Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-02-24 19:48:56

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Działania OUN , UPA oraz UHWR

"Bandera weźmie udział w „Euro 2012”


Pierwsza tura wyborów na Ukrainie jasno pokazała, że  ukraińscy nacjonaliści spod znaku OUN - UPA i Stepana Bandery są w mniejszości. Budowanie samoistnu Ukrainu na upiorach rezunów nie chwyciło. I nie mogło chwycić, bo Ukraińcy też byli w wielu wypadkach ofiarami noży, siekier i ognia banderowców.


Problem jednak nie skończył się, a właściwie dopiero się zaczął.Pokłosie wschodniej koncepcji politycznej, co do której zgoda panowała między L. Kaczyńskim, D.Tuskiem i R. Sikorskim, a entuzjastycznie wspierała ją „Gazeta Wyborcza”, będzie teraz  drapać po bezrozumnych mózgownicach, ku wielkiej radości Moskwy, jeszcze bardzo długo. W euforii z tego powodu są też  naszego chowu komuniści z SLD.
Bez prowokacji, bez wojny, będzie Rosja miała Ukrainę dla swoich celów.Nasi „mistrzowie” od polityki wschodniej podali ją na tacy.  Pełne uznanie dla ich szachowych umiejętności.;((


O prawdziwych problemach Ukrainy dowiadywali się tylko dociekliwi z czasopism, do których ani przeciętny Polak, ani Ukrainiec nie zagląda. Nam zafundowano spektakl na grobach pomordowanych.
Szkoda, że odbywa się on kosztem pojednania zwykłych obywateli; Polaków i Ukraińców.


Bo nam cynicznego teatru nie trzeba było,  brakowało tylko  paru istotnych działań i gestów, bez których  nie da się niczego zbudować. Miało być pojednanie; wspólna praca historyków, potępienie sprawców, słowo -przepraszam.  A mistrzostwa w piłce nożnej, tak jak pomarańczowa rewolucja, miały nas połączyć.
Zamiast tego będziemy mieli protesty i  dopóki nowy prezydent w imię sprawiedliwości dziejowej aktu Juszczenki nie uchyli, będą się nasilały. Jeśli tego  nie zrobi, to na pewno z premedytacją wykorzysta go do swojej kampanii wyborczej, a polaryzację opinii samych Ukraińców skrzętnie będzie podgrzewał niejeden raz. W Polsce będzie działo się to samo. Moskwa na pewno już się o to postara.


Nie trzeba być politologiem, by wiedzieć, że taka polityka była prezentem dla Putina.Rosja doskonale wiedziała, jak bolesnym problemem jest nierozliczenie rzezi na  Kresach II Rzeczpospolitej. Trzeba być kompletnym …. (nie ma tu odpowiedniego słowa),by budować relacje z Ukrainą na  przemilczaniu i akceptowaniu odradzającego się rewizjonizmu ukraińskich nacjonalistów, których czepił się desperacko Juszczenko jak niegdyś Chmielnicki zaporoskich kozaków. Jak można było Ukraińcom proponować haniebną historię jako wzór dla budowy narodowej tożsamości?! Komu w ogóle ten pomysł zaświtał w głowie?


Jeśli do tego dodamy,  brak jednoznacznej reakcji na odznaczenie Romana Szuchewycza w 2007 r. tytułem Bohatera Ukrainy, cyniczne wykorzystanie 65 rocznicy rzezi na Wołyniu do kampanii wyborczej do Europarlamentu przez PSL i akcję rozpędzania spotkań, sympozjów za przyzwoleniem, między innymi,Schetyny i poparciem ukraińskich posłów, milczenie prezydenta, premiera i MSZ wobec podpisania aktu odznaczenia  Bandery, nieodpowiedzialne wypowiedzi niektórych hierarchów kościelnych, honoris causa KUL dla Juszczenki, to nie prędko temat i problem zniknie. Jeszcze tylko brakuje nam beatyfikacji biskupa Szeptyckiego i rowy między Polską a Ukrainą będą nie do zakopania.


