Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-09-24 00:57:36

Abesnai
Canis dirus / Administrator
Skąd: Stąd
Zarejestrowany: 2010-05-07
Posty: 7300

Wyjątkowe igrzyska, olimpiady i imprezy sportowe :)

http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/zdjecia2010/parao1logo.jpg

Historia igrzysk paraolimpijskich

Prapoczątków ruchu paraolimpijskiego należy szukać u źródeł ruchu olimpijskiego – najlepiej w muzeum w greckiej Olimpii. Znajduje się tam brązowa tabliczka upamiętniająca Demokratesa – antycznego, kalekiego zapaśnika, który dotarłszy do środka stadionu, pokonał wszystkich  przeciwników.

Także w nowożytnej historii olimpiad zdarzały się przypadki skutecznej rywalizacji sportowców niepełnosprawnych ze sprawnymi. Podczas igrzysk w Helsinkach w 1952 r. srebrny medal w ujeżdżeniu zdobyła Liz Hartel, duńska amazonka z niedowładem kończyn dolnych po przebytej chorobie Heinego-Medina. Ktokolwiek słyszał o sztuce ujeżdżania, ten wie, jaką rolę we współpracy jeźdźca z koniem odgrywają nogi. Ale zacznijmy od początku.

...
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/61592


Czego wymaga od nas XXI wiek? Bankierzy powiedzieliby, że więcej pieniędzy, a ja powiem, że więcej pasji, więcej ludzkich odruchów i ludzkiego kontaktu z drugim człowiekiem. Pokazywanie igrzysk paraolimpijskich jest zatem fantastycznym sposobem, by ludzie, włączając telewizję, zobaczyli coś innego.
...
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/62902

==================================================================================

Special Olympics na świecie i w Polsce

Special Olympics Inc. to międzynarodowa organizacja sportowa, która powstała w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Eunice Kennedy Shriver, siostry prezydenta Kennediego.

Podczas 40 lat swego istnienia, ruch Olimpiad Specjalnych objął swoim zasięgiem 180 państw i prawie 3 miliony zawodników i drugie tyle trenerów, działaczy, wolontariuszy i członków społeczeństwa. Misją Special Olympics jest organizowanie całorocznych treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach sportu dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

Ideą Special Olympics jest przekonanie, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sportach indywidualnych i zespołowych.

Aktywność ta przyczynia się do rozwoju sprawności fizycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną, wykazania odwagi, odczuwania radości, dzielenia się talentami, umiejętnościami, przyjaźnią ze swoimi rodzicami, innymi zawodnikami i społecznością lokalną.
http://www.warsaw2010.pl/pages/strona-g … wiecie.php

22 wrz, 19:16

Ogromną radość sprawia uczestnikom 5. Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych (ELIOS) w Warszawie widok osób z czerwonymi sznurówkami. Jak nie mogą ich mieć w butach, zawiązują na ręce, jak to uczyniła pierwsza dama Anna Komorowska.
http://sport.onet.pl/inne-imprezy/igrzy … omosc.html

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2010-09-24 01:19:18)


Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo