Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net

#51 2010-07-14 22:20:18

Discordia
adept

Re: Co obecnie czytasz?

''Bez dogmatu'' Henryk Sienkiewicz
''Historia literatury włoskiej 19 i 20 wieku''
''Wesele'' Wyspiańskiego:))

czytaliście? co sądzicie?

Sienkiewicz lepiej pisał książki historyczne, ta przypomina mi jakieś Cierpienia młodego Wertera... ble...

aczkolwiek czasem przemyślenia są bardzo trafne.

#52 2010-07-15 21:45:08

soulblue
przyboczny

Nie no ja musze interweniowac xd Wlasnie skrytykowano cierpienia mlodego Waltera...co Ci sie nie podobalo w tej ksiazce?

Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

#53 2010-07-15 22:43:15

Dud3k
zaaklimatyzowany

Mario Puzo

"Sycylijczyk" oraz "Ojciec Chrzestny"

#54 2010-07-16 00:04:08

soulblue
przyboczny

Christian Jacq  ''Mozart'' Tajemnicza biografia geniusza i jego powiazan z masoneria....ksiazka teoretycznie nie stanowi fikcji.

Przytocze jej opis:
Rok  1756, Górny Egipt. Młody mnich Thamos dostaje niecodzienne zadanie: ma odnalezdz niezwykłego, wybitnego człowieka- Wielkiego Czarodzieja, którego przeznaczeniem jest stworzenie wielkopomnego dzieła, by ocalic swiat. Mnich nie wie jak wyglada ten którego szua, wie natomiast, że musi przekazać mu sekrety zakonu, mądrość Izydy. Tymczasem 27 stycznia 1756 rou w Salzburgu, nadwornemu muzykowi Leopoldowi Mozartowi rodzi się syn. Mały Wolfgang szybko okazuje się cudownym dzieciem, jego talent zadziwia dwory Europy. Thomos pojawia się przy chłopcu, otacza go opieką i przez lata wspiera, podczas gdy ten tworzy genialne kompozycje.

POSZKUJAC INSPIRACJI MLODY KOMPOZYTOR WSTEPUJE DO LOZY MASONSKIEJ

Ostatnio edytowany przez soulblue (2010-07-16 00:04:58)

Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

#55 2010-07-16 10:24:39

Lynx
zaaklimatyzowany

Robert Maurer Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie

Nie wiem tylko dlaczego mam dziwne wrażenie, że nasze babcie już to stosowały.

Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)

#56 2010-07-16 22:00:03

Bujaczek
Promyczek
Serwis

Ekchem...

- W szponach mrozu, to druga cześć Akademii wampirów- czyta się szybko i fajnie img/smilies/smile
Teraz czytam opowiadania napisane przez znajomą, przeczytałam już "Czy mas w sobie tyle siły". Jest o dziewczynie, która nie potrafi w siebie uwierzyć, dzięki przyjaciółce poznaje swoją miłość. Drugie opowiadanie "Obóz letni" jest o dziewczynie, która żyje hmmm lekko i dopiero gdy traci wszystkie pieniądze i faceta, którego kocha choć o tym jeszcze nie wie zauważa, że coś nie tak jest. Myśli, że nie potrafi kochać... A trzecie dopiero zaczynam- "Prosta historia"

Ostatnio edytowany przez Bujaczek (2010-09-29 16:24:11)

„Spróbuj choć raz odsłonić twarz i spojrzeć prosto w słońce...
Zachwycić się po prostu tak i wzruszyć jak najmocniej...”

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach img/smilies/big_smile
ZAPRASZAM!!

#57 2010-07-24 13:01:29

Sailor
Miss Darkside

Skończyłam czytać Ślicznotkę doktora Josefa, historię "Małej Miss Auschwitz", ulubienicy nazistowskiego lekarza- Josefa Mengele. Książka ukazuje powojenne życie i starość ofiar potwornych eksperymentów, obozów zagłady, a także tych, którzy co prawda do nich nie trafili, jednak wojna i tak naznaczyła ich, odbierając na zawsze bliskich, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do innych. Wstrząsający obraz, ukazany z perspektywy czekających już na śmierć osób.

Teraz zabrałam się za Pamiętnik przetrwania Doris Lessing, opowiadający o degeneracji ludzkości w nieco fantastycznej perspektywie.

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#58 2010-07-25 21:25:23

lapicaroda
berzerkerka

Czytam jak zwykle kilka książek na raz- w tym dwa ebooki jeszcze i piszę swoją...jakoś nie mogę się pozbierać, żeby cokolwiek dokończyć, ale w tej chwili mam otwarty doc. z ''Diuną''.

#59 2010-07-25 23:48:58

sirflinket
ktoś nikomu nieznany

ja jak dobrze pamiętam żadnej książki nie przeczytałem w całości...
Lubię czytać jakieś krótkie fragmenty książek, oj i jak ja nie lubię odpytywania w liceum z treści lektur...

Ostatnio czytam "7 sekretów szczęścia" Reudigera Schache, to taki poradnik dla naszego wewnętrznego obserwatora

oraz "inteligencja praktyczna" dr Karla Albrechta, "myślenie omnipleksowe" fajna terminologia img/smilies/smile

o i oczywiście zaczynam pisać własną książkę z gatunku, o istnieniu którego jeszcze nie słyszałem i pewnie nikt nie słyszał...

Pisarz powinnien dużo czytać.

oby tylko pamiętać, że mój umysł ma ograniczoną pamięć i pamiętać aby jej nie zapchać duperelami

#60 2010-07-26 12:09:46

Sailor
Miss Darkside

Zarwałam nockę na czytanie Psychozy Blocha, a dzisiaj wertuję Psychozę 2 img/smilies/yikes
Pierwsza część jest o wiele lepsza, przywodzi na myśl Milczenie owiec lub Lśnienie, przytłacza i fascynuje w chorobliwy nieco sposób. Druga (jestem dopiero w 9. rozdziale) wydaje się być przesadzona i bardziej odrażająca niż napawająca krystaliczną grozą.
Polecam, warto poznać kanwę kultowego thrilleru Hitchcocka.

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#61 2010-07-26 22:52:44

aka
dark&twisty girl

Sailor napisał(a):

Pierwsza część jest o wiele lepsza, przywodzi na myśl Milczenie owiec

Skoro tak to muszę się tym zainteresować.
Ostatnimi czasy skończyłam Bikini Janusza L. Wiśniewskiego (jego zamiłowanie do dygresji zaczyna mnie nieco denerwować, bo to niezwykle rozwleka akcję; natomiast pod sam koniec przyspiesza tak, że aż głowa zaczyna boleć i dla tej końcówki warto przeczytać) oraz Żonę Piłata Antoinette May- niezwykle wciągająca powieść, która jest swobodną fantazją na temat tego jak mogło wyglądać życie Klaudii Prokuli, małżonki mojej ulubionej postaci Biblijnej.
Natomiast teraz zaczęłam czytać wywiad rzekę z Anną Dymną, Warto mimo wszystko. To jest taka książka słoneczko, bo aż mi się robi cieplej na sercu jak ją czytam img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez aka (2010-07-26 22:53:39)

This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

#62 2010-07-28 22:04:51

Sailor
Miss Darkside

aka napisał(a):

Skoro tak to muszę się tym zainteresować.

Koniecznie! Ja wprawdzie znałam wcześniej fabułę i zakończenie (jak większość ludzi chyba, tylko że akurat nie z filmu, a ze studium filmów&literatury grozy Kinga img/smilies/tongue), ale nie mogłam się oderwać. W schizofrenikach paranoidalnych jest jednak coś pociągającego nie tylko samych psychiatrów img/smilies/wink Aaa i oddaję honor drugiej części, bo zakończenie (tak, tak powstrzymałam się od czytania tej książki od końca i dowiedzenia się, kto zabija img/smilies/wink) naprawdę zaskakuje, pomimo pewnych uchybień w samej fabule.
Co do Żony Piłata , moja mama miała kiedyś hopla na punkcie czegoś w rodzaju właśnie rekonstrukcji żywotów postaci biblijnych. Jak zwykle jakoś mi się udzieliło (teraz opieram się dzielnie wciągnięciu mnie w temat Holocaustu, choć Ślicznotkę... przeczytałam, w drodze wyjątku) i pamiętam powieści o proroku Józefie, Ruth, Samsonie, Esterze (najbardziej mi się podobała img/smilies/smile). Bardzo podobał mi się klimat starotestamentowego świata- opisy szat, zapachów, komnat, pejzaży. Nowy Testament potraktowano chyba po macoszemu, bo to chyba pierwsza pozycja nt. postaci stamtąd, o której "biografię" się pokuszono, nie licząc Szaty, ale to już swoją drogą.

Zaczęłam czytać Mistrzyni sztuki śmierci Ariany Franklin. To powieść przygodowo- detektywistyczna osadzona w XII- wiecznej Anglii. Główną bohaterką jest Adelia- medyk od umarłych, czyli na nasze- lekarz patolog. Lubię średniowiecze, więc od razu przypadła mi do gustu. Tutaj ukazano tę epokę z ironicznej nieco i krytycznej perspektywy np. uwypuklono niedorzeczność  handlu relikwiami, czczenia multum świętych, bezsens wypraw krzyżowych, dyskryminację kobiet i obłudę religijna tamtych czasów. Akcja jest wartka, a dialogi momentami bardziej niż błyskotliwe. Nie ma przesytu niekończących się opisów, nagromadzenia anachronizmów, archaizmów czy nieznieruchomiałych dla współczesnych dygresji, więc można się swobodnie wyłączać w trakcie czytania, bez obaw że zostaniemy w tyle z pojmowaniem o co w ogóle autorce come on img/smilies/tongue Można tam też znaleźć wiele smaczków, jak to, że już antyczni Egipcjanie znali sztukę cewnikowania i czynili to przy pomocy trzciny; w momencie kiedy jeden z bohaterów cierpiący na problemy z pęcherzem ma zostać nauczony samocewnikowania przypomniał mi się pewien cyniczny doktorek i jego wyczyny w tym względzie http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050

Ostatnio edytowany przez Sailor (2010-07-28 22:06:04)

Majgull Axelsson

#63 2010-07-28 22:52:07

Highlander
przyboczny

Miałem w wakacje odłożyć książki na półkę, ale pogoda ostatnio sprzyja czytaniu i wziąłem się za "Wielką Armię Napoleona" Roberta Bieleckiego.

#64 2010-08-24 14:39:38

Sailor
Miss Darkside

Właściwie z tomem opowiadań 10xmiłość już skończyłam, ale nie oznacza to wcale, iż nie mogę skreślić  paru refleksji na temat img/smilies/smile Generalnie podobało mi się i o ile dotąd z polskiej prozy gustowałam wyłącznie w fantasy i powieściach historycznych (pomijając to, na co jestem skazana z związku z nauką), to teraz zacznę sięgać i po obyczajówki. Jednakowoż pomimo dobrego ogólnego wrażenia, odezwała się we mnie nieodzowna żyłka krytyka i tak oto mam kilka uwag img/smilies/wink Po pierwsze, bohaterowie (z małymi wyjątkami) byli to ludzie atrakcyjni, dobrze sytuowani, kosmopolici wojażujący po świecie, z dobrą pracą i ekstrawaganckim stylem życia. Czy więc wg autorów miłość biednych studentów z akademika nie jest warta rozważań? Albo sekretarek, policjantów, emerytów? Tylko piękni i bogaci kochają, a może lepiej kochają? Hmmm... nie wydaje mi się. Po drugie, wiele z historii ociera się jednak, jeśli nie zasadza w głównej mierze, na zdradzie małżeńskiej. Jak dla mnie oszustwa i ukrywanie się, taka "miłość na pół etatu" nie ma w sobie nic romantycznego; to ubóstwo nie żadne tam duchowe odloty. Nie przemawia do mnie takie bycie razem, a jednak osobno. I wreszcie last but not least, szczególne pochwały: panowie Wiśniewski i Pilch img/smilies/big_smile oraz pani mi dotąd nieznana nawet z nazwiska- Agnieszka Stefańska- naprawdę dobra robota! Nieco wątpliwa jest dla mnie z kolei wartość literacko- emocjonalna miniatury pani Szapołowskiej, najmniej mnie poruszyła ze wszystkich, ponadto urywa się, kiedy jeszcze na dobre się nie zaczęła i ja przynajmniej nie mam pojęcia, co autorka miała na myśli...

Sięgam, od czasu już pewnego, po Dzienniki 1950- 1962 Sylvii Plath, u uwagi na mój wyjątkowy stosunek do tej artystki tudzież chandrogenne skutki dawkowanie musiałam ograniczyć. Od momentu poślubienia Hughes'a zrobiło się jeszcze bardziej przygnębiająco. Maż stłamsił w Sylvii młodzieńczą witalność, która tak urzekała innych, podporządkował ją (może i nieświadomie) własnym celom. Ze wspaniale zapowiadającej się literatki, duszy towarzystwa, łamaczki męskich serc przeobraziła się w czcicielkę swego męża, znerwicowaną, niepewną swej wartości img/smilies/sad Żal to obserwować, zwłaszcza jej oczyma. Jako że zapiski kończą się w newralgicznym okresie, a ja zbliżam się ku ich końcowi, na pewno pozostanie niedosyt, niestety rozpieczętowanie kolejnego tomu zgodnie z testamentem Hughes'a dopiero w 2013 roku, ostatni (najbardziej interesujący w moim przekonaniu) jak wiadomo sam zniszczył, także tutaj też pozostanę "niezaspokojona" img/smilies/roll

Zaczęłam się zagłębiać w Komunikację społeczną w świecie wirtualnym zbiór artykułów pod red. Mirosławy Wawrzak- Chodaczek, robię to ze względów yhm... naukowych, jednak książka jest naprawdę interesująca, szczególnie teksty o blogosferze, trollingu, flame war czy związkach uczuciowych w sieci (brzmi trochę jak oksymoron img/smilies/wink). Każdy internauta znajdzie coś dla siebie img/smilies/smile Zamiennie przeglądam Psychologię Internetu Patricii Wallace. Dotychczas czytałam jedynie we fragmentach, dość trudno upolować całość, ale warto przeczytać, bo to pozycja już kultowa, tak jak psychologia społeczna Aaronsona i tak samo przystępna w odbiorze.

Majgull Axelsson

#65 2010-09-02 21:25:28

Nazz
adept

Obecnie jestem w trakcie "08/15" Kirsta. Niedawno skończyłem "Damę pikową" i "Córkę Kapitana" Puszkina. Polecam powyższe.

Z literatury naukowej "Oralność i Piśmienność" W. Onga. Nadrabiam zaległości z roku. Też jak najbardziej polecam.

#66 2010-09-02 23:11:45

Snajper
zaaklimatyzowany

1000 słów o materiałach wybuchowych - naprawdę ciekawe img/smilies/smile

Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png
http://www.youtube.com/watch?v=p8Uz3Z2y … re=related

#67 2010-09-21 18:50:37

Bujaczek
Promyczek
Serwis

Pamiętniki wampirów. Przebudzenie, walka, szał TOM 1- L. J. Smith

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach img/smilies/big_smile
ZAPRASZAM!!

#68 2010-09-21 20:27:05

lufestre
la princesa de los gatos

Bujaczku, fajne to?
Ja też siedzę teraz w wampirach, czytam "Wampira Lestata" Anne Rice

#69 2010-09-22 01:31:02

Bujaczek
Promyczek
Serwis

lufestre dopiero dziś zaczęłam, ale zbyt dużo nie przeczytałam ponieważ musiałam szukać książek do matury dla przyjaciela. Jak tylko wyrobię sobie opinię to się nią podzielę img/smilies/wink

ZAPRASZAM!!

#70 2010-09-22 12:30:39

Sailor
Miss Darkside

lufestre napisał(a):

Bujaczku, fajne to?
Ja też siedzę teraz w wampirach, czytam "Wampira Lestata" Anne Rice

Początek to mistrzostwo w każdym calu (zwłaszcza fragment o starciu z wilkami), ale Diabelski Gościniec trochę przegadany.
Bardzo się cieszę, że ktoś zgłębia Kroniki Wampirów, bo to fenomenalna saga jest img/smilies/big_smile Ja zaczęłam od Lestata i uważam, że po Wywiadzie z wampirem to najlepszy tom img/smilies/smile
Z cyklu krwiopijców polecam coś uwspółcześnionego:
http://horror.com.pl/books/recka.php?id=30
mamy tu także wątki o zombie, jeśli dobrze pamiętam, naprawdę fajnie się czyta.

Skończyłam wczoraj Okruchy dnia Kauzo Ishiguro i koniec naprawdę mną wstrząsną, dwoje ludzie przez wiele lat  nie potrafiło sobie wyznać uczucia i zachowywało chłodne pozory, pomimo że byli dla siebie na wyciągnięcie ręki. Dopiero gdy nie było dla nich szansy nastąpiło przełamie milczenia. Smutne, zwłaszcza że takich przypadków jest zapewne wiele, a szczęście, które jest tuż tuż ucieka ludziom sprzed nosa i całe życie muszą tęsknić, gdybać... img/smilies/sad
Teraz przyszła pora na ekranizację i genialnego Hopkinsa.

Majgull Axelsson

#71 2010-09-22 12:36:30

voltaren
przyboczny

Ja obecnie czytam Wojne Żydowską Józefa Flawiusza, można poznać geneze holocaustu img/smilies/wink

#72 2010-09-22 13:58:32

lufestre
la princesa de los gatos

Dzięki Bujaczku, będę wdzięczna img/smilies/smile
Sailor, ja przeczytałam na razie z tej serii Anne Rice "Wywiad z Wampirem" i "Krew i Złoto" img/smilies/smile Ale planuję całą serię przeczytać img/smilies/big_smile A co do książek Laurell Hamilton to słyszałam, że są fajne, wiec chyba faktycznie się temu przyjrzę img/smilies/big_smile W ogóle chyba magisterkę będę pisać o wampirach img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

#73 2010-09-22 18:50:35

Bujaczek
Promyczek
Serwis

Sailorku, spokojnie i ja dobrnę do Anny Rice. Tylko co chcę po to sięgnąć ktoś  mi podtyka coś innego i tak odkładam ją...

lufestre, książkę się czyta szybko i fajnie. jestem na 50 str i jak narazie mało się dzieje. Ale powoli wciąga... Zobaczymy co będzie dalej img/smilies/wink

ZAPRASZAM!!

#74 2010-09-23 21:09:01

Sailor
Miss Darkside

Lufestre, jeśli podoba Ci się twórczość pani Rice, to polecam także sagę czarownic jej autorstwa, a tytuł brzmi: Godzina czarownic (The Witching Hour). Jeszcze kilka lat temu trudno było ją zdobyć, ja czytałam wydanie z lat 90-tych, ale w ubiegłym roku Rebis (najwidoczniej zachęcony popularnością Kronik) wydał nową serię. Wszystkie cztery tomy w miarę równe, czego o Kronikach niestety powiedzieć się nie da (zresztą w końcowych tomach powieści o wampirach ich losy splatają się z czarownicami:)), czarują nowoorleańskim klimatem i plastycznym językiem. Poza tym tak jak historie wampirzych sabatów, tak i saga rodu Mayfair ukazuje losy świata w różnych epokach i różnych jego zakątkach. Słowem- pochłania się na bezdechu i z dreszczykiem img/smilies/big_smile

Majgull Axelsson

#75 2010-09-29 16:19:26

Bujaczek
Promyczek
Serwis

lufestre więc tak pierwszy tom Pamiętników jest ciekawy. Do końca nie wiadomo jak się zakończy. Zdarza się, że coś przewidzisz ale jednak się mylisz-przynajmniej tak było ze mną. Nic nie potrafiłam przewidzieć tak jak było img/smilies/big_smile
Myślę, że warto przeczytać. img/smilies/wink

ZAPRASZAM!!

Stopka forum