Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2011-06-26 04:49:02

Nebogipfel
mentor

Re: Parada równości.....

Byleby się do mnie nie dobierali(miałem ze dwa przypadki) to ok, niech sobie będą i robią co chcą w łóżkach.
A przyczynianie się do zatoru w Warszawie sympatii raczej nie wbudzi.
Jeden z polskich aktorów jest gejem, mam z nim kontakt przez internet.
Więc chyba można mnie nazwać tu tolerancyjnym.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-06-26 04:51:20)

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#22 2011-06-26 05:45:19

adsenior
adept

Dlaczego Lesbijki są nazywane tak jak podają słowniki i encyklopedie a dla PEDERASTÓW, stosuje się nowomowę?

#23 2011-06-26 11:42:22

polliter
moderatus polliterus

adsenior napisał(a):

Dlaczego Lesbijki są nazywane tak jak podają słowniki i encyklopedie a dla PEDERASTÓW, stosuje się nowomowę?

Ponieważ lesbijki są bardziej akceptowane przez społeczenstwo (czyt. mężczyzn img/smilies/big_smile). Poza tym pederaści nie mieli swojej wyspy (nie słyszałem o wyspie Pedalios, a o Lesbos - owszem) http://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1236

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#24 2011-06-26 13:40:31

ruda paskuda
przyboczny

Lesbijki są bardziej akceptowane przez mężczyzn, bo im się przyjemnie patrzy na pocałunek dwóch kobiet. Kiedy to samo robią mężczyźni - a fuj, ohydne, niech tego nie robią przy ludziach. Nie bądźmy hipokrytami. Skoro żądamy od homoseksualistów zachowania swojej orientacji dla siebie, sami róbmy to samo.
Ja osobiście względem homoseksualistów żadnych uprzedzeń nie żywię, niech robią to, na co mają ochotę, jako i ja czynię. Wszelkie demonstracje bywają wulgarne, nie tylko parady równości.

Ostatnio edytowany przez ruda paskuda (2011-06-26 13:41:20)

#25 2011-06-26 14:03:50

polliter
moderatus polliterus

ruda paskuda napisał(a):

Lesbijki są bardziej akceptowane przez mężczyzn, bo im się przyjemnie patrzy na pocałunek dwóch kobiet. Kiedy to samo robią mężczyźni - a fuj, ohydne, niech tego nie robią przy ludziach. Nie bądźmy hipokrytami. Skoro żądamy od homoseksualistów zachowania swojej orientacji dla siebie, sami róbmy to samo.
Ja osobiście względem homoseksualistów żadnych uprzedzeń nie żywię, niech robią to, na co mają ochotę, jako i ja czynię. Wszelkie demonstracje bywają wulgarne, nie tylko parady równości.

Ruda, przyznaj się, na kogo Ci się lepiej patrzy? Na całujące się kobiety czy facetów?

Żeby było jasne, zgadzam się z Twym postem. Każdy żyje, jak chce i to jego sprawa, ja się nie wtrącam i nie przeszkadza mi to, ale akceptacja to co innego, niż tolerancja. Tak mnie się wydaje, ale może jestem w błędzie... :black2:

#26 2011-06-26 14:10:23

ruda paskuda
przyboczny

cóż, polliter, jako osoba w młodym wieku, świeżo za sobą szaleństwa liceum mająca, naoglądałam się zarówno całujących się kobiet, jak i całujących się mężczyzn. Ba, sama za sobą pewne eksperymenty mam, toteż reakcje przedstawicieli płci męskiej na całujące się dziewczęta są mi znane z obserwacji.
Może dlatego, choć nie koniecznie, moja postawa odnośnie homoseksualistów to akceptacja, a nie tylko tolerancja. I nie potrzebowalibyśmy dysput na temat homoseksualistów, gdyby pewne statystyki ujrzało szersze grono. Bo oni byli, są i będą, mają do tego prawo. Mam wrażenie, że stosunek polskiego społeczeństwa do sprawy niestety wypływa z nauk kościoła katolickiego. Szkoda, że tak wielu ludzi rezygnuje z samodzielnego osądu, przez co inni muszą się tłumaczyć, ujawniać, często wstydzić.

#27 2011-06-26 14:33:21

polliter
moderatus polliterus

ruda paskuda napisał(a):

cóż, polliter, jako osoba w młodym wieku, świeżo za sobą szaleństwa liceum mająca, naoglądałam się zarówno całujących się kobiet, jak i całujących się mężczyzn. Ba, sama za sobą pewne eksperymenty mam, toteż reakcje przedstawicieli płci męskiej na całujące się dziewczęta są mi znane z obserwacji.
Może dlatego, choć nie koniecznie, moja postawa odnośnie homoseksualistów to akceptacja, a nie tylko tolerancja. I nie potrzebowalibyśmy dysput na temat homoseksualistów, gdyby pewne statystyki ujrzało szersze grono. Bo oni byli, są i będą, mają do tego prawo. Mam wrażenie, że stosunek polskiego społeczeństwa do sprawy niestety wypływa z nauk kościoła katolickiego. Szkoda, że tak wielu ludzi rezygnuje z samodzielnego osądu, przez co inni muszą się tłumaczyć, ujawniać, często wstydzić.

Właśnie. Gdy założyłem wątek "seks" (serdecznie zapraszam do dyskusji), napisałem o naszych katolickich uwarunkowaniach i pierwszy post, który nadszedł był od bezemocji, który pisał "jakie uwarunkowania", "nasz katolicyzm' , "purytańskie wychowanie"itp.?
Jednak wątek się fajnie rozwinął i zauważam, że coraz mniej ludzi krępuje się otwarcie rozmawiać o seksie (w jakichkolwiek kombinacjach img/smilies/big_smile)

Pozdrawiam Cię, Ruda i zapraszam do dyskusji na wątku "seks" w temacie "Nasze Radości" :zozol4:

#28 2011-06-26 14:44:10

Nebogipfel
mentor

Mi nie przeszkadzają, o akceptacji chyba eż moge spokojnie powiedzieć, byle zaakceptowali też to, że jednak jestem hetero(choć jeden gej stwierdził,ze jakby nie miał męża to do mnie by uderzał) i zanim zaczną się dobierać czy coś niech wpierw spytają o orientację a nie tak nachalnie - o niestety akurat miałem takie doświadczenia.
Też pozdrawiam
img/smilies/wink

#29 2011-06-26 15:43:27

ruda paskuda
przyboczny

Znam paru gejów, parę osób twierdzących, że są biseksualne i wszyscy oni szanują pewne granice przyzwoitości, nikomu się nie narzucają i w oczy nie wchodzą. Choć obserwowałam przez jakiś czas poczynania chłopięcia, które wszyscy o homoseksualizm od pierwszego wejrzenia podejrzewali. Chłopię zaprzeczało, znalazło sobie "dziewczynę na pokaz", zostało wyśmiane i od tej pory w sposób zupełnie normalny i zwyczajny ma chłopaka, którego kocha. Tu widzę skrajność - piętnuje się homoseksualistów uczestniczących w paradach, ale też drwi się z tych, którzy postępują zachowawczo i usiłują zaprzeczać.

#30 2011-07-07 17:59:07

Adaśko
zaaklimatyzowany

Dla mnie prawa przyrody , prawa natury mają decydujace znaczenie.Śmiem twierdzić , że człowiek wiele czerpał z obserwacji przyrody i dostosowywał , wprowadzał w prawa stanowione przez siebie.Stwórca tak skonstruował człowieka , by nie był doskonały , niesmiertelny , ale nie na tyle by mylić "otwory" i ich przeznaczenie.

