Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-09-20 20:55:30

voltaren
przyboczny

Agent ale czy zdrajca ? śp płk. Kukliński

Nie wiem skąd to że Jaruzelski to ikona. I jakie to osiągniecia miał, ale wiem że są rózne poglądy.
Przecież w Polsce to samo jest. Pilsudski jest raczej oceniany bezkrytycznie, a ja tam mam odmienne zdanie na jego temat i jego ludzi.
A Kukliński to rzeczywiście był Agent, a czy zdrajca, to kolejny kontrowersyjny temat...

#2 2010-09-21 10:54:53

victoria
adminka

Re: Agent ale czy zdrajca ? śp płk. Kukliński

PiotrRosa napisał(a):

Zaś Kukliński zdrajcą był bez najmniejszej wątpliwości. Z samej definicji:
"Zdrada – w ogólnym znaczeniu, świadome i intencjonalne zawiedzenie zaufania  danego przez osobę, organizację, państwo lub grupę społeczną, które z tego powodu ponoszą straty tudzież uważają, że ponoszą straty."

doprecyzuj kogo zdradził, bo taka wtedy była Polska, że dla jednych jest zdrajcą dla innych bohaterem.

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#3 2010-09-21 11:22:23

Jatagan
szlachetny gawędziarz

victoria napisał(a):

PiotrRosa napisał(a):

Zaś Kukliński zdrajcą był bez najmniejszej wątpliwości. Z samej definicji:
"Zdrada – w ogólnym znaczeniu, świadome i intencjonalne zawiedzenie zaufania  danego przez osobę, organizację, państwo lub grupę społeczną, które z tego powodu ponoszą straty tudzież uważają, że ponoszą straty."

doprecyzuj kogo zdradził, bo taka wtedy była Polska, że dla jednych jest zdrajcą dla innych bohaterem.

Polska jest jedna!!! A zdrada jest też jedna
Przysiegał? Przysięgał! Nóż mu na gardle ktoś trzymał? Nie! Świadomie przekazywał informacje? No raczej!
No to jak bys nazwała świadome złamanie przysięgi? Bo ja zdradą... a jak nazwać kogos kto dopuszcza się takiego czynu? Ja nazwe zdrajcą. Motywy to sprawa drugorzędna i nie wpływają na nazewnictwo.
Załóż ze zaczynasz działać swojemu facetowi na puder do tego stopnia że znajduje sobie "skórę" na miescie... czy usprawiedliwi go fakt że miał na ciebie nerwy? No chyba nie...
Na takich zasadach powinniśmy usprawiedliwić Radziejowskiego, Lubomirskiego i innych którym "wydawało" się że robią dobrze...

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#4 2010-09-21 13:34:51

victoria
adminka

Oczywiście dzisiaj Polska jest jedna, ale kiedyś były dwie Polski i albo byłeś wierny jednej albo drugiej, wybór należał do Ciebie chociaż nie było łatwo wybierać, ale byli tacy co dali rade img/smilies/big_smile

jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#5 2010-09-21 14:30:39

Jatagan
szlachetny gawędziarz

No i cześć im... kto jednak przysięgał jednej a potem donosił drugiej jest zdrajcą. Masa anonimowych pułkowników, majorów itp z tamtego okresu nie donosiła CIA a przeszła poprawnie weryfikacjię... i dla mnie to oni są bohaterami. Pozostali wierni przysiędze a jednocześnie nie okazali się sk***mi... "moszna"?

---
Jatagan - zbędny zwrot "jednocześnie nie okazali się sk***mi."
Abesnai

#6 2010-09-21 15:48:23

voltaren
przyboczny

Jak na mój "biust" to informator który miał działać w szeregach elit "S" to musiałby być inteligentna persona, zdolna do wykonywania "kreciej roboty"... sorówa szanowne kolegi ale "otake" mógłby co najwyzej donieść na sąsiada że ten bimber amoniakiem doprawia

Znasz takie pojęcie "pożyteczny idiota"? img/smilies/1087 A Wałęsa taki głupi chyba nie jest do końca. Głupka by w telewizji nie pokazywali  http://www.sherv.net/cm/emo/funny/1/mooning

No i cześć im... kto jednak przysięgał jednej a potem donosił drugiej jest zdrajcą. Masa anonimowych pułkowników, majorów itp z tamtego okresu nie donosiła CIA a przeszła poprawnie weryfikacjię... i dla mnie to oni są bohaterami. Pozostali wierni przysiędze a jednocześnie nie okazali się sk***mi... "moszna"?

