Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2011-07-18 16:42:14

Crows
mentor

Re: (RELIGIJNIE) CZŁOWIEK I DUSZA

Lidko kto tłumaczy te texty na polski ?

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#52 2011-07-18 16:57:10

Lidka
mentor

Ja (to mój zawód).

Pozdrawiam!

Lidka

#53 2011-07-18 17:05:30

Sosan
szlachetny gawędziarz

Crows,
idziemy na korepetycje z francuskiego do Lidki ?img/smilies/smile

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#54 2011-07-18 17:07:32

Nebogipfel
mentor

Fajnie by było.
img/smilies/wink

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#55 2011-07-18 17:10:32

Sosan
szlachetny gawędziarz

czyli jest nasz trzech ? img/smilies/wink

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#56 2011-07-18 17:10:36

Lidka
mentor

Sosan napisał(a):

No jasne, umysł nie chce odkryć tego co jest poza umysłem, wtedy bowiem kończy się jego panowanie.. umysł zostanie zredukowany do sługi...

Ja cały czas twierdzę, że umysł dla człowieka jest tylko narzędziem. I to nie umysł chce cokolwiek odkrywać albo nie, ale ten, który się nim posługuje. A każdy może posługiwać się, jak uważa.

Sosan napisał(a):

jak najbardziej żyje jak człowiek, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie odrzucam tego co nieuwarunkowane.... Ponieważ tą ciszę, cichą świadomosc mam do dyspozycji tu na ziemi.

Ja też nie odrzucam tego, co nieuwarunkowane. Ale mam świadomość, że 'tu i teraz' jestem człowiekiem, mam zatem żyć w rzeczywistości uwarunkowanej i posługiwać się uwarunkowanym umysłem. I tak się nim posługuję, że zdążyłam wyciągnąć wniosek, co może być dla człowieka nieuwarunkowane.

Cisza też mi służy, ale znów się różnimy: ja mam świadomość, że moim zasadniczym środowiskiem jest to ludzkie, uwarunkowane. Z ciszy korzystam w ten sposób, że to, co ona mi daje (m.in. ten kontakt), przekładam na moje zasadnicze życie, jakie jest moim celem na tę 'chwilkę' inkarnacji.

(żadna dusza nie wcieliła się w ciało 'przypadkiem' czy bez celu)

Sosan napisał(a):

W czym konkretnie się mylę ? w tym ,że te rzeczy się zmieniają a cisza pozostaje stała i niezmienna ? To jest fakt naukowy, którego sama możesz doświadczyć.. żadne widzenie czy uwarunkowanie nie odgrywa tutaj roli

Mylisz się, sądząc, że w ciszy nic nie ma. Oraz w tym, że możesz utożsamić się z nią. Nie ma tak dobrze, nie na darmo jesteś człowiekiem, niezależnie od tego, co sam o tym sądzisz (a chyba nic nie sądzisz, bo żadnych wniosków na ten temat nie piszesz).

Pozdrawiam!

Lidka

#57 2011-07-18 17:12:31

Crows
mentor

Lidka zapewne by nas wiele nauczyła , ale co do tłumaczeń to juz mamy trochę doświadczeń z tłumaczeniem biblii , nie chce tutaj czegokolwiek sugerować ale nie chce by wokół tych tłumaczeń wisiała jakaś otoczka jedynie słusznej racji  img/smilies/wink

:
:

#58 2011-07-18 17:22:11

Sosan
szlachetny gawędziarz

Lidko,

człowiek w swoim obecnym stanie nie posługuje się, umysłem ! To umysł nim się posługuje ! pisząc o tych wszystkich ciszach , świadomościach dążę do tego , żebyście zrozumieli ten fakt. samowolka umysłu jest chorobą..

cisza nie jest czymś z czego się korzysta, ona jest konsekwencją zrozumienia tego, że umysł panoszy się bez naszej kontroli..

Bardzo łaskawie ze strony umysłu, że w swojej kompulsywnej konceptualizacji pozwala ci na momenty ciszy... img/smilies/wink Powiem więcej- gdybyś ich nie miała, już dawno byś zwariowała. Ta przestrzeń nie-umysłu jest gwarantem dystansu do umysłu i pełnego zdrowia psychicznego.

W ciszy może być całą masa form, ale sama cisza nie jest formą. Nie możesz się zidentyfikować z cisza, bo identyfikacją następuje tylko przez koncepty, albo obrazy mentalne. Mógłbym więc tylko zidentyfikować się z własnymi myślami, jakie mam o ciszy...

wszystkie wnioski to dzieło umysłu, fantazjujesz na różne tematy- celów, misji, ale to tylko projekcja Twojego uwarunkowania... taka wiedza nie ma żadnej wartości, odpowiedzi są bowiem poza umysłem.

Vous n'êtes pas votre esprit, réveiller de votre rêve .. arrêter de penser et de parler et il n'y aura rien de bo vous ne serez pas en mesure de savoir

~ Papaji

#59 2011-07-18 17:22:20

Lidka
mentor

Crows napisał(a):

Lidka zapewne by nas wiele nauczyła , ale co do tłumaczeń to juz mamy trochę doświadczeń z tłumaczeniem biblii , nie chce tutaj czegokolwiek sugerować ale nie chce by wokół tych tłumaczeń wisiała jakaś otoczka jedynie słusznej racji  img/smilies/wink

Crows, sumienie mi nie pozwala tłumaczyć inaczej niż napisane...img/smilies/smile. Ja z chęcią odrzuciłabym całą religijność, ale nie mogę, chcę zostawić wiernie tak, jak jest w oryginale.

Pozdrawiam!

Lidka

#60 2011-07-18 17:26:45

Lidka
mentor

Sosan napisał(a):

Lidko,

człowiek w swoim obecnym stanie nie posługuje się, umysłem ! To umysł nim się posługuje ! pisząc o tych wszystkich ciszach , świadomościach dążę do tego , żebyście zrozumieli ten fakt. samowolka umysłu jest chorobą..

cisza nie jest czymś z czego się korzysta, ona jest konsekwencją zrozumienia tego, że umysł panoszy się bez naszej kontroli..

Bardzo łaskawie ze strony umysłu, że w swojej kompulsywnej konceptualizacji pozwala ci na momenty ciszy... img/smilies/wink Powiem więcej- gdybyś ich nie miała, już dawno byś zwariowała. Ta przestrzeń nie-umysłu jest gwarantem dystansu do umysłu i pełnego zdrowia psychicznego.

W ciszy może być całą masa form, ale sama cisza nie jest formą. Nie możesz się zidentyfikować z cisza, bo identyfikacją następuje tylko przez koncepty, albo obrazy mentalne. Mógłbym więc tylko zidentyfikować się z własnymi myślami, jakie mam o ciszy...

wszystkie wnioski to dzieło umysłu, fantazjujesz na różne tematy- celów, misji, ale to tylko projekcja Twojego uwarunkowania... taka wiedza nie ma żadnej wartości, odpowiedzi są bowiem poza umysłem.

Vous n'êtes pas votre esprit, réveiller de votre rêve .. arrêter de penser et de parler et il n'y aura rien de bo vous ne serez pas en mesure de savoir

Sosan, j'arrête ma discussion avec toi, cela ne donne rien a personne. Je préfère prêter mon attention a quelque chose qui me servira mieux.

img/smilies/042

Pozdrawiam!

Lidka

#61 2011-07-18 17:32:50

Crows
mentor

Sosan napisał(a):

r

tak sie zdarza ale nie jest tak wciąż bo wszyscy byli byśmy szaleńcami i żyli w totalnym chaosie , iluzja umysłu jest do pewnego stopnia pod kontrolą , a to do jakiego stopnia , świadczy o naszej samoświadomości.

:
:

#62 2011-07-18 17:34:30

Sosan
szlachetny gawędziarz

oki, alors mes dernières paroles:
vous êtes la réponse, les cherchant ailleurs est futile

~ Papaji

#63 2011-07-18 17:38:40

Sosan
szlachetny gawędziarz

Crows napisał(a):

tak sie zdarza ale nie jest tak wciąż bo wszyscy byli byśmy szaleńcami i żyli w totalnym chaosie , iluzja umysłu jest do pewnego stopnia pod kontrolą , a to do jakiego stopnia , świadczy o naszej samoświadomości.

tak, te chwile ciszy, dystansu, które mamy są zbawienne.. Również jak umysł dostanie czego chce, to daje nam w nagrodę odrobinę satysfakcji czy radości.. ale nie na długo img/smilies/wink
Jesteśmy wiec w pewnym sensie żebrakami na łasce umysłu.

