zostaniemy Mistrzami Europy i Świata,mam nadzieje,że Pan Smuda z ekipią i nasi piłkarze,też jeszcze wierzą,że okres przygotowań do Euro jest ich nadzieją,na zdobycie Mistrzostwa Europy,a nie tylko wyjścia z grupy,lub pokazania,że nasza piłka jeszcze tak zle nie stoi.To nie ważne,jak nasza piłka stoi,tysiąc razy grałem naprzeciwko teoretycznie silniejszym drużyną i wygrywałem,bo miałem,mieliśmy serce do gry i uważam,że piłkarze jakich mamy to mamy,ale powinni uwierzyć właśnie w to serce do gry,bo wielokrotnie przynosiło Ono nam zwycięstwo! I cała Polska była dumna,brakuje mi takich chwil,by być dumnym z naszej reprezentacji,zostaje tylko wierzyć,że jeszcze tak będzie...I losy reprezentacji nie są tylko w systemie naszej piłki,można przeciwstawić się temu systemowi,pokazując lwi pazur,wspólny cel i drogę do której można zmierzać,potrzebna jest do tego tylko otoczka i to,by nasi piłkarze zrozumieli,że mają w nas wsparcie,co pozwoli im uwierzyć,że oddając serce mogą zwyciężyć a nawet jak się nie uda,zejść z podniesioną głową.Kurde przecież to niemożliwe,że nasza piłka aż tak zeszła na psy a skoro tak jest,udowodnijmy,że to tylko chwilowy wiaterek przed huraganem,który nas czeka,jak ja bym chciał,żeby wszystko co w piłce się teraz dzieje,skupiło się na walce,na udowodnieniu,że jeszcze coś znaczymy,a nie tylko oczekiwaniach i myślach,co będzie,nieraz nieważne jest jak jest,tylko to co można osiągnąć,a zdecydowanie można coś osiągnąć,jesteśmy gospodarzem Mistrzostw Europy,a to zobowiązuje.Powtórzę,nie istotne,że jest zle,istotne,że może być dobrze,wspaniale i w to powinniśmy wierzyć oraz dać wiarę naszym piłkarzom,że są w stanie pokonać góry,jak siatkarze czy ręczni,czy Adam Małysz lub Kowalczyk,którzy nam zostali....Trochę się rozpisałem,ale chciałem zobaczyć co sam o tym myślę i uważam,że jeżeli nie będę wierzył nic z tego nie będzie,dlatego powinniśmy wierzyć i wspierać reprezentacje,piłkarzy,kluby,trampkarzy i selekcjonerów na każdym kroku,bardziej niż narzekać,że jest zle,szukać pomysłów,by wiara nie wygasła a nawet trwała,może to doda im skrzydeł,by osiągnąć to w co tak wielu jeszcze wierzy,tym bardziej,że godzina zero się zbliża...straciliśmy trochę wiarę,fakt,ale to nie tylko przez kłopoty,to przez nas samych,że nie potrafimy sprostać tym kłopotom,nie wolno tracić wiary,podczas gdy mamy szanse jakiej jeszcze nie mieliśmy,będę się modlił,by nasi piłkarze to wykorzystali,chyba mógłbym tak pisać w nieskończoność,ale to nie jest,wynikiem braku wiary czy nadziei tylko kłopotów,które mamy i którym chce się w jakiś sposób przeciwstawić dając choć trochę swojej wiary,bo skoro wierze nie wszystko jest skończone.Jeszcze Polska nie zginęła http://macg.net/emoticons/polska (według mnie)

#7 2010-09-24 00:43:26

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej bezdomnych. Polska liderem grupy F 2010-09-21

Po kolejnym dniu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Ulicznej, Polska jest liderem grupy F. Wczoraj pokonała Finlandię i Anglię.

W drugim dniu turnieju reprezentacja Polski rozgrywała dwa mecze: z Finlandią i Anglią. Z obu wyszła zwycięsko.

W pierwszym nasi zawodnicy zwyciężyli Finów: 7:3. Nie było to takie proste, jakby mógł wskazywać wynik. Do przerwy Polska prowadziła 3:2 i dopiero pod koniec spotkania udało
się uzyskać przewagę. Bramki Finom strzelili: Dariusz Filarecki - 3, Dariusz Staniszewski - 2, Artur Brzeziński - 1 i Grzegorz Kopaczewski - 1.

Drugi mecz to, prawdziwa piłkarska wojna obfitująca w ostre starcia. W jej wyniku, jeden z Anglików zobaczył czerwoną kartkę, a nasi piłkarze zostali ukarani, trzykrotnie wykluczeniami na 2 minuty. Wszystko jednak zakończyło się dla nas szczęśliwie. Wygraliśmy 5:2.

W fazie grupowej pozostały nam jeszcze dwa mecze, które zostaną rozegrane dzisiaj: z Palestyną i Hong-Kongiem.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/mist … 60459.html

http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k015

Bezdomni walczą o honor Polski 23/09/2010

Reprezentacja złożona z bezdomnych piłkarzy to na razie jedyny zespół narodowy, którego polscy kibice nie muszą się wstydzić. Na Mistrzostwach Świata Bezdomnych w Rio de Janeiro biało-czerwoni walczą o honor naszego futbolu. W 2013 roku taki turniej odbędzie się w Poznaniu.

Przez pierwszą fazę turnieju rozgrywanego w Brazylii Polacy przeszli jak burza. Na zakończenie zmagań w grupie F pokonali Hong Kong 7:1 i Palestynę 5:2. Dzięki temu wygrali swoją grupę z kompletem zwycięstw, zostawiając w tyle, m. in. Anglików i Argentyńczyków.

I faza turnieju - grupa F (ostateczna punktacja)
1. POLSKA 15 pkt.
2. Anglia 12 pkt.
3. Palestyna 9 pkt.
4. Finlandia 3 pkt.
5. Argentyna 3 pkt.
6. Hong Kong 3 pk

II faza turnieju - grupa C

Mecze Polaków:
22.09 Rosja - POLSKA 4:5
22.09 USA - POLSKA 2:5
23.09 POLSKA - Szkocja 5:1
23.09 POLSKA - Irlandia 2:3
24.09 POLSKA - Włochy

Aktualna tabela:
1. Irlandia 12 pkt.
2. Rosja 9 pkt.
3. POLSKA 9 pkt.
4. Szkocja 3 pkt.
5. USA 2 pkt.
6. Włochy 1 pkt.

http://www.futbolnews.pl/rozgrywki/repr … olski.html

Biaaaaaałooooo ... biało czerwoni http://macg.net/emoticons/polska

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-09-24 01:17:45)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Stopka forum