Polecam ostatnie dwie strony książki Zacharskiego.

Ostatnio edytowany przez voltaren (2010-09-21 16:01:44)

#7 2010-09-21 16:50:13

Michall
zaaklimatyzowany

Wierność przysiędze ZSRR ponad wszystko budujmy Socjalistryczną Republikę Radziecką! To tak nawiasem. Tak Polska jest jedna tylko inni walczyli dla Polski a inni dla Polskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej (wiem wiem nie istniało cos takiego ale to tak fajnie brzmi). Wiesz był ktoś taki w literaturze kto też złożył taką przysięgę a potem ją złamał Babinicz się zwał img/smilies/smile, nie to żebym nawiązywal do tamtych czasów ale ci co przy Radziwiłach zostali to prawdziwi bohaterowie dochowali wierności przysiędze nikt im noża do gardeł nie przykładał....

#8 2010-09-21 17:39:32

victoria
adminka

Jatagan napisał(a):

jeszcze raz pytam dla kogo? dla Ciebie zdrajca, bo byłeś wierny PRLowi? nie wiem jak to sobie tłumaczyć bo nie odpowiadasz na temat img/smilies/big_smile oczywiscie ze zdradził PRL, tak jak zdradzili wszyscy którzy z tym narzuconym nam, niewolniczym systemem walczyli.

---
Victorio - "dla Ciebie zdrajca, bo byłeś wierny PRLowi?" zbędna sugestia.
Abesnai

#9 2010-09-21 19:41:02

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Znacie - pamiętacie img/smilies/wink ?

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#10 2010-09-21 20:28:05

Michall
zaaklimatyzowany

Znamy ale nie pamiętamy img/smilies/smile choć na świecie juz poczety chyba byłem img/smilies/tongue

#11 2010-09-21 20:50:47

Jatagan
szlachetny gawędziarz

victoria napisał(a):

Jatagan napisał(a):

jeszcze raz pytam dla kogo? dla Ciebie zdrajca, bo byłeś wierny PRLowi? nie wiem jak to sobie tłumaczyć bo nie odpowiadasz na temat img/smilies/big_smile oczywiscie ze zdradził PRL, tak jak zdradzili wszyscy którzy z tym narzuconym nam, niewolniczym systemem walczyli.

Wierny PRLowi http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025 http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025 17ego skończyłem 33 lata http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025
Składałas przysięgę na wierność partii czy PRL? No a on składał i taka jest różnica pomiedzy nim a dziadkiem mykajacym z bibułami tramwajem... zajarzysz?
Wierny PRL... dobre http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

#12 2010-09-21 21:14:44

PiotrRosa
Ursus maritimus

Michall napisał(a):

Wierność przysiędze ZSRR ponad wszystko budujmy Socjalistryczną Republikę Radziecką! To tak nawiasem. Tak Polska jest jedna tylko inni walczyli dla Polski a inni dla Polskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej (wiem wiem nie istniało cos takiego ale to tak fajnie brzmi). Wiesz był ktoś taki w literaturze kto też złożył taką przysięgę a potem ją złamał Babinicz się zwał img/smilies/smile, nie to żebym nawiązywal do tamtych czasów ale ci co przy Radziwiłach zostali to prawdziwi bohaterowie dochowali wierności przysiędze nikt im noża do gardeł nie przykładał....

No Babinicza to Ty w to raczej nie wciągaj. Bo porównanie raczej w płot trafia. Nie pamiętam, żeby Kmicic kasę konkretną za zostanie przy Radziwiłłach dostawał. I żeby "zmądrzał", kiedy po kilkudziesięciu latach służby generała mu dać nie chcieli. A i zważ, że nie opozycji sprzedawał wiedzę swoją i nie jej służył, a Wielkiemu Bratu umiłowanemu, który po dziś dzień nas widzieć u siebie nie chce bez wizy.  To również do Ciebie Viktorio w kwestii walki o nieodległą ojczyznę przez tego pana. Tę samą przysięgę składaliśmy, z tym wyjatkiem, że ja odpekałam tylko to, co nakazane. Dla mnie na zawsze pozostanie zdrajcą ojczyzny.
Jak tam nasi kochani obecni patrioci, co tak na te niepolska Polskę plują, czuli się w jej objęciach? Jakoś po wyzwoleniu '89 swoich doktoratów czy profesór, otrzymanych bądź co bądź od okupanta, nie odrzucili. I do dziś dnia każą się tak tytułować. Stanik wojenny w bibliotecznym zaciszu przesiedzieli i pensyjkę brali nie wzdrygając się, że to od wroga.

Zapomniałem jeszcze słów kilka do Jatagana. Z tymi "wtykami" w S, czy jakiejkolwiek grupie, gdzie funkcjonują, nie jest tak równo. Jeden jest potrzebny do mocnej kreciej roboty, drugi do słuchania wszystkiego, żeby kretowi łatwiej było funkcjonować. A taki otake, jak go nazywasz, wystarczy że gadał będzie głupoty i przykrywał krecika, bądź odsuwał od niego złe spojrzenia. Nawet nieświadomie. Każda dobrze poprowadzona wtyczka może się przydać.

Ostatnio edytowany przez PiotrRosa (2010-09-21 21:20:54)

Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

#13 2010-09-21 21:33:27

Michall
zaaklimatyzowany

To boli was to, że złamał przysięgę złożoną komunizmowi czy jego wynagrodzenie od USA? Wiesz byli tacy któży przesiedzieli w bibliotekach i tacy którzy na Rakowiecjkiej naprzykład. Prowadził działalnośc dla USA bo po co naszej opozycji takie dane. Wiecie co ostartnio ktoś mądry mi powiedział coś mądrego o Kuklińkim dla wszystkich którzy uznają Kuklińskiego za zdrajcę niech przystąpią do budowy imperium naszego umiłowanego wschodniego sojusznika a ci wszyscy którzy chcą wolnej i niepodległej Polski nigdy za zdrajcę nie będą uważać człowieka który przczynił się do osłabienia obronności ich śmiertelnego wroga.

---
Michall - "To boli was to, że złamał przysięgę złożoną komunizmowi czy jego wynagrodzenie od USA? " - co kogo boli to nie temat wątku.Zbędny komentarz.
Abesnai

#14 2010-09-21 21:50:55

PiotrRosa
Ursus maritimus

Stary to Ty Michall nie jesteś na pewno. A już z całą pewnością czasy, o których piszesz nie są Ci znane. Piszesz takie rzeczy, jakbyś się rydzyjka zasłuchał. Zaś ten Twój "ktoś mądry" w swej mądrości wielkiej nie zauważył, że "nasz umiłowany wschodni sojusznik" też jakby przestał jakiś czas temu istnieć. Znasz osobiście tych z Rakowieckiej? Ja kilku znam. U nas wprawdzie to nie Rakowiecka, a Kaszubska. Przeznaczenie to samo. Znam takich, co zdrowie stracili (nerki), znam takich, którzy mając dyplomy rowy kopali. Ale znam też takich, co ich SB na Kaszubach trzymało i potem na tym styropianie na Wiejska pojechali. Zapomnieli tylko, że Kaszuby zaliczyli za stręczycielstwo i handel walutą (wówczas nielegalny, dziś traktowany jako walka z komuną).

Co zaś do osłabienia obronności "śmiertelnego wroga", to wiesz, gdzie możesz sobie taką argumentacje wsadzić? Jeżeli powtarzasz tu słowa swojego "mądrego", to spytaj go, czy "wielcy przyjaciele Kuklińskiego" mieli jakiekolwiek opory moralne nie powiadamiając opozycji o dacie wprowadzenia SW (a taka wiedzę na pewno mieli) i pozwalając tym samym na internowanie dziesiątków tysięcy ludzi. A jeśli już nie uprzedzili, to w jakiż to cudowny sposób, z wdzięczności za postawę Kuklińskiego, im potem pomagali. Nie wiesz, bo nie pamiętasz, więc Ci powiem. W dupie nas mieli. I tak im pozostało do dzisiejszego dnia.

