Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#41 2011-05-02 21:00:39

Szymon
Heretyk i Buntownik z wyboru

Re: Katolicyzm, a nowoczesny świat.

Nebogipfel napisał(a):

Hahahahahahahaha
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

a widzisz - udało ci się znaleźc coś humor poprawiającego img/smilies/wink - jak to mówią:"dla chcącego nic trudnego ..." img/smilies/wink img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile
a różnica między nimi a mną obecnym jest taka, że oni wiedzą, że póki żyją to grzeszą, a ja wiem, że jak grzeszę to żyję img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Szymon (2011-05-02 21:01:55)

#42 2011-05-02 21:05:46

Nebogipfel
mentor

Mam dla niej radę. img/smilies/big_smile

Kpł 15, 16 "16 Jeżeli z mężczyzny wypłynie nasienie, to wykąpie całe ciało w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. "

Czego uczy nas Słowo Boże:

Uprawiając seks lub onanizując się wieczorem krócej jest się nieczystym.

Ewentualnie biorąc pod uwagę, ze wg biologii człowiek to też zwierzę:

Kpł 20, 15

" 15 Ktokolwiek obcuje cieleśnie ze zwierzęciem wylewając nasienie, będzie ukarany śmiercią. Zwierzę także zabijecie. "
Kontekst

Zoofilia nie jest grzechem, o ile nie kochamy się ze zwierzęciem aż do orgazmu. Gdyby jednak orgazm się zdarzył, oboje kochanków musi ponieść śmierć.

http://www.cytatybiblijne.pl/tag/seks/

img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-05-02 21:06:40)

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#43 2011-05-02 21:34:02

Szymon
Heretyk i Buntownik z wyboru

to juz bardziej chyba pasuje to:

Pwt 22, 13-21

" 13 Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi, 14 zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa, 15 wtedy ojciec i matka młodej kobiety zaniosą dowody jej dziewictwa do bramy, do starszych miasta. 16 Ojciec młodej kobiety odezwie się do starszych: Dałem swą córkę temu człowiekowi za żonę, a on ją znienawidził. 17 Oto zarzuca jej złe czyny, mówiąc: Nie znalazłem u córki twej oznak dziewictwa. A oto są dowody dziewictwa mej córki i rozłoży tkaninę przed starszymi miasta. 18 Wtedy starsi miasta wezmą tego męża i ukarzą go. 19 Skażą go na sto syklów srebra i dadzą je ojcu młodej kobiety, gdyż okrył niesławą dziewicę izraelską; pozostanie jego żoną i nie będzie jej mógł całe życie porzucić. 20 Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, 21 wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie. "
Kontekst
Wyrwane z kontekstu?

Wątpliwe. Przekonaj się sam na biblia.apologetyka.com

Dla kobiet: seks przed ślubem to śmierć po ślubie, z woli Pana. Dla mężczyzn: pomyłka to kara pieniężna.

#44 2011-05-02 23:44:13

Lizawieta
przyboczny

No chłopaki dość off topu, a na marginesie jest tam taki wątek, założony osobiście przeze mnie...śmiech to zdrowie...zapraszam...niech wszyscy się pośmieją, a nie tylko Ci co piszą na tym wątku. :zozol2:

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#45 2011-05-02 23:51:13

Lizawieta
przyboczny

Wracajmy do tematu.
Z socjologii kościelnej wiadome, że rodzime regiony katolickie lat 50-tych w Szwajcarii, które obejmowały przede wszystkim środowisko wiejskie i małe miasteczka wspierały atmosferę religijną...praktyką, ale w dużych miastach panowała anonimość i uczestnictwo w życiu kościelnym było zdecydowanie mniejsze, gdyż nie podlegało presji społecznej jaka panowała w mniejszych zgrupowaniach gdzie bardziej obojętni katolicy byli jakby zmuszni do uczestnictwa we mszy.

Panowało zróznicowanie podziału ról, również w wymogach praktyk kościelnych.
Kobiety były zobowiązane do pogłębiania charakteru religijno-moralnego wszak to one wg starego podziału ról zajmowały się dziećmi, kościołem i kuchnią, a mężczyźni polityką i pracą by utrzymać rodzinę.
Należy wspomnieć, że msze niedzielne były dwie przed południem i nieszpory wieczore-w tych wieczornych uczestniczyły z reguły bardziej pobożne kobiety.
Msze cieszyły się ogromną frekwecją, toteż wprowadzono doatkowe nabożeństwa, ale kryzys przyszedł wkrótce wszak msze odprawiane były w j. łacińskim. Niska frekwecja spowodowana była rówmież tym, że dla pracującego katolika niedziela miała być relaksem i odpoczynkiem, a więc udział w festynach majówkach (motor/samochod) stał się mniejszą  obecnością w Kościołach. Ludzie zaniedbywali niedzielny nakaz chodzenia na mszę niedzielną. Proboszczowie krytykowali i grzmieli z ambony na owe postępowania.
Patrząc z tego pułapu, to Polska właśnie znajduje się we wspomnianym czasie szwajcarskim.

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#46 2011-05-03 18:53:14

asmaani
przyboczny

nie wiem czy to konieczne wysmiewac sie w ten sposob?
to sa osoby o okreslonym swiatopodladzie, ceniace okreslone wartosci- do czego maja prawo.
czemu od razu to wysmiewac?
uszanujmy prawo innych ludzi do posiadania wlasnych pogladow na Boga Jedynego!

uwazam ze to niesmaczne zarty

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#47 2011-05-03 19:00:08

Sosan
szlachetny gawędziarz

Tylko za pomocą śmiechu i drwiny jesteśmy w stanie uzmysłowić ludziom, w jak absurdalny sposób dali się zaprogramować. Ci inteligentniejsi to zrozumieją i opuszczą raz na zawsze to religijne bagno.

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#48 2011-05-03 20:20:51

Nebogipfel
mentor

Poglądy poglądami, tylko czemu dać się tak zniewalać?

#49 2011-05-03 20:55:09

Crows
mentor

na katechezie katopani od religii podała nam ściagawke kiladziesiat pytań na , które mielśmy sobie odpowiedzieć by sie przygotować do katospowiedzi , chciałem byc dokładny i szczery wiec odpowiedzi wypisałem sobie na kilku stronach papieru ,niestety na wszystkie kilkadziesiat pytań ( czy tamto czy siamto) odpowiedziałem - ,,tak i to nie raz"   
czytając ta liste trwało to trochę długo wiec jeszcze nie dotarłem do połowy a katoksiądz zaczał mnie poganiać bym sie pośpieszył , to mnie zatrwozyło ale czytałem dalej , po krótkiej chwili ten osobnik wychylił głowe poza tą budke tak jak by miał szyje zyrafy , spojzał na mnie =>  i burknał -,,popatrz jaka kolejka " , obejzałem sie do tyłu i wzrok tych z tyłu dał mi wyraźnie do zrozumienia -KOŃCZ OŚLE- ,
zakończyłem ,
połowe grzechów niedoczytałem i skłamałem tego w budce mówiąc - ,,wiecej grzechów nie pamietam"
pierwsza katospowiedz i juz kłamstwo , poczułem sie jak brakujące ogniwo , takie miedzy małpą a człowiekiem bo nawet małpa by nie zasługiwała na takie traktowanie 
za nie długo ojciec zakończył moja bytność w katokościele gdyz był zbyt zakochany w komuniźmie , byłem z tego zadowolniony gdyż spadł mi kamień strachu i winy z serca ........

a to już kiedys tu pisałem , moja pierwsza spowiedź http://macg.net/emoticons/laughing2

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#50 2011-05-03 23:25:37

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Sosan napisał(a):

Tylko za pomocą śmiechu i drwiny jesteśmy w stanie uzmysłowić ludziom, w jak absurdalny sposób dali się zaprogramować. Ci inteligentniejsi to zrozumieją i opuszczą raz na zawsze to religijne bagno.

Którzy inteligentniejsi ? Jakie kryteria dobrałeś ? Podług własnej osobowości ?

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2011-05-03 23:31:23)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#51 2011-05-03 23:34:25

Sosan
szlachetny gawędziarz

Abesnai napisał(a):

Którzy inteligentniejsi ? Jakie kryteria dobrałeś ? Podług własnej osobowości ?

inteligentny człowiek nie będzie miał żadnych autorytetów, wiar, religii czy kogokolwiek, kto będzie mu mówił co ma robić.
Inteligentny człowiek nie będzie klękał przed kawałkiem drewna i modlił się to skrawka kolorowej tkaniny.

dlaczego ktoś inteligentny miałby to robić ? dać sobie narzucić zdanie innych ?
redukowanie siebie do etykietki, konceptu i psychologiczna identyfikacja z literami alfabetu również nie jest niczym mądrym.

moimi kryteriami jest wolność, indywidualizm i świadome życie- to jest dla mnie prawdziwa inteligencja.

przeciwstawiam temu brak indywidualności, tzw hipnozę społeczna- efekt stada owiec, brak wolności ( narzucona przez innych dyscyplina religijna, dogmaty, obrzędy" i nieświadome życie- ciągły potok myśli, kompulsywne ocenianie, życie w wirtualnym świecie przyszłości i przyszłości, zamiast koncentracji na tym co naprawdę jest- rzeczywistość tu i teraz...

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#52 2011-05-03 23:42:31

Abesnai

Dlaczego "nie" Sosan ? Uwzględniasz cudzy punkt widzenia ? Ty masz swoją wizją - ktoś inną img/smilies/smile
Czy to oznacza, że w twoim mniemaniu jest ... głupcem ?

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#53 2011-05-03 23:48:08

Sosan
szlachetny gawędziarz

" inteligencja" to tylko słowo. Jeżeli ktoś uważa , ze ono oznacza przynależenie do jakieś religii, słuchanie autorytetów i unikanie w życiu ciszy i przestrzeni na rzecz ciągłego myślenia, oceniania itd to już indywidualna sprawa tego człowieka...

oddam mu to słowo na jego potrzeby, a swój sposób życia nazwę nieinteligentnym i głupim...

~ Papaji

#54 2011-05-04 00:01:53

Abesnai

Sosan ... znasz pewnie wiele alternatyw. Wybierasz jedną z nich. Widzisz ją, uznajesz że ją znasz (bądź nie), trzymasz się niej. Widzisz świat własnymi oczyma, twój rozum analizuje to co odbiera a cisza staje się ... słowem, pisanym często. Wiesz jakim ?
Krasnoludek przedreptał na drugą stronę tęczy a tam zamiast garnca złota spotyka często tylko kubeł z gnojówką. Albo i nie img/smilies/wink
Indywidualna sprawa img/smilies/smile

#55 2011-05-04 00:08:20

Sosan
szlachetny gawędziarz

Abesnai,

nie ma znaczenia, jaką alternatywę wybierzesz, jakie będziesz miała myśli... ważniejsze jest to, czy znasz siebie jako coś/kogoś poza tymi alternatywami i myślami..
w tym wymiarze nie ma wybierania, nie ma słów pisanych- a jest samo czyste doświadczenie- którego nikt Ci nie narzucił i które nie jest projekcją Twojego umysłu.

~ Papaji

#56 2011-05-04 00:15:31

Nebogipfel
mentor

Czemu mam unikać powodów do śmiechu?
Nie śmieję się z ludzi a tego co robią abstrahujac od poglądów.
img/smilies/smile

Jezus się nie wtrącał co i kto oraz kiedy z kim śpi o ile wiem.
img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-05-04 00:17:01)

#57 2011-05-04 00:19:36

Sosan
szlachetny gawędziarz

oczywiście, że tak, Każdy jest wolny i ma prawo śmiać się np.  z tego co ja pisze- tych wszystkich absurdalnych ciszy, czystych świadomości, grubego Moojiego czy oszusta i naciągacza Osho..

Jeżeli więc już robimy sobie jaja z ludzi, którzy mieli naprawdę duży wkład w " rozwój" ludzkiej świadomości, to tym bardziej trzeba się śmiać z prymitywnych religii opartych na irracjonalnej mitologii i absurdalnych zabobonach

~ Papaji

#58 2011-05-04 00:21:54

Sosan
szlachetny gawędziarz

Nebogipfel napisał(a):

img/smilies/big_smile

Jezus sam imprezował i zabawiał się z prostytutkami... bądźmy poważni- przecież nie tylko z nimi rozmawiał img/smilies/wink Taki wesoły chłop jak Jezus z pewnością nie raz uprawiał sex.

~ Papaji

#59 2011-05-04 00:35:48

Abesnai

Sosan napisał(a):

Abesnai,

nie ma znaczenia, jaką alternatywę wybierzesz, jakie będziesz miała myśli... ważniejsze jest to, czy znasz siebie jako coś/kogoś poza tymi alternatywami i myślami..
w tym wymiarze nie ma wybierania, nie ma słów pisanych- a jest samo czyste doświadczenie- którego nikt Ci nie narzucił i które nie jest projekcją Twojego umysłu.

Sosan - ważniejsze ? Przecież i to jest projekcją umysłu, tzn. co jest ważniejsze a co mniej ważne.
Czyste "doświadczenie" ? Znasz zapewne definicję doświadczenia img/smilies/wink

Sosan napisał(a):

Nebogipfel napisał(a):

img/smilies/big_smile

Jezus sam imprezował i zabawiał się z prostytutkami... bądźmy poważni- przecież nie tylko z nimi rozmawiał img/smilies/wink Taki wesoły chłop jak Jezus z pewnością nie raz uprawiał sex.

Skąd pewność Sosanie ?

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2011-05-04 00:37:08)

#60 2011-05-04 00:36:16

Nebogipfel
mentor

w mojej świadomości raczej znikomy ten wkład.
A z zabobonów chyba można się śmiać.

A co do podjeścia tych wiernych do spowiedzi...

Przede wszystkim; spowiedź nie jest procesem sądowym, w którym pod groźbą kary trzeba się rozliczyć ze swoich wykroczeń, po czym przyjąć zasłużony wyrok, aby mieć wyrównany rachunek z Bogiem. Takie pojmowanie sakramentu pojednania zaprowadzi nas na manowce. Świadczy również o niezrozumieniu istoty tego sakramentu.

http://mateusz.pl/mt/er/er-sex.htm

Tym bardziej należy się chyba śmaić z takiego podejścia.

Ludzie podejmują stosunki seksualne dla chwilowej satysfakcji i podniecenia, lecz co jeśli istnieje coś cenniejszego niż chwilowa przyjemność? Coś, jak np. godność, poczucie własnej wartości, poczucie , że traktujesz drugą osobę jako mająca większą wartość, niż tylko tę w sensie fizycznym? Być może Bóg uważa, że związki mogą być bardziej zażyłe, trwalsze i silniejsze, jeśli są budowane na czymś solidniejszym niż seksualne

http://www.kazdystudent.pl/a/seksprzedmalzenski.html

Czyli sprawianie przyjemności ukochanej osobie i nie odrzucenie tego co chce nam dać by było przyjemnie jest brakiem godności dla siebie i drugiej osoby.
Innymi słowy prezentami na Gwiazdkę nikt też nie powinien się obdarowywać.
Nie wolno też być estetą by nie chcieć się otaczać pięknymi rzeczami czy też pięknym widokiem stworzonym przez Boga.
Bo to zakrawa na pożądanie pięknych rzeczy.
A pożądanie jest złe.
Idąc dalej tym tropem nikt też nie powinien pożądać bliskości czy miłosci Boga.

Niech ludzie sobie robią co chcą, będzie mi najwyzej weselej.
I wole się śmiać niż narzucać im swoje zdanie(jak niektórzy z misyjnymi zapędami katolicy) czy też płakać z tego powodu.
img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-05-04 00:44:02)

Stopka forum