Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#251 2011-07-08 18:11:59

Lidka
mentor

Re: Materia jest pozytywna a dusza negatywna

A miałabym, Twoim zdaniem, gdybym napisała, że masz rację i jesteś genialny?

Pozdrawiam!

Lidka

#252 2011-07-08 18:53:26

Ja?!
Moderator

Też nie, miłość się czuje ale nie myl przymilania z byciem miłym.

#253 2011-07-08 19:24:10

Lidka
mentor

BJB, ja tego nie mylę. Zastanawiam się tylko jakie były Twoje oczekiwania, na podstawie których stwierdzasz, że ktoś zna miłość img/smilies/smile.

Pozdrawiam!

Lidka

#254 2011-07-08 19:37:14

Ja?!
Moderator

Lidka - Nie mam oczekiwań w stosunku do Ciebie.

#255 2011-07-09 02:20:06

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Ja?! napisał(a):

Jezus był kimś kto miał pyche na najwyższym poziomie. Kościół zadbał o to by nikt więcej mu nie dorównał więc zaczęto się poniżać a im niżej ktoś upadł tym większy był Jezus. Mówił zaprzyj się siebie ale której części siebie ? Czasem mam zaparcia ale nic mi z tego nie przychodzi. Chyba pismo zostało zmodyfikowane by jego nauka nie poszła w właściwym kierunku w kierunku wolności i silnej woli. Silna wola w społeczeństwie jest mocnym zagrożeniem nie tylko dla władz ale i dla każdej religii. I tak ludzkość stała się bydłem chodowlanym manipulowanym. Pokora jest najlepszą cechą społeczeństwa dla głupiej złej władzy. Bóg nie potrzebuje głupiej pokory, jest to wibracja tak niskiej wartości że skutecznie blokuje jego energie wysokiej wartości jednocześnie odcina od wszystkiego co Bóg ma do zaoferowania dla ludzi. Jeden koszmar egzystencjalny z powodu jednej głupiej pokory. Podnieś czoło spójrz w niebo uświadom sobie że jesteś dzieckiem Boga a nie bękartem. Ale tu blokada bo takie myślenie to wywyższanie i nie godne człowieka. Nie jesteśmy ludźmi ale bogami i takie jest przeznaczenie ewolucji duchowej wszędzie łącznie z materią. Wszystko jest Bogiem tylko problem w tym by tą świadomość w sobie odkryć. Nie chodzi o wywyższanie chodzi o świadomość. Ludzie nie są gotowi na to ale kiedy będą gdy są blokowani chorą kulturą religii i społeczeństwa.

Zgadzam się z Tobą,dobry post, ja nie twierdzę ze zła jest duma czy przekonanie o własnej wartości(wręcz przeciwnie), pycha to dla mnie co innego a wielbicielem Jezusa nie jestem.

Ostatnio edytowany przez Conan Barbarzynca (2011-07-09 02:24:25)

#256 2011-07-17 10:23:25

999Krysia
zaaklimatyzowany

..... Mnie sie wydaje ,że mylimy  pokorę czlowieka podporządkowanego  z sokrtateska pokorą ,,wiem ,ze nic nie wiem"  Jest to cos całkiem innego...
   ..A  co  do poczucia własnej wartosci .... Zwróccie uwagę  cały ten proces przeobraznia się, to  tak naprawdę  tworzenie  nowego ,harmonijnego poczucia własnej wartości ,  by doswiadczyc  stanu świadomości... WIEM...
    ...JA WIEMMMM  .....i wtedy wszelkie dyskusje nie maja racji bytu .. fajnie by było tam ,,zawędrować" życie byłoby takie proste i bezwysiłkowe...

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#257 2011-07-17 15:11:27

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

999Krysia napisał(a):

..... Mnie sie wydaje ,że mylimy  pokorę czlowieka podporządkowanego  z sokrtateska pokorą ,,wiem ,ze nic nie wiem"  Jest to cos całkiem innego...

To fakt, jeśli nie chodzi o uległość to jest to coś zupełnie innego, tylko jak to nazwać? Moze skromność?

#258 2011-07-17 15:24:42

kamyska
Autor

Conan Barbarzynca napisał(a):

999Krysia napisał(a):

To fakt, jeśli nie chodzi o uległość to jest to coś zupełnie innego, tylko jak to nazwać? Moze skromność?

Skromność?
Mi się wydaje, że nie...
Może poprostu przedstawienie się w taki sposób innym ludziom...

#259 2011-07-17 17:46:56

Ja?!
Moderator

Pokora jest zgodą na to co jest.

#260 2011-07-17 19:03:05

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Ja?! napisał(a):

W takim razie pokory nieda się wyćwiczyć, albo jest się pokornym albo nie.

#261 2011-07-17 19:49:45

Crows
mentor

ja w takim razie jestem nie pokorny bo nie zgadzam sie na dziury na naszych drogach

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#262 2011-07-17 19:57:41

kamyska
Autor

Ja?! napisał(a):

A moim zdaniem to pokora to włściwie jest poddanie się.

#263 2011-07-17 20:10:31

Ja?!
Moderator

Poddanie to rezygnacja z tworzenia swojej rzeczywistości, to brak możliwości, to depresja.

#264 2011-07-17 20:19:18

kamyska
Autor

Tak jednakże bycie pokornym moim zdaniem też się do tego zalicza, ponieważ jak się jest pokornym to się nie wyraża swojego zdania itd.

#265 2011-07-17 20:20:36

Lidka
mentor

kamyska napisał(a):

Tak jednakże bycie pokornym moim zdaniem też się do tego zalicza, ponieważ jak się jest pokornym to się nie wyraża swojego zdania itd.

Najmocniej przepraszam, wyrażanie swojego zdania nie kłóci się w niczym z pokorą... img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#266 2011-07-17 20:25:19

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

kamyska napisał(a):

Zgadzam się z Tobą ale ja bym to jeszcze poszerzył, własne zdanie mozna przemilczeć ale nie oznacza to to braku woli.

#267 2011-07-17 20:34:28

kamyska
Autor

kamyska napisał(a):

Zgadzam się z Tobą ale ja bym to jeszcze poszerzył, własne zdanie mozna przemilczeć ale nie oznacza to to braku woli.

Tak ale w sytuacji, gdy nie jest wskazane przemilczenie tego swojego zdania tylko wygłoszenie go w celu obronienia własnej osoby czy dopięcia swojego, dlaczego go nie mówimy. Wtedy pokora to może być też strach...

#268 2011-07-17 20:44:45

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

kamyska napisał(a):

Tak ale w sytuacji, gdy nie jest wskazane przemilczenie tego swojego zdania tylko wygłoszenie go w celu obronienia własnej osoby czy dopięcia swojego, dlaczego go nie mówimy. Wtedy pokora to może być też strach...

To oczywiste, ale moze tez być tak ze nie czujemy się akurat w tym momencie na siłach i czekamy na lepszy moment i warunki, porywy są wskazane raczej w sytuacjach skrajnych albo kiedy chodzi o kogoś innego np przyjaciela ktury w danej sytuacji jest osłabiony.

#269 2011-07-17 20:58:43

kamyska
Autor

To oczywiste, ale moze tez być tak ze nie czujemy się akurat w tym momencie na siłach i czekamy na lepszy moment i warunki, porywy są wskazane raczej w sytuacjach skrajnych albo kiedy chodzi o kogoś innego np przyjaciela ktury w danej sytuacji jest osłabiony.

Nie czuć się na siłach , aby bronić siebie i swojego zdania... To nie możliwe... Totalna głupota.

#270 2011-07-17 21:05:09

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

kamyska napisał(a):

Nie czuć się na siłach , aby bronić siebie i swojego zdania... To nie możliwe... Totalna głupota.

Siebię owszem ale swojego zdania?Korona mi z głowy nie spadnię jeśli udam ze się z kimś zgadzam, powiedzmy ze idziesz sobię sama nocą ciemną ulicą i widzisz grupę pięciu kolesi kturzy wygłaszają swoje poglądy polityczno-ideologiczne z kturymi się nie zgadzasz, to co zatrzymasz się i zaczniesz ich besztać?

#271 2011-07-17 21:07:56

kamyska
Autor

Siebię owszem ale swojego zdania?Korona mi z głowy nie spadnię jeśli udam ze się z kimś zgadzam, powiedzmy ze idziesz sobię sama nocą ciemną ulicą i widzisz grupę pięciu kolesi kturzy wygłaszają swoje poglądy polityczno-ideologiczne z kturymi się nie zgadzasz, to co zatrzymasz się i zaczniesz ich besztać?

Hah... Nie na pewno nie, bo bym się bała, ale w swoim towarzystwie nie pogardziłabym dyskusją, ponieważ uwielbiam dyskutowac img/smilies/smile Trzeba wiedzieć, kiedy można sobie na to pozwolic img/smilies/wink

#272 2011-07-19 14:10:18

999Krysia
zaaklimatyzowany

kamyska napisał(a):

.....Wszytko jest na tym świecie możliwe, bo to świat iluzji...
     Rozwój ma do siebie ,że wczorajsza prawda iluzji jest jutro przebrzmialą....
         To są poglądy zastępcze ,by ego zmobilizować do rozwoju i odkrywania programow na jakich funkcjonuje, byśmy mogli  je demontować.....
..A tak co do dyskusji....dyskutuja ,ci co sa w drodze w poszukiwaniu prawdy...,
....Ci , co odnalezli i doświadczyli prawdę  przestaja szukac ,--oni wiedzą----

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Stopka forum