Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2011-11-13 19:06:47

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Komunikacja mentalna - zastosowania praktyczne.

Czyli szeroko pojęta telepatia img/smilies/smile
Pozbądźmy się wszelakich iluzji, odrzucając wszystkie nauki i uwarunkowania. Porozumiewajmy się nie za pomocą słowa pisanego, mowy, gestów itp. zbędnych elementów. Przekazujmy sobie na niebotycznym (przynajmniej dla mnie) i skrajnie uduchowionym poziomie nasze myśli.
No ale jak odrzucić sam umysł, kurcze ... Jak precyzować sam przekaz ...
Czy to jest możliwe ???

Wątek z przymrużeniem oka :black3:

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2011-11-13 19:07:31)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#2 2011-11-13 19:17:50

Lidka
mentor

Re: Komunikacja mentalna - zastosowania praktyczne.

Wydaje mi się, że świadome sterowanie tym nie jest możliwe... Przypadki telepatii odkrywamy najczęściej PO fakcie. Mnie, w każdym razie zdarza się to nagminnie (a najlepiej widoczne z bratnią duszą). Ale to jest tak, jakby nasze myśli gdzieś się łączyły, nie ma nich, natomiast, naszej świadomości.

No, chyba żeby może wejść na poziom duchowy doświadczenia? Wierzę, że w tym przypadku byłoby to możliwe dla człowieka.

Pozdrawiam!

Lidka

#3 2011-11-13 19:20:12

Szymon
Heretyk i Buntownik z wyboru

jest możliwe...znów polecam ( który raz ? ) lekturę Boskiej Matrycy

#4 2011-11-13 19:24:31

Lidka
mentor

Szymon, opowiedz, OK?

Pozdrawiam!

Lidka

#5 2011-11-13 19:30:46

Abesnai

Pomyśleć tylko, ile by za tym szło pożytecznych rzeczy.
Żona robiła by mi obiad w momencie kiedy robiłbym się głody  ... i to bez zbędnego trajkotania.
Czekam na dalsze wypowiedzi bo jestem absolutnym laikiem w tym zakresie img/smilies/smile

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#6 2011-11-13 19:45:57

Szymon

Szymon, opowiedz, OK?

w dużym skrócie...DNA człowieka przeniesione o kilkaset mil reagowało w tym samym momencie co jego myśl - to jedna przesłanka poparta dowodem naukowym.
Druga wiąże się ściśle z holograficznym światem - nasze myśli JUŻ SĄ przy tych, o których myślimy, dlatego myśl nie potrzebuje ani prędkości, ani czasu aby dotrzeć na miejsce - ona juz tam jest

#7 2011-11-13 20:02:43

Lidka
mentor

No, to się zgadza. Ale nie ma w tym świadomego korzystania z tego faktu...

Chodzi mi nie o to, żeby mieć świadomość tego faktu (to jak najbardziej warto!), ale żeby świadomie kontaktować się telepatycznie z kimś (trochę tu kontekst się miesza, bo słowo to samo, ale mam nadzieję, że rozumiesz?).

Pozdrawiam!

Lidka

#8 2011-11-13 20:06:14

Szymon

wiem - problem faktycznie tkwi w "otwarciu się" na przekazy - zarówno nadawanie jak i odbiór, choć"nadać" jest znacznie łatwiej niż odebrać

#9 2011-11-13 22:27:09

Abesnai

W sieci doczytałem się, że za pewną formę ... "telepatii" odpowiedzialne mogą być tzw. neurony lustrzane.

#10 2011-11-14 03:31:17

lufestre
la princesa de los gatos

Nie wiem czy ktoś ma odpowiedź na to pytanie jak to kontrolować, wątpię. img/smilies/wink

Można zapewne tylko szukać źródła spontanicznych "objawień". Z mojego doświadczenia wynika, że dzieje się to jeśli jesteśmy z kimś związani emocjonalnie, więc "dostrajamy się" do siebie wzajemnie. Kiedyś mój przyjaciel mało co nie padł ze zdziwienia jak pisaliśmy na gadu gadu i zapytałam go czy pali w tej chwili, co okazało się prawdą...bo ja poczułam zapach dymu ( u mnie w domu nikt nie pali więc na pewno nie było to 'realne'), a on mieszka w innym mieście... img/smilies/wink

Myślę, że dałoby się komuś coś intencjonalnie przekazać, tylko po prostu musiałby w tym być spory ładunek emocjonalny- typu "pomóż mi jestem zagrożony", w jakiejś ekstremalnej sytuacji. Ale żeby osoba mogła to odebrać, musiałaby być na to też otwarta. Musiałby to być ktoś, z kim mamy więź, jakby była między nami jakaś niewidzialna lina stworzona dzięki temu, że często wzajemnie o sobie myślimy.

#11 2011-11-14 06:18:38

Lidka
mentor

lufestre napisał(a):

Myślę, że dałoby się komuś coś intencjonalnie przekazać, tylko po prostu musiałby w tym być spory ładunek emocjonalny- typu "pomóż mi jestem zagrożony", w jakiejś ekstremalnej sytuacji. Ale żeby osoba mogła to odebrać, musiałaby być na to też otwarta. Musiałby to być ktoś, z kim mamy więź, jakby była między nami jakaś niewidzialna lina stworzona dzięki temu, że często wzajemnie o sobie myślimy.

Nigdy nie próbowałam tego intencjonalnie, ale wiem, że takie próby są czynione. Z tym, że wydaje mi się, aby coś takiego mogło zaistnieć, 'nadajnik' musiałby być już nie tylko 'dostrojony' do 'odbiornika', ale oba musiałby być na bieżąco z eksperymentem. Czyli ustalić sobie: OK, od godz. do... ja będę coś do Ciebie mówił w myślach...

Bo fakt tego połączenia między ludźmi jest dla mnie ewidentny. Gorzej z odczytaniem tego na bieżąco. To objawia się raczej efektami, jak w moim przypadku, np. Ja o czymś myślę, a ta osoba robi to dla mnie (jest 1600 km ode mnie). Ja o czymś myślę - ona ni stąd, ni zowąd pisze mi dokładnie na ten temat (albo na odwrót).

Pozdrawiam!

Lidka

#12 2011-11-14 06:22:27

Nebogipfel
mentor

Moim zdaniem to kwestia przypadku i nie doszukiwałbym się telepatii.  img/smilies/wink

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#13 2011-11-14 09:09:33

Lidka
mentor

Co kwestia przypadku?

Pozdrawiam!

Lidka

#14 2011-11-14 13:46:42

lufestre
la princesa de los gatos

Kwestia przypadku, ze ciągle mi się zdarza z pewną osobą to, że mówimy o tym samym w tym samym momencie albo robimy to samo albo słuchamy tej samej piosenki w tym samym momencie? Za dużo tego przypadku i za często. img/smilies/wink Nie wiem jak to działa, ale działa.

#15 2011-11-14 14:46:00

Krzysiek
przyboczny

Przekazy telepatyczne przekazywane są poprzez piąty wymiar, natychmiastowo. Dla nich odległość "nie istnieje" podobnie jak bariera prędkości światła..
Oczywiście " piąty wymiar" jest tu pojęciem umownym, choć jak najbardziej realnym...
Tak jak dla "płaszczaków" znających jedynie wymiary długości i szerokości pojęcia bryły jest abstrakcją....Bryła jednak rzuca swój cień na płaszczyznę; podobnie przekazane telepatycznie myśli, są odzwierciedleniem niedostrzegalnego dla nas wymiaru...

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#16 2011-11-14 15:02:48

Nebogipfel
mentor

lufestre napisał(a):

Kwestia przypadku, ze ciągle mi się zdarza z pewną osobą to, że mówimy o tym samym w tym samym momencie albo robimy to samo albo słuchamy tej samej piosenki w tym samym momencie? Za dużo tego przypadku i za często. img/smilies/wink Nie wiem jak to działa, ale działa.

To co ja mam powiedzieć? Raz trafiłem na dziewczynę, której chłopak był identyczny pod względem wyglądu, psychiki i nawet miał tak samo na imię jak ja. Jak zaczęliśmy pisać to myślała, że zmartwychwstał(zginął w wypadku samochodowym). Widać ejst to całkiem możliwe.
img/smilies/wink

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Stopka forum