Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#261 2011-04-28 09:13:43

Lizawieta
przyboczny

Re: Zjednoczenie chrześcijan.

bezemocji napisał(a):

Lizawieta napisał(a):

bezemocji napisał(a):

... ale w katolicyzmie mamy dogmaty o słabym, bądź żadnym uzasadnieniu biblijnym...

W tego postu zrozumiałam, że katolicyzm pogrążony jest w kulturowym letargu, ale tak można by mówić do Soboru Watykańskiego Drugiego. Soborowe reformy zmieniły nieco stosunki w Kościele i katolicyzmie biorąc pod uwagę współczesność.

Te dwie rzeczy nie mają ze sobą żadnego związku - dogmaty i Sobór. Gdzie Rzym gdzie Krym? img/smilies/smile
Wszystkie dogmaty katolickie obowiązywały na Soborze, także te najmłodsze o nieomylności papieża i wniebowzięciu Matki Boskiej.
Skoro o chrześcijanstwie - takie koncepty są całkowicie nie do przyjęcia w prawosławiu i protestantyzmie właśnie jako niebiblijne.

Zostawiając pobożne życzenia, dobre chęci, zawołania co powinno by nastąpić i wyznania o milości Boga - rzeczywistość wygląda jak wygląda - podzialy w chrześcijaństwie są zbyt głębokie, historyczne i z setek powodów. Tym samym zjednoczenie chrzescijaństwa to zwykła utopia, co więcej takiego zjednoczenia wcale nie oczekują sami "zainteresowani". Podałem powody.
Takie są fakty, nie ideologie. Nawet te najbardziej wzniosłe i pożądane.
Ale pomarzyć można - Chrześcijanie powinni być zjednoczeni jak my wszyscy super dobrzy, zdrowi, bogaci i szczęśliwi w jednym zgodnym systemie na całym świecie. To mniej wiecej podobne oczekiwania img/smilies/smile

Buuuuuuuu, zamiast wysłać...skasowałam sobie post napisany do Ciebie.
Guła jedna idzie ochłonąć.

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#262 2011-04-28 10:35:25

bezemocji
przyboczny

Nie brnąc w historie, teksty, doktryny i kolejne ideologizowania rzeczywistości co powinno być - może na początek nasze tematowe zjednocznie zaczęłliby od siebie katolicy?
Dajmy na to w pewnym kraju. Bliskiej nam Polsce?
Poza gdybaniem z serii "byłoby fajnie gdyby ...." jak to wygląda w rzeczywistości?

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#263 2011-04-28 16:05:21

Lizawieta
przyboczny

Szymon napisał(a):

Lizawieta napisał(a):

Szymon napisał(a):

a ja proponuję ten wątek o zjednoczeniu chrześcijan przenieśc do działu "Bajki "

Szymon, a ja zapraszam na Oko Ballora, tam wspólnie możemy napisać baśń, bo bajki się nie podejmuję napisać. img/smilies/smile

spoko Lizawieto - katolicy już niejedną uskutecznili - nie musimy sobie łamać mózgów nad pisaniem nowych - wystarczy Katechizm poczytać i odwiedzić stronę www.katolik.plimg/smilies/wink img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

Szymuś...nie wystarczy Katechizm. img/smilies/smile

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#264 2011-04-28 16:13:22

Lizawieta
przyboczny

bezemocji napisał(a):

Gdzie Rzym gdzie Krym? img/smilies/smile

Ale wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.
Zatem do źródła.
Wiara i tradycja...
Biblia + doktryny...(jedność) Święta Tradycja...prawosławie
Biblia (Słowo objawione Boga) + tradycja (podlega zmianom)...dychotomia...katolicyzm
Biblia + tradycja...drugorzędna lub bez znaczenia...protestantyzm.

