Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2011-11-26 15:08:51

Conan Barbarzynca
Administrator

Czy wstydzicie się swojej "zwierzęcej ignorancji"?

Czy wstydzicie się swojej "zwierzęcej ignorancji"? Czy uwazacie ze jest to powodem do wstydu?

#2 2011-11-26 15:12:02

Nebogipfel
mentor

Re: Czy wstydzicie się swojej "zwierzęcej ignorancji"?

Wg biologii człowiek jest zwierzęciem a ja ze swojego organizmu raczej jestem dumny. Więc na dobrą sprawę mógłbyś pominąć określenie "zwierzęcy" - na jedno wychodzi. Jeśli to jest ignorancja to tak a jak po porostu dany temat mnie nie interesuje to nie.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#3 2011-11-26 15:18:25

Conan Barbarzynca
Administrator

Nebogipfel napisał(a):

Wg biologii człowiek jest zwierzęciem a ja ze swojego organizmu raczej jestem dumny. Więc na dobrą sprawę mógłbyś pominąć określenie "zwierzęcy" - na jedno wychodzi. Jeśli to jest ignorancja to tak a jak po porostu dany temat mnie nie interesuje to nie.

"Zwierzęcy" napisałem celowo, ty napisałeś tez coś o dumie, a to oznacza ze mnie jako tako zrozumiałeś, bo mnie właśnie o dume chodziło:) Nikt nie moze Cię zmusić do tego rzebyś się czymś interesował, albo co warzniejsze PRZEJMOWAŁ.

#4 2011-11-26 17:33:48

Andra
Gość

a co to jest zwierzeca ignorancja?

#5 2011-11-26 17:40:12

Andra
Gość

a co to jest zwierzeca ignorancja? Zwierzeta nie ignoruja niczego, pewne rzeczy instynktownie nie przykuwaja ich uwagi- dla nich nie istnieja. Ignorowanie czegos rozumiem raczej jako swiadome pomijanie  rzeczy z ktorej istnienia zdajemy sobie sprawe, a wiec- nie zwracanie uwagi na to co jest. Tego co dla nas nie istnieje, nie ma po prostu nie mozemy ignorowac. Mozemy nie wiedziec. Wiec pytamy.

#6 2011-11-26 21:50:23

Crows
mentor

wszyscy ukrywaja swa zwierzęcość - swą nature , bo gdyby było inaczej to ludziki bzykali by sie na ulicach a kupe robili nie zawsze tam gdzie trzeba , nie mniej nie ma logiki i madrości w posadzaniu naszej cielesnej natury o tepote , bo to nasza iluzja umysłu jest tepa bez praw natury.

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#7 2011-11-26 22:01:13

Nebogipfel
mentor

A wiesz Crows, że jest miasto, gdzie nawet kobiety sikają na ulicy? Co do bzykania się na ulicy to też widziałem już taką akcję i nawet nie próbowali się ukrywać za krzakami. Lecz może to był wyjątek. Po części ewolucja człowieka polega na porzuceniu tego co zwierzęce, dlatego to my kreujemy swój świat i środowisko. Choć co ciekawe wielu ludzi na starość jednak wraca do pierwotnego środowiska mając dość zgiełku miast. Nie wiem o jaką iluzje umysłu chodzi, lecz moim zdaniem wszystko jest dla ludzi, byle z głową. Żadne przegięcie nie jest dobre a poza tym skazani jedynie na świat zastany średnia życia była u nas ze dwa razy mniejsza. Teraz człowiek przynajmniej ma szansę nacieszyć się wnukami. Najlepiej by chyba było żyć w zgodzie z naturą korzystając ze zdobyczy techniki jedynie jako narzędzi. Niemniej coś musiał spowodować, że żyjemy dwa razy dłużej i to bym zostawił w spokoju. Ostatnio czytałem, że był film o ludziach, którzy przeżyli kierując się wskazówkami z Discovery. Więc ta technika taka zła nie jest, byleby ludzie zmądrzeli i przestali się zabijać czy napadać. A ja muszę zmądrzeć i nieco mniej być na forum - mam realne życie.

#8 2011-11-26 22:11:24

voltaren
przyboczny

Czy wstydzicie się swojej "zwierzęcej ignorancji"? Czy uwazacie ze jest to powodem do wstydu?

nie

#9 2011-11-27 01:57:59

Conan Barbarzynca
Administrator

Andra- nie nalezy tego traktować tak dosłownie. Nebo- ewolucja nie polega na odrzucaniu samego siebie, kazda istota obdarzona rozumem i wyobrażnią będzie to wykorzystywać, i jest to naturalne. Nie chodzi wogule o odrzucanie nauki, poskromienie tego co w nas zwierzęce niema na celu wyeliminowania tego, byłby to totalny absurd, tak zwany "nowy człowiek" jest tylko wymysłem, a takie wymysły słuzą temu zeby jeden człowiek mógł łatwiej kontrolować drugiego.

#10 2011-11-27 02:47:48

Nebogipfel
mentor

Nie siebie, tylko podejścia innych gatunków co wolą żyć w zgodzie z naturą w przeciwieństwie do człowieka. Gdyż chyba nie powiesz, że miasta to dzieła natury? Nie znam się na wymysłach, lecz na razie cieszę się ze swojej organicznej obudowy. img/smilies/smile Chociaż jak się zepsuje to trudniej będzie znaleźć części zamienne. img/smilies/big_smile

#11 2011-11-27 09:07:27

Andra
Gość

Conan, w dalszym ciagu nie wiem co rozumiesz przez zwierzeca ignorancje, wiec nawet nie wiem czy mam sie wstydzic czy nie...z jednej strony atawizmy ktore w nas przetrwaly, z drugiej- osiagniecia cywilizacji...czlowiek.

#12 2011-11-27 20:47:38

Conan Barbarzynca
Administrator

Andra napisał(a):

Conan, w dalszym ciagu nie wiem co rozumiesz przez zwierzeca ignorancje, wiec nawet nie wiem czy mam sie wstydzic czy nie...z jednej strony atawizmy ktore w nas przetrwaly, z drugiej- osiagniecia cywilizacji...czlowiek.

Andra to tylko takie hasełko, poprostu ludzie często ignorują rzeczy którymi się nie interesują, albo robią to co chcą nie oglądając się na to co ktoś inny powie. Ignorancja niby nie jest dobra, ale jeśli ktoś ignoruje iluzje to co innego, i dlatego napisałem "zwierzęca Ignorancja", bo zwierzak ignoruje jakieś ideologie czy systemy, a zkoro jemu wolno to i człowiekowi, i niema to nic wspólnego z osiągnięciami nauki czy cywilizacją. Czy człowiek jako stwórca cywilizacji, powinien być jej sługą? Moim zdaniem nie. Człowiek niema obowiązku słurzyć koncepcjom umysłowym innych ludzi. Starozytni Grecy wszystkich nie-Greków nazywali barbarzyńcami, czy to znaczy ze Scytom Persom czy Trakom powinno się zrobić głupio z tego powodu? Jak znam historie to mieli to w d... , i w niczym to nie ujmowało ich człowieczeństwu. Juz wiesz mniej więcej o co mi chodzi?

#13 2011-11-27 21:05:57

Andra
Gość

Conan, bardzo Cie przepraszam ale ja taka niekumata jestem...teraz to juz zupelnie mniej niz wiecej. Ale na wszelki wypadek odpowiem ze nie wstydze sie, choc i tak za Boga nie wiem czego...
(no i czego rechoczesz?)

#14 2011-11-27 21:10:23

Conan Barbarzynca
Administrator

Andra napisał(a):

(no i czego rechoczesz?)

:black2: No bo Twoja dociekliwość mnie rozbraja, jesteś taka "szczegółowa"img/smilies/big_smile

#15 2011-11-27 21:14:54

Andra
Gość

Conan, bardzo Cie przepraszam ale ja taka niekumata jestem...teraz to juz zupelnie mniej niz wiecej. Ale na wszelki wypadek odpowiem ze nie wstydze sie, choc i tak za Boga nie wiem czego...
(no i czego rechoczesz?)
poza tym to haselko jest zle sformulowane: nie ma czegos takiego jak zwierzeca ignorancja. Ja uparta jestem jak mul- ignorowac mozna cos o istnieniu czego sie wie. Wiec zwierzaki nie ignoruja ideologii lub systemow.
Zwierzeca namietnosc, wilczy glod, osli upor. Ale ignorancja ludzka. Amen

#16 2011-11-27 21:17:34

Andra
Gość

(no i czego rechoczesz?)
poza tym to haselko jest zle sformulowane: nie ma czegos takiego jak zwierzeca ignorancja. Ja uparta jestem jak mul- ignorowac mozna cos o istnieniu czego sie wie. Wiec zwierzaki nie ignoruja ideologii lub systemow.
Zwierzeca namietnosc, wilczy glod, osli upor. Ale ignorancja ludzka. Amen

#17 2011-11-27 21:37:52

Andra
Gość

no i uparta jak osiol. A moderator teraz niech sobie pokasuje skoro zabrano mi te mozliwosc.
Conan, lubie wiedziec o czym mowie a jak mam mowic o czyms czego nie ma?

Ostatnio edytowany przez Andra (2011-11-28 04:15:47)

#18 2011-11-27 23:25:57

Nebogipfel
mentor

Nie Conaj nam Andro kochana. img/smilies/wink

#19 2015-02-04 14:44:00

Kopik
przyboczny

Conan Barbarzynca napisał(a):

Nigdy nie byłam ignorantką,zawsze muszę się odezwać lub zadziałać gdy widzę,że komuś źle się dzieje lub gdy ktoś coś nagina szkodząc innym.
Na zdrowie mi to nie wychodzi niestety img/smilies/sad
Ignoranci przeważnie nie mają" jąder " ale czy jest to powodem wstydu ?
Cóż nie można mieć wszystkiego img/smilies/wink

#20 2015-02-04 16:23:13

Conan Barbarzynca
Administrator

Kopiku jak byś miała jaja to byś się nie żaliła że Ci się oberwało img/smilies/tongue A że musisz działać to z porywu serca.

W tym temacie chodziło mi o ile pamiętam o inny typ ignorancji "zwierzęcy", który sprawia że człowiek ignoruje to co wydaje mu się nieistotne dla niego.
Czytałem wtedy jakiś tekst rewolucyjny, metody na poruszanie masami czy coś, teraz już bym go nie znalazł.
Zwierzęcość jest głucha na pewne sztuczki manipulacyjne, a podatna na inne, ma więc swoje zalety i wady.
Zwierzę kieruje się instynktem, trudno je wprawić w zakłopotanie.

Stopka forum