Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2011-07-16 23:27:44

polliter
moderatus polliterus

Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał

Miłość dodaje skrzydeł, miłość to najpiękniejsze rzecz, która może nas spotkać w życiu.

Ja spotkałem swoją Miłość w knajpie. Grałem na imprezie na gitarze i śpiewałem. Panienki mnie oblegały (skromny jestem - no, nie? :black2:), ale moją uwagę przykuła dziewczyna, na której moje popisy nie robiły żadnego wrażenia. Gdy spytałem się, czy da mi swój telefon, odpowiedziała, że nie, bo ma tylko jeden, ale numer telefonu może mi dać. Tym mnie rozwaliła img/smilies/big_smile.
Tak się zgadaliśmy i okazało się, że już dawno była moją fanką, tylko tego nie okazywała.

Jesteśmy ze sobą pięć lat i jest nam wspaniale i cudownie :razem:

A jak Wy poznaliście swoją drugą połówkę?

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#2 2011-07-16 23:45:29

Nebogipfel
mentor

Re: Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał

Moją eks poznałem w szkole. Też byłem oblegany.
Okazało się po prostu, że to dla niej jednak za wcześnie na związki bo jak sama powiedziała - nie wiedziała czego chce.
Niemniej tragicznie nie było, zero kłótni i w sumie przyjacielsko się rozstaliśmy.
Więc na właściwa polówkę jeszcze czekam.
Niemniej jestem na siebie wściekły, gdyż chyba parę szans zmarnowałem..aż wstyd przyznać.
Swoją drogą spotykam tyle pięknych i mądrych dziewczyn, że jestem bliski zgłupienia.
img/smilies/big_smile
I jak tak sobie myślę to wydaje mi się, że w każdej chwili i z niemal każdą z nich udałoby mi się stworzyć coś fajnego i niegłupiego - czyli mam czas.
img/smilies/smile
Byleby nie było za późno.
img/smilies/hmm

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#3 2011-07-16 23:58:09

polliter
moderatus polliterus

Nebogipfel napisał(a):

Moją eks poznałem w szkole. Też byłem oblegany.
Okazało się po prostu, że to dla niej jednak za wcześnie na związki bo jak sama powiedziała - nie wiedziała czego chce.
Niemniej tragicznie nie było, zero kłótni i w sumie przyjacielsko się rozstaliśmy.
Więc na właściwa polówkę jeszcze czekam.
Niemniej jestem na siebie wściekły, gdyż chyba parę szans zmarnowałem..aż wstyd przyznać.
Swoją drogą spotykam tyle pięknych i mądrych dziewczyn, że jestem bliski zgłupienia.
img/smilies/big_smile
I jak tak sobie myślę to wydaje mi się, że w każdej chwili i z niemal każdą z nich udałoby mi się stworzyć coś fajnego i niegłupiego - czyli mam czas.
img/smilies/smile
Byleby nie było za późno.
img/smilies/hmm

Nebo, nigdy nie jest za późno.
Opisana przeze mnie sytuacja, miała miejsce, gdy byłem po trzydziestce, więc masz dużo czasu :black2:

Powodzenia!!!

#4 2011-07-17 01:02:18

Nebogipfel
mentor

Dzięki.
img/smilies/smile

#5 2011-07-17 06:13:37

Lidka
mentor

Polliter, moje gratulacje i życzenia takiej samej radości na następne 5 lat i na następne...! :bukiet:

U mnie było to dawniej, na tyle dawno, że można by zapomnieć img/smilies/wink. Ale radość wpisuje się na zawsze, więc do dziś się uśmiecham na te wspomnienia.

Złapałam dwie gumy na raz (albo ktoś mi przebił, taki stan zastałam na parkingu, na który dojechałam bez przygód). Koło zapasowe ma się jedno, więc stanęłam przed dylematem: skąd wziąć drugie? To nie było w czasach, kiedy co drugi kolega miał samochód, ja nie miałam żadnego zmotoryzowanego. Ale koleżanka miała. Pojechałyśmy i biłam się z myślami: pożyczy? nie pożyczy?... Pożyczył. Nawet odwiózł na parking i koła pozmieniał. I nie dał się zaprosić na kawę w ramach rewanżu, to ja zostałam zaproszona i wróciłam do domu z ogromnym bukietem kwiatów... img/smilies/wink

(a po dwóch tygodniach już nie miałam gdzie kolejnych bukietów wstawiać, mieszkałam jak w kwiaciarni! img/smilies/big_smile).

Nebo, nic się nie martw, jak trafisz na TĘ dziewczynę, nic Cię nie wyhamuje i nie przepuścisz, to jest silniejsze niż wszelkie wątpliwości! img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#6 2011-07-17 13:54:19

Nebogipfel
mentor

Jeszcze się nie martwię, lecz brat stryjeczny ma 37 i nie jest garbaty, nie pije i nie pali i jest sam.
Mam znajomych też starszych ode mnie i o ile mi wiadomo są na siłę z tymi, z którymi są.
A z taką optymistką jak Ty to ja wcale się nie dziwię, że ktoś chciał się związać.
Więc może faktycznie optymizm dużo daje.
img/smilies/wink

#7 2011-07-17 14:00:19

Szymon
Heretyk i Buntownik z wyboru

Nebo - nawróć się - Bóg Cię kocha img/smilies/wink img/smilies/big_smile
lekcja poglądowa podrywu dla nieśmiałych :

Ostatnio edytowany przez Szymon (2011-07-17 14:02:26)

#8 2011-07-17 14:11:19

Lidka
mentor

Nebo, Ty też nie jesteś pesymistą, a na dodatek masz szereg zalet z otwartym umysłem i pogodą ducha na czele. Zatem spokojnie, przyjdzie kryska na Matyska... img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#9 2011-07-18 11:08:31

caly
przyboczny

No ja swoją połówkę znalazłem w 2003 roku w ... sieci na czacie. Jak tylko weszła na ten czat to się pokłoócilismy, bo nie mogła zrozumieć, jak kilku pajaców i pajacek (ja i moi znajomi z interiadnki - pokój na czaterii) możemy tak sie wygłupiać zamiast normalnie sobie pisać. Po 6 miesiącach juz bylismy po ślubie. Wcześniej na nią nie wpadłem bo dzieliło nas jakieś 540 km :]

#10 2011-07-18 16:12:52

Nebogipfel
mentor

Kilometry są nieważne.
Jak się zakocham to zaraz i znajdę pracę i te parę km w tą czy w  drugą nie będzie mi już robić różnicy.
img/smilies/wink

Co ja bredzę, musiałbym zjechać całą Polskę i Europę bo wszędzie są jakieś fajne kobiety.
img/smilies/big_smile

#11 2011-07-19 23:12:07

Sailor
Miss Darkside

Optymistycznie rzecz ujmując: mam przed sobą znalezienie tego jedynego pana McDreamy'ego img/smilies/big_smile

Pesymistycznie się jednak na tę sprawę zapatrując: był mężczyzna w moim życiu, którego postrzegałam jako idealnie dobraną do mnie połówkę, a z którym mi nie wyszło i zastanawiam się czasem, czy gdybym się bardziej  postarała, to czy inaczej by się to potoczyło... Bezsensu teraz tak gdybać, ale o ile kiedyś wydawało mi się, że kwestie, które nas dzielą są nie do przejścia, teraz kiedy nieco dojrzałam, wiem że trzeba było nad tym popracować, a nie dawać za wygraną. Odczuwam więc pewną obawę, czy spotkam jeszcze kogoś podobnego, a jeśli tak- czy znów nie schrzanię  img/smilies/hmm

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#12 2011-07-19 23:17:37

Nebogipfel
mentor

Nigdy nie wolno się poddawać.
Ja do ostatniej chwili chciałem ratować związek, no, lecz upór to upór i nic na siłę.
Raz spotkałem dziewczynę, gdzie byłem podobno dokładnie identyczny jak jej były chłopak.
I fizycznie i psychicznie - tak stwierdziła.
Niestety musiałem się ujawnić, że ja to ja a nie on.
Miał nawet tak samo na imię, zginął w wypadku samochodowym.
Wpierw myślała, że zmartwychwstał czy coś..a tu taka kicha.
Udało mi się jej przyprawić uśmiech na twarzy, lecz wiązać się nie chciała - za bardzo go przypominam.
W ogóle postanowiła po wypadku, że z nikim się więcej już nie zwiąże.
img/smilies/hmm
Więc nie wiem czy to tak fajnie jest być do kogoś podobnym..

#13 2011-07-19 23:25:45

ruda paskuda
przyboczny

Też już raz spotkałam kogoś, kto był dla mnie niesamowicie ważny. A okoliczności - śmieszne. Szpital rehabilitacyjny, do którego na parę tygodni trafiają pokraki z wadami kręgosłupa i innymi cudami tego typu. W skrócie określany mianem sanatorium.
Zakochałam się w tydzień, może nawet krócej. Pobyliśmy sobie tam razem trzy tygodnie, potem pojechał. Miało nie być miłości na odległość, to miała być krótka przygoda, zachowana jako miłe wspomnienie.
A było półtora roku "związku" na odległość. Wiadomo, pierwsza szczeniacka miłość. Codzienne wiszenie na telefonie, rzadkie spotkania. Ja z problemami, on z mnóstwem problemów. Burzliwie i nie do zapomnienia. Zakończone bez powodu i znienacka.
I dopiero po dwóch latach potrafię o tym pomyśleć chłodniej, a od zerwania nie potrafiłam się do nikogo przywiązać. Dwie randki i finito, imprezowe flirty, kilka złamanych serc.
Przez nikogo nie płakałam tyle razy, co przez niego. Nikt mi tak nie zamieszał w życiu. Więcej było smutku, niż radości. A mimo tego nadal czekam na kogoś, kto też będzie miał silniejszy charakter niż ja, nad kim nie będę miała przewagi, przy którym nie będę rozważała za i przeciw i "czy warto mu robić nadzieje, czy nie warto". Nie żałuję.
Ale zapytana, czy kochałam kiedyś szczęśliwie, czy bez wzajemności, odpowiadam: nieszczęśliwa miłość z wzajemnością.

#14 2011-07-19 23:32:05

Nebogipfel
mentor

A już myślałem, że nieszczęśliwa jest bez wzajemności..

#15 2011-07-19 23:35:10

ruda paskuda
przyboczny

Też tak myślałam. A potem się zakochałam.
Takie znajomości dopiero po jakimś czasie można wspominać bez goryczy. Teraz przechowuję w pamięci te nieliczne dobre chwile, żeby przypomnieć sobie, że kiedyś potrafiłam przy kimś złagodnieć. I mam przestrogę na przyszłość - wiem, jaki typ prowadzi do zguby.

#16 2011-07-20 01:15:58

Nebogipfel
mentor

Oby nie mój.
img/smilies/wink

#17 2011-07-20 19:54:34

ruda paskuda
przyboczny

Nie sprawiasz wrażenia człowieka z problemami psychicznymi, toksyczną matką i guzem mózgu. Ten typ jest dość rzadki, na szczęście.

#18 2011-07-20 19:55:20

polliter
moderatus polliterus

Lidko, cały - Wy moje ostoje najdroższe :moj:

Naprawdę nie ma wśród imladowiczów szczęśliwie zakochanych?

Nebo, Rudzia, Sailor - spotkacie swoje połówki - gwarantuję Wam to ja - polliter.
Tacy wartościowi ludzie, jak Wy, na pewno spotkają bratnią Wam duszę. No bo jak Was nie lubić (kochać)?

Nic na siłę, to przyjdzie samo. Ja też dłuuugo czekałem na swoją panią, ale ją spotkałem i jestem przekonany, że Wy też spotkacie.

Buziaki dla Was :zozol1:

#19 2011-07-20 19:58:38

ruda paskuda
przyboczny

Jak dla mnie to czekanie może trwać i trwać, oswoiłam się ze sobą na tyle, żeby było mi świetnie samej. No i od czego ma się przyjaciół?

#20 2011-07-20 20:05:28

Nebogipfel
mentor

Dzięki. I tak lepiej sobie radzę z tym czekaniem niż jedna ze znajomych.
Na razie wolę nie myśleć..

Stopka forum