Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2011-10-02 09:11:11

Andra
Gość

Re: Mity na temat sekt.

No, otoz i to. Skala inna, wieksza, ale poza tym?

#52 2011-10-02 12:02:06

victoria
adminka

Śmierć, ból i cierpienie w KK za nieposłuszeństwo? Tkwisz w średniowieczu, czy tylko mi się wydaje? Czy wtedy każde cesarstwo,królestwo nie było sektą? Od bata począwszy na szubienicy skończywszy za nieposłuszeństwo wobec władcy/przywódcy, prawda? img/smilies/big_smile

don't try to be perfect
just try to be better
than you were yesterday http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020

#53 2011-10-02 12:42:27

Andra
Gość

A sorry, a obietnice wiecznego potepienia za brak nalezytej wiary?
A ,,jesli nie bedziesz sluchal Bozi, Bozia cie ukarze" wbijane do dzieciecych glow? Batem mozna walic po psychice, to o wiele gorsze.
A papiez- jedyny autorytet z ktorym wszyscy musza sie zgadzac, jesli nie-to won z kosciola? Reszte pomine

Ostatnio edytowany przez Andra (2011-10-02 12:44:42)

#54 2011-10-02 12:47:22

Crows
mentor

gadasz głupoty

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#55 2011-10-02 13:08:36

victoria
adminka

ot co img/smilies/big_smile

don't try to be perfect
just try to be better

#56 2011-10-02 15:36:40

Andra
Gość

Crows, dlaczego? Czy nie jest tak? A czym bylo chrzescijanstwo u zarania? Czy nie bylo uwazane za sekte?

#57 2011-10-02 18:38:13

Crows
mentor

dalej gadasz głupoty , jakie zaranie cie interesuje skoro głosisz iluzje przeszłości i przyszłości , mówisz że ważne jest tylko tu i teraz a tu wyciągasz jakieś zaranie , co mnie obchodzi zaranie , tu i teraz kk nie jest sektą , kto sie boi papierza ? kilka starych babek ? , i strachu przed nim nie ma, ludziska katolickie chodza do kościoła kiedy chca , to nie taliban

:
:

#58 2011-10-02 19:51:10

Andra
Gość

Tak Crows, ludzie chodza do kosciola czesto ze strachu przed utrata dostepu do zbawienia. A co z duchownymi ktorzy maja inne -niz odgorne papieskie nakazy-zdanie?
Bardzo spodobalo mi sie zdanie,, chrzescijanstwo to sekta ktora zwyciezyla", w mojej opinii  bardzo trafne. Na temat przeszlosci i przyszlosci ...nie mieszaj watkow, pls.
A co do glupot...to po jaka cholerke je czytasz, i jeszcze odpowiadasz? Od gkupoty najlepiej trzymac sie z dala, bywa zarazliwa.
Poza tym...ja Ciebie takze. Bardzo.
Dopisuje: jaka szkoda ze teraz dopiero zajrzalam do ,,kosza", Vikusiu, moje posty pasuja tam jak ulal, chyba tam powinny wyladowac, prawda? A i Szymonowi lapke usciskam.
Widzisz Viki, generalnie wszelkie religie sa mi doskonale obojetne; ani chwale ani potepiam. Ale obiektywnie patrzac...

Ostatnio edytowany przez Andra (2011-10-02 23:01:07)

#59 2011-10-03 06:46:16

Crows
mentor

i dalej wymyslasz jakieś śmieciowe poglady , oczyść swój umysł

:
:

#60 2011-10-03 07:53:32

Andra
Gość

Aha, i wbij sobie do niego ideologie kk?
Dziekuje, nie skorzystam Crowsiku. A moze tak jeden choc rzeczowy argument obalajacy moje zdanie.
W koszu jest swietny post Szymona , ja powiedzialam co sadze na ten temat i finito, Ty mozesz myslec co Ci sie zywnie podoba

Ostatnio edytowany przez Andra (2011-10-03 07:54:48)

#61 2011-10-03 09:56:50

Crows
mentor

Andra napisał(a):

Aha, i wbij sobie do niego ideologie kk?

nie dorabiaj sobie jakis urojeń , czy ja gdzies ci sugerowałem to co napisalaś ? , jesli nie to po co to robisz ?
fanatyk katolicki czy fanatyk antykatolicki to jedno bagno umysłowe

:
:

#62 2011-10-03 10:36:52

Andra
Gość

Ani religijny, ani anty. Ja jestem fanka zycia, Chochliku.

#63 2011-10-03 17:13:14

Snajper
zaaklimatyzowany

Rozpatrzmy Krk jako sektę, w ujęciu sposobu nauczania kapłanow tej religii:

"•wyłączność - polega ona na przekonaniu, że tylko ktoś, kto należy do sekty, zna prawdę i może się zbawić. Inni są w błędzie i czeka ich potępienie. Taki sam los spotka tych, którzy porzucili sektę."

tego właśnie naucza się ich w seminarium

"•psychiczny nacisk na wolę członka sekty, by postępował zgodnie z obyczajami i nakazami grupy. Zmusza się go do porzucenia dotychczasowej religii, nakazuje oddawać znaczną część dochodów na rzecz sekty. Jest on nieustannie kontrolowany i pozbawiony wszelkich przyjemności."

celibat, posłuszeństwo wobec przełożonych, opłaty z probostwa dla biskupów - tego właśnie naucza się ich w seminarium i wymaga od parafii.

"•izolacja i oddzielenie od świata, których efektem jest całkowite zerwanie z dotychczasowym otoczeniem (rodziną, przyjaciółmi, znajomymi). Życie sekty całkowicie wypełnia jej członkom czas - nigdy nie pozostają samotni, a świat zewnętrzny pod wpływem indoktrynacji uznają za zły i zepsuty."

zamknięte zakony, zakony kontemplacyjne - dziwna zbieżność...

•ślepe podporządkowanie się przywódcom sekty, których decyzje nie mogą być podważane ani dyskutowane, gdyż uznaje się, że są oni natchnieni przez Boga, a przez to nieomylni. Słowa przywódców sekt i ruchów bywają stawiane na równi albo i wyżej od słów Pisma Świętego.

Papież jest nieomylny - cóż dodać.

"•fanatyzm - członkowie sekt przekonani są, że zbawienia dostąpią tylko ci, którzy pozwolą im się nawrócić. Dlatego dyskusja z uczestnikiem takiej grupy sprowadza się wyłącznie do indoktrynacji, brak w niej rzeczowej wymiany argumentów. Przekonanie o posiadaniu wyłącznej, absolutnej prawdy i racji pozbawia ich jakichkolwiek wątpliwości i uniemożliwia prawdziwy dialog. "

Zbawienie jest możliwe tylko w kościele - to doktryna wiary.

Wniosek ?   Q.E.D.

całość o sektach :  http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU1958

Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png
http://www.youtube.com/watch?v=p8Uz3Z2y … re=related

#64 2011-10-04 01:21:25

Nebogipfel
mentor

lufestre napisał(a):

Pamiętam kiedyś taką tablicę przed kościołem w Zakopanem, gdzie były zdjęcia m.in. pierścienia atlantów, ying yang itd i były ostrzeżeniem dla rodziców, że tego nie wolno ich dzieciom nosić, bo stają się dziećmi szatana... img/smilies/hmm

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201007/1279646542_by_gizmotron_500.jpg

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#65 2011-10-04 09:00:47

victoria
adminka

Ale czego to ma być dowodem, jak świat światem ludzie wierzyli w znaczenia różnych symboli, przynoszących szczęście lub nieszczęście, będących zwiastunem dobra lub zła. Ludność kuli ziemskiej jest podzielona na tych co czczą wilka i na tych dla których jest symbolem zła i nieszczęścia, potraficie to jakoś wkręcić w sekty http://macg.net/emoticons/laughing2

don't try to be perfect
just try to be better

#66 2011-10-04 14:08:19

Andra
Gość

Vikusiu, sadze ze w ten sposob nie pozostawia sie ludziom mozliwosci wyboru. Wiesz, manipulujac psychika od najmlodszych lat osiagnieto zadziwiajace efekty. Naprawde nie walcze z kosciolem, ale jakby nie patrzec, rozwinal sie z sekty, fakt- ewoluowal, wiele zakazow, nakazow uleglo zlagodzeniu,  tym niemniej  byla to sekta. Dzis jest potega.

#67 2011-10-04 16:13:39

lufestre
la princesa de los gatos

Haha Nebo, ale demot img/smilies/big_smile
Jeszcze ta tęcza, motyl i drzewko szczęscia to tam pasują jak rybie rower img/smilies/big_smile
Tzn, że po deszczu na niebie pojawia się symbol sekty...epickie img/smilies/tongue

#68 2011-11-18 18:44:29

Krzysiek
przyboczny

Elaine napisał(a):

Lizawieta napisał(a):

Za sektę...obecnie wprowadzono pojęcie "ruchy" uważa się każdą grupę społeczną oderwaną od macierzystej religijnej.

Czyli chrześcijaństwo jest sektą względem judaizmu?

Wczesne chrześcijaństwo po roku 70 do końca II wieku było jedną z odmian judaizmu..Grupowało Żydów, uczniów Jezusa.[Innych chrześcijan wówczas nie było.]
Był to bardzo trudny okres dla judaizmu, po zburzeniu Świątyni i rozproszeniu się Saduceuszy cały ciężar zachowania depozytu wiary przodków spoczął na Faryzeuszach..Ci, dbając o czystość przekazu, odcięli się od chrześcijan uważając ich za sektę niebezpieczną dla judaizmu..
Wzajemne oskarżenia, prześladowania i wrogość potęgowały się w miarę upływu czasu...
Chrześcijanie w momencie przyjęcia dogmatu o boskości Jezusa wykluczyli się z judaizmu..Powstała przepaść doktrynalna.

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-11-18 18:46:37)

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#69 2011-11-19 10:24:20

Lizawieta
przyboczny

polliter napisał(a):

Lizawieta napisał(a):

polliter napisał(a):

Bogowie są zazdrośni i nie znosza sprzeciwu, żądaja ofiar, niezależnie od punktu widzenia składającego ofiary. Posłuszeństwo, to podstawa (no dobtra) PRAWIE, każdej religii.

Zazdrosne, to są matki, żony, kochanki i narzeczone i wobec nich musisz być posłuszny...bo w przeciwnym wypadku...oj biada Ci, biada.

Posłuszeństwa wobec religii nie musi mieć wierny, bo ono nie wynika z miłości lecz z nakazu.

Lizo, pierwsze przykazanie o czym mówi?
Ono znalazło się przed "nie zabijaj", "nie kradnij", "Czcij ojca i matkę swoją"... przed wszystkimi!

Przecież to ewidentna zazdrość o innych bogów (może bardziej atrakcyjnych? Nie wiem) :black2:

Posłuszeństwo jest niezbędne, bo inaczej, jest się wykluczonym z religii. Jeżeli się rozwiedziesz i drugi raz hajtniesz, to nie dostaniesz rozgrzeszenia i jesteś eliminowana od "stołu pańskiego" (taki pierwszy lepszy przykład)

Czasami coś umyka...sorry Poli...teraz zobaczyłam. img/smilies/smile
Po co drugi raz się hajtać? :zozol4:
Nie można bez ślubu? img/smilies/wink
A po drugie bzdur się nie opowiada na spowiedzi, albo idzie sie do normalnego księdza, (jesli jest tak potrzeba...spowiedzi), który rozumie rozłam związku i da rogrzeszenie potrzebne spowiadającemu się, albo...nie uznaje się tego za grzech, a za błąd zyciowy, a to jest zasadnicza różnica, bo Jezus też popełniał błędy.

Zazdrość ewidentna piszesz.
Przykazania jakie zapodałes z Dekalogu nie są zazdrością lecz ukierunkowaniem człowieka na czynienie dobra, a więc "nie zabijaj/kradnij, szanuj rodziców itd.", to wskazówki, ale naczelne jest mówiąca o miłości.
Posłuszeństwo w miare jest do konieczne do funkcjonowania w życiu, a więc i wobec K., i jakby on się nie nazywał jest wskazane.

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#70 2011-11-19 10:25:48

Lizawieta
przyboczny

Krzysiek napisał(a):

Elaine napisał(a):

Lizawieta napisał(a):

Za sektę...obecnie wprowadzono pojęcie "ruchy" uważa się każdą grupę społeczną oderwaną od macierzystej religijnej.

Czyli chrześcijaństwo jest sektą względem judaizmu?

Wczesne chrześcijaństwo po roku 70 do końca II wieku było jedną z odmian judaizmu..Grupowało Żydów, uczniów Jezusa.[Innych chrześcijan wówczas nie było.]
Był to bardzo trudny okres dla judaizmu, po zburzeniu Świątyni i rozproszeniu się Saduceuszy cały ciężar zachowania depozytu wiary przodków spoczął na Faryzeuszach..Ci, dbając o czystość przekazu, odcięli się od chrześcijan uważając ich za sektę niebezpieczną dla judaizmu..
Wzajemne oskarżenia, prześladowania i wrogość potęgowały się w miarę upływu czasu...
Chrześcijanie w momencie przyjęcia dogmatu o boskości Jezusa wykluczyli się z judaizmu..Powstała przepaść doktrynalna.

Elaine...dawno nie ma, ale dobrze, ze wyjasniłeś...choć dla wielu z nas, to oczywiste.

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#71 2011-11-19 10:50:31

Lizawieta
przyboczny

Nebogipfel napisał(a):

Myślę więc, że mitem można też nazwać twierdzenia w tym wypadku, iż każda sekta jest zła.
Znacie jeszcze jakieś mity?

W micie jego treść przedstawia prawdą objawioną lub natchnioną, natomiast w stosunku do sekt, które sa prawda historyczną tych treści wpasować nie można.

Natomiast stwierdzam, że kazda sekta jest zła...tylko trzeba sprecyzować def i sprawdzić czy anatomia oraz etapy werbunku i przebywanie jest zgodne opracowania nt. ze to jest sekta.
Sa one zagrożeniem, dlatego wiele państw przygotowało dokumenty by móc przeciwdziałać tymu zjawisku. Przytoczę
UE...Raport Richarda Cottrella   23 marca 1984, który odnosi się do kwestii działalności grup o charakterze religijnym, ezoterycznym lub duchowym, zwrócono uwagę na trudną rolę państwa w obliczu powstawania i działalności sekt.

Nebo...ja twierdzę, że każda sekta jest zła.

#72 2011-11-19 15:07:47

Nebogipfel
mentor

Nawet buddyjska?

#73 2011-11-19 18:33:47

Artur
Administrator

Nebo, jakiś czas temu poważne Katolickie Stowarzyszenie (nazwy nie wspomnę) rozpowszechniało informacje o tym, że w Indiach ortodoksyjni, radykalni buddyści, pala katolickie kościoły i mordują księży oraz gwałcą zakonnice img/smilies/wink Potem przepraszali (forma przeprosin ... bezcenna) img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#74 2011-11-19 22:36:37

Lizawieta
przyboczny

Nebogipfel napisał(a):

Nawet buddyjska?

Granica między sektą a religią jest bardzo cienka i trudna do uchwycenia.
Buddyzm jak podaje Encyklopedia PWN to: ” jedna z wielkich religii uniwersalnych świata oraz system filozoficzny, który wywodzi się z nauki o charakterze etyczno-soteriologicznym,.”

Buddyzm wg mnie wykorzystuje elementy religii, ale religią nie jest, nie jest również sektą, on wskazuje drogę do samowyzwolenia, dostępną dla każdego, kto zechce ją w sposób właściwy praktykować, dlatego uznaję go jako system filozoficzny.

#75 2011-11-20 01:08:08

Nebogipfel
mentor

Niemniej dzieli się na sekty. Sekta to odłam a są różne odłamy Buddyzmu.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-11-20 01:11:12)

Stopka forum