Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2011-07-08 16:56:29

Ja?!
Moderator

Re: Pycha - że co to jest ?

Nawet miłość bezwarunkowa jest warunkową bo się pragnie miłego uczucia bez względu na to do kogo się uczucie kieruje. Inni ludzie wtedy są traktowani przedmiotowo skoro najważniejsze jest czuć miłość. Obłuda i fałsz jak widać nadal kwitnie

#27 2011-07-08 16:56:30

Sosan
szlachetny gawędziarz

kaszel napisał(a):

milosc to wrazliwosc na nature i czlowieka, to chcenie jego dobra, opieka, milosc widzi wszystko co pozytwne w czlowieku nawet te negatywne strony ( mowi sie wtedy ze ktos ma rozowe okulary) milosc to piekno tej ziemi, cieplo tez i radosc nie wiem czy kiedykolwiek doswiadczyles milosci, z tego co piszesz chyba nie

uff, już trochę lepszy post. Masz strasznie dziwne wahania formy img/smilies/smile

dziwna konkluzja... chyba mnie znowu nie zrozumiałeś. ja napisałem, że człowiek jest miłością- w swojej najgłębszej esencji i jest to odczuwalne tylko wtedy, gdy znika to co fałszywe... te wszystkie konceptualne Ja, egotyczne tożsamości... hałas mentalny...
Miłość nie jest więc doświadczeniem, ale jego brakiem.
Kiedy nie ma doświadczeń pozostaje sam doświadczający i to jest miłość- bezwarunkowa, cicha, nieoceniająca, nieosadzająca, niepożądająca...itd

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#28 2011-07-08 16:58:20

Sosan
szlachetny gawędziarz

Ja?! napisał(a):

Nawet miłość bezwarunkowa jest warunkową bo się pragnie miłego uczucia bez względu na to do kogo się uczucie kieruje. Inni ludzie wtedy są traktowani przedmiotowo skoro najważniejsze jest czuć miłość. Obłuda i fałsz jak widać nadal kwitnie

błąd img/smilies/smile miłość bezwarunkowa jest właśnie brakiem pragnień. Jak pragniesz czegokolwiek, to przegapiasz ten wymiar.

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#29 2011-07-08 17:06:54

kaszel
Zbanowany

nie Sosan ty czegos nie rozumiesz,, mowisz ze czlowiek bedzie wstanie odczuc milosc, jak znikna jakies koncepty, ja ci mowie ze czlowiek caly czas odczuwa milosc. Ale tego chyba jeszcze nie pojoles

#30 2011-07-08 17:07:32

Ja?!
Moderator

Lidka - drażni Cię gdy ktoś się czuje Bogiem ? Dlaczego ? Lepsze to niż czuć się demonem. Widzisz coś w tym złego ? To moja osobista sprawa i relacja z Bogiem we mnie a Tobie nic do tego. Weź wsadź nos w swoją relacje z Bogiem w sobie. Boisz się że Ci zabiore Boga ? Każdy ma własnego. Czy ten świat zwariował że wszystko trzeba prostować ? Kurde dom wariatów z tą niską samooceną u ludzi. Moge się czuć jedno z Bogiem czy Bogiem i nikomu nic do mojej z nim relacji. Jest to święta i nie tykalna sfera. Sio bo poszczuje psami.

#31 2011-07-08 17:08:53

kaszel
Zbanowany

widzac jak ludzie rozdzielaja milosc na kawalki to mnie krew zalewa bo milosc jest tylko jedna i ona kocha wszystko

#32 2011-07-08 17:11:16

kaszel
Zbanowany

przykladem tu moze byc nawet to ze milosc kocha nawet egoizm, gdyby czlowiek sie siebie nie kochal, zginol by, nienawidzac samego siebie czlowiek popelnia rozne glupstwa. wyrywa sobie wlosy z glowy okalecza swoje cialo

#33 2011-07-08 17:12:55

Sosan
szlachetny gawędziarz

kaszel napisał(a):

nie Sosan ty czegos nie rozumiesz,, mowisz ze czlowiek bedzie wstanie odczuc milosc, jak znikna jakies koncepty, ja ci mowie ze czlowiek caly czas odczuwa milosc. Ale tego chyba jeszcze nie pojoles

No to super, żyjemy w raju img/smilies/wink

o czym Ty Kaszel piszesz ? Podajesz fakty nie pokrywające się z rzeczywistością. ja wokoło widzę frustracje, narzekanie, cierpienie, przywiązanie , bronienie własnego ego, chwile gniewu, radości ,smutku itd- a nie miłość.
Spytam się dzisiaj swoich znajomych czy cały czas odczuwają miłość. a może forumowiczów img/smilies/smile hej- odczuwacie cały czas miłość ?
dlaczego więc fantazjujesz i opowiadasz brednie ?img/smilies/smile

~ Papaji

#34 2011-07-08 17:16:24

Ja?!
Moderator

Ktoś tu powiedział że jest miłością. Brawo - bóg jest miłością. Utożsamianie się z tym kim jest Bóg zbliża człowieka do stanu świadomości  Boga. I o to chodzi. Ale Bóg ma wiele cech. Niedawno jak ktoś mówił że jest miłością to wmawiano mu że ma pyche i grzech i tym podobne bzdury

#35 2011-07-08 17:17:10

kaszel
Zbanowany

ty jeszcze malo wiesz Sosan

#36 2011-07-08 17:18:58

Sosan
szlachetny gawędziarz

Ja?! napisał(a):

Ktoś tu powiedział że jest miłością. Brawo - bóg jest miłością. Utożsamianie się z tym kim jest Bóg zbliża człowieka do stanu świadomości  Boga. I o to chodzi. Ale Bóg ma wiele cech. Niedawno jak ktoś mówił że jest miłością to wmawiano mu że ma pyche i grzech i tym podobne bzdury

Ja tak napisałem img/smilies/smile ale to nie jest pycha w stylu- ja jestem miłością a ty nią już nie.. wszystko jest miłością. jest jedna rzeczywistość, jedna miłość-  i cała masa form tej samej energii.

~ Papaji

#37 2011-07-08 17:20:38

Sosan
szlachetny gawędziarz

kaszel napisał(a):

ty jeszcze malo wiesz Sosan

Nie wymiguj się tak szybko. Na razie to Ty naginasz rzeczywistość do swojej wizji. Napisz w 5 zdaniach o czym mówi Mooji. Skoro kogoś krytykujesz, to musisz znać przekaz..
wtedy zobaczymy, kto mało wie img/smilies/wink

~ Papaji

#38 2011-07-08 17:27:06

Ja?!
Moderator

Sosan - fajnie że to rozumiesz. Niestety już trudniej zrozumieć kogoś kto czuje się Bogiem bo się go widzi jakby myślał że nikt inny nie jest prócz niego. To taka sama sytuacja. Nie ma jednego Boga. Był jeden gdy był sam nie dzieląc się na miliardy istot jemu podobnych.

#39 2011-07-08 17:29:53

Sosan
szlachetny gawędziarz

Ja?! napisał(a):

Sosan - fajnie że to rozumiesz. Niestety już trudniej zrozumieć kogoś kto czuje się Bogiem bo się go widzi jakby myślał że nikt inny nie jest prócz niego. To taka sama sytuacja. Nie ma jednego Boga. Był jeden gdy był sam nie dzieląc się na miliardy istot jemu podobnych.

dobra, ale to, że jest miliard fal nie oznacza, że nie ma jednego oceanu. Zamiast Bóg wolę używać słowa " egzystencja"
Wtedy można powiedzieć-  ja i ty jesteśmy egzystencją, bo nic innego nie istnieje img/smilies/smile

~ Papaji

#40 2011-07-08 17:30:41

Ja?!
Moderator

Miłość jest jedna tylko podzielona tak jak człowiek jest jeden tylko podzielony na nacje czy kolory skóry czy wyznanie czy płeć.

#41 2011-07-08 17:37:09

Ja?!
Moderator

Sosan - może być nazwa życie. Bóg jest życiem my jesteśmy życiem. Ocean życia img/smilies/smile szkoda że ludzie rozwijają i pielęgnują w sobie śmierć. Jest to przeciwna droga niż ta którą główny nurt wyznaczyło. Gdyby zamiast miłości poświęcać tyle uwagi energii życia to ludzie mieliby raj na ziemi. A tak to mają kupe litości którą nazywają miłością.

#42 2011-07-08 17:46:03

Sosan
szlachetny gawędziarz

Ja?!

wszystko sprowadza się do ego i fałszywej tożsamości. Skoro myślimy , że jesteśmy konstruktem ciało- umysł to automatycznie przyczyniamy się do cierpienia- swojego i innych.

~ Papaji

#43 2011-07-08 17:50:32

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

BJB, pragnąć a warunkować to pragnienie to dwie różne sprawy.

Jeśli mówimy o prawdziwym uczuciu nie uwarunkowanym oczekiwaniami, nie ma mowy o 'przedmiotowym' traktowaniu innych. Jeśli takie się pojawia, to nie jest to efekt miłości bezwarunkowej, a egoistycznej. Z pragnienia miłości bezwarunkowej rodzi się tylko czyste szczęście i czysta radość.

Pozdrawiam!

Lidka

#44 2011-07-08 17:53:59

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

Lidka - drażni Cię gdy ktoś się czuje Bogiem ? Dlaczego ? Lepsze to niż czuć się demonem. Widzisz coś w tym złego ? To moja osobista sprawa i relacja z Bogiem we mnie a Tobie nic do tego. Weź wsadź nos w swoją relacje z Bogiem w sobie. Boisz się że Ci zabiore Boga ? Każdy ma własnego. Czy ten świat zwariował że wszystko trzeba prostować ? Kurde dom wariatów z tą niską samooceną u ludzi. Moge się czuć jedno z Bogiem czy Bogiem i nikomu nic do mojej z nim relacji. Jest to święta i nie tykalna sfera. Sio bo poszczuje psami.

BJB, zapewniam Cię z ręką na sercu, że możesz czuć się, jak tylko Ci się podoba img/smilies/smile

I nie, nie drażni mnie to nijak. Gdybyś odczytywał rzeczywistą treść moich słów, a nie oceniał ich poprzez swoje 'ego', sam byś to zauważył img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#45 2011-07-08 17:58:46

Lidka
mentor

kaszel napisał(a):

widzac jak ludzie rozdzielaja milosc na kawalki to mnie krew zalewa bo milosc jest tylko jedna i ona kocha wszystko

To niech Cię może nie zlewa, bo w ten sposób sam cechujesz swoją własną miłość negatywnie?...img/smilies/wink

Owszem, miłość jest tylko jedna. Ale zabarwiona zgodnie z naszą wolą i wyborem (nie zawsze świadomym, uwarunkowania są czasami silniejsze i poddajemy się 'bez walki'). Można jej nadać wartości 'ego', czyli uwarunkować negatywnie, a można też dążyć do odwarunkowania jej.

Pozdrawiam!

Lidka

#46 2011-07-08 18:00:25

Ja?!
Moderator

Lidka - jakoś z Twojego pragnienia miłości nie robie się bardziej szczęśliwy ani radosny. Coś nie tak z Twoją miłością. Chyba Twoje ego myśli że jest miłością. Ale sama nie jesteś miła, a skoro nie jesteś miła to miłości nie przejawiasz.

#47 2011-07-08 18:04:59

Lidka
mentor

Sosan napisał(a):

Ja?!

wszystko sprowadza się do ego i fałszywej tożsamości. Skoro myślimy , że jesteśmy konstruktem ciało- umysł to automatycznie przyczyniamy się do cierpienia- swojego i innych.

Taki konstrukt nigdy dla mnie nie istniał, umysł przynależy do sfery ciała, materialnej.

Może chodziło Ci o konstrukt uczucie-umysł? Ten przynajmniej oddaje istotę człowieka. I świadomość takiego konstruktu automatycznie od cierpienia oddala.

Pozdrawiam!

Lidka

#48 2011-07-08 18:07:03

Ja?!
Moderator

Sosan napisał(a):

Ja?!

Żartujesz img/smilies/smile a niby co tworzy jaźń jeśli nie wyższa jaźń ? Ciało fizyczne powstaje z ciała atmicznego. Mentalne z przyczynowego i tak dalej. Dla jaźni bogiem jest wyższa jaźń do czasu aż obie świadomości się zjednoczą w jedność. Wtedy jaźń powie że jest własnym twórcą ale tak naprawde mówi to wyższa jaźń przez jaźń materialną. Przynajmniej tak jest u mnie.

#49 2011-07-08 18:08:38

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

Lidka - jakoś z Twojego pragnienia miłości nie robie się bardziej szczęśliwy ani radosny. Coś nie tak z Twoją miłością. Chyba Twoje ego myśli że jest miłością. Ale sama nie jesteś miła, a skoro nie jesteś miła to miłości nie przejawiasz.

Bo to moje pragnienie i mnie dotyczy, nie Ciebie img/smilies/smile.

Jak Ty będzie realizował Twoje pragnienie miłości i dojdziesz do etapu, na którym będziesz potrafił 'oczyścić' Twoja miłość z wartości 'ego', tak samo będziesz czuł czystą radość i szczęście.

A dlaczego ja miałabym być dla Ciebie niemiła? Bo nie szczebioczę? Nie zaspokajam Twoich oczekiwań? img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#50 2011-07-08 18:10:31

Sosan
szlachetny gawędziarz

Ja?! napisał(a):

Żartujesz img/smilies/smile a niby co tworzy jaźń jeśli nie wyższa jaźń ? Ciało fizyczne powstaje z ciała atmicznego. Mentalne z przyczynowego i tak dalej. Dla jaźni bogiem jest wyższa jaźń do czasu aż obie świadomości się zjednoczą w jedność. Wtedy jaźń powie że jest własnym twórcą ale tak naprawde mówi to wyższa jaźń przez jaźń materialną. Przynajmniej tak jest u mnie.

Można to podzielić nawet na 100 jaźni i ciał atmicznych. nie ma różnicy- to tylko bawiący się umysł.

~ Papaji

Stopka forum