Jak widać jest wspólny mianownik: Biblia
Sobory (o całości, a nie o elementach składowych mowa) są instrumentami proklamowania i praktycznego wcielania w życie wiary Kościoła. II Sobór Watykański...Kk rezygnuje z własnego wskazania jako jedynego spadkobiercy Kościoła chrześcijańskiego, stąd
przyjęto nazwę Kościół Chrystusowy, bowiem uznano, że są obecne  pierwiastki Kościoła Chr-ego w innych Kościołach i wspólnotach kościelnych. Uznaje religie niechcrześcijańskie, bowiem tam też lud szukający zbawienia.
Związek polega na tym (gdzie zarzucasz jego brak), że Kk wychodzi ze starej tradycji, buduje odnowę, a więc nie wystarczy znać Biblię i Katechizm by twierdzić, że zjednoczenia nie jest możliwe.
Póki co znamy to co stare i na tym bazujemy dyskusję.

zdrowi, bogaci i szczęśliwi w jednym zgodnym systemie na całym świecie. To mniej wiecej podobne oczekiwania img/smilies/smile

I niech się spełni pobożne życzenia. img/smilies/smile
Mnie zdrowie i szczęście najbardziej odpowiada. img/smilies/smile
No to Alleluja i do przodu. http://yoursmiles.org/tsmile/rulez/t2027

#265 2011-04-28 16:17:07

Lizawieta
przyboczny

bezemocji napisał(a):

Nie brnąc w historie, teksty, doktryny i kolejne ideologizowania rzeczywistości co powinno być - może na początek nasze tematowe zjednocznie zaczęłliby od siebie katolicy?
Dajmy na to w pewnym kraju. Bliskiej nam Polsce?
Poza gdybaniem z serii "byłoby fajnie gdyby ...." jak to wygląda w rzeczywistości?

Jesteśmy narodem narzekającym. img/smilies/sad
No to zacznijmy...ja mogę się jednoczyć ze wszystkimi. :moj:

#266 2011-04-28 16:32:33

bezemocji
przyboczny

Lizawieta napisał(a):

Lizo, sorry nie wiem o czym piszesz img/smilies/smile Gdzie ten mianownik? Pisałem, że KK ma dogmaty bez podstaw biblijnych, albo bez prawie żadnych w Piśmie, np. dogmat o nieomylności papieża i wniebowzięcia. W tekście nie mają uzasadnienia wg. wielu wyznań czy biblistyki. Rzecz jasna takich doktryn nie podziela ani prawosławie, ani protestantyzm - skoro o jednoczeniu chrzescijan. Mniej więcej wiem na czym polegają różnice między tymi kościołami, ale piszę o czym innym - niebiblijności i nieuznawaniu takich doktryn przez wymienione wyznania.
Jak wobec tego ma dochodzić wobec nich do jakiegoś zjednoczenia?

Dodajmy do kolejnego powodu niemożnosci jednoczenia się braci i sióstr - narzekanie img/smilies/smile

A zatem: proletariusze wiary i hierarchowie łączcie się - Alleluja i do przodu jak mawiał pewien klasyk.

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k010

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#267 2011-04-28 17:18:09

Lizawieta
przyboczny

bezemocji napisał(a):

Lizawieta napisał(a):

Lizo, sorry nie wiem o czym piszesz img/smilies/smile Gdzie ten mianownik? Pisałem, że KK ma dogmaty bez podstaw biblijnych, albo bez prawie żadnych w Piśmie, np. dogmat o nieomylności papieża i wniebowzięcia. W tekście nie mają uzasadnienia wg. wielu wyznań czy biblistyki. Rzecz jasna takich doktryn nie podziela ani prawosławie, ani protestantyzm - skoro o jednoczeniu chrzescijan. Mniej więcej wiem na czym polegają różnice między tymi kościołami, ale piszę o czym innym - niebiblijności i nieuznawaniu takich doktryn przez wymienione wyznania.
Jak wobec tego ma dochodzić wobec nich do jakiegoś zjednoczenia?

Dodajmy do kolejnego powodu niemożnosci jednoczenia się braci i sióstr - narzekanie img/smilies/smile

A zatem: proletariusze wiary i hierarchowie łączcie się - Alleluja i do przodu jak mawiał pewien klasyk.

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k010

Beze, no sorry Cię bardzo, to matmy sięnie uczyłeś?
O cholercia, może Ty j. polskim? img/smilies/wink
Słońce Ty moje, ja nie rozdrabniam drobnych na drobniejsze...piszę całościowo...doktryna/tradycja.
Toż piszę, że w prawosławiu jest to ścisle powiązane, w katolicyzmie dychotomia ect.
Dogmaty są w doktrynach, a doktryny są nauczaniem...jeśli są różne, to różne jest nauczanie.
Ja nie jestem taka biegła w dogmatach, ale wiem, że należy patrzeć na całość stąd mowa o Soborze/Soborach (w poprzednim poście skrótowo nie bez kozery zapisałam na czym polega), bo już w VI w. a więc przed schizmą dogmat Wniebowzięcia był celebrowany i chociaż nie jest potwierdzony w Biblii, to związany jest historią tradycji, ale jak piszesz, że się orientujesz, to wiesz o co biega.

#268 2011-04-28 17:29:32

bezemocji
przyboczny

Spoko i zostaw moją edukację .... img/smilies/smile  Ciągle piszemy o zjednoczeniu chrześcijan. Wiem o co biega, dlatego pozostawię prawosławie, protestantyzm, niebiblijność dogmatów, katolickie dychotomie i .... Sobór Watykański II img/smilies/smile Aby nie rozdrabniać drobnego na drobniejsze.
Tak czy owak w chrzescijańskim prawosławiu i protestantyzmie nie znajdziemy dogmatu o nieomylności papieża i dogmatow maryjnych.
Co byłoby kolejną barierą ku zjednoczeniu  http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/p/prayer-3780

Ostatnio edytowany przez bezemocji (2011-04-28 20:01:01)

#269 2011-04-28 21:49:17

Lizawieta
przyboczny

bezemocji napisał(a):

Spoko i zostaw moją edukację .... img/smilies/smile  Ciągle piszemy o zjednoczeniu chrześcijan. Wiem o co biega, dlatego pozostawię prawosławie, protestantyzm, niebiblijność dogmatów, katolickie dychotomie i .... Sobór Watykański II img/smilies/smile Aby nie rozdrabniać drobnego na drobniejsze.
Tak czy owak w chrzescijańskim prawosławiu i protestantyzmie nie znajdziemy dogmatu o nieomylności papieża i dogmatow maryjnych.
Co byłoby kolejną barierą ku zjednoczeniu  http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/p/prayer-3780

Spoko...zostawiam. img/smilies/wink
Beze...trudno pisać o zjednoczeniu Kosmitów w wątku Zjednoczenie chrześcijan. img/smilies/wink
Nie znam Twoich wypowiedzi na tyle, by zauważyć, gdzie kończy się żart, ale rozmiana na drobniejsze tu akurat się nie nada.
Słońce Ty moje...przecież oni nie mają papieża...patryjarchę mają jedni, a drudzy chyba biskupa, ale dogmat maryjny będę walcować, img/smilies/wink
bo nie masz racji. img/smilies/smile
Kazałeś edukację zostawić, więc zostawiam do samonauczania. img/smilies/wink :zozol1:

#270 2011-04-28 22:27:24

bezemocji
przyboczny

:zozol1:

Walcuj dogmat maryjny o ile walcowanie przyczyni się do jedności chrześcijańskiej.

Będzie gorzej, jak do utrwalania istniejących podziałów, a przecież nie o to chodzi.
Swoją drogą dogmaty maryjne bylyby całkiem osobnym tematem, a edukacji na codzień mam nawet sporo img/smilies/wink
Co mi tam, dorzucę dogmatyczną Matkę Boską img/smilies/wink

#271 2011-04-28 22:49:52

Nebogipfel
mentor

Dogmaty to jak dla mnie ograniczenia.
Mało ich jeszcze?
Chyba słowa "kochajcie się i rozmnażajcie" są wspólne dla wszystkich.
img/smilies/big_smile

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#272 2011-04-29 01:01:05

Hoffman Moritsu
zaaklimatyzowany

Lizaweta.Jezus dokładnie powiedział:,,Kto ma uszy niechaj słucha".Dopóki ludzie nie zaczną myśleć (RACJONALNIE!!!!<<<<<<PATRZ TUTAJ) doputy nie będzie zgody w Kościele.Ludzie słyszą i widzą to co chcą(to znaczy tak puści ludzie).Choćby sam Jezus im się objawił oni i tak będą robić swoje dlatego nie uważam ażeby mogła nastać zgoda.
Co do innej części wypowiedzi to tak...Po raz enty kłania się olej we łbie.No jak mnie coś szczyści zaraz...
NIE!Nie można dzielić krajów ze względu na religię czy też wprowadzać jednolitą religię dotyczącą wszystkich ludzi zamieszkujących dany kraj.To się po prostu nie godzi.Ale o dziwo tak jest.Znów olej w głowie się kłania.Ludzie są tak podatni na opinie innych że idą za stadem jak bydło na rzeż tylko dlatego że tam idzie stado.Podkreślam-DEBILIZM(Ludzki).

Zapraszam do gry img/smilies/smile
ERA BLEACHA          OUTBREAK

http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_REIfEQvc46ZCYgYaRlbtbjnvSKt8fed2,w400.jpg

#273 2011-04-29 02:05:16

Nebogipfel
mentor

Ja tam w ogóle bym nie dzielił tylko łączył.
img/smilies/big_smile

#274 2011-04-29 10:21:53

Hoffman Moritsu
zaaklimatyzowany

Otórz to!

http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_REIfEQvc46ZCYgYaRlbtbjnvSKt8fed2,w400.jpg

#275 2011-04-29 10:34:36

bezemocji
przyboczny

Do dzieła img/smilies/smile
Dużo by się chciało, niestety ideologie i chęci rozmijają się z rzeczywistością.
Póki co zjednoczenie chrześcijan jest utopią i najlepiej łączenie ludzi wychodzi firmie Nokia.
Pod hasłem Nokia connecting people. img/smilies/smile

#276 2011-04-29 10:41:15

Szymon
Heretyk i Buntownik z wyboru

bezemocji napisał(a):

Póki co zjednoczenie chrześcijan jest utopią i najlepiej łączenie ludzi wychodzi firmie Nokia.
Pod hasłem Nokia connecting people. img/smilies/smile

taaa - bo to się nawet Bogu nie udaje http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025 - "kogo Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela..." a rozwody jak były tak są i będą ...img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile  a mając Nokię - wybiera się numer i ... img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Szymon (2011-04-29 10:41:58)

#277 2011-04-29 22:45:41

Lizawieta
przyboczny

bezemocji napisał(a):

:zozol1:

Walcuj dogmat maryjny o ile walcowanie przyczyni się do jedności chrześcijańskiej.

Będzie gorzej, jak do utrwalania istniejących podziałów, a przecież nie o to chodzi.
Swoją drogą dogmaty maryjne bylyby całkiem osobnym tematem, a edukacji na codzień mam nawet sporo img/smilies/wink
Co mi tam, dorzucę dogmatyczną Matkę Boską img/smilies/wink

Oki...edukuj się...to nie kosztuje i nie szkodzi. img/smilies/wink
Walcowanie...przyczynić się może do nauki walca...zjednoczenia...być może też, ale nie chrześcijan.
W tym cały problem, że wyznania, mimo, że mają wspólne źródło/mianownik Biblię, a dogmaty nieco rózniące, więc nie chcą tej różnicy  zmienić, choć Kk zmienia nastawienie. Jednak te zmiany nie wchodzą w życie, bo ludzie nie chcą czytać/znać.

#278 2011-04-29 23:50:30

Nebogipfel
mentor

Co do Nokii to zwalnia z pracy 4000 pracowników i ktoś zmienił ich Nokia connecting people na Nokia disable people..
Za to ponoć wszystkich na chwilę ponoć połączył pewien ślub...
http://www.tvn24.pl/-1,1701268,0,1,od-t … omosc.html

Ćwicząc na bieżni, z rodziną przed telewizorem, w centrum handlowym, w kinie z koroną na głowie lub na ulicy w sukni ślubnej. W RPA, Afganistanie, na Times Square w USA czy na Tajlandii. Cały świat ogarnęło ślubne szaleństwo, każdy chciał zobaczyć młodą parę. Szacuje się, że oczy aż 3 miliardów ludzi były dziś skierowane na Wielką Brytanię. To aż o miliard więcej niż wszyscy mieszkańcy Wspólnoty Brytyjskiej.

Aha i czasami jeszcze ludzie łączą się podczas katastrof.
Czyli zapewne wszyscy się zjednoczą jak będzie koniec świata..
Choć fajnie byłoby jednak wcześniej.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-04-30 01:01:25)

#279 2011-04-30 00:27:49

Hoffman Moritsu
zaaklimatyzowany

To prawda.,,Starania nie wystarczą do wykonania zadania,zawsze jest od zajebania załatwiania i biegania".

#280 2011-05-02 23:57:05

Lizawieta
przyboczny

Choć jak mówią chęciami piekło wybrukowano, ja dodałabym, że nawet piekło wybrykowano.
A ponieważ go nie ma, to i wybrukowania nie ma, ale przy chęciach można się jednoczyć i nie muszą to być chwile zagrożenia.

Stopka forum