Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

  • Index
  •  » Biologia
  •  » Darwin się mylił. Życie zostało inteligentnie zaprojektowane.

#26 2011-06-10 03:51:59

Nebogipfel
mentor
Skąd: Warszawa, PL
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 11555

Re: Darwin się mylił. Życie zostało inteligentnie zaprojektowane.

http://www.inteligentny-projekt.pl/inde … Itemid=106

Francis Harry Compton Crick
biochemik i genetyk: 1962 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

"Tym, co jest tak bardzo frustrujące dla naszego obecnego celu jest fakt, iż wydaje się być niemal niemożliwym podać jakąkolwiek wartość liczbową prawdopodobieństwa tego, co wygląda na raczej mało realny łańcuch zdarzeń... Człowiek uczciwy, uzbrojony w całą wiedzę, która jest nam obecnie dostępna mógłby jedynie stwierdzić, iż w pewnym sensie pochodzenie życia wydaje się w tej chwili być niemalże cudem, tak wiele jest warunków, które musiałyby zostać spełnione, aby ono zaistniało."
"Zdecydowana większość sekwencji [aminokwasów] w ogóle nigdy nie mogła powstać na drodze syntezy, w jakimkolwiek czasie."
"Za każdym razem, gdy piszę referat na temat pochodzenia życia postanawiam sobie, iż nigdy nie napiszę następnego, gdyż jest tam zbyt wiele spekulacji ścigającej zbyt mało faktów."

Francis Crick, "Life Itself: Its Origin and Nature" (New York: Simon & Schuster, 1981), str. 88, 52, 153

Jacques Lucien Monod
biochemik: 1965 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

"Rozwój systemu metabolicznego, który, w miarę jak pierwotna zupa stawała się coraz rzadsza, musiał 'nauczyć się' dysponowania chemicznym potencjałem i syntezy części składowych komórki, stwarza Herkulesowe problemy. Tak też jest w przypadku pojawienia się selektywności przepuszczalnej membrany, bez której nie może być mowy o jakiejkolwiek prawdziwej komórce. Jednakże głównym problemem jest pochodzenie kodu genetycznego oraz jego mechanizmu translacyjnego. W rzeczy samej, zamiast nazywać to problemem powinniśmy raczej określić to mianem zagadki. Kod jest bezużyteczny, jeżeli nie zostanie odkodowany. Mechanizm translacyjny współczesnej komórki złożony jest z co najmniej pięćdziesięciu makromolekularnych składników, które same są zakodowane w DNA: kod nie może zostać poddany translacji inaczej niż przez produkty translacji. Jest to współczesne wyrażenie dawnego omne vivum ex ovo [wszystko co żyje, (powstaje) z jaja]. Kiedy i jak to koło zostało zamknięte? Jest to niewiarygodnie trudne do wyobrażenia."

Jacques Monod, "Chance and Necessity: An Essay on the Natural Philosophy of Modern Biology" (1971)
wydanie angielskie Penguin Books: London, 1997, reprint, str. 142-143
polski tytuł "Przypadek i konieczność. Esej o filozofii biologii współczesnej"

George Wald
biochemik i fizjolog: 1967 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

"Myślę, że naukowiec nie ma innego wyboru, jak tylko podejść do problemu genezy życia poprzez hipotezę samoistnego wytworzenia się... Wystarczy jedynie rozważyć ogrom tego zadania wyewoluowania pierwotnego życia z materii nieorganicznej, by przyznać, że samoistne wytworzenie się żywego organizmu jest niemożliwe. Jednak, oto jesteśmy - w wyniku, jak wierzę, samoistnego wytworzenia się."

"Torch", 7/75, str. 13

"Nie chcę uwierzyć w Boga. Dlatego też wolę wierzyć w to o czym wiem, iż jest naukowo niemożliwe: samoistne wytworzenie się prowadzące do ewolucji."

George Wald, "Frontiers of Modern Biology on Theories of Origin of Life"

(New York: Houghton Mifflin, 1972), str. 187

I tyle do powiedzenia mają tęższe głowy od naszych w dziedzinie biologi..

Teorią ewolucji zajmował się nie tylko Darwin lecz również Lamark i Mendel..
http://www.molwick.com/pl/ewolucja/634- … lucja.html

III.c) Teoria ewolucji Lamarcka

Teoria Lamarcka opiera się na czynnikach środowiska i można ją podsumować jednym zdaniem: konkretna funkcja tworzy konkretny organ.

Uważa się, że teoria Lamarcka ma znaczenie, lecz nie jest powszechnie uznawana.

Ta teoria ewolucji Lamarcka powinna być przyswojona, kiedy jest związana z siłami wywieranymi przez naturę, aby uniknąć efektywnego rozwoju osobników zmodyfikowanych, powstałych w wyniku niestałych zmian środowiska, wykorzystując potwierdzenie zewnętrzne.
Również, teoria Lamarcka jest zbyt prosta w porównaniu z wiedzą współczesną. Lamarck dodaje do niej jedynie część pojęć koniecznych do wyjaśnienia złożoności dynamiki ewolucji.
III.d) Teoria ewolucji Karola Darwina 

Darwinizm lub inaczej teoria ewolucji Darwina to teoria o selekcji naturalnej oraz jest najważniejszym wyjaśnieniem zniknięcia modyfikacji genetycznych, które nie są wystarczająco dobre w ramach adaptacji.

Jednakże teoria ewolucji Darwina nie odnosi się do przyczyny modyfikacji, czy też do procesów towarzyszących tym modyfikacjom.
Bez cienia wątpliwości, najwięcej Darwinizm przyczynił się do rozwoju antropologii.

