Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#141 2015-04-14 07:11:59

ayalen
przyboczny

Re: Parada równości.....

Lunadari napisał(a):

ayalen napisał(a):

Lunadari,  wybacz ze nie odniose sie do Twoich slow, zebys nie musiala znizac sie do prostackiego koltunstwa.

ty to powiedziałaś img/smilies/smile

Zaledwie powtorzylam Twoja ocene moich slow, niewatpliwie stanowiaca dowod tolerancji dla czyichs pogladow, odmiennych niz Twoje.

#142 2015-04-15 22:02:12

Lunadari
przyboczny

ayalen napisał(a):

Lunadari napisał(a):

ayalen napisał(a):

Lunadari,  wybacz ze nie odniose sie do Twoich slow, zebys nie musiala znizac sie do prostackiego koltunstwa.

ty to powiedziałaś img/smilies/smile

Zaledwie powtorzylam Twoja ocene moich slow, niewatpliwie stanowiaca dowod tolerancji dla czyichs pogladow, odmiennych niz Twoje.

rozbudowana wypowiedź.
szkoda, że nie na temat i bez odpowiedzi na postawione w poście #130 pytanie.

"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

#143 2015-04-15 22:08:43

Lunadari
przyboczny

k4cz0r200 napisał(a):

Wydawało mi się normalnym, że dziecko bez małżeństwa jest nazywane bękartem i nie sądziłem, że to archaizm.

na przykład: Macaulay Culkin jest trzecim dzieckiem z siedmiorga dzieci tej samej kobiety i tego samego mężczyzny.
czy według Ciebie cała siódemka (potomków jednej pary) powinna określać siebie mianem bękartów?

"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

#144 2015-04-15 23:51:05

k4cz0r200
przyboczny

Jeśli jest ślubnym dzieckiem, to nie. Jeśli owi ludzie, o których piszesz, nie mięli małżeństwa, to to dziecko jest bękartem. Jeśli wzięli rozwód i dopiero zrobili Maculaya, to w sumie nie wiem.

Edit: Według wiki nigdy jego rodzice nie wzięli ślubu, więc jest bękartem jak całe jego rodzeństwo.

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2015-04-15 23:58:19)

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#145 2015-04-16 07:59:16

Mistyk
zaaklimatyzowany

k4cz0r200 napisał(a):

Według wiki nigdy jego rodzice nie wzięli ślubu, więc jest bękartem jak całe jego rodzeństwo.

Według wiki "bękart" to słowo o charakterze pejoratywnym, czyli negatywnym, podobnie jak np. pedał (w znaczeniu - gej).
Dlatego nigdy go nie używam (o ile nie chcę kogoś wyzwać). System przez niektórych zwany obecnie demokracją ma to do siebie, że niby ukradkiem wprowadza do potocznej mowy wulgarne, obraźliwe słowa, i stają się powszechne. Niewielu wie, że np. słowo kobieta, jeszcze pod koniec XIX wieku było obraźliwym określeniem niewiasty (od kob - chlew, obora), w przeciwieństwie do słowa dziwka, pochodzącego od nieużywanego dziś słowa dziewka i będącego normalnym niepejoratywnym określeniem kobiety.

Czym wg ciebie różni się dziecko rodziców, którzy "zalegalizowali" związek, czy to w państwie, czy też w Kościele będącym również państwem w państwie oraz państwem rzeczywistym (Watykan), od dziecka rodziców, którzy tego nie zrobili? Używając takich słów przyczyniasz się do upowszechniania ich oraz niewolniczej idei kryjącej się za nimi, że związek kobiety i mężczyzny musi być "legalizowany" poprzez zgłoszenie go odpowiednim władzom państwowym (świeckim) lub kościelnym (duchownym) będących filarami tego chorego systemu. Płynie z tego wniosek, że związek potrzebuje legalizacji, chociażby tylko po to, by dziecko nie było szykanowane w przedszkolu/szkole i wyzywane od bękartów przez takich jak ty betonujących ten system. Tak jakby mógł istnieć nielegalny związek dwojga wolnych ludzi. Czy wolni ludzie potrzebują pozwolenia na związek, wspólne zamieszkanie, posiadanie dzieci?

"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
                   Pieśń Mahamudry Tilopy

#146 2015-04-16 09:23:51

k4cz0r200
przyboczny

Mistyku, odpocznij. Zaraz się okażę, że poza betonowaniem świata psuję jeszcze gospodarkę i niszczę świat. Cytowałem co ludzie mówią do dzieci nieślubnych, sam tego nie używam. Na pytanie czy culkin jest bękartem posiliłem się znaczeniem słowa bękart, tyle. Dla mnie ślubne dziecko i nieślubne, to taki sam człowiek.

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2015-04-16 09:26:16)

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#147 2015-04-16 09:58:58

victoria
adminka

Bękart dzisiaj już nieużywane określenie z chyba jednego powodu, dzieci są poczęte przez rodziców będących we wszystkich możliwych sytuacjach życiowych ale i przez  in vitro.
Kogo nazywać tedy bękartem?
I po co ? Skoro prawo samo  uregulowało status potomstwa, wszystkie dzieci nasze są img/smilies/smile A dla bezpieczeństwa, najlepiej uznać je za słowo obraźliwe i po sprawie.

Bękartem był kiedyś przede wszystkim człowiek niezamężnej matki i żonatego mężczyzny, miał inne prawa niż dzieci z legalnego związku, dotyczyło to głównie dziedziczenia. Rodziny królewskie oczywiście nie mogły się równać pospólstwu, dlatego dla ich nieślubnych dzieci wymyślono nazwę bastard.
Dlaczego wymyślono że bękart jest bardziej obraźliwy bastard mniej? img/smilies/big_smile

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

Stopka forum