Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2011-09-02 01:49:43

lufestre
la princesa de los gatos

Powiew przeszlości

Wiecie co, może to takie moje subiektywne intensywne odczucie, może jestem jakaś przesadnie nastrojowa dzisiaj, ale zawsze oglądanie filmów z dość dalekiej przeszłości robiło na mnie wrażenie.

Trafiłam na filmik z Warszawy przedwojennej- taki spacer, można rozejrzeć się oczami przechodnia po ulicach.

Oglądamy ludzi, którzy już przeżyli swoje życie, zakończyli swoją podróż, a których kamera uwieczniła zwykłego dnia ponad 70 lat temu. Czasem tak ciężko uwierzyć nam w przemijanie, choć o nim wiemy, w to, że wszystko przeobraża się i zmienia, że "kiedyś" istniało na prawdę, a nie tylko w opowieściach i podręcznikach... Niby to zwykły filmik dokumentalny jakich wiele, ale gdyby się wczuć to robi się wyjątkowy. img/smilies/smile

To takie oczywiste wnioski, ale tak wyjątkowo mi się tego doświadcza oglądając taki film. I to niesamowite przeciągłe spojrzenie kierującego ruchem, na "nas", jakiś ułamek sekundy odciśnięty na taśmie tak jakby ktoś spojrzał na nas z przeszłości mając tego świadomość... img/smilies/wink

Zapraszam na krótką wycieczkę i do ewentualnego dzielenia się podobnymi znaleziskami. img/smilies/smile

#2 2011-09-02 02:19:56

polliter
moderatus polliterus

Re: Powiew przeszlości

To jest arcydzieło, ale nie dla wszyskich img/smilies/big_smile

Jeśli masz słabe flaki, to sobie odpuść.  Dla mnie  Bunuel - to geniusz kina, chiociaż nie wszyscy go trawią. Film z 1929 r.

Uważaj, bo "Piła", to pikuś, przy tym, co polecam

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#3 2012-01-31 16:54:44

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Re: Powiew przeszlości

Powiew przeszłości w teraźniejszości "The Artist" img/smilies/smile

http://www.filmweb.pl/film/Artysta-2011-589952

Polecam img/smilies/smile

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Stopka forum