Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-09-10 22:35:20

ogi100
Użytkownik

Co jest waszym ulubionym daniem ???

http://www.youtube.com/watch?v=Ne7TX4gDrwI

Moim jest Krwisty Stek img/smilies/big_smile taki jak w linku ww linku mhhhh palce lizać img/smilies/big_smile

#2 2010-09-10 22:37:50

Miranto
adept

Re: Co jest waszym ulubionym daniem ???

Nigdy nie jadłem krwistego img/smilies/smile spróbowałbym img/smilies/smile

Ja lubię kurczaka w curry(lankijskie, japońskie, tureckie)

わかりますか

#3 2010-09-10 23:53:07

Lusiak93
adept

Żółty ryż z warzywami i kurczakiem, tak po chińsku ;D

#4 2010-09-11 00:01:32

PiotrRosa
Ursus maritimus

Leniwe pierogi. Właśnie pochłonąłem ich nieprzyzwoitą ilość i mi dobrze.

Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

#5 2010-09-19 19:01:16

lapicaroda
berzerkerka

Ja lubię naleśniki zapiekane z serem i jakimiś dodatkami, najbardziej ''francuskie'' z serem pleśniowym, szynką i porem...no tylko nie na słodko.
Poza tym wszelki tłusty szajs, zapiekanki, pizze, kebab, hot dog...z sosem czosnkowym tylko!(dostaję regularnie opierdziel od Nassanaela...hehe)
Pierożki z takim typowym chińskim farszem też bardzo lubię...ogólnie to uwielbiam nietypowe smaki.

#6 2010-09-19 21:36:55

Sailor
Miss Darkside

Uwielbiam ruskie pierogi ze skwarkami, gołąbki z kaszą gryczaną i sosem grzybowym (najlepiej z kurkami:) i pomidorową z ryżem :smacznego: Ogólnie jestem fanką dań mącznych: wszelkich makaronów z serem czy z sosami, zacierek, klusek, knedli; ryżu w różnych kombinacjach, także na słodko oraz sałatek img/smilies/smile

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#7 2010-09-19 23:53:08

PiotrRosa
Ursus maritimus

Pampuchów też?

#8 2010-09-22 19:29:22

caly
przyboczny

Ja lubię zmieniaki w każdej postaci. Normalnie obiad bez ziemniaków to obiad stracony. Jak bym mial wybrac najelpsze danie to chyba zwykły placek ziemniaczany :]

#9 2010-09-22 21:24:28

PiotrRosa
Ursus maritimus

A ja miałem je dziś na kolacyjkę. Mniam, mniam. Można zazdrościć. I sam robiłem.

#10 2010-09-23 08:18:03

asmaani
przyboczny

placki ziemniaczane to moj miedzynarodowy hicior, wszystkim smakuje komu nie zrobie, i kazdy sie dziwi ze to takie proste i czemu w jego kraju na to nie wpadli img/smilies/tongue
robilam je w Indiach, w Londynie dla przyjaciolki Somalijki, ... jedna rzecz ktora nigdy nie zawodzi img/smilies/tongue
na dodatek skladniki proste i wszedzie da sie zrobic.

mam wiele ulubionych potraw, uwielbiam indyjskie pieczywo, ktorego sa tysiace rodzajow, naan, chapati, puri, paratha. samosy!
z ohydnych tlustych rzeczy tylko kebab.
nie jestem ostatnio w stanie zjesc roztopionego zoltego sera. pizze robie wiec sama i dodaje do niej starty parmezan- bo sie obrzydliwie nie ciagnie, i ser feta. pycha img/smilies/smile

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#11 2010-09-23 08:21:50

Dorcik
przyboczny

img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile
Usmiecham się ,bo mi się przypomniało Asmaani -jak moja siostra była we Francji i opowiadała własnie jak zrobiła im placki ziemniaczane i pierogi ruskie ..Póxniej jak była tam prawie 2 lata ,musiała im to robic baardzo często ...Tak im to smakowało img/smilies/smile

A ja tam lubię wszystko jesc img/smilies/big_smile Nie mam swojego ulubionego dania ,aby było dobre i smaczne ,to ja wszystko zjem ...

Ostatnio edytowany przez Dorcik (2010-09-23 08:22:16)

''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... ''img/smilies/smile img/smilies/smile

#12 2010-09-23 08:46:32

Weronika
przyboczny

A czerninę lubisz Dorcia??? img/smilies/tongue

Jeśli chodzi o moje ulubione danie,to zdecydowanie makarony pod każdą postacią. img/smilies/smile

"Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz".
(Phil Bosmans)

#13 2010-09-23 13:31:29

PiotrRosa
Ursus maritimus

Dorcik, to Ty żarłacz jesteś. Ja, ze swoich międzynarodowych przygód wspominam podgrzybki rosnące w jednym z parków w Holandii (wiele lat temu), i oburzenie, że coś takiego można przynieść do kuchni. No i zepsute mleko w Portugalii. Narobiłem sobie wrogów, kiedy nie pozwoliłem wylać pięknie zsiadłego mleczka, tylko dorobiłem sobie do niego ziemniaczków ze skwarkami.

#14 2010-09-23 14:25:57

Dorcik
przyboczny

Weronika napisał(a):

A czerninę lubisz Dorcia???

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025
Oj Nikuś ,Niikuś ,a jak myslisz ,czy ja zjadłabym coś takiego ....Musze bardziej chyba te moje posty precyzowac ,żeby były bardzie zrozumiale .. img/smilies/smile
Czerniny ,golonki , galaretki z nózek świnek ,jak i te sławetne zupki owocowe ,do których czuje nieokreslony wstręt od dzieciństwa nie zjem....
W ogole w moim jadłospisie rzadko pojawia sie mięso ,co nie znaczy ,że nie zjem .Ale uwielbiam ryby ,wszelakigo rodzaju img/smilies/smile
A Nikus zjadłabyś ślimaka ?img/smilies/big_smile

Piotrze -oj żarłacz ,dlatego tak dobrze wyglądam img/smilies/big_smileimg/smilies/wink
A no widzisz tam za granicą niektóre ''nasze ''potrawy prawie ,że ich gorszą ,a my to lubimy....Bo ja zsiadłe mleczko uwielbiam ,że o grzybach nie wspomnę ,oczywiscie o tych jadalnych mówię img/smilies/smile

''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... ''img/smilies/smile img/smilies/smile

#15 2010-09-23 14:34:38

Weronika
przyboczny

Ślimaka....pewnie,że tak. img/smilies/big_smile
Połykasz i już go nie ma. http://macg.net/emoticons/laughing2

"Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz".
(Phil Bosmans)

#16 2010-09-23 14:36:57

Dorcik
przyboczny

Weronika napisał(a):

Ślimaka....pewnie,że tak. img/smilies/big_smile
Połykasz i już go nie ma. http://macg.net/emoticons/laughing2

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025
Oooo Kochana ja nie połykałam img/smilies/big_smile ,to Ty połykałaś ,ja go smakowałam ...http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

#17 2010-09-23 14:38:45

Weronika
przyboczny

I co dobry był??? http://macg.net/emoticons/laughing2

(Phil Bosmans)

#18 2010-09-23 14:40:05

Dorcik
przyboczny

Weronika napisał(a):

I co dobry był??? http://macg.net/emoticons/laughing2

A jak myslisz .....img/smilies/big_smile

#19 2010-09-23 14:42:47

Weronika
przyboczny

Ejjj....nie odpowiada się pytaniem na pytanie. img/smilies/big_smile
Jeśli pozwolisz mi pomyśleć czy Ci smakował,to może się to skończyć atakiem śmiechu. img/smilies/tongue
Moja fantazja nie zna granic. img/smilies/wink

(Phil Bosmans)

#20 2010-09-23 14:48:50

Dorcik
przyboczny

Ejjj..ja juz mam atak smiechu http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025
Własnie patrza na mnie jak na dziwoląga ...
Jeżeli Twoja fantazja jest tak wybujała to ...pozostawiam to Twojej fantazji ....img/smilies/wink

#21 2010-09-23 14:48:59

caly
przyboczny

Ponoć, ślimaki, małże, żabie uda, krewerki smakuja jak kurczaki, swoja drogą ponoć kurczak nazwano kurczakiem bo smakował też jak kurczak...

BTW Moja żona świetnie gotuje, ba, nawet ma swoja stronę :]

#22 2010-09-23 14:52:33

Dorcik
przyboczny

caly napisał(a):

Ponoć, ślimaki, małże, żabie uda, krewerki smakuja jak kurczaki, swoja drogą ponoć kurczak nazwano kurczakiem bo smakował też jak kurczak...

BTW Moja żona świetnie gotuje, ba, nawet ma swoja stronę :]

Nie wiem czy slimaki ,żaby ,krewetki mają smak kurczaka -wszystko z tego co tu piszesz ,oprócz żab ,jadłam ,i nie czułam kurczaka ,ale to też zalezy jak przyrzadzone i czym przyprawione img/smilies/smile
Caly-to jak Twoja zona świetnie gotuję ,to daj nam namiary ..... Tylko w ogłoszeniach ,chyba ...img/smilies/smile

Mój mąż też fantasttycznie gotuję !!!!!! img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Dorcik (2010-09-23 14:53:56)

#23 2010-09-23 14:55:50

caly
przyboczny

No ale kurczak to na bank smakuje jak kurczak, o reszcie nie powiem, bo nie próbowałem (dlatego ponoć).
A namiary przepisy kulinarne, tak wiem brakuje tam wyszukiwarki, ale kiedyś ją dopiszę...

#24 2010-09-23 16:39:56

PiotrRosa
Ursus maritimus

Dorcik, przecież wszystkie grzyby są jadalne. A, ze niektóre tylko jeden raz... Miałem siadać właśnie do obiadu, ale poczytałem o tych Waszych ślimakach, małżach i innych i ... trochę jeszcze poczekam.

#25 2010-09-23 18:21:00

caly
przyboczny

Sobie coś przypomnialem, kiedyś dawno temu jak na biwaku byłem, zabrakło nam jedzenia, a że była neidziela, my nad rzeką, to małzy nazbieraliśmy, na patelnie i smakowało jak wątrobka :]

Stopka forum