Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2011-04-29 11:18:13

bezemocji
przyboczny

Re: Katolicyzm, a nowoczesny świat.

A katolicy piją Actimela ....
Mimo żywych bakterii i muszek temat chyba się wyjałowił img/smilies/smile

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#22 2011-04-29 11:45:04

Szymon
Heretyk i Buntownik z wyboru

bezemocji napisał(a):

no to aby wrócić niejako do tematu...niedawno wpadł mi w ręce obrazek - wizerunek obrazu z Jasnej Góry, pod nim przyklejony kawałek jakiejś firanki i napis:" kawałek materiału POTARTY O CUDOWNY WIZERUNEK" - co to jest się pytam????
1/ co to jest "cudowny" wizerunek?
2/ co ma dać potarcie kawałka szmatki o jakiś wizerunek?
3/ co to ma dać posiadaczowi takiego obrazka?
4/ nie jest to szamanizm,czary-mary, hokus-pokus?
5/ nie jest to najbardziej zacofane średniowiecze??????
takie hocki-klocki w XXI wieku?????? sam temat to już jakaś abstrakcja...
już nie wspomnę o fakcie, że w nowej "sukience" Maryi na obraz ma być umieszczony fragment rozpieprzonego Tupolewa pod Smoleńskiem
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … ;_ticrsn=3

a katolicyzm w nowoczesnym świecie? chyba tylko tak:
1. Do końca miesiąca odpust zupełny TYLKO 99 zł!
2. Jutro komunia o smakach paprykowym, cebulowym i bekonu - tylko u nas!
3. Przy zamówieniu czterech wesel - jeden pogrzeb gratis.
4. Tylko u nas! Woda święcona pH 5,5! Nie zawiera konserwantów. Dla pierwszych 100 wiernych nasz czerwony kubek.
5. Posezonowa obniżka pokuty. Do 20% mniej za grzechy ciężkie!.
6. Zapraszamy na koncert muzyki POPowej. Występują: kapłani z cerkwi prawosławnej...
7. Nowość! Pogrzeby rodzinne! Dzieci do lat 7 - bezpłatnie! Młodzież pod opieką dorosłych - 50% bonifikaty!
8. Zestaw głośnomówiący i hands-free do spowiedzi.
9. Karta Master Biskupcheque uprawnia do 0,05% zniżki przy tacy w naszej sieci!

Ostatnio edytowany przez Szymon (2011-04-29 11:52:34)

#23 2011-04-29 12:01:40

Nebogipfel
mentor

asmaani napisał(a):

Szymon w islamie Bog nie stworzyl czlowieka na swoje podobienstwo, taka drobna uwaga.

owszem czlowiek nie jest rowny Bogu, i nigdy nie bedzie.
a jesli sie uwazasz za rownego Bogu, prosze stworz cos- na poczatek, muszke owocowa albo paznokiec chociaz.
nie umiesz?
nie dziwi mnie to- nie jestes rowny Bogu.

Akurat z paznokciem jest łatwiej, albo odrośnie/urośnie albo tipsy.
img/smilies/big_smile

Szymon napisał(a):

bezemocji napisał(a):

no to aby wrócić niejako do tematu...niedawno wpadł mi w ręce obrazek - wizerunek obrazu z Jasnej Góry, pod nim przyklejony kawałek jakiejś firanki i napis:" kawałek materiału POTARTY O CUDOWNY WIZERUNEK" - co to jest się pytam????
1/ co to jest "cudowny" wizerunek?

To pewnie każdy obrazek kojarzony z wiarą.
img/smilies/big_smile

Szymon napisał(a):

2/ co ma dać potarcie kawałka szmatki o jakiś wizerunek?

Nie wiem, ale ponoć ucięcie kawałka skóry z ptaka i przyłożenie do stóp chroni przed Gniewem Bożym.
img/smilies/big_smile

Wj 4, 24-26

" 24 W czasie podróży w miejscu noclegu spotkał Pan Mojżesza i chciał go zabić. 25 Sefora wzięła ostry kamień i odcięła napletek syna swego i dotknęła nim nóg Mojżesza, mówiąc: Oblubieńcem krwi jesteś ty dla mnie. 26 I odstąpił od niego Pan. "

Szymon napisał(a):

3/ co to ma dać posiadaczowi takiego obrazka?

Złudne wrażenie, że ma relikwię.
Dawniej robiono dokładnie podobnie np. ząb krowi wciskano jako ząb św. Rolandy czy jakoś tak. Interes się kręcił..

Szymon napisał(a):

4/ nie jest to szamanizm,czary-mary, hokus-pokus?

Czary dotyczące wyznawców nie są uznawane przez nich za czary, nawet uzdrawianie i mnożenie chleba.
img/smilies/wink

Szymon napisał(a):

5/ nie jest to najbardziej zacofane średniowiecze??????

W sumie jest całkiem blisko a nawet zakrawa, więc..

Szymon napisał(a):

takie hocki-klocki w XXI wieku?????? sam temat to już jakaś abstrakcja...

A ja myślałem, że obecnie to abstrakcja na obrazach jest głównie w modzie. Myliłem się.
img/smilies/big_smile

Szymon napisał(a):

już nie wspomnę o fakcie, że w nowej "sukience" Maryi na obraz ma być umieszczony fragment rozpieprzonego Tupolewa pod Smoleńskiem
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … ;_ticrsn=3

Trzeba czcić maszynę co pozbawiła nas nieudolnego prezydenta i paru wartościowych ludzi(na pewno nie wszyscy nimi byli).

Szymon napisał(a):

a katolicyzm w nowoczesnym świecie? chyba tylko tak:
1. Do końca miesiąca odpust zupełny TYLKO 99 zł!
2. Jutro komunia o smakach paprykowym, cebulowym i bekonu - tylko u nas!
3. Przy zamówieniu czterech wesel - jeden pogrzeb gratis.
4. Tylko u nas! Woda święcona pH 5,5! Nie zawiera konserwantów. Dla pierwszych 100 wiernych nasz czerwony kubek.
5. Posezonowa obniżka pokuty. Do 20% mniej za grzechy ciężkie!.
6. Zapraszamy na koncert muzyki POPowej. Występują: kapłani z cerkwi prawosławnej...
7. Nowość! Pogrzeby rodzinne! Dzieci do lat 7 - bezpłatnie! Młodzież pod opieką dorosłych - 50% bonifikaty!
8. Zestaw głośnomówiący i hands-free do spowiedzi.
9. Karta Master Biskupcheque uprawnia do 0,05% zniżki przy tacy w naszej sieci!

No tak to zaczyna wyglądać albo i już jest..

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-04-29 12:12:19)

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#24 2011-04-29 15:16:17

bezemocji
przyboczny

Sam temat skądinąd ciekawy img/smilies/smile
Było o muszkach i komunii paprykowej. A zaczął się tak .....

Lizawieta napisał(a):

Zajmującym jest temat kwestią napięcia między katolicyzmem a nowoczesnym społeczeństwem.
Procesy jakie występowały/ują zmieniają funkcję religii i Kościoła.
Zróżnicowanie religijne, wzmożona migracja, wielokulturowe społeczeństwa językowo, industrializacja oraz tradycje demokratyczne, to przykład gdzie państwa takie jak Szwajcaria, Holandia, Belgia czy Niemcy mają zupełnie inne rozumienie katolicyzmu niż w Polska, która w czasie rozkwitu wspomnianych państw była pod zaborami. .....

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k010

Co dalej? img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez bezemocji (2011-04-29 15:28:24)

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#25 2011-04-29 22:36:52

Lizawieta
przyboczny

bezemocji napisał(a):

Sam temat skądinąd ciekawy img/smilies/smile

Co dalej? img/smilies/smile

A co konkretnie Cię ciekawi? img/smilies/wink

Dalej?

A co chcesz? img/smilies/wink

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#26 2011-05-01 23:42:37

Sosan
szlachetny gawędziarz

przykład zatrucia ideologią katolicką:

" W gimnazjum bałam się konfesjonału i spowiedzi. Bałam się, że ksiądz mnie zacznie pytać o inne rzeczy. Niektórzy bardzo lubią rozmawiać w konfesjonale, ja wolę tylko powiedzieć o moich grzechach i dostać rozgrzeszenie. Nie lubię, kiedy ksiądz się wdraża w te grzechy. Gdzieś we mnie jest taki strach, choć nigdy nie miałam takiej spowiedzi. W rodzinie też nie rozmawiamy o swoich przeżyciach, może dlatego trochę się boję, że nie będę potrafiła księdzu odpowiedzieć, kiedy zapyta, co czuję. Żyłam w grzechu świętokradztwa. Podczas spowiedzi część grzechów ukrywałam, ale szłam do komunii. Po roku zorientowałam się, że daleko tak nie zajadę. Potem był jeszcze większy strach, bo trzeba się wyspowiadać z grzechu świętokradztwa. U nas na święta cała rodzina się zjeżdża. Może w jedno święto nie zapytają, dlaczego nie poszłam do komunii, ale w drugie, trzecie na pewno.

Przed Wielkanocą w pierwszej klasie liceum poszłam do spowiedzi, ale nie powiedziałam o świętokradztwie. Było mi ciężko. Popłakałam się wtedy i powiedziałam: Boże, rób, co chcesz. Albo mnie zostaw i niech już idę sobie na dno, albo mi pomóż, żebym dała radę z tego wyjść. W końcu przed samymi świętami na religii poprosiłam katechetę, żeby mnie wyspowiadał na korytarzu, i wtedy dopiero wszystko mu powiedziałam."

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#27 2011-05-02 00:05:40

Nebogipfel
mentor

o masz..
a znam ludzi co spowiadają się nawet z masturbacji, LoL

#28 2011-05-02 01:03:41

Sosan
szlachetny gawędziarz

a propos

Wypowiedzi katolików w sprawie ich walki z grzechem onanizmu:

" Dzisiaj upadłem. Jestem zerem, niczym, grzeszna świnia, zakłamanym chrześcijaninem. Rozpłakałem się czytając te komentarze. Od dzisiaj postanawiam przestać z tym na cale zycje ! Obiecalem sobie juz to predzej ale nigdy sie nie rozplakalem. Zaraz przed snem siadam i odmawiam rozaniec. Pojde do spowiedzi z calego zycia. Chce byc blizej Boga ! Prosze Was odstapcie od Szatana. Wiem ze jest ciezko znam to uczucie jak sie we mnie gotuje, podniecenie, szatanskie mysli przed masturbacja ! Dzisiaj z tym koncze ! Nadchodzi przemiana... Szatan upadnie ! Kocham Boga <3 Krzys"

Mi po spowiedzi udaje się dłużej wytrwać. Największe okresy to około 25 dni bez "ręki". Najgorsze są niewinne filmiki i zdjęcia , nie ma co nawet w nie wchodzić bo tylko się nakręcasz. Wiem że mam trochę łatwiej bo jestem piłkarzem i mam zajęcie , ale najgorsza jest nuda i net. Pozdrawiam wszystkich walczących. i jeszcze jedno przysłowie : Ręką chuja nie oszukasz !

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#29 2011-05-02 01:44:56

Nebogipfel
mentor

I tak liczy się umysł.
img/smilies/wink
Ale fakt, lepiej nie potrzebowac ręki.
img/smilies/big_smile

#30 2011-05-02 07:09:19

Szymon

wiecie co? wejdźcie na forum pomocy na www.katolik.pl - tam cała prawda o katolikach i ich "współczesności". gdyby nie to, że tam bardzo często są opisane ludzkie dramaty, to czytając tamtejsze wpisy zapomniałbym o kabaretach, a i tak leczyłbym ból brzucha....ze śmiechu...ciemnogród przy tych wpisach to stolica śwaitowej kultury i nauki

Ostatnio edytowany przez Szymon (2011-05-02 07:10:04)

#31 2011-05-02 07:20:39

Crows
mentor

istnieje taka religia , w której brakuje ludzi z zaburzonym postrzeganiem własnej istoty ?

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#32 2011-05-02 07:38:50

Szymon

Crows napisał(a):

istnieje taka religia , w której brakuje ludzi z zaburzonym postrzeganiem własnej istoty ?

wg mnie nie i dlatego jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek religii. Chociaż musze przyznać, że z religii które dane mi było poznac "najnormalniejszą" wydają się byc Rodzimowiercy

#33 2011-05-02 14:09:56

Nebogipfel
mentor

Zaburzone miewają ci ludzie także postrzeganie własnej religii.

Rozczarował mnie nieco ten katolik.pl.
Ale jeszcze popatrzę po innych tematach, może mi się humor polepszy.

#34 2011-05-02 16:00:18

Szymon

Nebogipfel napisał(a):

Zaburzone miewają ci ludzie także postrzeganie własnej religii.

Rozczarował mnie nieco ten katolik.pl.

a co? miałes nadzieję, że odwiedzając tą stronę nawrócisz się? img/smilies/wink http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

#35 2011-05-02 17:46:03

Nebogipfel
mentor

Miałem nadzieję się pośmiać, ale chyba wszedłem na całkiem normalnie dyskutowany temat.
img/smilies/big_smile

#36 2011-05-02 20:30:53

Sosan
szlachetny gawędziarz

Szymon, rzuć jakieś fajne teksty z katolik.pl, śmiech to zdrowie img/smilies/wink

~ Papaji

#37 2011-05-02 20:41:45

Szymon

Sosan napisał(a):

Szymon, rzuć jakieś fajne teksty z katolik.pl, śmiech to zdrowie img/smilies/wink

a chociażby to - z ich dzisiejszej strony głównej:

Codziennik
Cierpienie jest tajemnicą, dlatego trudno je zrozumieć. Dotyka każdego, bo jest skutkiem grzechu pierworodnego, którego piętno każdy w nas sobie nosi. Najczęściej jest konsekwencją naszych słabości. Czasem zdarza się, że powodem jego staje się drugi człowiek, który nas rani i zadaje ból. Bywa i tak, że jest ono dopustem Boga, danym nam z powodu, o którym wie tylko Bóg.

czy taki "poważny" problem z ich forum pomocy:

Czy mogę w domu powiesić obraz bł. Jana Pawła II?
Autor: Pytajnik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-05-01 17:55

Czy można powiesić u siebie w domu obraz Jan Pawła II (ten oficjalny, który dziś wisiał na frontonie Bazyliki Św. Piotra)? Czytałem, że takie oficjalne obrazy błogosławionych i świętych muszą być odnotowane i pozwolenie w diecezjach, na terenie których dany święty był wyniesiony na ołtarze.
Autor: Michał (---.range86-183.btcentralplus.com)
Data:   2011-05-02 13:06

Możesz, ale jak słusznie zauważyłeś/aś tylko za zgodą biskupa miejsca (trzeba oficjalnie podanie do proboszcza).

a to pozostawiam bez komentarza:

Nie wiem, czy dostałam rozgrzeszenie.
Autor: Iga95 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-05-01 19:58

Witam,
Mam 16 lat, jestem praktykującą katoliczką. Wczoraj przystąpiłam do spowiedzi i spotkała mnie dość niepokojąca sytuacja. Mianowicie: podeszłam do konfesjonału, wyznałam wszystkie grzechy. Ksiądz powiedział kilka zdań na temat Matki Bożej, żeby Jej ufać, itd. Następnie wyznaczył mi pokutę. Od razu po tym zapukał i wyszedł z konfesjonału do zakrystii. Nawet nie zdążyłam się przeżegnać. Wyszedł jak oparzony. Po chwili wrócił żeby wyspowiadać pozostałe osoby.
Co to było? Czy dostałam rozgrzeszenie? Po prostu po wyznaczeniu pokuty natychmiast zapukał i wyszedł jak oparzony. Nawet nie zdążyłam się przeżegnać. Potem wrócił do konfesjonału i dalej spowiadał normalnie. Dziwne. Czy moglibyście mi powiedzieć dlaczego tak się stało? Proszę Was. Nie wiem czy dostałam rozgrzeszenie i strasznie mnie to męczy.

zresztą...każdy może tam wejśc bez logowania i samemu poczytać...
sam sobie gratuluję, że się z tego opętania wyzwoliłem...

#38 2011-05-02 20:50:02

Siemowit
Moderator
Serwis

To ja nie wchodzę, bo wolę zadbać o zdrowie. Nagłe skoki ciśnienia nie są wskazane. Jednakże - gratuluję tym, co mogą wejść i wyjść z uśmiechem. Ja gdzieś zgubiłem dystans.

http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/Chwala_Bogom!.jpg

#39 2011-05-02 20:58:29

Szymon

Siemowit napisał(a):

To ja nie wchodzę, bo wolę zadbać o zdrowie. Nagłe skoki ciśnienia nie są wskazane. Jednakże - gratuluję tym, co mogą wejść i wyjść z uśmiechem. Ja gdzieś zgubiłem dystans.

Siemowit
ja ten dystans trace tylko w jedynym przypadku - gdy ktoś usiłuje mnie na siłę "nawracać"...a moje ( sporadyczne zresztą ) wizyty na tej ich stronce za każdym razem mnie utwierdzają w słuszności mojej decyzji. A że przy okazji się pośmieję, to mam chociaż trochę rozrywki img/smilies/wink

#40 2011-05-02 20:58:45

Nebogipfel
mentor

Hahahahahahahaha

Parę razy zdarzyło się, że straciliśmy nad sobą kontrolę i prawie że doszło do zbliżenia. On wie, że chcę poczekać z tym do ślubu. Do niczego mnie na siłę nie zmusza. Myślałam, że sama dam radę wytrzymać, ale kocham go i boję się, że po prostu pewnego dnia stracę nad tym kontrolę, i nie oprę się pokusie. Nie chcę grzeszyć, ale nie chcę też jego stracić. Co zrobić? On nie nalega na seks. Ale niektóre nasze działania są grzechem. Może pogadać z nim o tym? Przecież to bez sensu żeby chodzić co tydzień do spowiedzi. img/smilies/sad Jak zerwać z grzechem nieczystości jednocześnie ratując związek?

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

Stopka forum