Dziś Kresowiaków postawiono pod ścianą.
Nie pozostawiono im żadnego wyboru. Jeśli nie zaprotestują, jeśli nie pokażą światu, że nie godzą się na to, by mordercy ogłaszani byli bohaterami narodowymi, to już nigdy  nikt nie dowie się o polskiej,ormiańskiej i żydowskiej tragedii. Zginęło 260 tys. obywateli polskich,zniszczono polską kulturę, jej zabytki, a kolejny bandyta  staje się bohaterem Ukrainy za przyzwoleniem Polaków?!
Europa musi się o tym wreszcie dowiedzieć dla dobra jej obywateli, którzy chyba nie bardzo  zdają sobie sprawę, że Bandery, OUN, UPA nie da się oddzielić od faszyzmu i nazizmu europejskiego.Oprócz  Mussoliniego i Hitlera był Dymytr Doncow, Stefan Bandera, Roman Szuchewycz, Galizien –SS i wykonawcy bestialskich, sadystycznych mordów, przy których gazowanie wydaje się litościwą śmiercią, jeśli w ogóle o litości może tu być mowa. Banderowcy prześcignęli swoich  niemieckich nauczycieli. Ostatnio pojawiła się nawet nikła szansa, że Europa wreszcie dowie się,  bo na odznaczenie Bandery zaprotestowali wreszcie Żydzi.
Lepszej okazji do protestu, który zostanie usłyszany, jak losowanie  grup eliminacyjnych  „Euro 2012”nie będzie. Problem w tym, że protesty te są również na rękę Janukowyczowi  oraz Rosji i wpisują się w kampanię wyborczą na Ukrainie.
Juszczenko aktem nadania odznaczenia Bohatera Ukrainy St. Banderze faktycznie poparł w drugiej turze wyborów Janukowycza, budząc lęk przed nacjonalistami we wschodniej Ukrainie. Nienawiść do Tymoszenko odebrała mu instynkt samozachowawczy, czy też ktoś mu tę nieobliczalną w skutkach głupotę podsunął?
Nie ma to najmniejszego już znaczenia. Wzajemnych animozji, konfliktów i protestów nie da się uniknąć.
Czyto wina  Kresowian, czy braku kompletnej odpowiedzialności polityków?Jeśli Kresowianie są wykorzystywani do wielkoruskiej polityki, to na pewno nie ich wina. Im nie pozostawiono wyboru.


Jest na to jakaś rada? Oczywiście, że jest.
Gdyby to ode mnie zależało, zabroniłabym udziału w tych protestach jakimkolwiek politykom.
Pora by przestali wykorzystywać ludzkie tragedie, wojny i ludobójstwo do marketingu politycznego. Może lepiej niech zajmą się drogami, budową stadionów, likwidacją skutków srogiej zimy, służbą zdrowia? Tyle jest pracy, nie ma potrzeby, by pojawiali się na demonstracjach. Do demonstrowania swoich opinii mają cały Parlament. Tam ich miejsce.


Pogoniwszy polityków, zaprosiłabym do wspólnych protestów Ukraińców. Zwykłych obywateli, mieszkańców Warmii, Mazur, Ziemi Lubuskiej, Pomorza, Dolnego Śląska … zapytała czy mają odwagę wspólnie zaprotestować przeciwko narzucaniu im bohaterów, którzy dokonują nowego podziału miedzy ludźmi,nie pozwalają ranom zabliźnić się, uczcić krzyżem swoich bliskich na grobach w ziemi ojców  i cieszyć się pokojem.


Życie jest zbyt krótkie i zbyt trudne, by budować je na nienawiści. Przyjaźni nie da się jednak w żaden sposób  pogodzić z ideologią  Dymitra Doncowa. Można ją tylko potępić, odrzucić i prosić Boga, by nigdy już nikt nie zdołał wychować żadnego Bandery ani dziś, ani jutro. Czy możliwe jest by była to wspólna modlitwa; Polaków i Ukraińców ponad głowami polityków polskich, ukraińskich  i Rosji?


Nie jestem naiwna, wiele widziałam i słyszałam, wychowałam się i żyję przecież wśród Ukraińców, ale mimo to, a może właśnie dlatego jestem przekonana,że jest ona możliwa.
Zanim to nastąpi, pozbierajmy wszystkie okruchy mrówczej pracy ludzi dobrej woli na rzecz pojednania i zabliźnienia ran.
Jeśli chodzi o mnie nazbierałam ich sporo  i zamierzam o nich mówić bardzo często, na przekór krótkowzrocznym politykom.

Offline

 

#2 2010-02-24 19:50:45

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

http://www.youtube.com/watch?v=NB3lhDha … r_embedded

uwaga, drastyczne jednak prawdziwe..jedyne z czym się nie mogę zgodzić to liczba ofiar.. no chyba że liczymy zarówno straty jednej i drugiej strony

Offline

 

#3 2010-02-24 20:45:39

Nikelaos
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-18
Posty: 280

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

O Jezu..."Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego."
[Ps 23,1]

Offline

 

#4 2010-02-24 22:26:16

victoria
adminka
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 14791

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Dud3k napisał(a):

liczba ofiar..

...Byłe województwo wołyńskie, które Autorzy wzięli na warsztat pod kątem ukraińskiego ludobójstwa, było terenem, gdzie przed 1940 r. mieszkało około 350 tys. Polaków, którzy stanowili zaledwie niecałe 17% ludności. Masowe wywózki sowieckie w okresie 1940-1941 zredukowały jeszcze ten procent. Globalne straty Polaków z rąk ukraińskich Autorzy oceniają na 50 do 60 tysięcy. Ale trzeba jeszcze raz podkreślić, że niezależnie od ludobójstwa na Polakach, Ukraińcy uczestniczyli wszędzie, wspólnie z Niemcami lub samodzielnie, dosłownie wszędzie, w ludobójstwie dokonanym na około 200 tys. wołyńskich Żydów-obywatelach polskich - sprawa, do której w pracy również się nawiązuje, choć nie stanowi ona jej właściwego tematu....

http://www.genocide.pl/


... Fleuris là où tu es planté ....

Offline

 

#5 2010-02-25 00:03:34

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Super Łukasz, że przynajmniej z liczbami się pogodziłeś. Teraz porozmawiajmy o użyciu słowa 'terrorysta' jako inwektywy na określenie kogoś kto walczy o niezależność własnej nacji, kraju, ziemi.


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#6 2010-02-25 13:33:16

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Hah.. terrorystą jest każdy, kto stosuje terror, niezaleznie od tego o co walczy i w jakiej intencji..to wspaniale i pięknie, że Ukraińcy chcieli mieć swoje suwerenne państwo ale nie KOSZTEM NASZEGO !!


bogacić się czyimś kosztem? po trupach do celu? to mi przypomina Stalina.. a kto się nie zgadzał to kosa w płuco i do ziemi.. nie wahali się nawet zabijać swoich.. i sprzymierzyli się z germańskim najeźdzcą! to nazywasz walką o ojczyzne??


wolałbym umrzeć niż samemu postepowac w ten sposób..

Offline

 

#7 2010-02-25 14:55:02

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Zasadniczo całą polemiką dla Twojego wywodu powinno być stwierdzenie - pierdzielisz jak potłuczony - gwoli wyjaśnienia napiszę, że stosując z żelazną konsekwencją Twoją logikę Polska nie powinna uzyskać nie podległości po I Wojnie Światowej bo niby jakim prawem Niemcy, Rosja i Austro-Węgry miałyby własnym kosztem tworzyć sobie niechętnego sąsiada? Sąsiada, który stosuje terror, rzuca bomby, zabija policjantów, morduje sąsiadów jak trzeba i sprzymierzy z diabłem jeśli da mu to niepodległość. Zrozumiałeś czy mam Ci to napisać jeszcze dosadniej?


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#8 2010-02-26 10:01:33

Nassanael Rhamzess
Zaklinacz - Hasziszijun
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 6518

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Działanie przemocą to niestety jest terroryzm Arturze i nie mów mi, że nie...ale działania takie w obronie własnej tożsamości i własnej przynależności do własnego państwa, walka a niepodległość jest słuszna bo każdy ma prawo mieć własne państwo choć to nieco utopijne bo zawsze ktoś kogoś ciemięży...Nie pochwalam terroru i metody po trupach do celu ale szczerze mówiąc nie dziwie się tamu...


"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Offline

 

#9 2010-02-26 12:44:28

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Współczesną definicję 'terroryzmu' stworzyły media skutkiem czego jest ona dość niespójna. Każdy konflikt zbrojny pociąga za sobą użycie przemocy, a mimo to nikt nie określi np. kampanii włoskiej w czasach II Wojny Światowej mianem ataku terrorystycznego a działań wojsk sprzymierzonych mianem aktów terroru img/smilies/wink


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#10 2010-02-26 16:09:55

Nassanael Rhamzess
Zaklinacz - Hasziszijun
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 6518

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Tak zgadzam się - dzisiaj słowo terroryzm jest na ustach mediów co sekundę - chora panika i agresja. Dziwnego znaczenia nabrało słowo terroryzm.


"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Offline

 

#11 2010-02-26 20:01:28

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Artur napisał(a):

Zasadniczo całą polemiką dla Twojego wywodu powinno być stwierdzenie - pierdzielisz jak potłuczony - gwoli wyjaśnienia napiszę, że stosując z żelazną konsekwencją Twoją logikę Polska nie powinna uzyskać nie podległości po I Wojnie Światowej bo niby jakim prawem Niemcy, Rosja i Austro-Węgry miałyby własnym kosztem tworzyć sobie niechętnego sąsiada? Sąsiada, który stosuje terror, rzuca bomby, zabija policjantów, morduje sąsiadów jak trzeba i sprzymierzy z diabłem jeśli da mu to niepodległość. Zrozumiałeś czy mam Ci to napisać jeszcze dosadniej?

Napisz dosadniej bo nie zrozumiałem niestety.. mniej merytoryki a więcej czystych faktów..jeżeli już mówisz o niepodległości to powinieneś napisać, że nie powinno w ogóle dojść do zaborów!!! po co Niemcy rosja i Austro-Węgry mają sobie robić wroga z sąsiada zagarniając jego ziemię.. taka jet Twoja logika..a terroryzm wziął się od słowa "terror" .. chyba wiesz co to znaczy? a jak nie to jest stary dobry wujaszek google..


podczas wojny stosuje się terror ale nie okrucienstwo.. zrzuca sie bomby ale nia masakruje i nie wydlubuje oczów zywcem wrogowi.. nie  zyjemy w czasach barbarzyńców tylko w cyilizowanym świcie.. czyż nie?


a ukraina stosując takie metody pokazała jak nisko upadła i jak daleko za murzynami się znajduje

Offline

 

#12 2010-02-26 20:05:24

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Jeśli zrównam z ziemią miasto pełne ludzi to to jest bombardowanie a nie terror. Bo nie oglądam twarzy ofiar? Ciekawe.


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#13 2010-02-26 20:57:06

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Chyba powiedziałem, że podczas działań wojennych stosuje się terror ALE NIE OKRUCIEŃSWTO..

co innego zrzucać bomby a co innego rozpruać brzuch i wyrywać na wpół żywej ofiarze jelita na zewnątrz!


bomba spada na człowieka , wybucha i nie zdążysz poczuć bólu a tutaj czujesz go doskonale i o to chodziło upowcom..

przed bombami możesz się ukryć  schronach.. co wiele ludzi robiło.. przed bandą opryszków uzbrojonych w kosy sierpy i młotki się nie schowasz nigdzie.. przyjdą dziś w nocy niespodziewanie a jak nie to jeszcze jutro przyjdą dobić tych co przeżyli gdzieś w sianie albo  w stodole..


widzisz różnicę?

Offline

 

#14 2010-02-26 22:38:58

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Poczekaj. Chcesz powiedzieć, że jak komuś spuścisz na głowę bombę burzącą to on nie czuje jak ginie? Albo zapalająca ... wtedy nie czuje ognia w którym płonie? A jutro wrócisz z powrotem i dokończysz z powietrza co zacząłeś dzisiaj. Nie widać twarzy ofiar nie można mówić o okrucieństwie?


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#15 2010-02-26 22:41:53

Nassanael Rhamzess
Zaklinacz - Hasziszijun
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 6518

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Nie widzę w tym różnicy Dud3k - chciałbyś zginać paląc się przez 5 cholernie długich minut(topią Ci się gałki oczne, pali skóra, pęka wątroba) patrząc jak smażą się żywcem Twoi rodzice( jako jedni z wielu i to z niezidentyfikowanych ofiar...) podczas burzy ogniowej jaka rozpętała się w Dreźnie podczas bombardowań czy jak mówisz podczas wywlekania jelit? A może chciałbyś zginać zgwałcony przez nazistę lub żołnierza ZSSR? A może chciałbyś zostać spalony napalmem w Wietnamie siedząc w kanałach i niczego się nie spodziewając?....Itd,itd...


"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Offline

 

#16 2010-02-27 19:47:44

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

wolałbym być już rozerwany przez bombę, co działoby się pół mrugnięcia okiem, niż miałby mi upowiec "strugać orła na czole a potem przebić widłami na wylot" i zostawić konającego, żeby mnie kruki dziobały

Offline

 

#17 2010-02-27 22:31:00

victoria
adminka
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 14791

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Sama śmierc jest taka sama.... ale ból i cierpienie, czas konania i najważniejsze, ze człowiek, który wyrządza to drugiemu człowiekowi, własnoręcznie, stoi i patrzy, czy widzi?


... Fleuris là où tu es planté ....

Offline

 

#18 2010-02-27 22:40:46

Nassanael Rhamzess
Zaklinacz - Hasziszijun
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 6518

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

No ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie książę Persji :-P


"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Offline

 

#19 2010-02-27 22:59:42

Dud3k
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 359

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Wojna to zło! przynosi szkody obydwu stronom.. nie chciałbym wcale ginąć  żaden z wymienionych sposobów, śmierć to śmierć, masz rację... ale ludzkie okrucieństwo swoją drogą..

Offline

 

#20 2010-02-27 23:36:00

Nassanael Rhamzess
Zaklinacz - Hasziszijun
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 6518

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Nawet jak nie widzi to ma świadomość, że na przykład tą bombą, która właśnie zrzucił zabił właśnie 5 ludzi a 10 okaleczył...


"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Offline

 

#21 2010-02-27 23:50:42

victoria
adminka
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 14791

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Nie widzisz róznicy miedzy żołnierzem biorącym udział w wojnie a zwyrodniałym zbrodniarzem?
Wermacht tez popełniał zbrodnie, nie majace uzasadnienia w działaniach wojennych, jak rozstrzelanie setek jeńców, ale nigdy nie słyszałam, zeby któryś z jeńców przeszedł jakąkolwiek sadystyczną orgię.


... Fleuris là où tu es planté ....

Offline

 

#22 2010-02-28 00:36:05

Nassanael Rhamzess
Zaklinacz - Hasziszijun
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 6518

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Nie no jasne, że widzę ale wojna to dla mnie jedno i to samo co nazywają terroryzmem.


"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Offline

 

#23 2010-02-28 03:54:16

Jazon
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-18
Posty: 960

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Okrucieństwo, hmm - wystarczy pewnie spuścić zło ze smyczy i w umiejętny sposób je podgrzewać, aby rozpętało się pieklo..., aby brat w okrutny sposób zaczął mordować brata i sąsiada.
Spójrzmy na zupełnie współczesne nam czasy, choćby na to co działo się na terenach byłej Jugosławi - niesamowite okrucieństwo, niesamowite sadystyczne okrucieństwo, do którego dochodziło nagminnie w trakcie tamtejszej wojny  - a wrogami stali się niemal z dnia na dzień sąsiedzi, znajomi, a niekiedy członkowie jednej rodziny...

Victorio - już dawno został obalony mit "rycerskiego Wermachtu" - to raz. A dwa, Dlaczego porównujesz oddziały i bandy Ukraińców wzorujące się na SS i szkolone przez SS, do jednostek liniowych Wermachtu, a nie do SS?  Czy według Ciebie SS również nie dopuszczało się sadyzmu?


Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Offline

 

#24 2010-02-28 09:43:23

victoria
adminka
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 14791

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

Masz zupełną rację, miejsc gdzie dochodziło i dochodzi do sadystycznych okrucieństw jest wiele, wystarczy spojrzeć dzisiaj  na Afrykę, jednak ten temat dotyczy konkretnego miejsca.
O "rycerskosci" na wojnie wogóle nie moze być mowy, a Wermacht słuzył jedynie za przykład dla Rhamzessa, dla odróżnienia bandyty od żołnierza i śmierci od śmierci ze szczególnym okrucieństwem.


... Fleuris là où tu es planté ....

Offline

 

#25 2010-02-28 09:46:03

voltaren
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-26
Posty: 3209

Re: Działania OUN , UPA oraz UHWR

To ja z innej strony... Czy uważacie za humanitarne że Polacy do walki z ukraińcami używali małe dzieci jak ORlęta Lwowskie?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo