Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-09-13 02:49:26

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Tam, dokąd zmierzały Wasze marzenia ... lub dokąd zmierzają.

To dziwne jak często zapominamy o naszym dzieciństwie,młodości jak i naszych marzeniach ... img/smilies/wink (tutaj uśmiecham się smutno)

Przecież tak do niedawna byliśmy jeszcze dziećmi.
W naszym świecie  tak pozbawionym złudzeń czy nie brakuje Wam czasem "patrzenia w gwiazdy" ?
Mi brakuje.
Nie marzyliście kiedyś że biegnąc przez parę sekund jesteście w stanie oderwać się od ziemi i chociaż przez chwilę wznieść się w powietrze ? Oderwać się beztrosko,wznieść się ... Poczuć się wolnym.

O czym marzyliście ?
Pamiętacie te marzenia nie tylko związane z zawodem itp. często "odgórnie" ,ha,narzucanymi życiowo ?
Pomyślcie ... ile zdołaliśmy w sobie ocalić z tamtych czasów. I czy było warto.
Czy jesteśmy wolni od marzeń, tych mniej przyziemnych.
Czy możemy sobie na nie pozwolić.

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-09-13 03:00:16)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#2 2010-09-13 22:35:34

kszynka
Chochlik

Re: Tam, dokąd zmierzały Wasze marzenia ... lub dokąd zmierzają.

Moje marzenie, takie najbardziej tkwiące w mojej pamięci do dziś, to możliwość spelnienia każdego życzenia, możliwość zaczarowania tego świata.
I najlepsze jest to, że nie chciałam chyba nigdy niczego wielkiego.
Aleś Abesnai temat nakreślił img/smilies/smile Ostatnio wracam często do tych najmłodszych moich lat, do dzieciństwa, bycia nastolatką i teraz tak jakoś się z tą muzyką w ten czas przeniosłam.
I wiem jedno, a odkrywam to ostatnio z taką wielką radochą-udało mi się z tej siebie z "tamtych" czasów ocalić całkiem sporo. Zakopałam wiele w sobie i teraz odkrywam to na nowo, i inaczej smakuje mi dziś i jutro. I nie żałuję. To jest teraz codziennie doceniane i chciane, a to chyba najlepsza nagroda.

Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

#3 2010-09-13 22:40:03

PiotrRosa
Ursus maritimus

Zazdroszczę. A z mojego dzieciństwa nic nie zostało. Może tylko pomnik Mickiewicza, który mijałem dwa razy dziennie idąc do i z  przedszkola. Teraz marzę już o jednym, jedynym Świętym, jaki mi pozostał. O Świętym Spokoju.

Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

#4 2010-09-13 22:48:28

kszynka
Chochlik

Święty spokój to też jedno z moich niedawnych jeszcze marzeń img/smilies/smile Ale odkrywam na nowo, że warto mieć marzenia, że warto snuć ich nitkę codziennie. Czasami spełniają się w najmniej oczekiwany sposób, w najmniej oczekiwanych miejscach. I obecnie odkładam marzenie o świętym spokoju na najwyższą półkę szafy img/smilies/smile

Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

#5 2010-09-13 23:04:50

PiotrRosa
Ursus maritimus

Pożyczysz szafy? Chociaż półkę, pliiiizzzz.

#6 2010-09-13 23:50:59

Abesnai

Czasem coś się zdarza odgrzebać z pamięci.
Czasem nawet tę głupiutką piosenkę Limahla img/smilies/wink

Neverending Story - Main Theme (German)
http://www.youtube.com/watch?v=c5Af1lZXioY

No ale Piotrze ... przecież właśnie jednym z nielicznych właśnie wspomnień z dzieciństwa to również właśnie takie przeróżniaste "marzenia",które gdzieś tam na dnie naszej czaszki ciągle spoczywają.
Nie związane z bytem doraźnym,może i czasem abstrakcyjne ... może i nie.
Może czasem właśnie warto (oczywiście indywidualnie,warunkowo) wrócić myślami do tych lat dziecinnych i marzeń img/smilies/smile

Muzyka Kszynko czasami otwiera tą nasza podświadomość i czasem okazuje się ,że wciąż ta nasza "dziecięca" część wciąż jest żywa,wciąż marzy i uśmiecha się do nas z przeszłości img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-09-14 00:20:50)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#7 2010-09-14 00:15:10

Bujaczek
Promyczek
Serwis

Mimo młodego mego wieku ostatnio często wracam do dzieciństwa...
Zawsze w lato kładłam się na trawie i patrzyłam w niebo na płynące chmury i... chciałam być tyką chmurą... płynąc sobie powoli i patrzeć na nieznane... Albo być ptakiem..Wzbić się wysoko, poczuć wiatr i popatrzeć na te mrówki spieszące cały czas za czymś...
Do dziś to mam... Może dla tego, że gdzieś we mnie tkwi jeszcze mała i beztroska Irena. Ale dobrze mi z tym img/smilies/wink

„Spróbuj choć raz odsłonić twarz i spojrzeć prosto w słońce...
Zachwycić się po prostu tak i wzruszyć jak najmocniej...”

