Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-11-30 12:30:17

lapicaroda
berzerkerka

''Czarna magia'', czyli manipulacja innymi.

Spotkałam się z czymś takim, że magia to nic innego jak posiadanie umiejętności wpływania na świat zewnętrzny bez szczególnej ingerencji fizycznej, natomiast głównie za pomocą oddziaływania na otoczenie za pomocą siły umysłu.
''Czarna magia'' natomiast to po prostu manipulowanie innymi ludźmi.
Wie ktoś coś więcej na ten temat? Potrzebuję jakichś linków z informacjami. Przydałyby mi się takie rzeczy...skoro nie drzwiami, to oknem wejść trzeba,. img/smilies/smile Bardziej to chyba podchodzi pod psychologię, niż pod typową ''magię'', był tu kiedyś taki user Netherian, który twierdził że potrafi to robić, poprzez intensywne wizualizowanie sobie sytuacji, którą chce osiągnąć, w czasie gdy robi coś co lubi, ale więcej nie zdołałam się od niego dowiedzieć...

#2 2010-11-30 12:53:48

Krzysiek
przyboczny

Re: ''Czarna magia'', czyli manipulacja innymi.

:swieca: :swieca: :swieca: :animal3: :swieca: :swieca: :swieca:

Magia jest WIEDZĄ TAJEMNĄ...:sypie: Dostęp jedynie poprzez Mistrza..:młody::choinka:

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#3 2010-11-30 18:11:48

Netherian
adept

Pozwole sobie to jakos wyjasnic;)
Netherian wciaz jest, ale rzadko sie wypowiada:P
Magia jak dobrze napisałas to umiejetnosc wpływaniem JA na świat jak na  również ludzi. Magia zachodzi tylko wtegy gty Wola Twoja łączy się z Wolą Wszechcswiata.
Pojecie czarnej magii wprowadzil jakis zabobnny ciemniak(pewnie bogobojny katolik). Magia NIE ma kolór. Magia to wszelkie zabiegi aby z Punktu A dojsc do Punktu B. Wiec energia, jaka wykorzystujesz nie moze miec kolorów, bo to troche nielogiczne. Jeli juz chcemy wprowadzac kolorki, to niech tycza sie człowieka, a konkretniej jego intencji(chociaz i to jest dla mnie smieszne).
Wyjasniam o co chodziło mi gdy rozmawilismy: Pewnie niejednokrotnie przed sprawdzianem mowiliscie sobie "umiem, bedzie dobrze, nauczyłem sie,dostane 5", albo  spogladajac na telefon krzyczelismy "no zadzwon do cholery, ile moge czekac!?" i odziwo czesto to sie spełniało, ponieważ intensywnie myslelismy, bardzo mocno czegos pragnelismy, dlatego tak sie stało(Mozemy porownac takie intensywne myslenie do cwiczen na siłowni, esli robimy cos dlugo i sie skupiamy na tym, widac efekty w postaci muskulatury, tak samo jest w momencie gdy krzyczysz do telefonu,sprawiasz ze osoba nagle przypomina sobie,ze czkeasz na odzew od niej albo budzi sie w nocy i nie potrafiac soie wyjasnic, dzwoni do nas). Jesli pierwszy przypadek mozemy sobie wytłumaczyc dobrym przygotowaniem , tak drugi juz niekoniecznie.
Reasumujac, magia to droga jaka idea musi przejsc by stac sie czynem. Kolory w magii nie istnieja, jedynie nasze zamairy moga wydawac sie dla innych dobre lub zle.

Tak swoja droga Krzysku, Wiedza Tajemna to Okultyzm. Magia to wykorzystanie wiedzy w praktyce;)
Wszystko jasne lapicaroda?

#4 2010-11-30 18:17:38

Krzysiek
przyboczny

:bałwan: :dzwon: :dzwon: :swieca:Wiedza tajemna? :swieca: :dzwon: :dzwon:

:choinka1: :bałwan: :bałwan:

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-11-30 18:33:15)

#5 2010-11-30 18:24:57

Crows
mentor

Netherian napisał(a):

Reasumujac, magia to droga jaka idea musi przejsc by stac sie czynem. Kolory w magii nie istnieja, jedynie nasze zamairy moga wydawac sie dla innych dobre lub zle.

kazdą wiedze mozna wykorzystać w dwojaki sposób tak z lekarstwem można jednego uleczyć a innego zabić tak też i z magią jest energia atomowa słuzy ludziom ale też i zabija ,
człowiek może wykorzystać wiedze kazdą jaka jest ponad tego człowieka którym sie posługujemy i to jest magia , magia jest dotąd dokąd obiekt traktowany jej nie zrozumie , wówczas ta magia staje sie czyms czasem smiesznym ,
czarna strona magi istnieje jesli ktos mówi ze nie to znaczy że jeszcze nie miał szczęścia sie z nia spotkać , i nie zycze komu kolwiek by ją poznawał , bo kto do gówna wdepnie gównem śmierdzi dokąd sie nie oczyści . img/smilies/wink

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#6 2010-11-30 18:35:22

Netherian
adept

Poznałem ludzi, szydzacych z demonów, poznałem magów chaosu i kapłanów magii enochianskiej, znałem szamanke która składała krawawe ofiary Kali. Nikt z nich nie korzystał z czrnej magii, mimo ze wszystko co wymieniłem zalicza sie do ciezkiego kalibru Rzemiosła.
Prosze, podaj mi chodz jeden przyklad czarnej magii, albo pogadaj z kims kto siedzi w tym[magii] dluzej.
Ja mam szczescie,ze trafilem na niesamowitych ludzi, ktorzy mnie wiele nauczyli i dlatego teraz sie wymadrzam. bo wiem,ze tym razem mam racje.

#7 2010-11-30 18:36:14

Krzysiek
przyboczny

Crows napisał(a):

Netherian napisał(a):

kazdą wiedze mozna wykorzystać w dwojaki sposób tak z lekarstwem można jednego uleczyć a innego zabić tak też i z magią jest energia atomowa słuzy ludziom ale też i zabija ,
człowiek może wykorzystać wiedze kazdą jaka jest ponad tego człowieka którym sie posługujemy i to jest magia , magia jest dotąd dokąd obiekt traktowany jej nie zrozumie , wówczas ta magia staje sie czyms czasem smiesznym ,
czarna strona magi istnieje jesli ktos mówi ze nie to znaczy że jeszcze nie miał szczęścia sie z nia spotkać , i nie zycze komu kolwiek by ją poznawał , bo kto do gówna wdepnie gównem śmierdzi dokąd sie nie oczyści . img/smilies/wink

No właśnie! ZŁO jest złem, jakby go nie stroić. Czarne, to czarne; a białe to białe...:mik1:

#8 2010-11-30 18:51:15

Netherian
adept

Krzysztofie, co wiesz o Kali? wg Ciebie jaka jest  boginia? odpowiedz na to pytanie a wyjasnie w jaki sposob postrzegane jest dobro i zło w poganstwie/ magii i całej naturze.

#9 2010-11-30 19:02:04

Krzysiek
przyboczny

Netherian napisał(a):

Krzysztofie, co wiesz o Kali? wg Ciebie jaka jest  boginia? odpowiedz na to pytanie a wyjasnie w jaki sposob postrzegane jest dobro i zło w poganstwie/ magii i całej naturze.

Absolut jest takim jakim był, ludzie używają różnych nazw od dziesiątków tysięcy lat mówiąc w Istocie o tym samym....Kali jest Pogromczynią zła, kłamstwa, sprzeniewierstwa niepowstrzymana w swym gniewie i uderzająca jak piorun....

#10 2010-11-30 19:04:50

Crows
mentor

Netherian napisał(a):

wiem,ze tym razem mam racje.

jesli ci o racje chodzi to tylko tyle otrzymujesz ile potrzebujesz , czarna magia to nie jakieś tam komiczne rytuałki z ucietym ogonem kota itp , czarna magia to zło w dzisiejszej medycynie , zło w światowej polityce zło karmiace chaos w świecie w którym zyjemy .

:
:

#11 2010-11-30 19:16:25

Netherian
adept

Kali jest nazywana Krwawa Matka, Siłą sprawiedliwej walki , jak rowniez Kochajaca Opiekunka i Stworzycielka wszystkiego co piekne ale i ułomne.
Chodzi mi o jej dualizm. Gdy przejawia sie jako Durge, jest pogromczynia, morderczynia demonów, zywym arsenałem poteznej broni. Zas gdy ujrzymy ja w PArwatti zobaczymy spokojna matke, opiekunke natury i ludzi.
I tak samo jest z pojeciem dobra i zła. Czarownik, ktory wg was uzywa czarnej magii, sam dla siebie jest dobry ,bo czyni wg własnych zasad i przekonan, np. zabijajac krowe. Dla wegetarian, towarzystwa opieki nad zwiwerzetami jest morderca, bezdusznym potworem, zas dla samego siebie i jemu podobnych jest kapłanem, czczicielem boga, który wymaga takiej a nie innej ofiar, a dzialanie to uwaza za akt najwyzszego dobra. Innym przykladem jest kontrolowanie populacji naszych łosi, z jednej strony to co robia jest złe, bo gina niewinne stworzenia,ale zas z drugiej strony gdyby nie takie działanie, ich populacja mogłą by zagrozici innym w ekosystemie. Kolejnym przykłądem jest "Paradoks Złego Człowieka"
1) gdy czyni zle, jest to nie moralne-> dla spoleczenstwa jest to zło. Zas robiac tak , nie sprzeciwia sie swojej naturze czyli zyjac zgodnia z nia, czyni dobro
2) Zły czyniac dobro, jest dla ogolu czlowiekiem prawym ,zas dla siebie jego zachowanie jest niemoralne bo czyni wbrew sobie,czyli zle.

Dlatego w magii nie mozna tak łatwo nazwac cos w 100% czy w 100% złego.
Magia czerpie z natury, a natura nie jest ani dobra, ani zła. Ona po prostu jest.
Nie wiem, czy to co napisałem jest zrozumiałe, stylistycznie i ortograficznie poprawne, ale chodzi mi o dualizm dobra i zła.

#12 2010-11-30 19:28:33

lapicaroda
berzerkerka

Właśnie z tym wpatrywaniem się w telefon, czy wmawianiem sobie, że coś na pewno mi się uda (wmawianiem? Chodzi mi raczej o PEWNOŚĆ, że się uda) mam odwrotnie. Gdy odkładam sprawę na wyższą półkę, to...wszystko jest dalej ok. Gdy skupiam na tym myśli, pieprzy się jeszcze bardziej. Jeśli więc chodzi o scalenie w tym momencie swojej energii ze Wszechświatem, to przychodzi mi do głowy tylko jedna rzecz: może mam w sobie jakiś nieprawdopodobny ładunek energii negatywnej i dlatego wszystko działa na opak? (życzę źle- jest dobrze, życzę dobrze-jest źle)

#13 2010-11-30 19:32:09

Crows
mentor

to zrozumiałe cze potrzebny jest punkt odniesienia ale jak ci ktoś wejdzie do domu i da ci po masce az zeby polecą a kobite twa zgwałaca i pokroją nozem to juz nie jakas tam co nieco dwoistoś to poprostu ZŁO . a czy 100 % nie wiem , nie znam siem na procentach bom nieuczonawy trochu .

:
:

#14 2010-11-30 19:35:56

Netherian
adept

Crows napisał(a):

Netherian napisał(a):

wiem,ze tym razem mam racje.

czarna magia to nie jakieś tam komiczne rytuałki z ucietym ogonem kota itp , czarna magia to zło w dzisiejszej medycynie , zło w światowej polityce zło karmiace chaos w świecie w którym zyjemy .

No taaaaaaak, zrzucmy wine całego zła tego swiata na jakies wyimaginowane pojecie. http://yoursmiles.org/tsmile/rulez/t2027
Podajesz takie przyklady,ze mnie boli całe ciało. Przypomnijmy sobie definicje magii "wplyw na otoczenie", idac dalej czarna magia to "zły wplyw na otoczenie".. czemu nie "wplyw na zło nas otaczajace" ? Skoro sie tak uczepiliscie tego banalnego słowa, ktore jednoczesnie opisuje wszystko i nic, to czemu nie obrocic kota ogonem i nie zalozyc ze czarna magia, to zachowanie ktore ma zniwelowac zło? Czemu w ogole czarna?! Batman jest ubrany na czarno a jest "dobry".
Nie mozemy nazywac naszej intencji i odziaływania na otaczajacy nas swiat "czernia badz zlem". Wszystko co robimy, (nawet jesli ktos uwaza to za cos zlego) dla nas samych jest dobrem. Medycyna to "sztuka lekarska" gdzie, w tej definicji widzisz zło? No oczywiscie, przytajaczac przypadek pielegniarem robiacych sobie zabawe z wczesniaków, lekarza-lapowkarza, mozemy powiedziec ze to zło w medycynie. Ale ej.... to sie tyczy ludzi, nie samej sztuki. Z załozenia sztuka lekarska ma pomagac, nie szkodzic. Tak samo, polityka. Czepiacie sie nazw działan, a nie ludzi. A ja juz na samym poczatku napisałem. intencje moga byc złe(jednoczesnie dobre) ale nie sam wpływ na swiat(znow, skutki jakie ten wply niesie moga byc dla jednych dobre, dla drugich zle...)
Mam nadzieje,ze zrozumiecie czego ja sie czepiam. I nie pozwole nazywac Rzemiosła złem bo to troche zalatuje pogladami staruszek z kosciola, ktore cała emeryture wysyłaja do Piernikowej Stolicy.
podziekował za uwage!

