Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2011-09-22 10:56:27

sabra
zaaklimatyzowany

Ostrzeżenia: 1

Re: Kobiety w islamie.

z innego forum
"""

PRYWATNE ZYCIE MAHOMETA

Mahomet mial dwie slabosci: 1. chciwosc. Zabijajac i rabujac karawany i zydowskie osiedla zgromadzil olbrzymi majatek nie tylko dla siebie i swojej rodziny, ale i dla swego plemienia.

2. kobiety. Mimo, ze w Koranie wyraznie ograniczyl swoich wyznawcow do posiadania nie wiecej jak czterech zon, sam posiadal ich znacznie wiecej, nie liczac konkubin i oddanych mu wielbicielek. Zydzi mu to wypominali, co jest skomentowane przez Ali Daszti:

„Wszystkie komentarze sa zgodne, ze werset 57 czwartej Sury Al-Nisa zostal zeslany po tym, jak Zydzi krytykowali apetyt Mahometa na kobiety, zarzucajac mu, ze nie ma nic innego do zajecia, jak tylko pojmowac zony“.

Poligamia byla praktykowana w poczatkowym okresie opisanym w Starym Testamencie np. przez Abrahama.Fakt, ze Mahomet posiadal wiecej niz jedna zone rzuca nam swiatlo na osobe Mahometa jako czlowieka.

Dla muzulmanow tez taka postawa proroka stanowi logiczny problem. W Koranie (4:3) Mahomet zabrania posiadania wiecej niz cztery zony. Sam prorok posiada ich wiecej i to nie bylo grzechem.

Niektorzy apologeci muzulmanscy ten problem wyjasniaja tak: „ Mahomet byl bezgrzeszny. Koran nazywa grzechem posiadania wiecej niz cztery zony, stad Mahomet nie mogl miec wiecej niz cztery zony. Dlaczego? Dlatego, ze Mahomet byl bezgrzeszny“.

A przeciez kwestia ilosci zon Mahometa jest ustalona wg. kryteriow historycznych, a nie na podstawie slepej wiary.

Wg. Muzulmanskiego uczonego i dyplomaty Ali Daszti tak wygladala lista kobiet w calym zyciu Mahometa:

1. Chadziza
2. Sauda
3. Aisza
4. Omm Sulma
5. Hafsa
6. Zajnab (z Dzasz)
7. Dzolajrija
8. Omm Habiba
9. Safija
10. Majmuna (z Haret)
11. Fatema
12. Hend
13. Asma (z Saby)
14. Zajnab (z Kozajma)
15. Habla
16. Asma (z Norman)
17. Maria (chrzescijanka – konkubina)
18. Rajana ( konkubina)
19. Om Szarik (wielbicielka proroka oddajaca sie jego pragnieniom)
20. Majmuna ( „ „ „ )
21. Zajnab (trzecia „ „ „ )
22. Khawia ( „ „ „ )
Uwazam za sluszne zwrocic uwage na fakt, ze Zajnab z Dzasz byla pierwotnie zona przybranego syna Mahometa, Sa`ida. Kobieta tak sie Mahometowi spodobala, ze wezwal do siebie oboje i poprosil ich aby sie rozwiedli, by on mogl ja pojac za zone. Oboje malzonkowie nie wyrazili na to swojej zgody. Mahomet wiec natychmiast otrzymal „objawienie od Allaha“, ktore nakazalo Sa`idowi oddanie swej zony prorokowi. Sam Mahomet otrzymal nakaz moralny do poslubienia synowej, Koran (33:37-3Malzonkowie nie mieli wyboru wobec dekretow Allaha, ktore byly przeciez „swiete“ i nie podlegaly dyskusji, (podobnie jak dzisiaj).
Fakt ten byl dla wielu z otoczenia proroka problemem, a i dzisiaj sie go najchetniej przemilcza. Nic wiec dziwnego, ze takiego typu „objawienie“ chrzescijanie ani Zydzi nie mogli uznac za Boskie. Czlowiek pokroju Mahometa nie mogl zastapic Jezusa czy tez Dawida w sercach ludu Ksiegi.
Wprawdzie Dawid odebral zone Uriaszowi podstepnie, ale za ten grzech pokutowal, - a nie napisal psalmu pochwalajacego mordowania wlasnych zolnierzy w celu przejecia sobie ich zon.
Owszem kazdy czlowiek jest ulomny i popelnia bledy, ale nikt nie moze fabrykowac objawien, ktore maja usprawiedliwic niezdrowe porzadanie i brak moralnosci.

Drugim i nawet powiem ze najistotniejszym jest fakt dotyczacy trzeciej zony proroka – Aiszy.
Aisza miala szesc lat, kiedy zostala oficjalnie zareczona z 52- letnim wowczas Mahometem. Malzenstwo oficjalnie zostalo zawarte trzy lata pozniej, czyli Aisza miala 9 lat a jej malzonek 55, (niezly kontrast), i naturalnie bylo to malzenstwo natychmiast skonsumowane, (zeby wszystko bylo jasne).

Fakt, ze w krajach islamskich osmioletnia dziewczynka moze zostac wydana za maz za doroslego mezczyzne. Jednak ludzie na Zachodzie na sama mysl o wydaniu wlasnej corki za maz za kogokolwiek, najczesciej dostaje furii lub zawalu serca.

Koran sam zaleca dokonywania oceny moralnej, a co wiecej pozytywna ocena moralnosci kazdego muzulmanina (nie mowiac juz o jej zalozycielu), powinna byc probierzem prawdziwosci islamu: cytat z Koranu (3:110)

„Wy jestescie najlepszym narodem, jaki zostal utworzony dla ludzi: wy nakazujecie to, co jest uznane, a zakazujecie tego, co jest naganne”

Jak wynika z tego tekstu, czyny i moralnosc muzulmanow jesli zostana ocenione jako naganne, odbieraja muzulmannom prawo do uwazania sie za narod wybrany, ktory utworzyl Bog.

Nic wiec dziwnego, ze ta strone zycia Mahometa czesto jest pomijana przez wspolczesnych badaczy, ktorzy pragna oszczedzic muzulmanom wstydu i nie chca ranic ich uczuc. Ale nie mozna zmieniac faktow historycznych aby uniknac konfrontacji z faktem, ze Mahomet mial nienaturalny pociag i pozadanie w stosunku do malych dziewczynek.

Byla tez Maria - koptyjska chrzescijanka, ktora odmowila Mahometowi wyjscia za niego. Wybrala niewolnictwo zachowujac przy tym swoja wiare, a nie stala sie muzulmanka.

Jesli chodzi o kobiety w zyciu Mahometa to jest to tak dokladnie udokumentowane i wielokrotnie przedstawione przez badaczy, ze tylko zamknieta, pokretna argumentacja ich nie dopuszcza do wiadomosci. """""

#27 2011-09-22 12:58:54

PiotrRosa
Ursus maritimus

sabra napisał(a):

... A moze by tak powiedziec DOŚC znecania sie nad kobietami molestowania dziewczynek ,dosc pedofilstwa i gwałtów.! ... to faceci  sa winni takiego  STANU RZECZY ...

Z wojującym feminizmem spotykam się na tym forum po raz pierwszy. Robi się ciekawie.   :zozol1:

Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

#28 2011-09-22 13:15:39

sabra
zaaklimatyzowany

wojujący feminizm ?  a moze jeden z nich ?
zatem dla ciebie  ważna jest uległa poddanczosc  zakneblowanych maltretowaniem  dzieci ?
tylko tyle zobaczyłeś  ?!

#29 2011-09-22 14:55:44

PiotrRosa
Ursus maritimus

Z tego, co piszesz tylko tyle można zobaczyć. Niestety. Nic więcej twoje pisanie sobą nie reprezentuje. Zaś co do "uległej poddańczości zakneblowanych maltretowaniem dzieci" również mogę zaproponować ci wizytę u ortopedy.