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach img/smilies/big_smile
ZAPRASZAM!!

#8 2010-09-14 00:38:42

Abesnai

Ocalić marzenia od zapomnienia Bujaczku ;)
No i więc o to chodzi żeby czasem otworzyć te wrota czasu i troszkę się wznieść ponad codzienność i powrócić wspomnieniami do marzeń lat dziecięcych,takich nieinteresownych,ulotnych,czasem nieziemskich ... :)

I znowu "zastrzyk" ode mnie ;)

Mnie zawsze pociągało rozgwieżdżone niebo oraz gdybanie o wszystkim i o niczym :P
Łażenie po lesie tez było niesamowite wtedy zwłaszcza jak się weszło na jakąś polanę.
Morze i zachód słońca też obserwowałem z innej perspektywy.
I takie tam .. ;)

Czyżby historia naszego dzieciństwa się skończyła ... na pewno ? Pomyślcie :)

PS
Jak fajnie byłoby gdyby każda osoba z forum zechciała przynajmniej jednym zdaniem podzielić się choć jednym "dziecięcym" marzeniem,zwłaszcza takim oderwanym od rzeczywistości.

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-09-14 01:21:16)

#9 2010-09-14 14:37:56

Thaniel
Użytkownik

Moje marzenie z dzieciństwa: odwiedzić śródziemie:). Teraz przeniosło się to na wyjazd do Nowej Zelandii:).

Pozdrawiam!!

#10 2010-09-14 23:00:44

Sailor
Miss Darkside

A moje marzenie z dzieciństwa (wieloletnie zresztą) to zostać żoną agenta Fox'a Muldera img/smilies/tongue

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#11 2010-09-14 23:06:16

PiotrRosa
Ursus maritimus

A tam, od razu żoną.  http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/h025   Paru agentów znam. Jak chcesz, umówię Cię na kawę. http://emoty.blox.pl/resource/0060

Ostatnio edytowany przez PiotrRosa (2010-09-14 23:08:13)

#12 2010-09-15 00:21:14

Abesnai

Się we swata bawi ...
Lubisz filmy Davida Lyncha ?
Masz tu coś ode mnie Piotr,agent specjalny FBI Dale Cooper wyłazi z przeszłości img/smilies/tongue (o co tam chodziło do jasnej ciasnej z tą kobitą z pieńkiem ?).

Sailorku img/smilies/wink Oto i twój Mulder w pełnej krasie - aczkolwiek z damską konkurencją img/smilies/tongue

Thaniel - jestem starym fanem twórczości J.R.R. Tolkiena img/smilies/smile

Może popłyniecie jeszcze głębiej we wspomnieniach ... niekoniecznie przecież musicie się wynurzać od razu na forum img/smilies/wink

I jeszcze ode mnie taki fragment dla wszystkich z filmu mojego dzieciństwa - przy tym wybitnie dobrze wraca się pamięcią,przynajmniej dla mnie ... img/smilies/smile

fajniejszy i bardziej sugestywny oryginał poniżej :
Vangelis - Tears in Rain (Blade Runner)
http://www.youtube.com/watch?v=ZZKkxAQY … re=related

Myślę że sam dźwięk,muzyka,obrazy,czasem zapach,smak - właśnie te bodźce oddziałują na nasze zmysły otwierając drzwi do naszej wspomnień jak i tych jeszcze nieodkrytych,przyszłych tkwiących w naszej podświadomości.
Po prostu ... powrót - do tego co uznamy że warto wrócić jak i spojrzenie z tamtej perspektywy we własną przyszłość img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-09-15 01:42:14)

#13 2010-09-15 10:41:41

Sailor
Miss Darkside

PiotrRosa napisał(a):

A tam, od razu żoną.  http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/h025   Paru agentów znam. Jak chcesz, umówię Cię na kawę. http://emoty.blox.pl/resource/0060

Z biegiem czasy moje upodobania się nieco zmodyfikowały img/smilies/wink, jednak gdybyś miał znajomego, który wygląda jak Duchovny i tropi nadprzyrodzone, jestem skłonna je od-modyfikować img/smilies/tongue

Sailorku Oto i twój Mulder w pełnej krasie - aczkolwiek z damską konkurencją

Ech, to chyba z jej powodu zawsze chciałam być rudzielcem... a motyw X Files mam ustawiony jako dzwonek od niepamiętnych czasów, moje psióły jeszcze się wzdrygają na te dźwięki, jakoś nie mogą przywyknąć i ciągle trują, że nieprzyjemne, źle się im kojarzą, a dla mnie są idealne img/smilies/big_smile

(o co tam chodziło do jasnej ciasnej z tą kobitą z pieńkiem ?).