Gdy jeden facet wciska fiuta , jak kto woli penisa drugiemu facetowi w tyłek-otwór odbytowy  i ma z tego przyjemność , a do tego chce mi wmówić , że jest to normalne zachowanie , to ja również mam prawo twierdzić , że jest to nie zgodne z prawami natury ,  że jest to zboczenie. Chcą łączyć się w takie związki nie mam nic przeciwko temu , ale czy odrazu muszą się tym chwalić przed opinia publiczną , rządać oficjalnej akceptacji , mieć jakieś specjalne prawa .......Chcą mieć dzieci , nie mam nic przeciwko temu , niech sobie je "zrobią" , jak to takie normalne.

Jak dla mnie temat zastępczy , nie warty tego czasu , który mu poświęciłem.Przykro mi , ale mam taki a nie inny stosunek do "inazcej kochajacych".O milości kobiety do kobiety nie wspomnę na czym to polega.

Adam

Ostatnio edytowany przez Adaśko (2011-07-07 18:01:16)

#31 2011-07-07 18:02:48

Nebogipfel
mentor

Adaśko, to chyba mało wiesz o naturze.
Wśród innych gatunków też zdarza się homoseskualizm.
Z tego co mi wiadomo, wynika, że odpowiada za to budowa mózgu.
Więc to nie jest jakaś dewiacja jak niektórym się wydaje.
Skoro mózg jest tak skonstruowany to natura właśnie do tego doprowadziła.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-07-07 18:42:28)

#32 2011-07-07 18:23:00

ruda paskuda
przyboczny

Adaśko napisał(a):

Gdy jeden facet wciska fiuta , jak kto woli penisa drugiemu facetowi w tyłek-otwór odbytowy  i ma z tego przyjemność , a do tego chce mi wmówić , że jest to normalne zachowanie , to ja również mam prawo twierdzić , że jest to nie zgodne z prawami natury ,  że jest to zboczenie. Chcą łączyć się w takie związki nie mam nic przeciwko temu , ale czy odrazu muszą się tym chwalić przed opinia publiczną , rządać oficjalnej akceptacji , mieć jakieś specjalne prawa .Adam

Nikt tu nie mówi o specjalnych prawach, tylko o społecznej akceptacji. Przecież natury nie zmienią, urodzili się homoseksualni i nie mają na to wpływu, tak samo jak na to, czy urodzili się biali czy czarni. To co mają zrobić, siąść i płakać? Albo lepiej, wiem, to by było zgodne z wolą ogółu - udawać hetero i tłamsić swoją własną naturę, to jest dopiero normalne i oczywiste, przecież wszyscy ciągle postępujemy wbrew sobie i daje nam to satysfakcję.
Dzięki takim opiniom jak wypowiedź Adaśka wszelkie próby wyjścia z ukrycia poczytywane są za demonstrację dewiacji i domaganie się specjalnych praw. A równie dobrze homoseksualistów mogłoby mierzić becikowe, bo to przecież przywilej przyznany heteroseksualnym, którzy zdecydowali się na posiadanie potomstwa. Idąc z mężczyzną za rękę, było nie było, daję otoczeniu sygnał, że jestem hetero. A taki homoseksualista nawet nie może powiedzieć, jakiej jest orientacji, bo się go zakrzyczy i wytknie palcami.
Wstyd mi za takie "tolerancyjne" społeczeństwo.

Ostatnio edytowany przez ruda paskuda (2011-07-07 18:23:38)

#33 2011-07-07 18:43:14

Nebogipfel
mentor

Mi też.

#34 2011-07-07 18:43:26

Adaśko
zaaklimatyzowany

Nebo , przecież ja nigdzie nie stwierdzilem , że prawa natury są idealne.

Adam

#35 2011-07-07 19:00:08

Nebogipfel
mentor

Adaśko, owszem...aczkolwiek napisałeś, że to jest niezgodne z prawami natury.
Na szczęście jesteś kumaty ico tym wpisem udowodniłeś i mogą być z Ciebie ludzie - tak myślę. A czy to złe czy nieidealne - nie nam oceniać. Na prawdę mnie nie obchodzi co kto w łóżku robi.
Tylko jeszcze z tą polityką się ogarnij albo o niej zapomnij i będzie cacy.
Marcin

img/smilies/wink

#36 2011-07-07 19:01:58

Adaśko
zaaklimatyzowany

Ruda (uwielbiam rude) czy ja jestem potworem ? Kazdego człowieka nalezy szanować takim jak on jest , z jego wadami i zaletami.

Środowisko o którym mówimy jest bardzo krzykliwe, głośne , nachalne , ciągle walczące o swoje prawa i to skutecznie . Jak tak dalej pójdzie to ja normalny facet , wrażliwy na piękno płci pieknej , starajacy się wszelkimi sposobami o względy "dam" ,  w niedługim czasie będe wytykany palcami jako ten "nienormalny" , to do tego zmierza. Homoseksualni ciągle narzekają na swój los  i ciągle coś im "przybywa" w prawie.W Polsce wywalczyli sobie adopccję dzieci , za przyczyną posłów PO. Co mnie oburza , co według mnie jest sprzeczne z polska konstytucją.

Ofensywa homoseksualizmu prowadzona jest pod sztandarem obrony praw człowieka, mimo iż z prawami człowieka niewiele ma wspólnego, a często wręcz im szkodzi.

Logiczne myślenie uczy, że prawo do zachowania gatunku należy uznać za najbardziej podstawowe z wszystkich podstawowych praw człowieka i każdej żywej istoty. Nasuwa się więc tylko jeden wniosek, że to prawo gwarantujące przetrwanie ludzkości może być realizowane wyłącznie w drodze prokreacji możliwej dzięki parom heteroseksualnym. Pary homoseksualne nie wnoszą niczego do realizacji tego fundamentalnego prawa naturalnego, a przeciwnie, im więcej będzie homoseksualistów, tym gorsze będą perspektywy przyrostu naturalnego, który gwarantuje rozwój społeczny, gospodarczy, kulturalny i wszelki inny sprzyjający prawom człowieka. Ruch homoseksualny w swoim własnym interesie nie powinien popierać siebie, lecz heteroseksualizm, bo dzięki niemu także homoseksualiści istnieją na tym świecie. Obserwuje się też stałą eskalację poglądów o równości małżeństw homoseksualnych z heteroseksualnymi. Poglądy takie są sprzeczne z utrwalonymi w społeczeństwach wartościami, wielowiekową tradycją kultury europejskiej, chrześcijańskiej i innych religii. Godzą też w dobra gwarantowane prawem międzynarodowym i krajowym, dotyczące ochrony praw człowieka: w tradycyjną rodzinę składającą się z reguły z rodziców i ich dzieci, nazywaną „naturalną i podstawową komórką społeczeństwa” (art. 16, ust. 3 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, art. 23 ust. 1 Międzynarodowego Paktu Praw Osobistych i Politycznych) oraz małżeństwo jako związku kobiety i mężczyzny (art. 16 ust. 1 Powszechnej Deklaracji, art. 23 ust. 2 Paktu Praw Osobistych i Politycznych, art. 12 Europejskiej Konwencji i art. 18 Konstytucji RP).

Dlaczego więc propaganda homoseksualizmu ma być popierana przez społeczeństwa skoro prawom człowieka nie służy, lecz im szkodzi? Dlaczego ja mam to popierać i w imię czego ?

Adam

#37 2011-07-07 19:16:54

Adaśko
zaaklimatyzowany

Nebo , no bo są sprzeczne z prawami natury. Chyba , że znasz przyklad , że dwu osobników tej samej plci dorobili się własnego potomstwa.

Co do polityki , to poroszę Cię , że gdy zabraknie mi obiektywizmu , to.....mnie kopnij w kostkę.   http://yoursmiles.org/csmile/friend/c0414  bez wódki tego nie rozbieriosz !!!!!

Na codzień to ja politykę mam w wielkim..........niepoważaniu http://img842.imageshack.us/img842/5288/328s.jpg 

Adam

#38 2011-07-07 19:22:31

ruda paskuda
przyboczny

Wszystko ok, tyle, że raczej homoseksualistów nie przybywa wraz ze zwiększeniem ich praw, oni się po prostu homoseksualistami rodzą. Więc argument typu "nie dawajmy im przyzwolenia, bo będzie ich coraz więcej" jest raczej śmieszny, oni są tak czy inaczej.
A co do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, uważam że nie jest to niczym złym. Dlaczego? Bo domy dziecka pełne są owoców zdrowych heteroseksualnych popędów. Tak czy inaczej, para chcąca adoptować dziecko jest poddawana testom, musi ukończyć odpowiednie kursy i przeskoczyć kilka przeszkód - więc jeżeli para homoseksualna jest w stanie spełnić wymagania, dlaczego miałaby dziecka nie adoptować? Może właśnie dlatego, że nie jest to proste do osiągnięcia, taka para będzie kochać dziecko bardziej niż patologiczni heteroseksualni rodzice?
Współczesne społeczeństwo na tak wiele sposobów godzi w utrwalone wartości i wielowiekowe tradycje, że akurat zwyczajne ludzkie pragnienie miłości nie wydaje mi się największą zbrodnią. Pijane nastolatki, ludzie o stabilnej sytuacji finansowej, w ostateczności Hindusi i Chińczycy - są w stanie zadbać o przyrost naturalny.

W całej dyskusji na temat homoseksualistów nie podoba mi się właśnie generalizowanie. Opinię kształtuje się na podstawie tych głośnych okazów, mających potrzebę demonstracji, a przy okazji godzi to w normalnych ludzi, chcących po prostu żyć w zgodzie z własną naturą. A i tak nikt nie jest w stanie sprawdzić, ile jest homoseksualnych par wychowujących dzieci - bo często są to kobiety, które po rozwodzie zostały same z dziećmi i znalazły miłość innej kobiety. I co, to nie jest rodzina? Ojciec, który płaci i ma resztę gdzieś, zastąpiony dwoma kochającymi matkami. A przecież to nie jest rzadkość.

#39 2011-07-07 19:27:10

Nebogipfel
mentor

Adaśko, jest zgodne z prawami natury, natomiast wg teorii Darwina są przegranymi z powodu baku potomstwa.
Lecz prawa natury to nie tylko rozmnażanie, lecz również eksperymenty.
Zgadzam się z Rudą.
Co do wychowania przez dwie kobiety..
Moja mama jest hetero, lecz w sumie wychowały mnie dwie kobiety.
Nie piję, nie pale, nie kradnę, nie ćpam, nie wdaję się w burdy - źle mnie wychoały?
Mama jest obecnie z pewnym facetem i jsteśmy dla siebie kumplami.
Tak czy siak wychowanie przez dwie kobiety wcale złe nie jest - stwierdzam.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-07-07 19:29:18)

#40 2011-07-07 20:11:04

Adaśko
zaaklimatyzowany

No i wszystko jest o.k. jak mowi ruda .

Zgoda jest , dopóty wokól tego nie robi się za wiele krzyku. Jest tyle małżeństw , które nie mogą mieć potomstwa , niech adoptuję , niech to bedzie rodzina , związek małżeński , a nie zwiazek partnerski.Dzieci mają to do siebie , że rosną , a z wiekiem zadają bardzo duzo pytań , ciągle o coś pytają........Chyba , że odoptuje się w starszym wieku w celu pomocy młodemu człowiekowi w wejscie w dorosłe , samodzielne zycie i nie udaje się rodziny.

Nie będę się spierał. Wyraźiłem swój poglad , swój punkt widzenia. Przyjmuję do wiadomości , przemyślenia poglądy innych.

Nebo skoro byleś wychowywany przez dwie kobiety , to muszę Ci oznajmić , uświadomić jak wiele straciłeś ze swego dzieciństwa , gdybyś miał przy sobie ojca.

Adam

Stopka forum