#15 2010-11-30 19:40:44

lapicaroda
berzerkerka

Ej, ej...zadałam na pozór proste pytanie, a wy od razu myślicie o jakichś makabrach... ;/ Czy zło od razu musi oznaczać przemoc i krew?

#16 2010-11-30 19:41:06

Crows
mentor

magia to nie rzemiosło

:
:

#17 2010-11-30 19:42:31

Netherian
adept

I znowu! morderca nie mysli racjonalnie, to osoba chora umysłowo, dla ktorej jest to dobre.
Nie, Droga Kolezako. Kazdy emanuje neutralna energia, a magia ma za zadanie nadac jej kształt i charakter. Czyli, czy za pomoca magii(kreowania magii) wyrzadzisz komus cos dobrego (a jemu niekoniecznie) czy złgo(a jemu niekoniecznie)

#18 2010-11-30 19:45:51

Krzysiek
przyboczny

lapicaroda napisał(a):

Właśnie z tym wpatrywaniem się w telefon, czy wmawianiem sobie, że coś na pewno mi się uda (wmawianiem? Chodzi mi raczej o PEWNOŚĆ, że się uda) mam odwrotnie. Gdy odkładam sprawę na wyższą półkę, to...wszystko jest dalej ok. Gdy skupiam na tym myśli, pieprzy się jeszcze bardziej. Jeśli więc chodzi o scalenie w tym momencie swojej energii ze Wszechświatem, to przychodzi mi do głowy tylko jedna rzecz: może mam w sobie jakiś nieprawdopodobny ładunek energii negatywnej i dlatego wszystko działa na opak? (życzę źle- jest dobrze, życzę dobrze-jest źle)

Bo tak nie ma, że chcesz zapanować nad cząstką Rzeczywistości i Ona Ci się bezwzględnie poddaje...A jesteś bliska sedna....
Zgodnie z Twoim doświadczeniem powiadasz, że jak odkładasz coś na wyższą półkę, wszystko się samo jakoś układa...
I to jest właśnie to! Bowiem intuicja, telepatia, widzenie na odległość wreszcie hipnoza bliższa czy dalsza rozgrywają się na "wyższych piętrach" czy mówiąc inaczej : w innym, piątym wymiarze...
Czy można to osiągnąć? Nie wiem, myślę, że to jest trochę tak jak z darem słuchu absolutnego, ucha Mozarta ..Nut może nauczyć się każdy, można mieć lepszy bądź normalny słuch muzyczny, ale Mozart, tak jak Nostradamus był jeden.....

#19 2010-11-30 19:52:33

Netherian
adept

Crows czytałes Czarostwo R. Grimassi?

#20 2010-11-30 19:56:34

Crows
mentor

Netherian napisał(a):

I znowu! morderca nie mysli racjonalnie, to osoba chora umysłowo, dla ktorej jest to dobre.

czyli jak chłop dosypuje proszek IXI  do pomidorów by szybciej czerwieniały to nie jest mordeca ino chory umysłowo ?
to powiedz mi ile takich ludziów jest na świcie co mnie morduja dosypując trucizne do jadła ?
ilu jest takich morderców którzy namawiaja ludzi w reklamach do zarcia tego czy tamtego do brania takich czy innych leków ? ,
nie jest nowością ze dzisiejsi szpece od reklamy wykorzystują wiedze psychologi w połaczeniu z wszelkimi dostepnymi aspektamii magii czy to znaczy ze magia jest zawsze spoko czy moze jednak  trza przyznać , ze magia kryje w sobie moznośc czynienia zła .

:
:

Stopka forum