Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-12-01 09:30:45

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

watek o tym jak farbowac wlosy w sposob naturalny, dobroczynny dla wlosow i nieszkodliwy dla srodowiska naturalnego.
to wszystko jest mozliwe img/smilies/smile

mala lekcja pogladowa- paleta kolorow, ktore mozna uzyskac, plus receptury, wystarczy zjechac w dol strony i kliknac na obrazek

http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html

uwaga- henna i naturalne barwniki nie rozjasniaja wlosow.
wyobrazcie sobie ze macie w reku kawalek przezroczystej, ale kolorowej folii. w przypadku henny bedzie to kolor rdzawej czerwieni. w zaleznosci od tego, co nakryjemy ta folia, kolor bedzie troche inny.
w przypadku wlosow jasno-blad- ognistorudy, na ciemnym blondzie- miedz, ale tez intensywna, na brazie- kasztan, a na czarnych wlosach- rdzawy polysk.
intensywnosc koloru zalezy tez od receptury, sposobu przygotowania pasty, czasu trzymania na wlosach i naszego DNA... oraz przede wszystkim, od jakosci henny.

inne zioła, ktore mozna mieszac z henna aby uzyskac rozne odcienie, to amla, kasja, oraz indygo.

http://www.fotoload.pl/123aa8/564608f51f99c745fe11f154196f15d715440_min.jpg

henna na godz 12.00, potem indygo, kasja i amla /szarawy proszek/

Ostatnio edytowany przez asmaani (2010-12-01 09:45:50)


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#2 2010-12-01 09:33:08

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

Henna
http://www.fotoload.pl/123aa33/a5cc273c9e6df031020af72373e893c01359_min.jpg

Cząsteczki henny łączą się z naturalnymi białkami naszych włosów, pokrywając je ochronną warstwą, która nie tylko zapobiega utracie wody, ale także odbija szkodliwe promieniowanie słoneczne. Włosy stają się silne, puszyste, sprawiają wrażenie gestszych, od pierwszej aplikacji mają piękny, zdrowy połysk. Im częściej będziemy nakładać na włosy hennę, tym połysk będzie głębszy, a kondycja naszych włosów coraz lepsza. Włosy będą sprawiać wrażenie 'żywych', bo henna daje naturalny kolor, a poszczególne kosmyki włosów mienią się w świetle różnymi odcieniami.

RECEPTURY
henna jako koloryzująca odżywka- jeśli nie chcemy drastycznej zmiany koloru włosów, a zależy nam na ich pielęgnacji.
50g henny (jeśli włosy są długie i gęste, dobrze jest podwoić ilość henny i pozostałych składników mieszanki), kubeczek naturalnego jogurtu.
Hennę mieszamy dokładnie z jogurtem, konsystencja powinna być nieco gestsza niż ciasto naleśnikowe. Mieszankę nakładamy na włosy, trzymamy ok pół godziny, zmywamy dużą ilością wody. Włosy będą odżywione, nawilżone, a kolor nie zmieni się drastycznie, włosy uzyskają jedynie lekko rudawy połysk. Doskonała odżywka dla suchych włosów.

henna jako farba do włosów
50 gr henny, ok 2/3 filiżanki wody, jeśli włosy są suche, można dodać olejek do włosów. Hennę dokładnie mieszamy z wodą na papkę gestszą niż ciasto naleśnikowe. Mieszankę odstawiamy w ciepłe miejsce na przynajmniej 5-6 godzin, aby henna uwolniła maksymalnie dużo barwnika. Mieszanka powinna zmienić kolor z ciemnozielonego na khaki do brązowego. Do mieszanki możemy dodać kilka kropli ulubionego olejku do aromaterapii, włosy będą nim pachnieć przez kilka dni po aplikacji. Mieszankę nakładamy na włosy, trzymamy kilka godzin. Im dłużej, tym głębszy uzyskamy kolor. Włosy płuczemy bardzo dokładnie, dużą ilością wody.
Początkowo uzyskany kolor włosów będzie dość jasny, ale henna utleni się w ciągu 24 godzin, i kolor ściemnieje. Kolejne aplikacje henny pogłębią jeszcze kolor.

Do mieszanek możemy dodawać różne inne składniki, osiągając różne efekty kolorystyczne i pielęgnacyjne. Może to być napar z rumianku, inne ajurwedyjskie zioła- amla, indygo, kasja, także sok z cytryny, a nawet słodka papryka w proszku.
Ogromną korzyścią jest fakt, że mamy absolutną kontrolę nad tym, co nakładamy na swoje włosy. Są to tylko naturalne składniki- żadnej chemii. Żadnego PPD, żadnego amoniaku, wody utlenionej, itp. Farbowanie włosów henną jest doskonałą alternatywą dla chemicznych farb, nie tylko jest dobroczynne dla naszych włosów, ale także nie szkodzi środowisku naturalnemu.

UWAGA: henna nie rozjaśni włosów. Może jedynie pogłębić ich naturalny odcień o rude refleksy, a nawet lekko go przyciemnić. Efekt kolorystyczny nie jest trwały, stopniowo kolor będzie tracił na wyrazistości. Proces ten może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od jakości henny, czasu trzymania mieszanki na włosach i od rodzaju naszych włosów.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#3 2010-12-01 09:39:01

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

http://www.fotoload.pl/123aa10/9f57c5ce62a34f27fa439ce7e7b596086707_min.jpg

Indygo


roślinny barwnik doskonale pokrywający siwe włosy, nadający włosom czarnym przepiękny połysk. Zmieszany z henną w równych proporcjach zafarbuje włosy na piękne, czekoladowe, chłodne odcienie brązu. Głęboko odżywia włosy.
Indygo w postaci sproszkowanej ma kolor jasnozielony, po zmieszaniu z wodą uwalnia swój słynny, głęboko niebieski barwnik.

RECEPTURY
indygo jako odżywka koloryzująca
UWAGA- wyłącznie dla brunetek! Indygo nadaje czarnym włosom piękny, niebieskawy połysk, sprawiając, że wyglądają one jak skrzydła kruka. Na innych włosach efekt nie będzie imponujący.
50 g indygo, ok filiżanki wody. Składniki mieszamy, uwaga- indygo zawsze będzie miało grudki, nie należy się tym przejmować. Do mieszanki dodajemy odrobinę soku z cytryny i szczyptę soli. Nakładamy natychmiast. Spłukujemy dokładnie wodą po ok godzinie. Im dłużej trzymamy mieszankę na włosach, tym efekt trwalszy a kolor- głębszy.

indygo jako składnik farby do włosów
1 część indygo + 3 części henny - wymieszać hennę z wodą na papkę gestszą niż ciasto naleśnikowe. Mieszankę odstawiamy w ciepłe miejsce na przynajmniej 5-6 godzin, aby uwolniła maksymalnie dużo barwnika. Mieszanka powinna zmienić kolor z ciemnozielonego na khaki do brązowego. Dopiero przed samym nałożeniem dodać do mieszanki indygo, jeśli jest taka potrzeba, uzypełnić wodę. Mieszankę nakładamy na włosy, trzymamy kilka godzin. Im dłużej, tym głębszy uzyskamy kolor. Włosy płuczemy bardzo dokładnie, dużą ilością wody.
Uzyskamy brązowo-rudy kolor, o zimnym odcieniu.
1 część indygo + 1 część henny- postępować jak wyżej, ale kolor będzie ciemniejszy, o chłodniejszym odcieniu.

indygo aby pokryć siwe włosy
1. najpierw na włosy nakładamy hennę, jako bazę.
2. po 24 godzinach nakładamy indygo.
uwaga- nie nakładamy indygo na siwe włosy bez bazy z henny, bo osiągniemy efekt niebieskiej płukanki.

farbowanie włosów na czarno/intensywny ciemny brąz
1. wymieszać hennę z indygo w równych proporcjach, dodać wodę, nałożyć na włosy
2. po 24 godzinach nałożyć samo indygo,
3. jeśli chcemy jeszcze ciemniejszy kolor, powtarzamy nałożenie samego indygo.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#4 2010-12-01 09:41:27

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

http://www.fotoload.pl/123aa2/5f30e2ac952c601f084f88d8729e62c514748_min.jpg

kasja (cassia obovata) jest produktem 100% roślinnym, nazywanym także neutralną henną, ponieważ nie zabarwia ona włosów, a posiada wszelkie właściwości pielęgnacyjne henny, czyli głęboko odżywia włosy, zwalcza łupież, normalizuje skórę głowy- i daje piękny, złotawy połysk. Doskonałe rozwiązanie dla blondynek, a także kobiet, które nie chcą zmieniać koloru swoich włosów.
*kasja dodaje włosom objętości;
*nadaje im naturalny, piękny złotawy połysk;
*zmieszana z henną i zastosowana jako farba do włosów sprawi, że uzyskamy bogate, piękne odcienie złocistego, rudawego brązu.