Jednocześnie, musimy mieć świadomość, że teoria ewolucji Darwina jest teorią tautologiczną, tzn. coś istnieje, ponieważ przetrwało.
Sam Karol Darwin wiedział, że selekcja naturalna, nie jest jedynym sposobem rozwoju, ale nie sprostał określeniu prawdziwej funkcji zróżnicowania płciowego.

Chociaż to nie wina Darwina, Darwinizm jest filozofią bardzo konserwatywną, jako „system” oznajmiający z radością osobnikom: „musicie się do mnie dostosować. Takie jest życie!”

Ostatecznie, najważniejszy kontr-argument teorii ewolucji z selekcją naturalną neguje rozwój tak zróżnicowanego systemu życia przez przypadek.

Można przyjąć tą pseudo-naukową teorię tylko wtedy, gdyby użyć długiej definicji, gdzie tracimy perspektywę logiczną, rozważając różne skale fizyczne (gdzie tracimy perspektywę logiczną).
III.e) Genetyka Mendla 

Prawo Mendla, które dotyczy dziedziczności, odkryte przez Grzegorza Mendla, w jego „Badaniach” nad krzyżówkami u roślin: Prawo Segregacji i Prawo Cechy Dominującej. Te prawa zapoczątkowały nowoczesną genetykę ewolucji.

Podstawowe pojęcia genów dominujących i recesywnych w genetyce Mendla tracą swój sens, i stają się tu całkowicie nieodpowiednie.

Tak zwany gen recesywny w prawie Mendla jest zdecydowanie silniejszy i rozwija się z dwóch genów w tych przypadkach, kiedy weryfikacja jest jednym z warunków związanych z przekazywaną informacją genetyczną.
Ponadto, geny nie zanikają w nowej istocie i nie są przez nią tworzone w późniejszym czasie. Przeciwnie: one cały czas istnieją, a ich rozwój okazuje się po czasie prawdziwym systemem ewolucyjnym, ponieważ genetyka Mendla lub kombinacja Mendla jest tylko metodą przyspieszającą rozwój genetyczny i sama nie wytwarza żadnego procesu ewolucji.
III.d) Neodarwinizm 

Neodarwinizm to teoria oparta na teorii ewolucji Darwina i na rozwoju nauki. Stwierdza ona tylko, że zmiany/mutacje istot żywych powstają w stadium kiełkowania, podczas gdy problem stanowi czas kiedy te zmiany w informacji genetycznej zachodzą i towarzyszące im warunki potrzebne do osiągnięcia efektywnego rozwoju, nawet po kilku pokoleniach.
Zadaniem nowoczesnej biologii molekularnej jest odkrywanie metody przenoszenia weryfikacji genetycznej i innych sterowników przez naturę, nie znając powodów takiego postępowania, poprzez badanie zachowania DNA.

Zobaczmy jak powstają niektóre kreatywne wyjaśnienia, idące w duchu filozofii neodarwinizmu, cytując pewnych naukowców z Centrum Genetyki Demograficznej i Populacyjnej przy Uniwersytecie w Texasie: „Mężczyźni przechodzą przez większą ilość mutacji genetycznych, ponieważ ich komórki płciowe produkują więcej spermy niż komórki jajowe u kobiet.” Wreszcie, wyróżniamy następujące współczesne teorie ewolucji: Teoria Syntetyczna (Dobzhandsdy, Mayr i Simpson), Teoria Równowagi Akcentowanej / Przestankowej (Eldredge i Gould) i Teoria Neutralizmu. Jednakże, wszystkie te teorie można objąć jednym pojęciem – neodarwinizm, ponieważ utrzymują koncepcję mutacji przypadkowych lub w szerszym znaczeniu – mutacji losowych.

Dam Wam też do obejrzenia filmy, gdzie naukowcy w poważny sposób starają się skonfrontować teorie kreacjonistów z ewolucją:
http://www.kinofabryka.pl/czystanauka/e … darwin.php

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-06-10 04:09:39)


Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Offline

 

#27 2011-06-10 07:28:36

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Darwin się mylił. Życie zostało inteligentnie zaprojektowane.

Wiem o istnieniu istot w wyższym wymiarze istnienia które same potrafią tworzyć sobie ciało fizyczne łącząc się z materią z którą mają kontakt. Władza ducha nad materią jest możliwa i realna ale naukowcom się to chyba w głowie nie mieści. Materia jest energią duchową o widocznej dla nas częstotliwości. Wyższe częstotliwości są widoczne dla nielicznych. Ale duch tworząc życie dostosowuje się też do warunków panujących w danym środowisku.

Offline

 

#28 2011-06-11 17:20:03

monitor
adept
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2011-06-09
Posty: 20
Serwis

Re: Darwin się mylił. Życie zostało inteligentnie zaprojektowane.

Nebogipfel :

Jacques Lucien Monod
biochemik: 1965 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

Monod (Laureat Nagrody Nobla za odkrycie nieredukowalnie złożonych operonów) dostał tego Nobla ,gdy mnie jszcze nie było na świecie. Spektakularny rozwój biochemii i biologii molekularnej datuje się na ostatnie 10-lecie. Cytowanie 'dinozaurów' (z Aleii Zasłużonych [dla biologii)] nijak się ma do dyskusji o współczesnych teoriach przyrodniczych:-).

pozdrawiam;

Offline

 
  • Index
  •  » Biologia
  •  » Darwin się mylił. Życie zostało inteligentnie zaprojektowane.

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo