Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net

#51 2011-12-17 17:01:28

asmaani
przyboczny

Re: Sny o zmarłych.

to w ogole mozna miec inne sny?
jakie to sa te inne?

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#52 2011-12-17 17:16:03

lapicaroda
berzerkerka

asmaani napisał(a):

a co poczac jesli wszystkie moje sny sa trojwymiarowe, fabularne i odbieram je wszystkimi zmyslami- czuje nawet zapachy?

Ej chwila, to czucie smaku, zapachu, czy nawet bólu to nie jest normalne w śnie? To już jest podróż astralna? Ja zawsze czuję smak, szczerze powiedziawszy to jestem trochę psychicznie uzależniona od jedzenia i prawie w każdym śnie mam element, że kupuję sobie coś dobrego i zjadam img/smilies/big_smile

#53 2011-12-17 17:23:57

Lidka
mentor

asmaani napisał(a):

to w ogole mozna miec inne sny?
jakie to sa te inne?

Można, tzw. 'zwykłe' sny. To jest odbicie naszej emocjonalności z dnia, jakieś obrazy sytuacje, czasami dosłowne (jakby powtórzenie sytuacji z dnia), czasami symboliczne. Ale tam nie ma tej 'trójwymiarowości' ani żadnej specjalnej akcji.

Pozdrawiam!

Lidka

#54 2011-12-17 17:34:23

Lidka
mentor

lapicaroda napisał(a):

asmaani napisał(a):

a co poczac jesli wszystkie moje sny sa trojwymiarowe, fabularne i odbieram je wszystkimi zmyslami- czuje nawet zapachy?

Ej chwila, to czucie smaku, zapachu, czy nawet bólu to nie jest normalne w śnie? To już jest podróż astralna? Ja zawsze czuję smak, szczerze powiedziawszy to jestem trochę psychicznie uzależniona od jedzenia i prawie w każdym śnie mam element, że kupuję sobie coś dobrego i zjadam img/smilies/big_smile

Zapachy są najbardziej 'efektywne', że tak powiem. Smaki o tyle o ile (myslę, że tu może działać pamięć smaku zapisana w podświadomości), ale z bólem to ostrożnie, na logikę niemożliwe jest czuć go w podróży astralnej (i ja go nigdy nie czułam, choć czasami sceny były mrożące krew w żyłach, oczywiście piszę tu o podróży połączonej ze snem, np. raz odpadła mi noga i krew się lała strumieniami).

Myślę, że w sytuacji, kiedy coś nas fizycznie boli, ten ból może przejść jako odczucie w stanie snu. Ale generalnie ból dotyczy materii, więc siłą rzeczy nie może się pojawić w stanie duchowym.

A co smaków i śnienia o tym, że się kupuje coś dobrego do jedzenia, Lapi, Ty czujesz rzeczywiście smak, tego, co jesz? Czy po prostu wiesz, że jak jesz coś konkretnego, to musi smakować tym, co jesz?

Pozdrawiam!

Lidka

#55 2011-12-17 18:31:41

asmaani
przyboczny

lapicaroda napisał(a):

asmaani napisał(a):

hehe img/smilies/smile
ja tak mam z zapachami. tj nie zjadam ale sni mi sie np perfumeria i tam robie zakupy img/smilies/smile

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#56 2012-02-03 19:34:33

Aileen
eteryczna

Lidka napisał(a):

Myślę, że w sytuacji, kiedy coś nas fizycznie boli, ten ból może przejść jako odczucie w stanie snu. Ale generalnie ból dotyczy materii, więc siłą rzeczy nie może się pojawić w stanie duchowym.

Tak, zauważyłam, że jeszcze pojawiają się obrazy w śnie, często mało logiczne, na pozór nie połączone z soba, tak jak symbolika, która nam mówi wprost, ale nie jednoznacznie, o co chodzi z tym bólem.

Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

Stopka forum