Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2011-10-17 23:56:34

victoria
adminka

Piekło dzieci

http://www.newsweek.pl/wydania/1314/kam … ,83115,1,1 i nie jest to tajemnicą dla świata....

don't try to be perfect
just try to be better
than you were yesterday http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020

#2 2011-10-18 00:03:00

Nebogipfel
mentor

Re: Piekło dzieci

Straszne rzeczy się tam dzieją.
Dziś w "Rozmowach w Toku" było o polewaniu kwasem..za zdradę, z zazdrości..
Kolejna część o tym w przyszły poniedziałek.
To jest okropne..

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#3 2011-10-18 08:39:57

asmaani
przyboczny

a co z indyjskimi dziecmi, pracujacymi po 12-14 godzin dziennie w tzw sweatshopach, czyli fabrykach?
a my potem kupujemy w sklepach ubrania firmy GAP albo Primark... bo sa tanie. kto mysli wtedy o tych dzieciach?

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#4 2011-10-18 17:32:51

Nebogipfel
mentor

No właśnie..

#5 2011-10-19 08:00:27

asmaani
przyboczny

Nigeria- zielonoswiatkowi pastorzy i polowanie na czarownice.
na dzieci- czarownice. nawet 2 letnie dziecko moze byc przez takiego dupka oskarzone o czary. co dalej? dziecko ma szczescie jesli tylko zostanie pobite i wyrzucone na ulice- przez wlasnych rodzicow. stosuje sie takze egzorcyzmy, podczas ktorych dzieci sa poddawane roznym torturom, lacznie z podpaleniem.
jesli szczescia mu brakuje- zostaje zabite.

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#6 2011-10-19 10:22:40

victoria
adminka

Można stracić wiarę w Boga... W ludziach drzemią niezliczone pokłady zła img/smilies/sad

don't try to be perfect
just try to be better
than you were yesterday http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020

#7 2011-10-19 10:51:20

asmaani
przyboczny

kiedys ogladalam film o dwoch Zydach, ktorzy przezyli Holocaust, przed wojna obaj byli studentami w szkole rabinackiej.
jeden z nich stracil wiare w Boga, drugi zostal rabinem.
ten pierwszy zapytal go- jak to w ogole mozliwe ze po tym wszystkim nie straciles wiary w Boga?
a rabin mu odpowiedzial- to by oznaczalo ze skoro nie ma Boga, nie bedzie tez kary dla nazistow

#8 2011-10-19 10:52:17

asmaani
przyboczny

'biskup' zabil 110 dzieci, ktore wczesniej oskarzyl o czary. no po prostu mam nadzieje ze spotka go dokladnie to na co sobie zasluzyl. i nie mysle o wiezieniu.

#9 2011-10-19 11:06:03

caly
przyboczny

asmaani napisał(a):

ten pierwszy zapytal go- jak to w ogole mozliwe ze po tym wszystkim nie straciles wiary w Boga?
a rabin mu odpowiedzial- to by oznaczalo ze skoro nie ma Boga, nie bedzie tez kary dla nazistow

Czasem wydaje mi się, że dla częsci ludzi (tu dzieci) samo życie jest "skazaniem" na piekło.

#10 2011-10-19 12:20:00

Andra
Gość

mamy przyjaciol z Nigerii, mlode malzenstwo, jedno dziecko, przyjechali tu wlasnie ze wzgledu na dziecko, jego przyszlosc.
Mnie wlosy sie jeza gdy widze dzieci z karabinami, dzieci zaplatane w wojne wymyslona przez ich rodzicow, dzieci ginace z rak dzieci, boz rodzice nie pojda walczyc, w tym czasie wymyslaja w bezpiecznym zakatku powody dla ktorych warto ginac. A dzieci umieraja ...Somalia, Afganistan

#11 2011-10-19 12:34:58

Nebogipfel
mentor

Kongo..
i na zabijaniu się nie kończy..jeszcze uczą ich gwałtów..gwałt i zabicie.
Dochodzi jeszcze handel narkotykami.
To na prawde straszne i chore.
Tam to nawet ksiądz ćpa by nie zwariować.

#12 2011-10-19 12:58:31

Andra
Gość

tak Nebo, a te dzieci jesli nie zgina, dorosna, tez beda mialy dzieci...czego ich naucza?
Kto nauczyl ich rodzicow nienawisci do wszystkiego co inne?

#13 2011-10-19 13:10:47

Nebogipfel
mentor

Nie wiem czy do inności..
Wiem, że na granicy Konga i jeszcze paru innych krajów afrykańskich znajdują się duze pokłady diamentów i złota.
I o to te wojny i zabijanie.
A europejczycy czy amerykanie byli/są lepsi?
Tylko oni akurat chyba dzieci nie wykorzystywali..

#14 2011-10-19 13:23:28

Andra
Gość

tak, a talibowie bronia ogromnych upraw narkotykow.
Wiec zawsze pieniadze albo wladza. Wladze daja pieniadze, dzieki pieniadzom zyskuje sie wladze.
A cierpia umieraja dzieci

#15 2011-10-19 13:29:18

Nebogipfel
mentor

Podczas awantur między dorosłymi w Kambodży też cierpią dzieci.
Bywają "niechcący" oblane kwasem..

#16 2011-10-19 18:13:44

asmaani
przyboczny

mnie cos trafia kiedy chodzi o krzywde dzieci.

#17 2011-10-19 18:23:33

Andra
Gość

asmaani, szlag Cie trafia, tak jak kazdego

#18 2011-10-19 18:25:01

Crows
mentor

nie budzi wątpliwości , ze ta cywilizacja jest chora ,
zachwyty osiągnięciami technologicznymi mają zastąpić prawdę o bólu i cierpieniu niewinnych ludzi , to wielkie oszustwo cywilizacyjne , niewolnictwo istnieje nadal i rozkwita , oczywiście w innym przebraniu.

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#19 2011-10-19 20:01:23

asmaani
przyboczny

podobno jest na swiecie wiecej niewolnikow niz kiedykolwiek wczesniej.
smutne.
i smutne jest to ze my na nich zerujemy. tak, wlasnie my.

#20 2011-10-19 20:04:12

Crows
mentor

my to znaczy kto ?

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#21 2011-10-19 20:04:31

Nebogipfel
mentor

Niewolnik pieniądza, idei, poglądów..

#22 2011-10-20 08:26:48

asmaani
przyboczny

my- obywatele swiata zachodniego.

moze coca-coli?
pijac coca-cole wspieramy wlasnie prace dzieci- na plantacjach trzciny cukrowej, po 12 godzin dziennie.

nowy imperializm, my go nie dostrzegamy, lubimy wszak kupowac np banany za cene nizsza niz jablka, ale ludzie TAM, i owszem.

Ostatnio edytowany przez asmaani (2011-10-20 08:27:10)

#23 2011-10-20 11:18:05

Andra
Gość

asmaani, zasadniczo masz racje; wyzysk, produkcja za wszelka cene, obnizanie kosztow produkcji- co oznacza katorznicza prace z glodowa placa. Takze nieswiadomosc konsumentow, odbiorcow owych produktow.
Z drugiej strony, czy pomyslalas jednak ze owa glodowa pensja, ta harowka jest jedynym zrodlem dochodow, i jesli nie bedzie popytu na te banany, to ten ktory zyl ze zbierania ich, po prostu umrze z glodu?
Crows mowi o zgnilej cywilizacji...nie tyle zgnilej ile ludzkiej, dwubiegunowej, zlo rodzi sie na krancach tych biegunow - z totalnej nedzy i nadmiernego bogactwa

#24 2011-10-20 13:09:22

asmaani
przyboczny

uwazam, ze ludzie powinni byc wynagradzani sprawiedliwie, a nie pracowac po 12-14 godzin gdyz jedyna inna alternatywa jest smierc glodowa.
to jest po prostu wyzysk a my na tym korzystamy.

inna kwestia jest tez taka, ze korporacje przenosza swoje fabryki w miejsca, gdzie jest tania sila robocza- czyli ludzie tu nie maja pracy, dostaja zasilki, za ktore stac ich jedynie na tani chinski badziew- i tak kolo sie zamyka.

w ktorym miejscu to przerwac?

moja rada- kupowac produkty lokalne, produkowane jak najblizej miejsca zamieszkania. olac korporacyjny szit.

#25 2011-10-20 15:17:31

Andra
Gość

aha, i niech ci ludzie poumieraja z glodu ?
Tez mozna...bedziesz spac spokojnie, majac swiadomosc ze dla spokoju swego sumienia odebralas komus chleb? Korporacja zbankrutuje, co zrobia ludzie- gdyby mieli mozliwosc innej pracy, pewnie  by nie dali sie zaorac, nie harowali by za grosze.

Stopka forum