---
Piotrze - "Piszesz takie rzeczy, jakbyś się rydzyjka zasłuchał." zbędny komentarz. Uwagi osobiste na priv.
Abesnai

#15 2010-09-21 22:11:45

victoria
adminka

Jatagan napisał(a):

victoria napisał(a):

Jatagan napisał(a):

Wierny PRLowi http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025 http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025 17ego skończyłem 33 lata http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025
Składałas przysięgę na wierność partii czy PRL? No a on składał i taka jest różnica pomiedzy nim a dziadkiem mykajacym z bibułami tramwajem... zajarzysz?
Wierny PRL... dobre http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

no skoro już nie rżysz img/smilies/big_smile to moze chociaż zajarzysz img/smilies/wink kogo zdradził Ciebie? bo mnie nie, spełnił moje największe marzenie dał kopa dej zdegenerowanej bandzie, jak mozna nazwać zdrajcą człowieka, który spełnił marzenia szarych Kowalskich, pokazał ze mozna im wyciąć numer życia.... Właśnie dzięki takim Kuklinskim, Jareckim, Zytkom, Szejnom, Pieniążkom, Sadowskim, Bielańskim ludzie wierzyli że ta sowiecka niewola kiedyś się skończy, nie załamali się, nie dali się do konca zgnoić. A jak Cię to smieszy, to rżyj dalej...

---
Victorio - "no skoro już nie rżysz img/smilies/big_smile to moze chociaż zajarzysz img/smilies/wink kogo zdradził Ciebie?" - zbędny komentarz.
Abesnai

#16 2010-09-21 22:27:23

Abesnai
Canis dirus / Administrator

No to chwilę refleksji proponuję ...

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#17 2010-09-21 22:33:14

PiotrRosa
Ursus maritimus

victoria napisał(a):

no skoro już nie rżysz img/smilies/big_smile to moze chociaż zajarzysz img/smilies/wink kogo zdradził Ciebie? bo mnie nie, spełnił moje największe marzenie dał kopa dej zdegenerowanej bandzie, jak mozna nazwać zdrajcą człowieka, który spełnił marzenia szarych Kowalskich, pokazał ze mozna im wyciąć numer życia....

A tak się Ciebie czasami miło czytało   img/smilies/sad  A tu takie dziwne rzeczy. Ale ad rem. Ciebie na pewno nie zdradził, bo nie tobie wierność przysięgał. Zaś co do marzeń o daniu kopa zdegenerowanej bandzie, to czy była byś tak miła i napisała kiedy i w jakich okolicznościach dowiedziałaś się o działalności tegoż pana? Kiedy poznałaś zakres wiedzy i dokumentów, jakie przekazał on wywiadowi USA? A jaki wpływ na spełnienie Twoich marzeń miało przekazywanie danych taktycznych WP (w szeregach którego być może ktoś z Twoich bliskich również służbę odbywał), danych operacyjnych i planów obrony? Jeżeli doszło by do nie daj Panie konfliktu, to pan ten winny byłby śmierci dziesiątek tysięcy wystawionych jak kacze kupry, szeregowych żołnierzy WP, którzy, podobnie jak ja, nie służyli w tym WP z własnego wyboru i dla przyjemności. On nie robił żadnej, a przynajmniej większej krzywdy generałom czy sekretarzom. On sprowadził również na mnie, moich kolegów, przyjaciół realne zagrożenie życia. Takie były wówczas czasy i robienie dziś bohatera ze zdrajcy, jest co najmniej nieprzyzwoite. Na zawsze pozostanie bydlakiem, który wyłącznie dla kasy i dla własnych wygód i przyjemności, sprzedał kolegów, znajomych i przyjaciół. A późniejsze dorobienie mu łatek patriotycznych, to już tylko polityka.

---
Piotrze - "A tak się Ciebie czasami miło czytało   img/smilies/sad  A tu takie dziwne rzeczy." - zbędny komentarz.
Abesnai

#18 2010-09-21 22:35:29

voltaren
przyboczny

Miło się czytało bo były podobne poglądy. Różnica w poglądach i już nie jest miło.

#19 2010-09-21 22:56:33

PiotrRosa
Ursus maritimus

voltaren napisał(a):

Miło się czytało bo były podobne poglądy. Różnica w poglądach i już nie jest miło.

Szkoda, że tak nisko mnie oceniasz.

#20 2010-09-21 23:05:39

voltaren
przyboczny

Ale to tak zabrzmiało. PRzeciez Viictoria niczego strasznego nie napisała.
img/smilies/wink

Stopka forum