RECEPTURY
kasja jako odżywka
50g kasji, ok filiżanki wody.
Oba składniki mieszanki dokładnie mieszamy, nakładamy na włosy, pozostawiamy przez 15-20 minut, zmywamy dokładnie.

kasja jako odżywka koloryzująca
50 g kasji, ok filiżanki wody. Składniki dokładnie mieszamy, pozostawiamy w ciepłym miejscu, aż kasja uwolni barwnik. Po kilku godzinach nakładamy mieszankę na włosy, trzymamy przynajmniej 2 godziny. Efekt to piękny, złocisty połysk, włosy jakby pokryte delikatną warstewką złota. Kasja nie zmienia naturalnego odcienia włosów- jeśli masz włosy koloru ciemny brąz, uzyskasz na nich złoty połysk, ale w dalszym ciągu będzie to ciemny brąz.
Taka maseczka z kasji jest doskonałym środkiem koloryzującym dla blondynek, które pragną odświeżyć swój kolor włosów.


kasja jako składnik farby do włosów
1 część kasji + 3 części henny - wymieszać z wodą na papkę gestszą niż ciasto naleśnikowe. Mieszankę odstawiamy w ciepłe miejsce na przynajmniej 5-6 godzin, aby uwolniła maksymalnie dużo barwnika. Mieszanka powinna zmienić kolor z ciemnozielonego na khaki do brązowego. Mieszankę nakładamy na włosy, trzymamy kilka godzin. Im dłużej, tym głębszy uzyskamy kolor. Włosy płuczemy bardzo dokładnie, dużą ilością wody.
Uzyskamy złocisto- rudy kolor, o bardzo ciepłym odcieniu.
1 część kasji + 1 część henny- postępować jak wyżej, ale kolor będzie jaśniejszy.
3 części kasji + 1 część henny- postępować jak wyżej, uzyskamy lekko rudawy złocisty połysk.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#5 2010-12-01 09:44:43

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

http://www.fotoload.pl/123aa2/599ac8d0b67ca64a73ff88814b4571a04193_min.jpg

Amla
amla (agrest indyjski) - owoce podobne do agrestu, o największej w świecie roślinnym zawartości witaminy C, dodatkowo doskonale przyswajalnej. W medycynie ajurwedyjskiej amla jest środkiem odmładzającym, usuwającym z organizmu toksyny. W pielęgnacji włosów amla zapewnia wzmocnienie cebulek włosów, przyspiesza ich wzrost, zwalcza łupież. Nie daje wyraźnego efektu kolorystycznego, ale może lekko przyciemnić odcień włosów. Proszek z amli można również wykorzystać do zrobienia doskonałej maseczki przeciwzmarszczkowej- wystarczy dodać do niego trochę wody.
* amla stymuluje cebulki włosów, wspomagając ich wzrost;
*dodaje włosom objętości;
*poprawia skręt loków, sprawia, że włosy stają się faliste;
*naturalny antyutleniacz, dzięki wysokiej zawartości witaminy C w postaci doskonale przyswajalnej przez ludzki organizm;
*amla może odrobinę przyciemnić włosy;
*zmieszana z henną i zastosowana jako farba do włosów sprawi, że uzyskamy bogate, kasztanowe odcienie.

RECEPTURY
amla jako odżywka-
50g amli, ok filiżanki wody.
Oba składniki mieszanki dokładnie mieszamy, nakładamy na włosy, pozostawiamy przez 15-20 minut, zmywamy dokładnie. Ponieważ amla odrobine moze przyciemnić odcień włosów, nie jest wskazana dla bardzo jasnych, platynowych blondynek, pragnących zachować swój kolor włosów.

amla jako składnik farby do włosów
1 część amli + 3 części henny - wymieszać z wodą na papkę gestszą niż ciasto naleśnikowe. Mieszankę odstawiamy w ciepłe miejsce na przynajmniej 5-6 godzin, aby henna uwolniła maksymalnie dużo barwnika. Mieszanka powinna zmienić kolor z ciemnozielonego na khaki do brązowego. Do mieszanki możemy dodać kilka kropli ulubionego olejku do aromaterapii, włosy będą nim pachnieć przez kilka dni po aplikacji. Mieszankę nakładamy na włosy, trzymamy kilka godzin. Im dłużej, tym głębszy uzyskamy kolor. Włosy płuczemy bardzo dokładnie, dużą ilością wody.
uzyskamy jasnokasztanowy kolor.
1 część amli + 1 część henny- postępować jak wyżej, ale kolor będzie ciemniejszy.

amla jako maseczka przeciwzmarszczkowa, oczyszczająca skórę z toksyn
1 czubata łyżka stołowa amli, woda (cera tłusta) lub jogurt naturalny (cera sucha).
Składniki mieszamy na gładką masę, nakładamy na skórę twarzy i szyi, zmywamy delikatnie letnią wodą po ok 15 minutach.

na ogół używane są olejki z dodatkiem amli, ale na europejskie włosy nie jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie jeśli ktoś ma problem z przetłuszczaniem. puder z amli zdaje na europejskich włosach znacznie lepszy egzamin.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#6 2010-12-01 10:02:05

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

wszystkie powyzsze ziola maja zastosowanie w medycynie ajurwedyjskiej.

szczegolnie hennie ludzie przypisuja rozmaite wlasciwosci, graniczace z magicznymi. wierza na przyklad ze regularne stosowanie henny zwalcza migreny /cos w tym jest odkad uzywam henne nie boli mnie glowa/. na wlasnej skorze sprawdzilam tez chlodzace wlasciwosci henny- kiedy nalozy sie henne na wlosy rano, caly dzien jest potem czlowiekowi rzesko i chlodno, niezaleznie od tego jaki upal jest na dworze.

dlaczego warto farbowac wlosy henna&co?
po pierwsze, kazda kobieta, ktora regularnie farbuje wlosy wie, jak chemiczne farby je niszcza.
piekny kolor i polysk trwa maksymalnie 2 tygodnie, potem mamy tylko problem na glowie, wymagajacy troskliwej pielegnacji.
z henna ten problem nie istnieje. mozna ja nakladac nawet codziennie, a wlosy beda coraz zdrowsze i silniejsze.
kolor z czasem moze stracic na intensywnosci- ale piekny polysk i odzywione wlosy- zostana.

moje wlosy- mieszanka 2 czesci henny, 1 czesc amli, 1 czesc indygo
http://www.fotoload.pl/123aa34/44fb1ab4c65bbd19b7904bdc6205c04511019_min.jpg

http://www.fotoload.pl/123aa34/44fb1ab4c65bbd19b7904bdc6205c04511019.jpg


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#7 2010-12-01 10:03:21

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

jakies masakrycznie duze to zdjecie lol

ale chodzilo mi o ten polysk.

jesli ktos farbuje wlosy henna, poznam to na pierwszy rzut oka, bo tego polysku z niczym nie da sie pomylic.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#8 2010-12-01 10:56:34

victoria
adminka
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 14689

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

Sorki, dodałam troche zmienioną wielkość img/smilies/big_smile ale połysk wyszedł bosko... tego moim włosom brakuje.
Zrobiłas genialny wykład http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k015  dziękuje http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/g035 mam jeszcze pytanie gdzie zaopatrywać sie w te zioła, bo nie jestem pewna czy to co mozna znaleźć  w naszych drogeriach, pod nawą hna, basma i cos tam jeszcze to to samo?
Druga sprawa, czy gdybym zrobiła sobie taka koloryzacje, a kolor by mi zupełnie nie odpowiadał, to czy potem włos będzie chciał przyjąć farbę chemiczną?
O matko, nie moge sie na ten połysk napatrzeć img/smilies/big_smile


... habits create mental patterns that become the rut you drive ....

Offline

 

#9 2010-12-01 19:20:00

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

jak lusterko szczegolnie w sloncu img/smilies/smile

ja zamawiam z Indii, mam swojego dostawce.
teraz zostalo mi troche z tych 10kg jutro postaram sie porobic aukcje na allegro.

z innych zrodel, dobra henne sprzedaja mazidla, marka jamila. bardzo dobra henna /ale moja swiezsza lol img/smilies/tongue/


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#10 2010-12-01 19:22:55

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

a co do przyjmowania farby chemicznej- to ja sie nie spotkalam z przypadkiem, zeby ktos zaczal sie bawic henna i chcial wrocic do chemii img/smilies/smile

kolor jest zupelnie innego rodzaju, jest taki 'zywy' w roznym swietle troche inaczej wyglada.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#11 2010-12-05 17:38:59

Sailor
Miss Darkside
Zarejestrowany: 2010-02-21
Posty: 3702

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

Asmaani, fenomenalny odcień, a właściwie- kilka odcieni img/smilies/big_smile Rzeczywiście żadna farba nie dałaby takich efektów. Niestety na moich opornych w kwestii zmiany koloru, ciemnych włosach, to wyjdzie co najwyżej połysk po takich naturalnych koloryzacjach img/smilies/hmm
Miło oko nasycić w każdym bądź razie i gratuluję niepowtarzalnego look'u http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k010


Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Offline

 

#12 2010-12-05 20:37:07

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: henna&co czyli naturalna koloryzacja wlosow

to tylko gra swiatla.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo