Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#81 2012-08-23 16:02:56

Akosy
zaaklimatyzowany

Ostrzeżenia: 1

Re: Czarne dziury

Andra napisał(a):

A pogrzebacz- jak zamieszasz w lewo to na obrzezach w ktora strone poleci? Tam dziala sila odsrodkowa wprost przeciwna do kierunku ruchu.

http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/b030

http://merkuryusz.com/fizyka/rozdzial_XXXIX.html

.
.
http://i1250.photobucket.com/albums/hh540/AkosyOld/atest_zpsa7d056bd.gif

#82 2012-08-23 17:58:48

mont_kaw
zwierzak

Andra napisał(a):

e...jedyne co przychodzi mi do glowy do wirujacy nalesnik z dziura w srodku za co przepraszam- ulegaja zakrzywieniu, zwijajac sie do wewnatrz w zwiazku z czym nastepuje takie scentralizowanie tych punkcikow ze nie sa w stanie pomiescic same siebie wiec wykonuja przewrot przez jedyne dostepne miejsce, ten punkt zero, wypychajac sie przez powstaly lej na druga strone by ulec rozproszeniu ...

Wiesz Aniu,ze istnieje taka teoria ?
http://yoursmiles.org/tsmile/idea/t9205  Tylko napisz co oznacza w/g Ciebie "druga strona"?

#83 2012-08-23 18:11:48

Andra
Gość

Druga strona nalesnika:). Popatrz, jesli cos pochlania swiatlo to ono nie znika a musi zostac oddane/ wypromieniowane.  Wszystko ma druga strone, takie sa prawa natury.
Dzieki Mont, a te teorie stworzyl takze wielbiciel nalesnikow?

#84 2012-08-23 18:46:16

Akosy
zaaklimatyzowany

Andra napisał(a):

Wszystko ma druga strone, takie sa prawa natury.

Powiedz to 'wstędze Mobiusa'. img/smilies/tongue

.
.

#85 2012-08-23 18:52:48

mont_kaw
zwierzak

Krotki kawalek z gadzetomanii.pl
"Na Uniwersytecie Indiany pracuje doktor Nikodem Popławski, polski astrofizyk który zasłynął w ostatnim czasie dość rewolucyjną teorią. Według naukowca, materia pochłaniana przez czarną dziurę eksploduje po jej drugiej stronie dając tym samym początek nowym Wszechświatom. Jeśli teoria okazałaby się prawdziwa, potwierdziłaby również że to Wielki Wybuch dał początek naszemu Wszechświatowi. Cała materia dostała się na drugą stronę z innego, znacznie większego uniwersum.
Czarne dziury od wielu lat absorbują naukowców. Ten obiekt astronomiczny bardzo silnie oddziałuje grawitacyjnie na swoje otoczenie. Jego moc jest tak wielka, że nawet światło nie jest wstanie uciec z jego powierzchni. O samych czarnych dziurach wiemy dość sporo, ale tylko do momentu w którym przychodzi rozważyć tak zwany „horyzont zdarzeń”. Jest to takie miejsce za którym znikają wszystkie wlatujące doń obiekty. Co się dzieje po drugiej stronie horyzontu? Tego nie wie nikt.
Nikt poza doktorem Popławskim, który argumentuje powstawanie nowych światów po drugiej stronie czarnej dziury, błyskami gamma. Błyski te to niewyjaśnione gwałtowne eksplozje obserwowane w promieniowaniu gamma. W chwili powstawania nowego Wszechświata, z pewnością towarzyszyłby mu tego typu efekty.
Kto wie, może jesteśmy tylko plamką w centrum czarnej dziury? Myślicie, że jest to możliwe? Minie zapewne kilkaset lat, zanim ludzkość odpowie na to pytanie z pełną odpowiedzialnością. Być może ktoś przypomni sobie wtedy teorię polskiego naukowca, nazywając jego nazwiskiem przełomowe odkrycie lub najśmieszniejszą fanaberię jaka kiedykolwiek ktoś wymyślił."

Teoria Poplawski-Andra...ladnie brzmi img/smilies/smile
O nalesnikach pogadamy po Grand Derby

#86 2012-08-23 22:01:54

Ja?!
kreatorus moderatorus

bajki :-)
czarna dzióra wygląda tak samo z każdej strony bo jest kulą.
I nie jest naleśnikiem
Kulą była jako gwiazda i kulą pozostała jako antygwiazda.

fuck it.

#87 2012-08-23 23:58:02

Andra
Gość

Akosy, wstega jak wstega, niedopracowana, tych przewiniec jest wiele w roznych punktach. I przeoczyles ze kazda pozornie jedna powierzchnia ma dwie strony. Tania sztuczka .
Ja, nalesnik jest przenosnia, i dotyczy galaktyk a nie pojedynczych gwiazd i dotyczy momentu przewiniecia. Tam tworzy sie lej wsysajacy wszystko co znajdzie sie w poblizu. Swiatlo istnieje ale ma inne widmo.  Poza tym wiesz, to wrazenie kulistosci sprawia bezustanny ruch obrotowy.

#88 2012-08-23 23:58:34

Andra
Gość

Akosy, wstega jak wstega, niedopracowana, tych przewiniec jest wiele w roznych punktach. I przeoczyles ze kazda pozornie jedna powierzchnia ma dwie strony. Tania sztuczka .
Ja, nalesnik jest przenosnia, i dotyczy galaktyk a nie pojedynczych gwiazd i dotyczy momentu przewiniecia. Tam tworzy sie lej wsysajacy wszystko co znajdzie sie w poblizu. Swiatlo istnieje ale ma inne widmo.  Poza tym wiesz, to wrazenie kulistosci sprawia bezustanny ruch obrotowy.

#89 2012-08-24 01:35:45

mont_kaw
zwierzak

Ja?! napisał(a):

czarna dzióra wygląda tak samo z każdej strony bo jest kulą.
I nie jest naleśnikiem

Moglbys wytlumaczyc proces przeistoczenia sie gwiazdy w antygwiazde?.Wdziecznym,za uzywanie ziemskiej terminologii i praw znanych nam Ziemianom. img/smilies/smile

#90 2012-08-24 10:41:43

Andra
Gość

Dodalabym jeszcze a propos tej wstegi- wszechswiat ma nature spiralna, pulsujaca, naprzemienna. Kiedys wiele mowilo o rozszerzaniu sie lub kurczeniu wszechswiata. Jedno i drugie jest prawdziwe, jesli w jednym miejscu sie kurczy, to po to by w innym rozprzestrzenic.

#91 2012-08-24 11:08:09

Crows
mentor

makrokosmos i mikrokosmos różnią sie czymś w zasadzie swego funkcjonowania ? po co tak daleko sięgać skoro jest tak blisko ?

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#92 2012-08-24 12:21:41

Andra
Gość

Nie, nie roznia sie, funkcjonuja na tych samych zasadach, ale ja w tej chwili mowie o tym co mi sie widzi, opisowo raczej, na zasadzie luznych obrazow:) wiec opisalabym wstege Mobiusa jako dryfujaca w przestrzeni, falujaca galaktyke ulegajaca bezustannym zmianom, a w momencie tego ,, przewiniecia" wypychajaca przez lej zwany czarna dziura nagromadzona skoncentrowana energie bedaca zaczatkiem nowych swiatow. Ja nie wiem, to takie chwilowe odksztalcenie czasoprzestrzenne. Nigdy nie zajmowalam sie tymi tematami, nie mam pojecia skad mi sie biora te obrazy, ale sa piekne

#93 2012-08-25 09:58:49

Akosy
zaaklimatyzowany

Andra napisał(a):

Andra napisał(a):

Dodalabym jeszcze a propos tej wstegi- wszechswiat ma nature spiralna, pulsujaca, naprzemienna. Kiedys wiele mowilo o rozszerzaniu sie lub kurczeniu wszechswiata. Jedno i drugie jest prawdziwe, jesli w jednym miejscu sie kurczy, to po to by w innym rozprzestrzenic.

Andra napisał(a):

Nie, nie roznia sie, funkcjonuja na tych samych zasadach, ale ja w tej chwili mowie o tym co mi sie widzi, opisowo raczej, na zasadzie luznych obrazow:) wiec opisalabym wstege Mobiusa jako dryfujaca w przestrzeni, falujaca galaktyke ulegajaca bezustannym zmianom, a w momencie tego ,, przewiniecia" wypychajaca przez lej zwany czarna dziura nagromadzona skoncentrowana energie bedaca zaczatkiem nowych swiatow. Ja nie wiem, to takie chwilowe odksztalcenie czasoprzestrzenne. Nigdy nie zajmowalam sie tymi tematami, nie mam pojecia skad mi sie biora te obrazy, ale sa piekne

Andro, nie pochodzisz  przypadkiem ze Świdwina? img/smilies/wink

mont_kaw napisał(a):

Ja?! napisał(a):

czarna dziura wygląda tak samo z każdej strony bo jest kulą.
I nie jest naleśnikiem

Moglbys wytlumaczyc proces przeistoczenia sie gwiazdy w antygwiazde?.Wdziecznym,za uzywanie ziemskiej terminologii i praw znanych nam Ziemianom. img/smilies/smile

Jeżeli przyjąć, że gwiazda świeci  wysyłając na zewnątrz promieniowanie i cząstki, a czarna dziura nie świeci, i tylko pochłania promieniowanie i cząstki, to nazwa jest całkiem adekwatna. img/smilies/smile
Co prawda to nie kula ale elipsoida obrotowa, ale w dużym przybliżeniu można tak ją określić.

mont_kaw napisał(a):

"Na Uniwersytecie Indiany pracuje doktor Nikodem Popławski, polski astrofizyk który zasłynął w ostatnim czasie dość rewolucyjną teorią.

Teoria Poplawski-Andra...ladnie brzmi img/smilies/smile

Jakoś ostatnio nie mam atencji do polskich naukowców na amerykańskich uczelniach. img/smilies/wink
A "teoria naleśnikowa" ma przynajmniej jedną wadę - masy czarnych dziur byłyby w niej niestabilne, a w przypadku niewielkich, bliskich krytycznych, powinniśmy obserwować potężne "wybuchy" takich gwiazd. Nic takiego się nie obserwuje.

.
.

#94 2012-08-25 10:41:33

Andra
Gość

Nie mozesz obserwowac tego co niewidzialne bo jak niby? Poza tym czarne dziury tworzac ten lej, przewrocenie na druga strone uniemozliwiaja obserwacje obu stron, musialbys znalezc sie dokladnie w tym leju.
Nie, nie pochodze, ja raczej z kresow, a dlaczego?
Widzisz, juz na zdrowy rozum- traktujac czarne dziury jako pochlaniacze- kumulowanie tez ma jakas granice, powyzej ktorej  cos sie dzieje. Zgadnij co?
Akosy, ja Ci nie bronie traktowania moich slow jako bredni, ale zyczylabym Ci abys  mogl zobaczyc te rozblyski, tak roznokolorowe i pelne zycia:).
To wszystko ma jakis zwiazek z masa i predkoscia, przechodzeniem jednego w drugie ale to juz fizyka wyjasnia, wole poezje, choc jak twierdzi Ja, sa tym samym:)

#95 2012-08-25 11:43:59

Akosy
zaaklimatyzowany

Andra napisał(a):

Nie mozesz obserwowac tego co niewidzialne bo jak niby?

Twój brak podstawowej wiedzy jest zabawny, ale na dłuższą metę  bywa "męcuncy". Naprawdę wierzysz, że tego, czego "zobaczyć" nie możesz, nie da się obserwować? Myślisz, że ktoś widział elektron, foton, proton, neutrino?

Nie, nie pochodze, ja raczej z kresow, a dlaczego?

Bo coraz częściej przypominasz mi Grzesia Halamę, chciałem się więc upewnić. ;)

Akosy, ja Ci nie bronie traktowania moich slow jako bredni, ale zyczylabym Ci abys  mogl zobaczyc te rozblyski, tak roznokolorowe i pelne zycia:).

Parę razy widziałem http://i49.tinypic.com/wixdtx.jpg ale nie było to zbyt budujące.

.
.

#96 2012-08-28 19:14:15

mont_kaw
zwierzak

Akosy napisał(a):

...
Jakoś ostatnio nie mam atencji do polskich naukowców na amerykańskich uczelniach. img/smilies/wink
A "teoria naleśnikowa" ma przynajmniej jedną wadę - masy czarnych dziur byłyby w niej niestabilne, a w przypadku niewielkich, bliskich krytycznych, powinniśmy obserwować potężne "wybuchy" takich gwiazd. Nic takiego się nie obserwuje.

jonathanbellinger.typepad.com z 20.05 br.

Amerykański fizyk teoretyczny Nikodem Popławski z Uniwersytetu Indiana już kilka lat temu zaproponował model. w którym nasz wszechświat znajduje się wewnątrz czarnej dziury, która jest usytuowana w innym wszechświecie. Propozycja jest nadal dyskutowana a za jej przyjęciem przemawiają obserwacje astronomiczne.
Model Popławskiego opiera się na założeniu, że czarne dziury są wejściami do tuneli czasoprzestrzennych opisanych równaniami Einsteina-Rosena. Oznacza to, że te tunele łączą różne części multiwymiarowej czasoprzestrzeni.
Popławski zakłada również, że czarna dziura jest podłączona do białej dziury, czyli swojej hipotetycznej antytezy, która emituje energię i materię z osobliwości. Istnienie białych dziur nie zostało jeszcze empirycznie potwierdzone. Niektórzy twierdzą, że Wielki Wybuch może być emanacją takiej osobliwości.
W takim tunelu istniałoby zjawisko ciągłego rozwoju, które obserwujemy. Okazuje się, że cały nasz wszechświat może istnieć wewnątrz tunelu podprzestrzennego, który łączy czarne i białe dziury. Model Popławskiego wyjaśnia wiele problemów współczesnej kosmologii takich jak istnienie ciemnej energii, ciemnej materii, efektów kwantowych przy analizie grawitacji na skale kosmiczną.
Autor teorii wykorzystuje do swojego modelu specjalny aparat matematyczny - dodatkową teorię skręcania. Według tej teorii czasoprzestrzeń pojawia się, jako promień, który jest skręcony zgodnie z grawitacyjnym zakrzywieniem wykrytym przez nasze niedoskonałe środki obserwacji.
Teoria Popławskiego bardzo zgrabnie wyjaśnia istotę wszechświata i praw w nim funkcjonujących, ale ma jeden słaby punkt, bo przecież zawsze potrzebny jest jakiś super-wszechświat, w którym znajduje się tunel z czarną dziurą. Dochodzimy tu do odwiecznego pytania. Co istnieje poza wszechświatem?

#97 2012-08-28 19:24:48

Andra
Gość

Ser szwajcarski

#98 2012-08-28 19:28:03

mont_kaw
zwierzak

W nalesniku? img/smilies/smile

#99 2012-08-28 19:32:07

Andra