Zobacz jedną rzecz. umysł produkuje i zasila negatywne myśli i jednocześnie ten sam umysł martwi się, płacze i narzeka z powodu tych negatywnych myśli..  Jego gierki są absurdalne img/smilies/smile

~ Papaji

#64 2011-07-18 17:40:32

Lidka
mentor

Sosan napisał(a):

oki, alors mes dernières paroles:
vous êtes la réponse, les cherchant ailleurs est futile

Je dis exactement la même chose! J'ai trouvé ma vérité EN MOI-MÊME.

(automatyczny tłumacz jest do bani http://macg.net/emoticons/laughing2)

Pozdrawiam!

Lidka

#65 2011-07-18 17:42:08

Crows
mentor

Lidka napisał(a):

(automatyczny tłumacz jest do bani http://macg.net/emoticons/laughing2)

to prawda , wychodzi jakiś bełkot  img/smilies/wink

:
:

#66 2011-07-18 17:45:09

Sosan
szlachetny gawędziarz

Nie jest taki zły img/smilies/wink tłumacze sobie w ten sposób artykuły z francuskiego i hiszpańskiego na angielski i nie dość, że wszystko jest zrozumiałe, to tych błędów nie ma za dużo

~ Papaji

#67 2011-07-18 17:47:22

Lidka
mentor

Zrozumieć się da, ale 'kwiatki' bywają cudne... img/smilies/wink

Crows, masz bardzo ładne motto.

Pozdrawiam!

Lidka

#68 2011-07-18 17:51:09

Sosan
szlachetny gawędziarz

No trudno, może kiedyś zacznę się uczyć francuskiego... Słyszałem jednak , że w najbliższej przyszłości będzie rządził język chiński. Podobno W Szwecji są już projekty , aby wprowadzić ten język do szkół. Chiński ma w najbliższych 10-15 latach zdetronizować anglika

~ Papaji

#69 2011-07-18 17:53:38

Lidka
mentor

Sosan napisał(a):

No trudno, może kiedyś zacznę się uczyć francuskiego... Słyszałem jednak , że w najbliższej przyszłości będzie rządził język chiński. Podobno W Szwecji są już projekty , aby wprowadzić ten język do szkół. Chiński ma w najbliższych 10-15 latach zdetronizować anglika

A to ma dla Ciebie jakieś znaczenie? img/smilies/wink No bo skoro nie jesteś żadnym 'konceptem' umysłu, jaki jest sens uczenia się czegokolwiek? Myk w ciszę i nie ma co wracać... img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#70 2011-07-18 18:33:07

Sosan
szlachetny gawędziarz

Lidka napisał(a):

A to ma dla Ciebie jakieś znaczenie? img/smilies/wink No bo skoro nie jesteś żadnym 'konceptem' umysłu, jaki jest sens uczenia się czegokolwiek? Myk w ciszę i nie ma co wracać... img/smilies/wink

znowu zaczynasz ! img/smilies/smile

A ty jesteś konceptem umysłu ? hahaha Trudno, żebym był produktem instrumentu , którym się posługuję. Tak analogicznie-  Czy ogrodnik jest przekopana grządką ?

To do czego nawiązujesz to często wspomniane przeze mnie nieporozumienie. Jego produktem ( tego nieporozumienia) są mi.n ludzie żyjący w klasztorach i zakonach. Mnich , który medytuje 24h na dobę, nie podejmuje żadnej aktywności, jest cały czas w swojej ciszy..

To nie ma nic wspólnego z harmonią osiągniętą poprzez zerwanie identyfikacji z umysłem.

to z samo z Tobą- myk w świat uczuć do harlequinów- tu są za poważne dyskusje img/smilies/smile

~ Papaji

#71 2011-07-18 19:08:56

Lidka
mentor

A, nie, nie, żadnych harlequinów nie czytuję, u mnie to myk w życie z uśmiechem w sercu... img/smilies/wink

Może byśmy tak wrócili do tematu zasadniczego?

Pozdrawiam!

Lidka

#72 2011-07-20 12:36:38

999Krysia
zaaklimatyzowany

Sosan napisał(a):

To nie ma nic wspólnego z harmonią osiągniętą poprzez zerwanie identyfikacji z umysłem. img/smilies/smile

..... Pytanko , jak zerwać identyfikacje z umysłem  i czy to jest możliwe? ...Jeżeli tak , to jaki efekt tego będzie ....?
CZy to ma coś wspólnego ze stanem nie-myślenia....czyli niedziałania.....

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#73 2011-07-20 16:53:04

Sosan
szlachetny gawędziarz

999Krysia napisał(a):

..... Pytanko , jak zerwać identyfikacje z umysłem  i czy to jest możliwe? ...Jeżeli tak , to jaki efekt tego będzie ....?
CZy to ma coś wspólnego ze stanem nie-myślenia....czyli niedziałania.....

Nie jesteś swoim umysłem, więc jak najbardziej możliwe jest zerwanie fałszywej identyfikacji. jest wiele technik, ale pamiętaj, że w ostatecznym rozrachunku nawet technika musi zostać "odrzucona"... Bo inaczej z powrotem się zaprogramujesz.
obserwuj swój umysł- bez osądzania, po prostu patrz na niego oczami małego dziecka. Niech sobie myśli płyną.. Ty jesteś na brzegu rzeki i tylko obserwujesz.
zwracaj uwagę na swoje zmysły, jak patrzysz to patrz, jak smakujesz to smakuj... Nie myśl przy tym. Bądź obecna tu i teraz..
będąc w parku obserwuj przestrzenie miedzy drzewami, przy ulicy przerwy miedzy przejeżdżającymi pojazdami... w umyśle obserwuj przerwy między jedną a drugą myślą.

efektem będzie- uczucie przestrzeni i wewnętrznej radości, więcej energii, kontrola nad własnym umysłem, bardzo zredukowana ilość negatywnych myśli i emocji, wgląd, że nie jesteś mechanizmem ciało- umysł, tylko czysta świadomością, wewnętrzną ciszą, , poczucie jedność z życiem itd.

Myślisz, tylko wtedy kiedy chcesz...  więc na pewno odpadają przypadkowe, kompulsywne myśli .. rezultatem tego jest cisza.. Zerwałaś z nałogiem myślenia, ale to oznacza stanu nie-myślenia. Po prostu nie ma już samowolki umysłu i patologicznego myślenia 24h na dobę...

działać możesz cały czas, to nie ma znaczenia, żyj tak intensywnie jak potrafisz..

~ Papaji

#74 2011-07-21 13:04:12

999Krysia
zaaklimatyzowany

.. Zrozumiałam i poczułam Twój post.... I  oto efekt tego czucia.
................. Bycie rzeką......
--- Mam byc jak ta  rzeka , która bez pospiechu , pragnien i oczekiwan płynie , gdzie ją ziemie -życie niesie. Cel objawi się jej , gdy tam dopłynie. Skupiona na sobie ,jest tylko obserwatorem ludzkich dramatów i sukcesów. Nie angazuje się w nic . Bierze tych co chcą z nia płynąć. Bez żalu rozstaje się,gdy przychodzi czas...
---- Nie ma pragnień , oczekiwań , niechęci , sympatii. Płynie niewzruszona  ,zagłębiona we własna istotę....

Uważnośc i obserwacja  -to co mi potrzebne jest..  Uważnośc mam ,nad obserwacją popracuję.  .... Dzięki img/smilies/smile

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#75 2011-07-21 14:21:51

Sosan
szlachetny gawędziarz

999Krysia napisał(a):

Uważnośc i obserwacja  -to co mi potrzebne jest..  Uważnośc mam ,nad obserwacją popracuję.  .... Dzięki img/smilies/smile

Nie ma za co img/smilies/wink pamiętaj również o tym ,żeby obserwacja byłą w miarę przypadkowa i spontaniczna.
często bowiem osoby robią błąd i stosują obserwację jako rodzaj praktyki. Patrzą na swoje myśli, nie oceniają, ale "kątem oka" wyczekują rezultatu.. w stylu- kiedy ta cisza nastąpi ?

gdy obserwujesz, patrzysz, jesteś uważna i nie oczekujesz żadnego rezultatu, nie czekasz na nic, jesteś rozluźniona, to wówczas dostrzegasz, że tak naprawdę świat jest piękny, a Ty sama jesteś esencją tej egzystencji, istnieniem poza czasem i umysłem

~ Papaji

Stopka forum