Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2011-09-01 14:17:29

Nebogipfel
mentor

Re: Ekologiczna żywność.

Crows..oglądałem film dokumentalny i wypowiedzi architektów.
Da się hodować żywność w miastach.
img/smilies/big_smile
Na wsiach poza tym nie zmieścisz tylu ludzi ilu jest obecnie (kiedyś było znacznie mniej).
I nie każdemu taki styl życia - wiejski odpowiada.
Np. ja mam fobie co do psów..w mieście prędzej uniknę(jest sporo bloków, zakamarków) i prędzej zostanie właściciel ukarany za nietrzymanie na smyczy.
Wątpię też byś przekonał wszystkich ludzi by zrezygnowali np. z internetu, TV czy metra.
Ich nawet nie można przekonać by się przesiedli na mniej trudjące samochody lub by je w ogóle porzucili.
W Chinach do tej pory bardzo dobrze sprawdzał się rower.
Czy tam bardziej zdrowe byłoby pożywienie?
Pomyślmy.

Opuszczone miasta chyba jeszcze bardziej szkodziłyby środowisku naturalnemu.
To nie są budowle Inków..jest tu dużo elektryki, kanałów, chemii..chociażby kuchennej.
Mało też ludzi zgodizłoby się kąpać w balii, kiedy tu mają wannę/prysznic.
A już wychodzenie z domu specjalnie by się załatwić?
Ponoć wiele smogu w USA pojawia się ..z Chin, gdzie tradycyjnie jeszcze jest sporo tych ich palenisk czy jak to nazwać..no gotują na tym.
Dużo traci też żywność w trakcie podróży..właśnie ze wsi do miasta.
Myślę też, że nie każdy chciałby ubijać śiwnię a wielu lubi jeść mięso.
Też wątpię by z tego rezygnowali.
Z wygodnego przejscia się do pobliskiego/sklpeu/marketu.
Dla wielu ludzi obecnie przejść 500 m do plaży to wyczyn aty im każesz latać do sąsiedniej wioski oddalonej np. o 5-10 km po mięso.
img/smilies/big_smile
Moim zdaniem obecnie jest całkiem duża oszczędność czasu.
Myślę, że jakby ograniczono spaliny a żywność hodowano na dachach itp. to wcale mogłaby nie być gorsza od tej z wioski.
Przynajmmniej jeśli chodzi o oślinnego pochodzenia potrawy..już gdzieś udowodniono, ze ta metoda jest ok.
Nie wiem jeszcze tylko jak z mięsem.
Są choroby, gdzie spożywanie mięsa jest nawet wskazane.
Wydaje mi się, że przy takiej ilości dorbze odżywionych i zadbancyh psów nie powinno być problemu.
Nie żyją w zamknięciu, mają słoneczko, nie są tloczone w obornikach.
Bezpańskie niestety mogą być chore.
Psy i tak wprzeciwieństwie do świń mają klawe życie., więc metoda hodowli nie powinna ekologów i obrońców praw zwierząt ciążyć. Kwestia jeszcze "humanitarnego" uboju.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#22 2011-09-01 14:24:59

Crows
mentor

Nebogipfel napisał(a):

Myślę, że jakby ograniczono spaliny a żywność hodowano na dachach itp. to wcale mogłaby nie być gorsza od tej z wioski.
.

tak ta żywność z dachu z centrum Katowic bedzie smaczniejsza od tej z mojego ogrodu http://macg.net/emoticons/laughing2
po za tym jak zwykle rozmawiasz sam ze sobą bo odpowiadasz na wymyslone przez siebie pytania i tezy , gdzie ja napisałem , że wszyscy ludzie muszą wyemigrować z miast do wsi ?

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#23 2011-09-01 14:30:01

Nebogipfel
mentor

Na dachu Katowic, w których nie byłoby spalin.
A odpisując masz na myśli obnecne, pełne smogu właśnie ze spalin.
A gdzie napisałeś, że tylko ci co chcą?
"Spieprzajcie" raczej mi nasuwa na myśl odezwę do wszystkich.

#24 2011-09-01 16:26:53

Crows
mentor

Nebogipfel napisał(a):

Na dachu Katowic, w których nie byłoby spalin.
.

na dziś to utopia ,
może za 50 lat

:
:

#25 2011-09-01 16:43:29

Lizawieta
przyboczny

Crows napisał(a):

spieprzajcie z tych wielkich miast -wylęgarni syfu i śmieci , wracajcie na wieś i pracujcie w pocie czoła by natura wam oddała za wasz trud w dwojaki sposób

Myslisz, że hodowla pieprzu na wsi wyjdzie nam na dobre?  :ahaha:

Wylęgarnia śmieci jest wszędzie.
Tylko uczciwość ludzie rózna i też nie ma podstaw by stwierdzić o jednoznaczności.

Crows...czy ludzie z miasta jadą do lasu wyrzucić śmieci, a można wyworzą nieczystości z szamba i tam wylewają?

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#26 2011-09-01 16:44:46

Nebogipfel
mentor

Czasami mi się wydaje, że to jakieś 100000 lat..
Już teraz o tym mówią, lecz działania jakie są każdy widzi.
Znikome.
Jest już przynajmniej jedna stacja w Warszawie dla samochodów na prąd, lecz samochodów w sumie brak..
Jak zaczną sie dusić to może zrozumieją..może..
Ekologiczna żywność..a tam kwaśne opady nie padają?

#27 2011-09-01 20:28:06

Crows
mentor

http://www.deon.pl/gfx/deon/pl/defaultaktualnosci/46/4551/1/1744074096.jpg

:
:

#28 2011-09-01 21:27:22

Nebogipfel
mentor

Na szczęście nic takiego nie widziałem w Warszawie a to chyba Włochy, oni ostatnio mieli jakieś problemy ze śmieciami.

Dla odmiany wieś..
http://www.echodnia.eu/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=ED&Date=20090131&Category=POWIAT0104&ArtNo=491937392&Ref=AR&border=0&MaxW=180
http://bystra.boo.pl/images/zdjecia/artykuly/artykul_20czer2011.jpg

Prawie w każdym zakątku Bystrej możemy znaleźć śmieci, w centrum wsi papierki, a w laskach worki ze śmieciami.
Stojąc i czekając na autobus to można zobaczyć wokół pełno śmieci.
Czasami ma się takie wrażenie, że stoimy na wysypisku śmieci, a co najgorsze nie raz możemy zaobserwować rozbite butelki i robi się niebezpiecznie.
Bardzo niepokoi fakt, że nawet plac zabaw kilka razy był w papierkach, butelkach, a przecież na plac zabaw przychodzą dzieci i może stać się tragedia.
Trochę to dziwne, bo na placu zabaw stoi kosz na śmieci, a kilka metrów od placu zabaw stoją trzy wielkie kosze na plastik, szkło i papier.
Czy ludziom ciężko wrzucić papierek do kosza?

http://bystra.boo.pl/artykuly.php?show=zadaszczystosci

To nie kwestia miejsca Crows a ludzi.

#29 2011-09-02 07:18:32

Crows
mentor

jeśli chodzi o zaciszne miejscowości turystyczne to wiadomo kto tam robi syf , na pewno nie miejscowi mieszkańcy , oczywiście chamów nie brakuje wszędzie ale w miastach jest ich większe zagęszczenie img/smilies/wink

:
:

#30 2011-09-02 10:02:09

Lizawieta
przyboczny

Wyjście kompromisowe...za mało jest służb zajmującuch się sprzataniem.
Gdyby w lesie/nad wodą było posprzątane, to mniej jełopów wyrzucałoby śmieci, a może żaden.
Gdyby słuzby zajmujące się wywozem częściej wywoziły śmieci, to stert pod pojemnikami by nie było.
Gdyby zechciano respektować segregację śmieci jaką czyni wielu z nas, to byłoby jeszcze wspanialsze.

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

#31 2011-09-02 13:32:18

Crows
mentor

trzeba zacząć od siebie
kiedy człowiek pozna swą naturę i swe korzenie z nią związane będzie sie starał , a jeśli ci co rządzą tym światem ( przywódcy najwiekszych religii + finansiera) będą napędzać jego mózgownice ku konsumpcji to po ptokach.

Ostatnio edytowany przez Crows (2011-09-02 13:33:22)

:
:

#32 2011-09-02 14:21:29

victoria
adminka

Lizawieta napisał(a):

.za mało jest służb zajmującuch się sprzataniem.

powiedziałabym za mało pilnujących śmiecących i za małe kary ..

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#33 2011-09-02 18:07:28

Lizawieta
przyboczny

To przykre Viki, ale prawdziwe, bo nasze społeczeństwo jak nie czuje przykrej konsekwencji, to nie widzi potrzeby chronić wspólne dobro.

#34 2011-09-02 19:15:24

asmaani
przyboczny

jakos nie zauwazylam zeby przywodcy najwiekszych religii nawolywali do konsumpcjonizmu- raczej jest na odwrot; niedawno ktos nawet zalozyl na impadisie watek z pretensjami dot obecnego papieza i jego slow w Hiszpanii potepiajacych m. in. konsumpcjonizm.

media, korporacje- zgadzam sie. bo to lezy w ich interesie, zeby kazdy z nas mial po 10 par butow a dzieciom kupowal niezliczone pudla plastikowego badziewia.

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#35 2011-09-02 20:31:55

Anka
adept

Nawiązując ściśle do tematu:
Czytałam gdzieś (nie wiem niestety gdzie), że nawet wtedy, gdy spożywamy żywność zawierającą jakieś szkodliwe dla nas substancje, negatywne działanie możemy albo zmniejszyć albo zniszczyć całkowicie, jeśli w trakcie jedzenia będziemy wizualizować tylko pozytywne obrazy związane ze spożywanym jedzeniem, np.

jemy jabłko; wyobrażamy sobie piękny sad, soczystą zieleń, piękne słońce, ...

Chcę nawiązać również do "śmieci" i "śmiecenia"
Na co dzień, z uwagi na moją pracę, mam do czynienia z ludźmi i praktycznie wszystkim tym, co zwiemy "podstawową potrzebą".
To, że ludzie śmiecą, nie dbają o środowisko naturalne, itp. to moim zdaniem zwykłe lenistwo, spychologia i chamstwo. Wielu, uderzyła do głowy "własność" i "kasa". Wyznają "mantrę": PŁACĘ TO WYMAGAM. Czują się wówczas zwolnieni z obowiązku dbania choćby o porządek.
Władze miast i gmin to kolejny problem. Dbają o "rynek" upychając śmieci "po kątach".
Nie powiem, co mnie trafia w chwili, gdy chcę oddać segregowane odpady spółce gminnej a jej Szef oświadcza, że "nie przyjmuje plastiku innego jak butelki pet, jeśli się Pani upiera to wezmę ale i tak wrzucę do ogólnych śmieci komunalnych".
Burmistrz na to "jest regulaminu, spółka musi". Spółka musi, bierze. Ale do cholery! Jeśli ja wiem, to i Burmistrz wie, co z tym robią.
Ale cóż.
Miasto dostaje kolejną nagrodę "ekologiczną" a Burmistrz z Szefem PGK idzie na wódkę.
Kolejne wybory. Nie ma na kogo głosować. Ci, którzy mogliby kandydować, wolą spokój a Ci co kandydują to gorsze zło.

"Mówić trzeba prosto, myśleć w sposób skomplikowany" Franz Josef Strauss

#36 2011-09-03 11:31:34

Nebogipfel
mentor

Asmaani, dlatego papież żyje w przepychu, pobierają za pogrzeby i śluby..nie znajdziesz już skromnych Benedyktynów z dawnej epoki.

Anka, właśnie.
Nie miałem jeszcze do czynienia z szefem spółki gminnej, elektronikę wyrzucam w miejscu do tego przeznaczonym.
Słyszałem też co do segregowanych odpadów(tak, na osiedlu są pojemniki..dopiero niedawno zauważyłem i zacznę tam wyrzucać choć dalej..niestety wszystkie śmieci cuzamen i tak w domu są wrzucane do jednego pojemnika, może chociaż ja postaram się wrzucać plastikowe rzeczy oddzielnie), że ci co odbierają śmieci potem i tak wrzucają w jedno miejsce.
A w takiej Japonii oprócz elektrowni atomowych sporo energii czerpią też z przetwarzania odpadów do ponownego użycia.
A u nas nawet ulotkarze jak mogą i cchą kulturalnie roznosić reklamy to niektóre pojemniki na ulotki są totalnie zniszczone i w większosci budynków w ogóle ich nie ma.
A potem się dziwić, że firmy nakazują pracownikom zaśmiecać klatki.
Ale mieliśmy mówić o żywności.

Bo wydaje mi się, że np. butelka cyz pet na ulicy niewiele mają wpływu np. na hodowlę na dachu.
Najgorsze są wszelkie spalinowe silniki plus elektrownie o zgrozo - jeszcze węglowe.
A w takim Szcyzrku wiele domów zasilanych jest energią słoneczną i miasto zyskało duże oszczędności.

Skoro tak bardzo chcą kasy to niech zaczną oszczędzać i inni.

#37 2011-09-04 00:55:51

Lizawieta
przyboczny

Aniu, zatruta żywność poprzez skażenie środowiska, to jedna strona, a druga, to "racjonalne" postępowanie z żywnością (szczepenia zwierząt, GMO). Zwróć uwagę na akcelerację...niby z czego ten przyspieszony rozwój?

Pisząc o respektowaniu segregacji śmieci, miałam na myśli sytuacje...otóż społeczeństwo segreguje śmieci w mieszkaniu, a potem wrzuca do odpowiednich pojemników zbiorczych, ale przejeżdża MPO i wszystkie pojemniki opróżnia na kipe jednego samochodu...więc po "huz" ten cyrk z segregacją.

#38 2011-09-04 13:36:29

merkaba
Moderator

kiedys to czynili znak krzyza i modlili sie nad jedzeniem

http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif

#39 2011-09-04 22:58:41

Anka
adept

Lizawieta napisał(a):

Pisząc o respektowaniu segregacji śmieci, miałam na myśli sytuacje...otóż społeczeństwo segreguje śmieci w mieszkaniu, a potem wrzuca do odpowiednich pojemników zbiorczych, ale przejeżdża MPO i wszystkie pojemniki opróżnia na kipe jednego samochodu...więc po "huz" ten cyrk z segregacją.

Musimy się spełnić obietnice dane Unii.

#40 2011-09-04 23:02:53

Anka
adept

Lizawieta napisał(a):

Aniu, zatruta żywność poprzez skażenie środowiska, to jedna strona, a druga, to "racjonalne" postępowanie z żywnością (szczepenia zwierząt, GMO). Zwróć uwagę na akcelerację...niby z czego ten przyspieszony rozwój?.

Rozumiem, że masz na myśli fizyczny naszej cywilizacji?

Stopka forum