Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#81 2011-04-28 12:49:01

bezemocji
przyboczny

Re: Zastanawiam się czym jest katolicyzm...

Szymonie, skąd te złośliwości nad wiernymi i kosciołem? Przecież do niego nie należysz img/smilies/smile
Pytałem w kontekście fragmentu -

W kościele katolickim codziennie jest msza w której księża wkrecają ludowi ,że to co on trzyma w kielichu to jest krew Jezusa a w opłatku znajduje się żywy Chrystus ! (na każde skinienie księdza Jezus wchodzi do opłatka - ABSURD!!!!!!!) Błędne rozumowanie.

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#82 2011-04-28 16:21:53

Lizawieta
przyboczny

bezemocji napisał(a):

Zarówno kurczowe trzymanie się tematu, jak zupełne off-topy poza nim nie podnoszą jakości dyskusji.
Zatem po porządkowych uwagach poza tematem - Czym jest katolicyzm?
Ano jednym z wyznań chrześcijańskich. Jak protestantyzm.
Z kolei pierwszy post wyraża raczej krytykę katolicyzmu i pada pytanie - Czym jest katolicyzm?

Porządkowe uwagi...? do katolicyzmu...? img/smilies/wink
No nie Beze...bój się Boga. img/smilies/wink

Co Wy na to? W takim razie czym jest Kościół Katolicki?

Czym jest katolicyzm, czy Kk?
Proszę się zdecydować w jakim kontekście ma być odpowiedź.

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#83 2011-04-28 16:23:06

Lizawieta
przyboczny

Szymon napisał(a):

bezemocji napisał(a):

A może w poetyce cytatu - co "wkręca ludowi" ? img/smilies/smile

śrubę? aby więcej na tacę sypać? img/smilies/wink wiem - złośliwość przeze mnie przemawia img/smilies/wink

Szymonie, niech Ci opadnie...złośliwość...sypnij na tacę fundacji, będzie wilk syty i owca cała...bez złośliwości. img/smilies/smile

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#84 2011-04-28 16:43:52

bezemocji
przyboczny

Na fundację kościelną rzecz jasna img/smilies/smile
Ok, zostawmy posty o naszych wypowiedziach poza tematem - Też chcialbym wiedzieć o czym mowa.
W tytule - Czym jest katolicyzm, w pytaniu posta: Czym jest Kościoł Katolicki.
Póki co wyczytałem listę krytyki. Przynajmniej w założonym topicu. img/smilies/smile

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#85 2012-07-28 18:38:46

Hatirass
zaaklimatyzowany

Katolicyzm ? Proponuje żebyście zobaczyli ten dokument a później poczytajnie PŚ - wnioski są przerażające !

1. http://www.youtube.com/watch?v=-1bDd-pc … 796DBAD6F6

2.http://www.youtube.com/watch?v=pvXBg7RIoSk&feature=related

3. http://www.youtube.com/watch?v=2P-ujq-Z … re=related

4.http://www.youtube.com/watch?v=DrzwMxX9ta8&feature=relmfu

#86 2012-07-29 00:15:34

Artur
Administrator

Ty też jesteś człowiekiem kościoła katolickiego img/smilies/wink Czujesz się odpowiednio przerażony? img/smilies/smile

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#87 2012-07-29 08:21:42

Hatirass
zaaklimatyzowany

Mylisz pojęcia kolego, katolicyzm a chrześcijaństwo to dwie zupełnie różne kwestie. Moim zdaniem niewiele różnicie się od plemion pogańskich, tak jak Oni czcicie bożki, kłaniacie się nazywacie świętymi żyjących i umarłych ludzi . Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to że całą piersią bronicie swego kościoła a 80% z was nie ma pojęcia OCK w PŚ. Gdy człowiek mówi prawdę wynikającą z pisma jest najnormalniej w świecie wyśmiewany przez jednego z drugim że niby do sekty chce wciągnąć. Ilu z was żyje wg zasad wpajanych co Niedziele w kościołach, ilu z was potrafi przyznac się do błędu albo glosić słowo Pana ? To wszystko to jedna wielka ściema bo wiara wyznawców KK sprowadza się do Niedzielnego udziału w mszy z ktrej tak naprawdę nic ale to nic nie wynoszą.
Większość z was zakochana w szmalu własna matke by sprzedała, który z was ma czelnosc powiedziec że jest inaczej.
Wasze modły do Marii - wstawienniczki to śmiech na sali a dla mnie pokaz całkowitego braku znajomości PŚ. Gdybyście znali nauki Jezusa i otwierali na niego serca to życie w tym kraju byłoby inne, wasze pojazdy skierowane ku mojej osobie nie robią na mnie wrażenia a wręcz odwrotnie bawi mnie wasza głupota. Nie namawiam do wstapienia do sekty namawiam do wziecia do ręki PŚ które zapewne leży gdzies na półce, daj sobie szansę człowieku i otwórz oczy czytając prawdę. Joł !

#88 2012-07-29 09:53:13

Artur
Administrator

My czyli kto? O kim piszesz? Kogo tak nienawidzisz? Dlaczego wszystkich klasyfikujesz jako członków organizacji Kościoła Rzymsko-Katolickiego? Czy doprawdy uważasz, że WSZYSCY (poza Tobą) należą do tej organizacji?

Ps. A członkiem kościoła katolickiego, w warstwie faktycznej, jesteś. I nie nie mam na myśli organizacji wyznaniowej ale ideę kościoła powszechnego, którego część stanowisz bez względu na idiotyczne deklaracje.

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#89 2012-07-29 11:45:01

Hatirass
zaaklimatyzowany

Hmmmmmmmm...... jeżeli chcesz mogę przesłać szczegółowe tłumaczenie poprzedniego postu w obrazkach img/smilies/smile  Chcesz zrozumiec o czym pisze i co mam na mysli ? Filmiki chyba oglądałeś teraz gdy jestes świadom że cos jest nie teges weź do ręki PŚ a zmienisz swoje życie.

#90 2012-07-29 11:58:16

Artur
Administrator

'Nie teges' to są te 'filmiki' -- stanowią idealny przykład wulgarnej manipulacji emocjami odbiorców, oczywiście 'po patronatem dobrego Boga', 'słusznych powodów' i 'prawdziwej wiary'.

Zaś Pismo Święte? Czytam dłużej niż Ty chodzisz po świecie i patrząc na to co piszesz zastanawiam się kto Ci zrobił mydło z mózgu -- niemniej to nie interesuje mnie aż tak bardzo jak to, dlaczego rozsądny w sumie człowiek tak chętnie, i z taką determinacją, chce innych zmieniać na swój obraz i podobieństwo.

Pozdrawiam
Artur ♆

#91 2012-07-29 12:05:20

Andra
Gość

Hatirass, moge Ci zapytac: czy Ty lubisz ludzi, w tym siebie?

#92 2012-07-29 13:34:14

Hatirass
zaaklimatyzowany

He he spokojnie mie mam w najblizszym czasie zamiaru biegania z AK 47 po ulicach.  Co do samych filmików to proponuje poszukać w google czy zawarte w nich stwierdzenia to fikcja. Poczytajcie tez PŚ to wszystko co mam w tym temacie do powiedzenia.

#93 2012-07-29 15:12:48

Andra
Gość

To niewiele masz do powiedzenia. Jak papuga?

#94 2012-07-29 15:27:22

Hatirass
zaaklimatyzowany

Głupie pytanie więc wybacz głupia odp.

#95 2012-07-29 15:42:39

Andra
Gość

Nie ma glupich pytan, to tylko brak odpowiedzi sklania do takiego zdania.img/smilies/smile. Wybaczam, oczywiscie. A Ty sobie? Potrafisz wybaczyc?

#96 2012-07-29 16:13:43

Hatirass
zaaklimatyzowany

Hmmmmmmmm........ bardzo ciekawa myśl tzn ta o zabawaniu pytań

#97 2012-08-01 18:09:17

Hatirass
zaaklimatyzowany

Odpowiadając na pyt zawarte w temacie wątku odpowiem że dla mnie katolicyzm to fałsz, ruch prowadzący do potępienia łamiący przykazania Boże.

#98 2012-08-01 23:51:32

Andra
Gość

Hatirass, czy podobne zdanie masz o kazdej ktora nie jest Twoja?
Coz, katolicyzm jest boczna galezia chrzescijanstwa ktore stanowi konar. Jeden z konarow drzewa zycia...:)tak obrazowo

#99 2012-08-02 07:58:47

Hatirass
zaaklimatyzowany

Potępiam tylko to co pod niebiosa sławi imię Jezusa Chrystusa syna Boga Żywego a nie zachowuje przykazań. Andra, ja z PŚ w dłoni mogę obalić praktycznie całe ich wierzenie czyli modły wstawiennicze, rożańce, objawienia Maryjne itd. Nie mówię teg dlatego że tak sbie wymyśliłem ale że tak jest napisane . Nie moja wina że ludzie maja to gdzieś, oby otworzyli oczy nim będzie za późno

#100 2012-08-02 09:01:29

Andra
Gość

Za pozno na co? I wlasciwie dlaczego chcesz to obalic, masz misje? Mowisz ze zrobilbys to z Bibilia w reku i w oparciu o nia. Biblia to zbior tego co boskie i tego co ludzkie, tego co ludziom dane i tego co przez ludzi dodane- dlatego kazdy znajdzie w niej to co chce znalezc, skupiajac sie na tych fragmentach ktore mu pasuja a ignorujac te niepasujace. Ty udowodnisz im ze bladza, oni Tobie. Czemu to sluzy Hatirass? Ich Bog jest Twoim Bogiem a Twoj- tym samym w ktorego wierza oni. Wiec usilujesz udowodnic ludziom ze falszem jest to co ludzkie. To jest ich prawda, i nasze ludzkie prawo do bladzenia. Prawdy bronic nie trzeba:) wiesz?  To falszywie pojeta prawda sklania ludzi do walki miedzy soba. Wiesz, powiem Ci szczerze: bardzo uwaznie przygladam sie ludziom ktorzy odczuwaja potrzebe walki z inna wiara, innym sposobem wyznawania wiary w jednego przeciez Boga...walczac z innymi- bronia te swoja. I nieodmiennie nasuwa mi sie pytanie: czyzby nie byli pewni tego w co wierza? Czyzby dlatego atakowali by umocnic to co budzi ich watpliwosci? Znajdziesz inny powod? Ten kto wie, kto nie watpi- moze podzielic sie tym co wie z tymi ktorzy sa chlonni wiedzy. Ale nie bedzie bronil tego co jest przed tym czego nie ma, prawda? Lub atakowal tego czego nie ma. Wiec jesli uwazasz ze Ty wiesz' posiadasz wiedze, a inni jej nie maja- co usilujesz obalic? Fatamorgane? Nie jestem Twoim wrogiem, nie atakuje Cie:). Mowie do Ciebie,  w nadziei ze zamiast rozpraszac swoje swiatlo na walke z wiatrakami, skoncentrujesz je na tym co jest w Tobie. Nie w Biblii, nie w slowach innych ludzi...w Twoim sercu, ktore nie watpi. Nie walczy...dlatego wygrywa. Laczac. A nie dzielac. Jesli moge Ci cos podszepnac: ucisz na chwile butne mysli. Nie pozwol aby watpiacy we wszystko umysl przeslonil Ci to co istotne- prawde serca. W niej zawiera sie wszystko, to co boskie i to co ludzkie, to Twoje i to ich.  Koncentrujac sie na plewach, latwo przeoczyc ziarno prawdy.

Stopka forum