Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2010-10-21 21:07:23

Tristal
adept

Re: Nekromancja

W pentagramie ustaw 7 metali planet kości istoty złożonej w ofieże śmierci wezwij istotę uwolnij swego ducha oddając cześć zmarłym demonom aniołowi śmierci
,, Bądźcie pozdrowione duchy wieków,
demony w swojej sile nieposkromione.
Samaelu aniele śmierci
twój sługa pokornie przed tobą chyli czoła"
Przemów do istoty
,, Za życia siła objawiona po śmierci ukryta w grobie
wezwany przebudzony zlej na mnie swe moce"

połączcie się z istotą byście stali się  jedno
spal kości ofiarne prochy w jednym miejscu ukryj
(...)

Jeśli to znajdziecie w jakiejkolwiek grze/filmie/książce fantazy to więcej magii nie będą zgłębiał

Magia nas wypełnia . Daje nam wszystko czego nam trzeba

#22 2010-10-21 21:10:09

Risthalion
Scholar Arcanum of Schola Psykana

Ostrzeżenia: 1

Kaz wskazac. Ja nie znam, a skoro ktos w to gra, to musi byc co najmniej grywalne.img/smilies/smile

powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.img/smilies/mad

#23 2010-10-21 21:17:31

Tristal
adept

Nekromancja dzieli się na 3 ,,typy"
Nekromancja Tradycyjna
Nekromancja Starożytna
Nekromancja Właściwa

#24 2010-10-21 22:01:02

Artur
Administrator

Francis Barrett,  rok 1801 - jeśli mnie pamięć nie myli wydano w Londynie pod wdzięcznym subtytułem 'Podręcznik Magii Ceremonialnej' (właściwy tytuł był choleyrnie tayemny) img/smilies/wink Od tamtej pory podstawa większości zabaw 'mrocznych'. Wykorzystano w podręczniku RPG 'Necromancy: Beyond the Grave'. Tłumaczenie kulawe. Nuda. Proszę o coś bardziej skomplikowanego.

Ps. Magii nie porzucisz img/smilies/wink Nie możesz img/smilies/wink Uzależnionyś img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#25 2010-10-22 11:52:28

Risthalion

Normalnie nie dasz się pobawić.img/smilies/tongue
To co, temat w offa? Bo tutaj chyba do niczego ciekawego już nie dojdziemy?

#26 2010-10-22 12:13:17

Artur
Administrator

Przepraszam, że jestem taką świnią. To przez ten schab img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#27 2010-10-22 15:40:16

Tristal
adept

nie wszystko i nie wszystkim można wytłumaczyć niestety właśnie tacy ludzie chcą uśpić wiedzę z dzału Nekromancja

Ostatnio edytowany przez Tristal (2010-10-22 15:41:31)

#28 2010-10-22 15:43:45

Tristal
adept

Nie długo świę to żmarłych tak się składa że urodziłem się w wigilię tego święta i jestem bardzo częstym nocnym gościem cmentarzy (to tak nawiasem mówiąc)

#29 2010-10-22 23:27:43

Risthalion

Kurde, satanisci zmarlym zyc nie daja.:ahaha:
Przepraszam, musialem.img/smilies/smile To oczywiscie kwiatek z WOD-a, ale pasuje jak ulal moim zdaniem.img/smilies/smile

#30 2010-10-23 10:21:54

Chinatsa
Moderatorka-san

Skoro jest to temat, "magia wszelaka " to nekromancja również tu pasuje. Przecież ten zwrot też był używany dawno, dawno temu. Więc skoro ktoś chce o tym rozmawiac, to mam miejsce tutaj, a niedoświadczonym ( np mnie ) pozostaje tylko czytac. Ale to tylko tak w kwestii wyjaśnienia img/smilies/tongue

" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
  Moje życie było fałszywe.
  Tak naprawdę mnie tam nie było"
http://www.youtube.com/watch?v=yuaTgylP … re=related The saddest
http://www.roll-of-honour.com/Overseas/images/JapaneseFlagAnimated.gif

#31 2010-10-23 11:03:57

Lidka
mentor

Tristal napisał(a):

Nie długo świę to żmarłych tak się składa że urodziłem się w wigilię tego święta i jestem bardzo częstym nocnym gościem cmentarzy (to tak nawiasem mówiąc)

Skoro tak lubisz?... img/smilies/smile

Ale może nie orientujesz się, że na cmentarzu nie ma dusz zmarłych? Dusza nie przywiązuje się nijak do ciała... A jeśli przybywają na cmentarz, to tylko w ślad za naszymi myślami, bo wielu ludzi myśli o swoich bliskich zmarłych dopiero na cmentarzu... Smutne to, bo ci ludzie w ten sposób przegapiają obecność swoich bliskich zmarłych na co dzień...

Pozdrawiam!

Lidka

#32 2010-10-23 23:29:08

Risthalion

Chinatsa, niby mozna by w dziale o magii, pisac jak najlepiej rozwinac jsorke, czy nekrusa w diablo, bo oni tez rzucaja czary, ale co to ma wspolnego z real-lifem? Moge ci opisac 11 sciezek rozwoju magicznego wg. warhammera, ale jakie to ma przelozenie na rzeczywistosc?
Nekromancja w wersji przedstawionej tutaj przez kolegow, to tylko fantazje i tzw. "elfizmy". Wiara w to, ze jesli zatanczysz sambe na lewej nodze plujac przez prawe ramie i wzywajac imie boga faktycznie inwokuje jego fizyczna obecnosc, jest niczym nie potwierdzona. Tak samo nekromancja w wykonaniu tych panow...

#33 2010-10-24 11:40:30

Tristal
adept

chcesz powiedzieć że siły magiczne muszą być udowodnione byś mógł się przekonać o ich istnieniu
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Wybacz ale jeśli tak to nic nie wiesz o magii o której rozmawiamy
Nekromancja powtarzam to nie wskrzeszanie zmarłych ale rozmowy z nimi i przyswajanie ich energii
W niektórych plemionach zjadano serca wrogów. Miało to na celu przejęcie siły i mądrości wrogów, To była właśnie nekromancja . Wszelkiego rodzaju klątwy mające na celu cierpienie i śmierć to też obrzędy nekromantyczne
A te całe armie ząbi czy szkieletów to faktycznie jest wymysł ludzi Któży chcieli zniszczyć lób po prostu bali się klątw nekromantów

#34 2010-10-24 13:29:00

Lidka
mentor

Tristal, co to znaczy "rozmowy ze zmarłymi"? Co to ma wspólnego z cmentarzem?

Wiesz, ja na magii się nie znam, ale z tego, co piszesz, wychodzi i jakiś budzący grozę obraz dziwacznych wierzeń i eksperymentów... O jakiej energii od "zmarłych" mówisz? "Zmarły" nie istnieje i nie ma żadnej, jego energia skończyła się wraz ze śmiercią ciała.

Natomiast energia jego duszy jak najbardziej istnieje, ale nie na cmentarzu, czyli miejscu pochówku ciała. Usiłowanie rozmawiania z tymi duszami to nic innego jak spirytyzm. Nie polecam nikomu, bo dusza a dusza to zasadnicza różnica. Najłatwiejszy kontakt jest z tymi, które nie opuściły poziomu życia materialnego i mentalnie są jak ludzie, aczkolwiek są niematerialne. Jeśli trafisz na "ciemną", to współczuję Ci energii, jaką od niej "dostaniesz": negatywna...

I co to może mieć wspólnego z magią?...

Pozdrawiam!

Lidka

#35 2010-10-24 14:25:34

Artur
Administrator

Tristal napisał(a):

Wybacz ale jeśli tak to nic nie wiesz o magii o której rozmawiamy
Nekromancja powtarzam to nie wskrzeszanie zmarłych ale rozmowy z nimi i przyswajanie ich energii
W niektórych plemionach zjadano serca wrogów. Miało to na celu przejęcie siły i mądrości wrogów, To była właśnie nekromancja

Kilka luźnych spostrzeżeń.

W Warszawie jeździ się pogadać z duchami na Muranów i Nowolipki. Cmentarze to tylko składnica zwłok. Są martwe.

Aby zjeść serce wroga należało go najpierw zabić. Dokładnie zaś pokonać w walce.

Pozdrawiam
Artur ♆

#36 2010-10-24 15:03:58

Krzysiek
przyboczny

http://s7.directupload.net/images/101024/lrpoh9ms.jpg

Nekromancja

- Szkoła powszechnie kojarzona ze śmiercią,

co niezupełnie jest prawdą,

ponieważ jest szkołą życia,

na końcu którego zawsze jest śmierć.

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-10-24 15:04:14)

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#37 2010-10-24 19:43:15

Tristal
adept

Nekromancja to nauka bardzo wymagająca nieumarła istota czyli zjawa posiada energię i nekromanta potrafi tą energię wchłonąć za zgodą istoty (łatwiejszy sposób ) lub bez zgody (stare niebezpieczne rytuały ) Nekromanta kontroluje tą energię we własnym celu często do rzucania klątw i zaklęć o bardzo nieprzyjemnych a nawet makabrycznych skutkach

#38 2010-10-24 20:21:43

Artur
Administrator

Bullshit w stylu MMORPG img/smilies/wink

Ps. Przepraszam za wprowadzenie do naszego słownika pojęć terminów obcojęzyczny, narodów o krótkiej historii img/smilies/smile

Pozdrawiam
Artur ♆

#39 2010-10-24 21:26:19

Risthalion

Bosh, co za szajs. To juz sie robi nawet nie smieszne, ale zwyczajnie zalosne.
Tristal, jesli ty wierzysz w magie, ktora nie ma przelozenia na rzeczywistosc i dowody, zapraszamy do dzialu filozofii, albo pisarstwa, albo offtopu. Ja wierze ze istnieje magia, ktora na rzeczywistosc ma przelozenie i istnieja dowody ja potwierdzajace. Ta magia nazywa sie zyciem. Ta magia nazywa sie ewolucja. Ta magia to wszystko co nas otacza, a nazywamy ja magia tylko dlatego, ze nie istnieja sposoby na opisanie tego naukowo.
Mamy spirytyzm. Mamy telepatie. Mamy telekineze. Mamy prekognicje. To wszystkok ma przelozenie na pewne fakty, a to tylko te "berdziej magiczne" rzeczy.
Mamy samo zycie, ktorego nie potrafiy ogarnac, odtworzyc w lagoratorium, ani nawet kontrolowac. To tez magia.

Nekromancja, w takiej formie w jakiej ja przedstawiasz, to

Artur napisał(a):

Bullshit w stylu MMORPG

I dokladnie tym jest.
Chcesz kontynuowac temat? Proponuje offtop. Proponuje spirytyzm. Albo proponuje forum elfow. Bo z tym poziomem dyskusji nie trafiles w dzial.

Artur, prosze o przeniesienie tematu do bardziej adekwatnego dzialu. Nie robmy smieci...

#40 2010-10-24 21:31:12

Artur
Administrator

Przesunąłem na plac zabaw. Pasuje klimatem.

Pozdrawiam
Artur ♆

Stopka forum