Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2011-07-20 20:38:50

polliter
moderatus polliterus

Re: Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał

ruda paskuda napisał(a):

Jak dla mnie to czekanie może trwać i trwać, oswoiłam się ze sobą na tyle, żeby było mi świetnie samej. No i od czego ma się przyjaciół?

Oswajanie na niewiele się zda, gdy Cię "drapnie".

Ja też byłem pogodzony z tym, że jestem singlem i będę singlem (zwłaszcza po nieudanym małżeństwie), ale jak mną trzepnęło, to wszystkie moje wyobrażenia poszły w niepamięć.

Nie lekceważ siły miłości! img/smilies/223

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#22 2011-07-20 20:48:40

ruda paskuda
przyboczny

ja nie lekceważę, bynajmniej, już ją znam. Ale cieszę się po prostu, że nie jestem jak zdesperowane singielki, na siłę poszukujące faceta. Patrzę na rówieśniczki i mnie śmiech ogarnia, jak widzę, że dziewiętnastolatka bez chłopaka czuje się towarem wybrakowanym. Ale to zawdzięczamy tej głupszej części sparowanych. Wylądowałyśmy niedawno z przyjaciółką na wypadzie do Zakopanego w towarzystwie znajomych. Trzy straszliwie zakochane pary. Na każdym kroku demonstracje, chociaż mając taki staż naprawdę mogliby się powstrzymać. Traktowanie mnie i kumpeli jak gorszej kategorii człowieka. Ignorowanie naszych pomysłów i potrzeb. Bo nie mamy facetów.
Najśmieszniejsze? To byli ludzie, których do tamtej pory moja przyjaciółka uznawała za swoją paczkę, a z którymi obie całe liceum chodziłyśmy do szkoły i bywałyśmy na imprezach. Zakochani trochę się czasami zapominają i zdarza im się przeszarżować img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez ruda paskuda (2011-07-20 20:49:32)

#23 2011-07-20 21:00:53

polliter
moderatus polliterus

ruda paskuda napisał(a):

ja nie lekceważę, bynajmniej, już ją znam. Ale cieszę się po prostu, że nie jestem jak zdesperowane singielki, na siłę poszukujące faceta. Patrzę na rówieśniczki i mnie śmiech ogarnia, jak widzę, że dziewiętnastolatka bez chłopaka czuje się towarem wybrakowanym. Ale to zawdzięczamy tej głupszej części sparowanych. Wylądowałyśmy niedawno z przyjaciółką na wypadzie do Zakopanego w towarzystwie znajomych. Trzy straszliwie zakochane pary. Na każdym kroku demonstracje, chociaż mając taki staż naprawdę mogliby się powstrzymać. Traktowanie mnie i kumpeli jak gorszej kategorii człowieka. Ignorowanie naszych pomysłów i potrzeb. Bo nie mamy facetów.
Najśmieszniejsze? To byli ludzie, których do tamtej pory moja przyjaciółka uznawała za swoją paczkę, a z którymi obie całe liceum chodziłyśmy do szkoły i bywałyśmy na imprezach. Zakochani trochę się czasami zapominają i zdarza im się przeszarżować img/smilies/wink

I co w tym złego, że zdarza się przeszarżować, zapomnieć? Przecież to dodaje smaczku miłości!

Napisałem już wcześniej - nic na siłę! Ja byłem zadeklarowanym singlem, gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że się zakocham, to zaśmiałbym mu się w oczy. Byłem szczęśliwy, a teraz... jestem jeszcze szczęśliwszy

#24 2011-07-20 21:09:14

ruda paskuda
przyboczny

Przeszarżować w sensie: obrzydzić otoczeniu przebywanie w towarzystwie takiej szarżującej pary. Na szczęście znam też pary rozumiejące, że inni ludzie nie muszą patrzyć na wszystkie intymne zwyczaje, oraz pozbawione przeświadczenia, że jak ktoś jest sam, to jest wybrakowany. Autentycznie, rozsądny człowiek chyba nie jest w stanie sobie wyobrazić, po co takie demonstracje i wręcz dyskryminacja singli, do jakich uciekają się niektóre pary.

Ale tak ogólnie rzecz ujmując - miłość dobra rzecz img/smilies/big_smile

#25 2011-07-20 21:11:00

Nebogipfel
mentor

Masz rację Ruda.
Jak walnąłem w stół z wściekłości to dopiero się ogarnęli..i przestali obściskiwać.
Myślałem, że solidny stół się aż rozpadnie...

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#26 2011-07-20 21:27:17

ruda paskuda
przyboczny

Ja już zrezygnowałam z uczenia takich ludzi kultury. Jeszcze mi się po głowie obrywało, że mi to przeszkadza, bo zazdroszczę.

#27 2011-07-20 21:27:52

polliter
moderatus polliterus

To, o czym piszecie, to zwykła oznaka niedojrzałości. Miałem na myśli okazywanie uczuć sobie nawzajem, a nie dla widowni. Możemy tu mówić bardziej o braku kultury i chamstwie, które nijak nie przekłada się na miłość.

Zresztą mnie też spotykały takie sytuacje, gdy byłem singlem, tylko, że - podobnie, jak Nebo - potrafiłem zareagować. :okey:

#28 2011-07-20 22:13:56

Sailor
Miss Darkside

Do wizualnych widoczków dochodzą także czasem soczyste opisy sparowanych koleżanek, które chyba uważają, iż poczytuję to za wyraz łaski, najprzedniejszą rozrywkę i wielkie ubogacenie, kiedy posłucham co zdarza im się porobić w kuchni a co na tylnym siedzeniu img/smilies/roll A tak naprawdę rozpaczliwie staram się tylko zmienić wtedy temat lub ignorować takież detaliczne relacje, nie z zazdrości czy tego że mi szkoda, ale z potrzeby zachowania szczątkowej choć dozy nieświadomości i braku uczestnictwa w ich życiu emocjonalno- seksualnym img/smilies/1087
Na szczęście moje kumpele są coraz bardziej dojrzałe i same potrafią się umiarkować, a przynajmniej na trzeźwo img/smilies/tongue

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#29 2011-07-20 22:21:43

PiotrRosa
Ursus maritimus

Ale jesteście marudy. No i co, że się obściskują? Niech im na zdrowie będzie. Dajcie ludziom spokój. Ich sprawa i Ministerstwa Ochrony Środowiska. Najważniejsze, to w każdej sytuacji widzieć pozytywy. Ja też od jakiegoś czasu (rany boskie - po tylu latach) jestem słomianym singlem i ... jak mi dobrze. Wstaje kiedy chcę, kładę się kiedy chcę (i z kim chcę), robię co chcę i nie narzekam. Znajomi patrzą i wyją:"jak ty tak możesz?" Ano mogę i w najbliższym czasie nie zamierzam nic zmieniać. O nic walczyć, o nic się nie starać. Polubiłem koty (mam już dwa), polubiłem psy (mam już trzy) i wkurza mnie tylko, jak mi się papierosy skończą (tak jak dziś), a na dworze leje i do sklepu pół godziny w jedną stronę. Ale zaraz przetrzepię stare szuflady i odkopie starą fajkę. Zawsze może być lepiej. Ale tak jak jest, też jest dobrze. Pozytywne myślenie, to podstawa. I jak mówi sam tytuł wątku :" Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokocha". A jak nie zdąży? Trudno. Ale wtedy jakby niewiele będzie mnie to już obchodziło.  :zozol2:

Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

#30 2011-07-20 22:48:33

Nebogipfel
mentor

Ok, ale może niech się obściskują u siebie? Albo jeśli mogę dołączyć..
img/smilies/big_smile
I choćbym nie wiem jak bardzo pozytywnie myślał, zawsze cos takiego mnie kłuje i rani i na to wpływu nie mam.
Przecież nie przyłożę gościowi a jej nie zgwałcę, lecz mam jakieś swoje granice i jestem wrażliwy, sorry..
Łatwo napisać czy powiedzieć - podoba mi się jak jest, lecz moim zdaniem to oszukiwanie samego siebie.
No i co z tego, że wiele rzeczy robię sam?
Chciałbym się obudzić nad ranem w objęciach jakiejś ładnej dziewczyny, chciałbym kiedyś mieć dzieci. Nie mogę być wiecznie Piotrusiem Panem..
Nie wiem, może tego nie czujesz, lecz ja nie chcę być do końca sam.
Prędzej polubiłbym koty niż psy.
Na psy to ja mam "alergię".
Lecz i tak nie zastąpi mi to drugiego człowieka.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-07-20 23:06:19)

#31 2011-07-24 01:55:04

lufestre
la princesa de los gatos

Rozmowy o psach, kotach i fobii kontynuujemy tutaj --> KLIK
Wracamy do tematu głównego. Nie irytujemy Pollitera, a Polliter już nie przeklina. img/smilies/wink

#32 2011-07-24 02:14:50

polliter
moderatus polliterus

lufestre napisał(a):

Rozmowy o psach, kotach i fobii kontynuujemy tutaj --> KLIK
Wracamy do tematu głównego. Nie irytujemy Pollitera, a Polliter już nie przeklina. img/smilies/wink

Dzięki, Lufestre. Już jestem spokojny, przepraszam za wulgaryzmy, ale spróbujcie mnie zrozumieć. Nie o to chodziło mi, gdy zakładałem ten wątek.

Już będę grzeczny http://www.cosgan.de/images/midi/engel/g020

#33 2011-07-24 02:24:05

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Ja tam kocham i dobrze mi z tym również img/smilies/smile Małżonce też. Natomiast o rocznicach niestety zapominam img/smilies/neutral No ale właściwie to o wszystkich, czy to rocznica ślubu, czy imieniny, urodziny i takie tam. Nie wiedzieć czemu sporo kobiet tak bardzo czuje presję co do ich obchodzenia. Trochę mnie i moją sklerozę to frustruje. Przecież nie przez zaniedbanie zapominam ! img/smilies/sad Kiedyś sobie pospisywałem ale mi kartka zginęła, właściwie to cały notatnik. No i dupa ... pozostała forma elektroniczna "przypominajki".

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#34 2011-07-24 02:54:37

polliter
moderatus polliterus

Wilku, ja mam to samo! :przybij:

Znam datę urodzin mojej pani, ale "kiedy pierwszy raz pocałowalismy sie", "kiedy pierwszy raz poszliśmy do łózka (to wcale nie było łóżko img/smilies/big_smile)", tego nie pamiętam.

Cóż, wychodzę na wstrętną, szowinistyczną, męską świnię img/smilies/big_smile

#35 2011-07-24 02:59:24

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Daj spokój z tą szowinistyczną img/smilies/wink My mężczyźni musimy mieć jakieś "wady", żeby kobiety w kompleksy nie powpadały img/smilies/tongue

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#36 2011-07-24 04:46:59

lufestre
la princesa de los gatos

Hm, ciekawe. Myślałam, że liczy się data związania się i rocznice ślubu ewentualnego. Dla mnie daty pierwszego łóżka, pierwszego wina, pierwszego kocham, itd, to już jest raczej pakiet w szeroko pojętej czasoprzestrzeni po-rozpoczęcio-związkowej xD

#37 2011-07-24 08:00:45

Nebogipfel
mentor

Dlatego proponuję cieszyć się i świętować każdą wspólną chwilę.
Każda bowiem chwila jest niemniej cenna od tego ślubu czy czego tam.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-07-25 04:37:03)

#38 2011-07-24 09:58:00

victoria
adminka

Abesnai napisał(a):

Ja tam kocham i dobrze mi z tym również img/smilies/smile Małżonce też. Natomiast o rocznicach niestety zapominam img/smilies/neutral No ale właściwie to o wszystkich, czy to rocznica ślubu, czy imieniny, urodziny i takie tam. Nie wiedzieć czemu sporo kobiet tak bardzo czuje presję co do ich obchodzenia. Trochę mnie i moją sklerozę to frustruje. Przecież nie przez zaniedbanie zapominam ! img/smilies/sad Kiedyś sobie pospisywałem ale mi kartka zginęła, właściwie to cały notatnik. No i dupa ... pozostała forma elektroniczna "przypominajki".

wiesz.... zaniemówiłam z wrażenia, bo gdybym nie była pewna, miałabym podejrzenia że to mój małżonek napisał img/smilies/big_smile jesteście normalnie jak klony, Wy faceci http://macg.net/emoticons/laughing2

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#39 2011-07-24 12:29:28

caly
przyboczny

victoria napisał(a):

...jesteście normalnie jak klony, Wy faceci http://macg.net/emoticons/laughing2

I dlategoe macie z nami każdego dnia Wojny Klonów :]

#40 2011-07-24 14:52:51

polliter
moderatus polliterus

caly napisał(a):