A o co w ogóle chodzi Lynchowi? ;P Ilu ludzi, tyle interpretacji. Ja lubię TP i Zagubioną autostradę, ale nie żebym je do końca rozumiała.

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#14 2010-09-15 20:44:42

aka
dark&twisty girl

Skoro już jesteśmy w temacie marzeń matrymonialnych to muszę wyznać, że marzyłam o zostaniu żoną Michaela Jacksona. Co więcej, przez pewien czas byłam przekonana, że tak się stanie img/smilies/1087 Chciałam też tańczyć jak Baby z Dirty Dancing img/smilies/tongue i pracować w jakimś laboratorium- przelewanie, nalewanie, podgrzewanie, obserwowanie pod mikroskopem itp. wydawały mi się niezwykle pociągającym zajęciem img/smilies/wink

moje psióły jeszcze się wzdrygają na te dźwięki, jakoś nie mogą przywyknąć i ciągle trują, że nieprzyjemne, źle się im kojarzą, a dla mnie są idealne

W tym wypadku zdecydowanie popieram Twoje koleżanki. Jedyne opowieści z dreszczykiem jakie przyswajałam to Gęsia skórka ;P

This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

#15 2010-09-16 10:20:13

PiotrRosa
Ursus maritimus

A ja jednak coś znalazłem. Od zawsze chciałem być maszynistą i kierować pociągiem. Takim duuuuużym i żółtym. O!

#16 2010-09-16 21:34:55

Sailor
Miss Darkside

To doprawdy niezwykle ekscytujące img/smilies/wink

aka napisał(a):

Skoro już jesteśmy w temacie marzeń matrymonialnych to muszę wyznać, że marzyłam o zostaniu żoną Michaela Jacksona.

Jesteś jego samozwańczą "tytułowaną żoną" (ech, zatęskniłam troszkę do naszej forumowej rodzinki z wiadomo- jakiego forum img/smilies/sad ), więc trochę się przybliżyłaś do jego realizacji img/smilies/smile

Co więcej, przez pewien czas byłam przekonana, że tak się stanie img/smilies/1087 Chciałam też tańczyć jak Baby z Dirty Dancing img/smilies/tongue i pracować w jakimś laboratorium- przelewanie, nalewanie, podgrzewanie, obserwowanie pod mikroskopem itp. wydawały mi się niezwykle pociągającym zajęciem img/smilies/wink

Pisałam już o moim pragnieniu zostania ekspedientką w sklepie mięsnym? img/smilies/wink Bardzo ambitnie.

Ostatnio edytowany przez Sailor (2010-09-16 21:36:01)

Majgull Axelsson

#17 2010-09-16 22:18:53

aka
dark&twisty girl

Sailor napisał(a):

Jesteś jego samozwańczą "tytułowaną żoną" (ech, zatęskniłam troszkę do naszej forumowej rodzinki z wiadomo- jakiego forum img/smilies/sad ), więc trochę się przybliżyłaś do jego realizacji img/smilies/smile

No faktycznie. Pisząc o rodzinie masz na myśli tą, w której nie mogłam zapamiętać swoich mężów i byłam mamusią pewnego nastolatka, a Twoją siostrą? img/smilies/tongue Powiem Ci, że też tęsknie tak samo jak za tą "majkelową", która tak na dobrą sprawę składała się z dwóch osób ;P

Pisałam już o moim pragnieniu zostania ekspedientką w sklepie mięsnym?

To chyba pierwsze tego typu wyznanie img/smilies/wink Ja wolałam sklep z ciuchami. Zawsze chciałam za pomocą takiego drążka ściągać ubrania, które wysoko wiszą. Ta czynność miała w sobie coś magicznego ;D Jak jakiś czas temu zobaczyłam drążek w mojej garderobie to prawie się popłakałam z radości.

Don't cry about it
Lana Del Rey

#18 2010-09-16 22:42:38

Sailor
Miss Darkside

aka napisał(a):

No faktycznie. Pisząc o rodzinie masz na myśli tą, w której nie mogłam zapamiętać swoich mężów i byłam mamusią pewnego nastolatka, a Twoją siostrą? img/smilies/tongue

Ja też potem miałam jakieś dzieci, wstyd się przyznać, ale nie pamiętam, jakie img/smilies/wink
A co do mężów, była chyba nawet dyskusja na temat ustalenia ojcostwa, bezcenne były te niektóre akcje img/smilies/big_smile

Powiem Ci, że też tęsknie tak samo jak za tą "majkelową", która tak na dobrą sprawę składała się z dwóch osób ;P

Próbowałyście chyba mnie tam na początku jakoś dokooptować, ale nie orientowałam się zbytnio w tych koligacjach :> Korba to nieodżałowana strata  http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/a020 Krejzolka najlepszego gatunku.

To chyba pierwsze tego typu wyznanie img/smilies/wink

Podobał mi się tamtejszy zapach.

Ja wolałam sklep z ciuchami. Zawsze chciałam za pomocą takiego drążka ściągać ubrania, które wysoko wiszą. Ta czynność miała w sobie coś magicznego ;D Jak jakiś czas temu zobaczyłam drążek w mojej garderobie to prawie się popłakałam z radości.

Mnie też się to zawsze podobało img/smilies/smile Jej, nie mów, że masz garderobę! Ja się meczę z jedną szafą i szufladami, nie zapowiada się na razie, aby to  miało ulec zmianie, zbieram na drugą szafę chyba ze 3 lata http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050

Majgull Axelsson

#19 2010-09-16 22:55:58

Abesnai

No to masz żółtą ciuchcię Piotrze img/smilies/wink

http://www.kolejewask.transport.pwr.wroc.pl/podstrony_koleje/POLSKA/Uzytku%20Publicznego/PL_Skansen%20Rudy/040805SR012.jpg

Sailorku - ja lubiłem "Mulholland Drive" i "Dune" img/smilies/tongue
Kilkadziesiąt lat temu nawet ówczesnym dorosłym marzyła się obsługa w sklepie mięsnym img/smilies/wink

Akuś img/smilies/smile

#20 2010-09-16 23:15:45

aka
dark&twisty girl

Absenai- znam to na pamięć, ale Michaela nigdy dość więc dzięki img/smilies/smile

A co do mężów, była chyba nawet dyskusja na temat ustalenia ojcostwa, bezcenne były te niektóre akcje

Tak, tak- to była nasza forumowa Moda na sukces img/smilies/wink

Korba to nieodżałowana strata

To prawda. Szwagierka ;D jest jedną z tych osób, których najbardziej tu brakuje.

Jej, nie mów, że masz garderobę!

Yyyy... no mam. Jak się do niej wchodzi to od razu wiadomo, które półki i szuflady są moje, a które mamy. Naprawdę dużo czasu tracę tam na poszukiwaniach danego ciucha i wtedy z sentymentem wspominam "szafowe" czasy img/smilies/smile

Don't cry about it
Lana Del Rey

#21 2010-09-17 09:57:21

PiotrRosa
Ursus maritimus

Abesnai, dzięki!!! Zrobię sobie z niej tapetę na kompie.  :okey:

Ostatnio edytowany przez PiotrRosa (2010-09-17 09:58:22)

#22 2010-09-17 16:41:35

Jatagan
szlachetny gawędziarz

A ja w zyciu juz robiłem to co chciałem... skakałem ze spadochronem, strzelałem, poznałem niesamowitych ludzi takze tych z pierwszych stron gazet. Sprawialem ze ludzie "tańczyli tak jak im zagrałem"... czego mozna chciec wiecej. Teraz chciałbym tylko być zdrowy, nawet nie marze o tym żeby robić to co robiłem jeszcze kilka miesiecy temu... ale jest O.K. img/smilies/big_smile

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#23 2010-09-19 20:34:30

lufestre
la princesa de los gatos

Brakuje mi trochę tych marzeń. Można było każdego dnia chcieć być kim innym, żadna droga nie byłą jeszcze wybrana i poczucie możliwości i ta wiara w to, że wszystko co sobie wymyślimy na pewno się spełni już nie wrócą w żadnym wypadku. Z każdym rokiem podejmuje się coraz więcej decyzji dotyczących życia (tzn ja na takim etapie jestem) i zawęża się pole wyboru, coraz mniej czasu na pewne rzeczy, za późno na pewne rzeczy, itd. Niełatwo się z tym pogodzić img/smilies/wink

#24 2010-09-19 23:54:46

PiotrRosa
Ursus maritimus

Ale się smutno zrobiło.

#25 2010-09-20 00:22:31

Abesnai

Składam hołd ... naszym dziecięcym marzeniom img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-09-20 00:22:51)

Stopka forum