Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#241 2014-08-18 18:12:44

Sosan
szlachetny gawędziarz

Re: Czym jest New Age?

k4cz0r200 napisał(a):

W rozmowie o nauce, o faktach, logice. To było po prostu coś irracjonalnego, nie mogącego być udowodnione w formie jaką chciałbyś przekazać. A zaprzeczałeś, żę to jest irracjonalne. To była Twoja przestrzeń, ten stan, który istnieje tylko w Tobie. To, co działo się tylko w twojej głowie, to co synapsy wykreowały przesylajac w te i spowrotem impulsów kierując się tym, co przesyłały już wcześniej. Jest to zwyczajnie nielogiczne jak uczucie wiary w boga czy bajki dla innych, a logiczne i prawdziwe tylko dla Ciebie.

tak samo " nieracjonalne" jak przestrzeń w której w tej chwili poruszasz ręką img/smilies/smile

kiedy nie myślisz, jest wewnętrzna cisza , przestrzeń.

proste, poza wiarą, poza logika i jej brakiem...

tak samo przyziemne jak oddychanie

nie mam pojecia jakim cudem wynosisz to do jakiś przeintelektualizowanych filozofii img/smilies/smile

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#242 2014-08-18 18:16:13

Crows
mentor

przestrzeni nie można sobie WYOBRAŻAĆ , nasze zmysły tego nie potrafią przerobić , może pojawić sie tylko poza zmysłowe istnienie

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#243 2014-08-18 18:25:46

k4cz0r200
przyboczny

@sosan
Może i tak, już zdecydowanie za długo siedzę w pracy i robię 10 rzeczy na raz, w tym rozmawiam z Tobą. Sam już zgubiłem sens tego, co miałem przekazać i zrobiłem z tego taką papkę, że kompletnie nie nadaje się do przekazania komukolwiek innemu img/smilies/big_smile Przepraszam. Musiałbym cofnąć się do początku dyskusji i odnaleźć sens, bo skupiłem się na szczegółach i zamotałem. W między czasie i tak chciałem Ci polecić książkę Jacka Dukaja pt. Lód. Jest pełna rozważań na temat prawdy i logiki. Jest to może książka fantasy, ale dzieje się w rzeczywistości praktycznie takiej samej jak nasza, w Polsce na początku dwudziestego wieku, z małą różnicą w funkcjonowaniu świata, która ładnie uwypukla cały sens rozważań zawartych w książce. Skończę na dziś, dzięki za dyskusję.

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#244 2014-09-10 10:13:52

maly_kwiatek
przyboczny

Zabawne, pewien młody człowiek pożalił się na specjalistycznym forum, ze dawniej poświęcał dużo czasu na rozmaite dziwne rytuały duchowe, gdyż był zachłyśnięty New Age (do czego przyznał się dopiero teraz, po latach).
I teraz najśmieszniejsze:  zamiast tego skupia się cytuję:  "codziennie na zwykłej medytacji i pracy z oddechem, gassho, technikach medytacyjnych Usui Reiki Ryoho i okazjonalnie łatwych i lekkich, ale świetnie działających, metod taoistycznych, chociażby medytacji wewnętrznego uśmiechu".

To co on robił gdy był zachłyśnięty New Age ???
I czy na pewno teraz mu to już  minęło ???

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

Stopka forum