#30 2011-09-22 15:31:51

lufestre
la princesa de los gatos

Sabra, fajnie tylko ja nie wiem co to ma do islamu... Pytałam już czy uważasz, że chrześcijanie nie traktują źle kobiet. Czepiasz się przypadków ludzi, którzy akurat uznają się za islamistów, ale może pomyśl, że okrucieństw dokonują też ludzie uznający się za wyznawców innych religii. I nie tylko na kobietach ale w ogóle... Uogólniasz coś po prostu a rozmowa o stereotypach jest bez sensu. img/smilies/hmm

#31 2011-09-22 16:17:15

victoria
adminka

Zgadzam się Lufi tylko czy katolik robi to w imię Boga, w imię religii? Znaczy leje swoją kobitkę? I nie tylko swoją....

Asmaani, wiem, że zaprotestujesz, ale to tkwi w tej religii niestety.... i jakby nie tłumaczyć, wciąż jest jej wizytówką.

don't try to be perfect
just try to be better
than you were yesterday http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020

#32 2011-09-22 17:24:51

Nebogipfel
mentor

W linku, który zamieściłem z cyctatem jest dokładnie opiane co i jak i dlaczego.
To nie jest kwestia tej religii, tylko zwyczaj sprzed proroka, sprzed Islamu.
Niestety z tradycjami ciężko walczyć o czym przekonal się np. faraon Amenhotep IV wprowadzając nowego boga..i nie tylko.
Po jego śmierci znów religia wrócila na swe dawne tory.
W chrześcijaństwie też jest wiele pogańcskich obrządków z czasów naszych przodków - Słowian.
I to bicie w Islamie to też naleciałość starszych zwyczajów.

Ale co ja będę pisał, po prostu przeczytajcie sobie:
http://www.arabia.pl/content/view/286284/2/

ps. też zgadzam się z Lufi

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#33 2011-09-22 18:52:56

asmaani
przyboczny

victoria ale zes palnela, no sory.

sabra klamiesz i powtarzasz klamstwa- wskazac gdzie- wszedzie, moze poza spojnikami.

nie mam najmniejszego zamiaru tracic czasu na obalanie klamstw trolla.

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#34 2011-09-22 18:53:47

sabra
zaaklimatyzowany

lufestre napisał(a):

Sabra, fajnie tylko ja nie wiem co to ma do islamu... Pytałam już czy uważasz, że chrześcijanie nie traktują źle kobiet. Czepiasz się przypadków ludzi, którzy akurat uznają się za islamistów, ale może pomyśl, że okrucieństw dokonują też ludzie uznający się za wyznawców innych religii. I nie tylko na kobietach ale w ogóle... Uogólniasz coś po prostu a rozmowa o stereotypach jest bez sensu. img/smilies/hmm

Niczego sie nie czepiam pokazuje co sama zobaczyłam ....a do Islamu  ma i to wiele poniewaz  to jest ich STYL życia ich prawo by czynic tak a nie inaczej
To nie jest złe traktowanie kobiet czy dziewczynek  ,ale to jest ich  CODZIENNOSC ich NORMALNOSC . złe traktowanie
jest złe ale to  jak oni  ustanowili  prawo jest SKANADALEM  a nie przypadkiem .
Przypadkiem to mozna w ciąze zajsc ..
niczego nie uogulniam  nie masz sie co szarpac az DZIW bierze ze  trzymasz  strone zboczonego prawa .
To sa stereo typy ? to masochisci  wrecz dewianci  -  nic cie nie rusza  ?
jak to mozliwe ze dziewczyny zawalczyły  o POZWOLENIE "BURKI "  a godze saie o wycinanie  -obrzezanie  przeciez nie maja napletka  ?
jak to mozliwe ze  ....

#35 2011-09-22 18:57:35

asmaani
przyboczny

sabra dalam ci ostrzezenie, za rynsztokowy jezyk i prowokowanie awantur na forum

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#36 2011-09-22 18:58:24

sabra
zaaklimatyzowany

asmaani napisał(a):

victoria ale zes palnela, no sory.

sabra klamiesz i powtarzasz klamstwa- wskazac gdzie- wszedzie, moze poza spojnikami.

nie mam najmniejszego zamiaru tracic czasu na obalanie klamstw trolla.

Palneła czy pokazałą   co robia  sadysci  islamu ?

udowodnij ze to co jest na filmie jest  KŁĄMSTWEM a jak nie to znaczy ze sama jestes ZAKŁAMANA  czy ciebie juz BITO ta jak ta  na filmie  czy jestes z tych co współczuje czy   ...

nie obalisz   bo to WOŁA O POMSTE DO NIEBA  i wiesz co YHVH sie za nimi  ujmie 
allah  lubi na to patrzec 
Parz i  mysl  jak daleko to od ciebie ..

#37 2011-09-22 19:01:16

lufestre
la princesa de los gatos

Sabra co chcesz osiągnąć? Chcesz żebyśmy się pobulwersowali z tobą, wspólnie powyzywali jakąś religię? Chcesz nawracać islamistów to pojedź i ich nawracaj, nie wiem co jest twoim celem? Co możesz zmienić pisząc te słowa i nakręcając się coraz bardziej? Islamiści i tak mają to gdzieś, wiesz? img/smilies/wink Możesz się z nimi zgadzać lub nie , oni i tak istnieją, będą istnieć i nie nawrócą się na to czego chcesz. Spalasz sie bez sensu. img/smilies/wink

#38 2011-09-22 19:44:27

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

sabra napisał(a):

asmaani napisał(a):

sabra twoje wypowiedzi sa mega obrazliwie i zawieraja same klamstwa.

Nie jest moim zamiarem obrażac,ale  i nie mam zamiaru by mi wciskano  bałamuctwa .
asmaani  zechciej podac  miejsce któe zawiera  KŁAMSTWO ./??

asmaani - dlaczego pomawiasz mnie o kłamstwa  czy nie pokazywano filmu dokumentalnego o kobiecie-zonie któa mąz"
oskarżył  o zdrade ? Szok co faceci potrafią wymyslec by zadowolic swoja zwierzęcosc ..
Była w 9 ms ciąży a on zawiesił ja pod sufitem i bił ,bił , obciął jej nos ,uszy język wydłubał oczy .....
Zastanó sie czy ty niejestes taka miłą  pułapka na naiwnych ?
Co cie obraza ze  ta kobieta  zmaltretowana  pokazana  jako dowód  ' sadyzmu ?

Mnie jako KOBIETE OBRAZA kiedy inna kobieta  nie bierze w obrone  KOBIETY  .
A moze by tak powiedziec DOŚC znecania sie nad kobietami molestowania dziewczynek ,dosc pedofilstwa i gwałtów.!

.
Dlaczegóż to nie macie skrupułów  kiedy omawiacie religie chrześcijanska i Biblie ?
Widzicie wszelakie zło Boga YHVH i nie przeszkadza wam szydzic z wierzących w NIEGO , a tu prosze  co za wyrozumiałośc .

.
.
Tu nie chodzi  o religie bo kazda jest  nic niewarta  dlatego ze  RELIGIA jest    wewnętrznym  zapisanym prawem DO BEZPRAWIA
to faceci  sa winni takiego  STANU RZECZY ...

asaani nie  pomawiaj mnie o kłąmstwo  bo  PRAWDA KRZYCZY   ŁZAMI KRZYWDA -DZIECI I KOBIET

Kobiety, dziewczynki sprzedawane jak bydło
http://www.youtube.com/watch?v=myhhfUqv … re=related

Masz bardzo durzo racji Sabra poza tym ostatnim, to kobiety rodzą i wychowują równierz małych chłopców a więc nie wciskaj tu pierdół ze złe samce są wszystkiemu winne.

#39 2011-09-22 20:39:06

sabra
zaaklimatyzowany

Allah, Islam, Antychryści (muzułmanie) i kobiety cz 2

.
Allah, Islam, Antychryści (muzułmanie) i kobiety cz 3
http://www.youtube.com/watch?v=N2GEl3rL … re=related
.
ku przestrodze

Ostatnio edytowany przez sabra (2011-09-23 12:41:09)

#40 2011-09-22 22:18:47

victoria
adminka

Sabra, jeszcze raz Ci wytłumaczę, racja, nawet zakładając, że stoi po Twojej stronie, nie upoważnia Cię do napastliwego tonu i obrażania. Myślę, że człowiek wierzący nie powinien o tym zapominać.
A Ty co? Tego ukąsisz, tamtego ugryziesz a innego oplujesz, a to co pozostało podeptasz... Co chcesz osiągnąć? Jeśli myślisz, że sprowokujesz do kłotni, to się po prostu przeliczysz, stracisz możliwość pisania i nikt już nie usłyszy co masz do powiedzenia, więc pomyśl czy warto...

don't try to be perfect
just try to be better
than you were yesterday http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020

#41 2011-09-22 22:57:41

polliter
moderatus polliterus

sabra napisał(a):

lufestre napisał(a):

Niczego sie nie czepiam pokazuje co sama zobaczyłam ....a do Islamu  ma i to wiele poniewaz  to jest ich STYL życia ich prawo by czynic tak a nie inaczej
To nie jest złe traktowanie kobiet czy dziewczynek  ,ale to jest ich  CODZIENNOSC ich NORMALNOSC . złe traktowanie
jest złe ale to  jak oni  ustanowili  prawo jest SKANADALEM  a nie przypadkiem .
Przypadkiem to mozna w ciąze zajsc ..
niczego nie uogulniam  nie masz sie co szarpac az DZIW bierze ze  trzymasz  strone zboczonego prawa .
To sa stereo typy ? to masochisci  wrecz dewianci  -  nic cie nie rusza  ?
jak to mozliwe ze dziewczyny zawalczyły  o POZWOLENIE "BURKI "  a godze saie o wycinanie  -obrzezanie  przeciez nie maja napletka  ?
jak to mozliwe ze  ....

I co ztego, że nie mają napletka? Żydzi też nie mają.

Przynajmniej bakterie im się pod nim zbierają i nie muszą myć się tak często, jak ci, co mają.

A jednak robią to (myją się) dużo częściej niż dumni posiadacze napletka.

Mógłbym Ci walnąć cały wykład o wartościach higienicznych i seksualnych (żołądź odbiera więcej bodźców i napletek mu w tym tylko "przeszkadza") braku napletka, ale mi się nie chce.

To Ty, sabra, jesteś dewiantem (intelektualnym) i widzę, że nic nie przebije się przez Twój beton. To jeszcze nic złego, ale nikt nie dał Ci prawa obrażania wyznawców różnych wyznań. Prędzej mi, jako ateiście, to prawo bardziej przysługuje, a nie korzystam z niego, bo jest to, po prostu, niekulturalne.

To tyle ode mnie img/smilies/042

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#42 2011-09-23 11:54:58

sabra
zaaklimatyzowany

A o jaki napletek tu chodzi od kiedy dziewczynaka ma napletek zeby ja  obrzezywac ?

Ostatnio edytowany przez sabra (2011-09-23 11:58:51)

#43 2011-09-23 11:57:09

asmaani
przyboczny

zapytaj sie egipskich Koptow tez /chrzescijanie/ oraz Masajow /animisci/

#44 2011-09-23 12:09:31

sabra
zaaklimatyzowany

Kto im dał taki nakaz  by okaleczac ? jak zwykle  mężczyzni tak ustalii 

.

#45 2011-09-23 12:40:31

sabra
zaaklimatyzowany

asmaani napisał(a):

sabra dalam ci ostrzezenie, za rynsztokowy jezyk i prowokowanie awantur na forum

TO OSZCZERSTWO  dlaczego  tak  mnie OCZERNAISZ  najzwyczajniej sie MŚCISZ   mój jezyk nie jest rynsztokowy  mam Bojazn Bożą  Boga YHVH .
W czyim imieniu  tak mnie  znieważasz ?

Nie mozesz zniesc  ze  bo pokazałam FAKTY ?

wybaczam ci w Imieniu  JAHSZUA HaMasziajch  ON JEST  PRAWDĄ .. 
i niech cie strzeże przed złem

http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

Ostatnio edytowany przez sabra (2011-09-23 12:43:26)

#46 2011-09-23 12:59:35

PiotrRosa
Ursus maritimus

Ty naprawdę masz jakiś bardzo poważny problem. Najpierw poczytaj własne wpisy, a dopiero potem krzycz o oczernianiu. Ostrzeżeń miała byś więcej, ale na szczęście (twoje) nie umiem dawać ostrzeżeń. Co zaś do faktów, to manipulacja, jak widać, to twój drugi nick. Twoim tokiem rozumowania za zniszczenie WTC winni są amerykanie. Bo je wybudowali.

#47 2011-09-23 13:32:54

sabra
zaaklimatyzowany

Bicie kobiet w islamie - Allach pozwala na bicie kobiet

koran mówi "Bijcie je" ten werset ma CUDOWNA Nature
..da z nia rade jesli bedzie PRAKTYKOWAŁ BICIE żony
...tylko pręt pomoże

.
kiedys wierzyła w allaha teraz ostrzega przed islamem

.

ofiary Islamu الإسلام

#48 2011-09-23 16:25:52

Nebogipfel
mentor

Zrozum, że to z czasów pogańskich i nie można tradycjonalistom tego wytłumaczyć by przestali tak jak niektórych rzeczy tobie.
Jakby prorok zabronił bicia to może by go ortodoksi/fanatycy dawnych obyczajów ukamieniowali.
To tak jak wprowadzając chrześcijaństo zakazałabyś słowianom np. topienia marzanny - zwyczaj pogański.
Chociaż w obecnych czasach i w Europie, w Polsce pewnie skończyło by się jak zwykle na kłótniach. No i chrześcijanie też biją choć w Biblii zezwolenia nie znalazłem.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-09-23 16:27:29)

#49 2011-09-23 16:38:38

teddybear
forumowy pluszak :)

Sabra posłuchaj tedy miśka....trolujesz i się dobrze bawisz. ok. mnie to nie przeszkadza bo sam trolem jestem niezłym. skąd wiem? ano stąd że każdy to w boga wierzy naprawde nigdy nie będzie wybaczał, osądzał w jego imieniu. zbyt wielka bojaźń przed osobistym spotkaniem z najwyższym. ale skoro lubisz tak pompatycznie to kontynuuj img/smilies/smile

co do kobiet w islamie to jak wszystko ma dwie strony medalu. kwestia zżycia się w tej kulturze, tradycji. zauważ że obrzezania łechtaczki dokonują zwykle kobiety, członkinie plemienia czy rodu. ma to uroczystą oprawę i czemuś służy w danej społeczności. pewnie rodowej integracji. nie zmienimy tego nawet zakazami.
druga strona medalu to wojujące emancypantki. szczęśliwe takie że aż je ściska w dołku. niby samodzielne, niezależne a samotne do bólu. najlepsze klientki sexshopów i kawiarni z męskim stripseansem.
ta druga strona medalu posunięta do granic absurdu sprowadziła na kobiety konieczność pracy ponad siły, nałogi, stresy i...sztuczną inseminację. jako że żaden facet patykiem nawet nie dotknie. tyle w wielkim skrócie. czasu nie mam na dyskusje w tych działach. naprawde jade ostatkami sił i rzadko tu wchodzę. zauważyłem Cię jedynie z okazji ostrzeżeń i dlatego więcej dyskusji ode mnie nie oczekuj.
pozdrawiam z wyemancypowanej Szwecji. tu Szwedzi biorą żony minn z krajów islamu a Szwedki biorą partnerów gumowych. są oczywiście ludzie stateczni, rzeczywistość rozważający obiektywnie czego i Tobie życzę img/smilies/smile

#50 2011-09-23 16:46:11

Nebogipfel
mentor

Aj tam..ja tam nie mam nic przeciw emancypatkom. Na pewno nie są pruderyjne.
Więc nie wiem czy żaden.
img/smilies/big_smile
Chociaż słyszałem, że kobiety np. ze Wschodu takie idealne na związek(że niby posłuszne, lecz to chyba się zmienia).
Co do Islamu to cóż.
Ostatnio czytałem, że walczą w pewnym Europejskim kraju o prawo do zasłaniania raczej.
img/smilies/wink

Stopka forum