Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2011-07-02 05:56:32

Lidka
mentor

Re: Obraz snów

Conan Barbarzynca napisał(a):

W starym senniku wyczytałem ze ludzie ze skłonnością do fantazjowania mają sny kolorowe a ci obowiązkowi i twardo chodzący po ziemi czarno-białe, nie wiem czy tak jest naprawdę ale ja zawsze mam sny kolorowe, i z tą bujną wyobrażnią to tez się zgadza.

Wszelkie senniki to pod tramwaj podłożyć... img/smilies/wink NIE MA jednego kodu i takich samych symboli dla każdego człowieka, bo każdy jest inny i symbole pojawiają się pod kątem konkretnej osoby. Sennik może "sprawdzać się" jedynie pod warunkiem, że stanie się naszą "Biblią", tak uwierzymy w te symbole, że wpiszemy sobie ich 'program' w podświadomość. Ja nigdy nie zajmowałam się sennikami, bo nawet jak nic nie wiedziałam o snach, zawsze czułam, że to jest jakiś 'przekręt'... img/smilies/smile.

To samo z kolorami. To bez znaczenia, czy pamiętamy je czy nie, raz zwracamy na nie uwagę, a raz nie,po prostu. Nasze wnętrze odzwierciedla wszelkie barwy życia, widzieć je jest tylko kwestią zwrócenia naszej uwagi. W każdym razie nasz głowa to nie telewizor czarno biały albo kolorowy.

(inna kwestią jest fakt, że w podróżach astralnych patrzymy okiem duchowym, więc widzimy WSZELKIE szczególiki, a kolor jest dużo wyraźniejszy)

Kwestia niepamiętania snów rano związana jest z nieodpowiednim momentem przebudzenia. Sen ma postać fali: od płytkiego poprze głęboki, potem znów powrót do płytkiego i tak całą noc. Jak człowiek rano budzi się z głębokiego - nie ma szans na zapamiętanie snów, one pozostają w pamięci, jeśli budzimy się w fazie płytkiego snu. A można się obudzić samoistnie nawet w fazie głębokiego snu, jeśli przyzwyczaimy nasz organizm do tego, to jest uwarunkowanie fizyczne (i ja tak mam, wstaję bardzo wcześnie niezależnie od tego, o której się położę spać). Zatem rano prawie nigdy nic nie pamiętam.

Ale jestem nastawiona na sny, dla mnie to jedna z najważniejszych części życia. Zatem to co śnię i przeżywam w podróżach astralnych, dzieje się w nocy (z bywa, że jeszcze wieczorem, jak wcześnie zasnę). Wtedy budzę się po takiej 'przygodzie' i utrwalam ja w świadomości, bo wiem, że rano wszystko pójdzie w zapomnienie. A dzieje się, oj dzieje, wystarczy chcieć to zapamiętać. Słowa "Mnie się nigdy nic nie śni" działają jak 'program' warunkujący nas na niepamiętanie snów...

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum